Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΕΙΔΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟΥ ΦΠΑ


mthe

Ερώτηση

Το πιστωτικό υπόλοιπο χρήσης 2009 στην οποία έχει γίνει αυτοπεραίωση μεταφέρεται στο έντυπο του ειδ.σημ.αυτ. φπα στο κουτάκι ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ ΥΠΟΛ.ΠΡΟΗΓ. ΑΝΕΛΕΓΚΤΗΣ ΔΙΑΧ. ΠΕΡΙΟΔΟΥ.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 150
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ:

Α) ΣΤΟ Ε3 ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ Ι, ΣΤΙΣ ΔΑΠΑΝΕΣ, ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΑΠΑΝΕΣ ΤΙΣ ΜΗ ΕΚΠΙΠΤΟΜΕΝΕΣ(ΚΩΔΙΚΟΣ 564)ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΔΙΟΧΡΗΣΗ???

Β) ΣΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟΥ ΦΠΑ:

1) ΑΝ Η ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗ ΕΧΕΙ ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ 5.000 ΕΥΡΩ για παραδειγμα ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΦΠΑ ΒΓΕΙ ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ 3.000, ΤΟΤΕ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ 5.000-3.000= 2.000 ΣΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ 412 ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗΣ?ΝΑΙ Η' ΟΧΙ???

2)ΑΝ Η ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗ ΕΧΕΙ ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ 5.000 ΕΥΡΩ για παραδειγμα ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΦΠΑ ΒΓΕΙ ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ 5.000, ΤΟΤΕ ΕΧΟΥΜΕ 5.000-5.000 = 0. ΑΡΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΔΕΝ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΣΟ ΣΤΟΝ 412 ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗΣ? ΝΑΙ Η' ΟΧΙ???

3)ΑΝ Η ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗ ΕΧΕΙ ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ 5.000 ΕΥΡΩ για παραδειγμα ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΦΠΑ ΒΓΕΙ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ 2.000, ΤΟΤΕ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΑ 2.000 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ 412 ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗΣ ΒΑΖΟΥΜΕ 5.000 (ΛΟΓΩ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗΣ ΤΟΥ ΣΕ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ)? ΝΑΙ Η' ΟΧΙ???

4)ΑΝ Η ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗ ΕΧΕΙ ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ 5.000 ΕΥΡΩ για παραδειγμα ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΦΠΑ ΒΓΕΙ ΜΗΔΕΝΙΚΟ (0), ΤΟΤΕ ΤΙ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΝΟΥΜΕ???ΘΑ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΟΣΟ ΣΤΟΝ 412 ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗΣ???(ΤΙΣ 5.000-0=5.000???)

Γ)ΣΤΟ ΕΝΤΥΠΟ ΤΟΥ ΕΙΔΙΚΟΥ ΣΗΜΕΙΩΜΑΤΟΣ ΦΠΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥ, ΤΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΚΑΙ ΛΕΕΙ "ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ ΑΡΧΙΚΟΥ ΣΗΜΕΙΩΜΑΤΟΣ" ΣΕ ΠΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ:

Α) ΣΤΟ Ε3 ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ Ι, ΣΤΙΣ ΔΑΠΑΝΕΣ, ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΑΠΑΝΕΣ ΤΙΣ ΜΗ ΕΚΠΙΠΤΟΜΕΝΕΣ(ΚΩΔΙΚΟΣ 564)ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΔΙΟΧΡΗΣΗ???

Β) ΣΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟΥ ΦΠΑ:

1) ΑΝ Η ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗ ΕΧΕΙ ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ 5.000 ΕΥΡΩ για παραδειγμα ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΦΠΑ ΒΓΕΙ ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ 3.000, ΤΟΤΕ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ 5.000-3.000= 2.000 ΣΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ 412 ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗΣ?ΝΑΙ Η' ΟΧΙ???

2)ΑΝ Η ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗ ΕΧΕΙ ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ 5.000 ΕΥΡΩ για παραδειγμα ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΦΠΑ ΒΓΕΙ ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ 5.000, ΤΟΤΕ ΕΧΟΥΜΕ 5.000-5.000 = 0. ΑΡΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΔΕΝ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΣΟ ΣΤΟΝ 412 ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗΣ? ΝΑΙ Η' ΟΧΙ???

