Προς το περιεχόμενο

Παράδειγμα Μισθωτρίου Μίσθωσης Αγροτεμαχίου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρω κάποιο παράδειγμα μισθωτήριο μίσθωσης αγροτεμαχίου?

Ευχαριστώ

sting

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 months later...
επισκέπτη Επισκέπτης-kalliopi-
Σου επισυνάπτω ένα υπόδειγμα .

:P :P ευχαριστώ με τη σειρά μου γι΄αυτό το υπόδειγμα πραγματικά μου φάνηκε πολύ χρησιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 years later...
επισκέπτη Γιώργος

Κι εγώ ευχαριστώ.Ξεκινάω κατάστημα με φωτοτυπίες και ψηφιακές εκτυπώσεις σε αγροτική περιοχή και μου ήταν απαραίτητο! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 months later...

Έχω ενοικιασει ένα αγροτεμαχιο εδώ και τρια χρόνια.Θέλει άλλα δυο να λήξει.Συμβολικά κανονήσαμε 100 ευρώ για 45+ στρεμ.. Ο ιδιοκτήτης όμως δεν έχει πάει ακόμα να γυρίσει το λογαριασμό του νερού που ποτίζω με αποτελεσμα τρία χρονια είναι απλήρωτο και έχει πάρει προσαυξήσεις.Εκτός αυτού ακόμα δεν έχει κάνει ψηφιοποίηση των κτημάτων με αποτέλεσμα να χάνω όλη την επιδότηση.Μου ζήτησε τα ενοίκια και του απάντησα οτι δεν τον πληρώνω από τη στιγμή που δεν ψηφιοποιεί τα κτήματα γιατί δεν τον συμφέρει.Εκτός το οτι αρνούμε να του δώσω ενοίκιο να αρνηθώ και την πληρωμή του νερού?ο οποίος λογαριασμός εκδίδεται στο όνομα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ενοικιασει ένα αγροτεμαχιο εδώ και τρια χρόνια.Θέλει άλλα δυο να λήξει.Συμβολικά κανονήσαμε 100 ευρώ για 45+ στρεμ.. Ο ιδιοκτήτης όμως δεν έχει πάει ακόμα να γυρίσει το λογαριασμό του νερού που ποτίζω με αποτελεσμα τρία χρονια είναι απλήρωτο και έχει πάρει προσαυξήσεις.Εκτός αυτού ακόμα δεν έχει κάνει ψηφιοποίηση των κτημάτων με αποτέλεσμα να χάνω όλη την επιδότηση.Μου ζήτησε τα ενοίκια και του απάντησα οτι δεν τον πληρώνω από τη στιγμή που δεν ψηφιοποιεί τα κτήματα γιατί δεν τον συμφέρει.Εκτός το οτι αρνούμε να του δώσω ενοίκιο να αρνηθώ και την πληρωμή του νερού?ο οποίος λογαριασμός εκδίδεται στο όνομα του.

το ερώτημά σας πρέπει να απαντηθεί από νομικό και όχι από λογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 years later...

Τελικά αν λάβουμε υπόψιν μας τις οδηγίες του ΟΣΔΕ και του ΟΠΕΚΕΠΕ θα πρέπει όλες οι αγροτικές μισθωσεις άσχετα αν είναι πάνω ή κάτω από 80 ευρώ μηνιαίως να υποβληθούν ηλεκτρονικά,σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...