3)ΑΝ Η ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗ ΕΧΕΙ ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ 5.000 ΕΥΡΩ για παραδειγμα ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΦΠΑ ΒΓΕΙ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ 2.000, ΤΟΤΕ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΑ 2.000 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ 412 ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗΣ ΒΑΖΟΥΜΕ 5.000 (ΛΟΓΩ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗΣ ΤΟΥ ΣΕ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ)? ΝΑΙ Η' ΟΧΙ???

4)ΑΝ Η ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗ ΕΧΕΙ ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ 5.000 ΕΥΡΩ για παραδειγμα ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΦΠΑ ΒΓΕΙ ΜΗΔΕΝΙΚΟ (0), ΤΟΤΕ ΤΙ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΝΟΥΜΕ???ΘΑ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΟΣΟ ΣΤΟΝ 412 ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗΣ???(ΤΙΣ 5.000-0=5.000???)

Γ)ΣΤΟ ΕΝΤΥΠΟ ΤΟΥ ΕΙΔΙΚΟΥ ΣΗΜΕΙΩΜΑΤΟΣ ΦΠΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥ, ΤΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΚΑΙ ΛΕΕΙ "ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ ΑΡΧΙΚΟΥ ΣΗΜΕΙΩΜΑΤΟΣ" ΣΕ ΠΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ???

A) ΝΑΙ

1) ΝΑΙ

2) ΔΕΝ ΚΑΤΑΘΕΤΕΙΣ ΕΣΠ

3) ΝΑΙ

4) 5000 ΣΤΟ 412

Γ) Σε περίπτωση τροποποιητικής δήλωσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΓΙΑΝΝΗΣ

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΜΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΣΤΟΝ ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟ? ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΒΑΛΑΝΕ ΠΟΛ. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΦΤΙΑΞΑΝΕ ΟΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ. ΘΕΛΕΙ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΦΤΙΑΧΤΕΙ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ. ΠΟΛΥ ΚΛΕΙΣΑΝΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΧΑΝ ΤΗΝ ΕΥΧΕΡΕΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝΕ ΤΙ ΒΓΑΖΕΙ Η ΜΕΤΑΚΥΛΙΣΗ. ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ SINGULAR ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΗΘΕΛΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 3 ΜΕ 4 ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΣΩΣΤΑ, ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΑΙΩΣΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΙΣ ΜΕΤΑΚΥΛΙΣΕΙΣ, ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΜ ΤΟ ΕΒΓΑΖΕ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΑΠΟ ΑΠΡΟΣΕΞΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΙΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΣ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΑ. ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ? ΕΛΕΟΣ. ΘΕΛΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕ ΒΙΑΣΤΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΜΠΑΧΑΛΟ. ΑΝ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΖΩΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΘΕΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΜΕ ΣΩΣΤΑ ΤΙΣ ΠΕΡΑΙΩΣΕΙΣ. ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΦΠΑ ΤΑ ΒΑΛΑΝΕ, ΜΑΖΙ ΜΕ ΔΗΛΩΣΕΙΣ.. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ. ΑΛΛΑ ΤΙ ΤΑ ΛΕΟ? ΣΕ ΤΟΙΧΟ ΜΙΛΑΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΑΝ ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΕΙ Ο ΠΙΝΑΚΑΣ Ι ΤΟΥ Ε3 ΚΑΙ ΔΕ ΚΑΤΑΤΕΘΕΙ ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΑ ΤΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟΥ, ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ Ο ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟΣ, ΣΩΣΤΑ?

ΤΟΤΕ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΘΑ ΛΑΒΟΥΝ ΥΠΟΨΙΝ ΤΑ ΚΕΡΔΗ Η ΤΙΣ ΖΗΜΙΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΥΠΤΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΕΙ Ο ΠΙΝΑΚΑΣ Ι , ΣΩΣΤΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στο β τρίμηνο με ποια λογική θα πάει;

Στο β τρίμηνο πάει με τον Ν.3296 καθώς δεν αναφέρεται πουθενά γ τρίμηνο σε καμιά ερμηνευτική.

Στο γ τρίμηνο πάει με τη λογική ότι κατατέθηκε Ιούλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στο β τρίμηνο πάει με τον Ν.3296 καθώς δεν αναφέρεται πουθενά γ τρίμηνο σε καμιά ερμηνευτική.

Στο γ τρίμηνο πάει με τη λογική ότι κατατέθηκε Ιούλιο.

απο την ΠΟΛ 1191

......- Σύμφωνα με τις διατάξεις της περίπτωσης δ' της παραγράφου 5, στην περίπτωση που με το ειδικό σημείωμα αυτοελέγχου Φ.Π.Α. προκύπτει μείωση πιστωτικού υπολοίπου που έχει ήδη μεταφερθεί σε επόμενη χρήση ή μηδενισμός του ή μετατροπή του σε χρεωστικό, η διαφορά αυτή μειώνει το φόρο εισροών της φορολογικής περιόδου κατά την οποία υποβάλλεται το ειδικό αυτό σημείωμα.

άρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στο β τρίμηνο πάει με τον Ν.3296 καθώς δεν αναφέρεται πουθενά γ τρίμηνο σε καμιά ερμηνευτική.

Στο γ τρίμηνο πάει με τη λογική ότι κατατέθηκε Ιούλιο.

ΑΠΟ ΤΗΝ 1191 ΠΟΛ 17/12/2010

- Σύμφωνα με τις διατάξεις της περίπτωσης δ' της παραγράφου 5, στην περίπτωση που με το ειδικό σημείωμα αυτοελέγχου Φ.Π.Α. προκύπτει μείωση πιστωτικού υπολοίπου που έχει ήδη μεταφερθεί σε επόμενη χρήση ή μηδενισμός του ή μετατροπή του σε χρεωστικό, η διαφορά αυτή μειώνει το φόρο εισροών της φορολογικής περιόδου κατά την οποία υποβάλλεται το ειδικό αυτό σημείωμα.

ΟΠΟΤΕ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΤΟΥ ΣΗΜΕΙΩΜΑΤΟΣ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΓΙΑΝΝΗΣ

Γ ΤΡΙΜΗΝΟ. ΤΟ ΛΕΕΙ ΚΑΘΑΡΑ. ΜΗΝΑ ΙΟΥΛΙΟ ΚΑΤΑΤΕΘΗΚΕ Η ΠΕΡΑΙΩΣΗ. ΜΗΝΑ ΙΟΥΛΙΟ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ. ΑΡΑ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΦΠΑ ΕΙΝΑΙ 1/7 Ως 30/9 ΓΙΑΤΙ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΟΥΛΙΟΣ. ΑΡΑ Γ ΤΡΙΜΗΝΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αν τα ακαθάριστα έσοδα του βιβλίου είναι μεγαλύτερα από τα ακαθάριστα έσοδα του αυτοελέγχου και δεν οφείλονται διαφορές μετακύλισης δεν καταθέτεις ειδικό σημείωμα αυτοελέγχου.

να ρωτησω κατι, μια επιχειρηση εε(καφετερια με εκροες > των μικρων συντ/των απο τους μεγαλους) ,τα ακαθαριστα εσοδα > απο του αυτοελεγχου ,πως βρισκω διαφορες μετακυλισης,οταν απογραφη ειναι το 10% των αγορων, πρεπει το κοστος πωλ.να το αναγαγω σε ποσοστο % με το μεγαλυτερο συντ-τη?. αν μπορειτε να απαντησετε ? αν οφειλονται διαφ μετακυλισης πυ πρ.ετους δεν εχω. ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΓΙΑΝΝΗΣ

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΠΩΛΗΘΕΝΤΩΝ ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ. ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ ΚΑΙ Η ΑΠΟΓΡΑΦΗ ΛΗΞΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ 10%. ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ. (ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΑΡΞΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ 10% ΤΩΝ ΠΕΡΣΙΝΩΝ ΑΓΟΡΩΝ.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΠΩΛΗΘΕΝΤΩΝ ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ. ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ ΚΑΙ Η ΑΠΟΓΡΑΦΗ ΛΗΞΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ 10%. ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ. (ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΑΡΞΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ 10% ΤΩΝ ΠΕΡΣΙΝΩΝ ΑΓΟΡΩΝ.)

δηλαδη το κοστος πωλ. των εκροων με (23,21,19)% με αναγωγη επι της απογρ.ληξης μονο? και αντιστοιχα με (9,10, 11 )% αρα κανω κατευθειαν αναγωγη της απογ.ληξης με το συνολο εκροων με μεγαλο συντ. και αναγωγη της απογρ.ληξης με μικρο συντ.? σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΓΙΑΝΝΗΣ

ΣΩΣΤΑ. ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΤΟΥ 9 ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΤΟ 10%. ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΤΟΥ 10 ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΤΟ 10% ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ. ΕΤΣΙ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΚΟΣΤΟΣ ΠΩΛΗΘΕΝΤΩΝ ΜΙΚΡΟ (9,10,11) ΚΑΙ ΚΟΣΤΟΣ ΠΩΛΗΕΘΕΝΤΩΝ ΜΕΓΑΛΟ (19,21,23). ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΓΡΙΣΗ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ ΠΟΣΟ ΤΙΣ ΕΚΑΤΟ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΣΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΠΩΛΗΘΕΝΤΩΝ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ (19,21,23) ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ. ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΚΓΡΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ. ΑΝ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΣΤΙΣ ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΒΓΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΚΥΛΙΣΗ. ΟΜΩΣ ΣΤΙΣ ΚΑΦΕΤΕΡΙΕΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΝΩ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ ΠΧ 20% ΜΕ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ, ΣΤΙΣ ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΠΟΥΛΑΝΕ ΜΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΩΣΤΑ. ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΤΟΥ 9 ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΤΟ 10%. ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΤΟΥ 10 ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΤΟ 10% ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ. ΕΤΣΙ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΚΟΣΤΟΣ ΠΩΛΗΘΕΝΤΩΝ ΜΙΚΡΟ (9,10,11) ΚΑΙ ΚΟΣΤΟΣ ΠΩΛΗΕΘΕΝΤΩΝ ΜΕΓΑΛΟ (19,21,23). ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΓΡΙΣΗ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ ΠΟΣΟ ΤΙΣ ΕΚΑΤΟ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΣΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΠΩΛΗΘΕΝΤΩΝ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ (19,21,23) ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ. ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΚΓΡΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ. ΑΝ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΣΤΙΣ ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΒΓΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΚΥΛΙΣΗ. ΟΜΩΣ ΣΤΙΣ ΚΑΦΕΤΕΡΙΕΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΝΩ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ ΠΧ 20% ΜΕ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ, ΣΤΙΣ ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΠΟΥΛΑΝΕ ΜΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ.

στην καφετερια οι πωλησεις με μικρους συντ/τες ειναι > απο τις πωλησεις με τους μεγαλους ,ομοιως και οι αγορες τους,αρα λογικα δε θα υπαρχει μετακυλιση? ασχετο ,αν εγω δε το παω το ειδ.σ φπα χανω τη χρηση ως περραιωμενη, 3η σελ του ε3 πιν.Ι, εχω αλλη επιπτωση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΓΙΑΝΝΗΣ

ΠΑΑΔΕΙΓΜΑ ΕΣΤΩ ΕΚΑΝΕ ΕΝΑΡΞΗ ΤΟ 2010 ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΓΡΑΦΗ ΕΝΑΡΞΗΣ

ΑΓΟΡΕΣ 9 1000 -10% 100 = 900

ΑΓΟΡΕΣ 10 2000 -10% 200 = 1800

ΑΓΟΡΕΣ 11 3000 -10% 300 = 2700

ΑΓΟΡΕΣ 19 4000 -10% 400 = 3600

ΑΓΟΡΕΣ 21 5000 -10% 500 = 4500

ΑΓΟΡΕΣ 23 6000 -10% 600 = 5400

ΣΥΝΟΛΟ ΑΓΟΡΩΝ = 21000

ΚΟΣΤΟΣ ΠΩΛΗΘΕΝΤΩΝ = ΑΓΟΡΕΣ +10% ΑΓΟΡΕΣ 2009 -10% ΑΓΟΡΕΣ 2010 = 21000+0-2100=18900

ΑΡΑ ΚΟΣΤΟΣ ΠΩΛΗΘ ΜΕΓΑΛΟ (19,21,23) = 3600+4500+5400=13500

ΚΑΙ ΚΟΣΤΟΣ ΠΩΛΗΘ ΜΙΚΡΟ )9,10,11) = 900+1800+2700 = 5400

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΓΙΑΝΝΗΣ

στην καφετερια οι πωλησεις με μικρους συντ/τες ειναι > απο τις πωλησεις με τους μεγαλους ,ομοιως και οι αγορες τους,αρα λογικα δε θα υπαρχει μετακυλιση? ασχετο ,αν εγω δε το παω το ειδ.σ φπα χανω τη χρηση ως περραιωμενη, 3η σελ του ε3 πιν.Ι, εχω αλλη επιπτωση ?

ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ Ε3 ΘΑ ΦΟΡΟΛΟΓΗΘΕΙ Ο ΦΟΡΟΣ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗΝ ΠΕΡΑΙΩΣΗ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΟΣ. ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΑΠΛΑ ΧΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΠΕΡΑΙΩΣΗ ΤΟΥ ΦΠΑ. ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΦΠΑ ΕΙΣΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟΣ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μαλλον τα έχω παιξει τελείως, εχω ακόμη 10 δηλώσεις κ τρέχω να μην κλείσει το taxis, και απο την άλλη προσπαθω να συμπληρώσω ενα ΑΠΛΟ σήμειώμα αυτοελεγχού και δεν μου βγαίνει με τίποτα, μπορει καποιος συνάδελφος να με βοηθήσει λίγο?

ΔΕΔΟΜΕΝΑ: Έχει εκροές μονό με 19-21-23 όποτε δεν υπάρχει μετακύλιση, προκύπτει διαφορά στα ακαθάριστα 3500, έχει πιστωτικό απο προηγούμενη περίοδο (χρηση 2009) 2000,00 ευρω που εκλεισε με τον 3888, κάνω όλους του υπολογισμους και ενω η εκκαθαριστική του 2010 κλεινει με πιστωτικο 2403,23 το σημείωμα μου λέει πιστωτικό 13550,24 !!!!! Τι στο διάολο κάνω λάθος?

Βασική ερώτηση: Οι στηλες απο 1 έως 14 του ΠΙΝΑΚΑ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΜΕΤΑΚΥΛΙΣΗΣ ΚΑΙ ΟΦΕΙΛΟΜΕΝΟΥ ΦΟΡΟΥ ΜΕΤΑΚΥΛΙΣΗΣ εφόσον έχω εκροές μόνο με 19-21-23 δεν συμπληρώνεται. Σωστα?

Απο εκεί και πέρα είναι 5 πράξεις και κατι δεν μου πάει καλα !!!

Μένει μόνο ο ΠΙΝΑΚΑΣ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗΣ ΦΟΡΟΥ που εχω τα εξεις:

+ΣΥΝΟΛΟ ΦΟΡΟΥ ΕΚΡΟΩΝ : 32580,38

-ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΦΟΡΟΥ ΕΙΣΡΟΩΝ (710 ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗΣ) : 34188,54

+ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΠΡΟΗΓ. ΑΝΕΛΕΓΚΤΗΣ: ΕΧΩ 2000,00 (Αλλα λογικά δεν βάζω τιποτα γιατι εχει κλεισει με ν3888)

-ΚΑΤΑΒΛΗΘΕΝΤΑ ΠΟΣΑ (ΚΩΔ.811) : 11942,08

+ΟΦΕΙΛΟΜΕΝΟΣ : 0,00

-ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ ΑΡΧΙΚΟΥ ΣΗΜΕΙΩΜΑΤΟΣ : 0,00

ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ : 13550,24!!!!!!!!!!!!! ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΠΑΑΔΕΙΓΜΑ ΕΣΤΩ ΕΚΑΝΕ ΕΝΑΡΞΗ ΤΟ 2010 ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΓΡΑΦΗ ΕΝΑΡΞΗΣ

ΑΓΟΡΕΣ 9 1000 -10% 100 = 900

ΑΓΟΡΕΣ 10 2000 -10% 200 = 1800

ΑΓΟΡΕΣ 11 3000 -10% 300 = 2700

ΑΓΟΡΕΣ 19 4000 -10% 400 = 3600

ΑΓΟΡΕΣ 21 5000 -10% 500 = 4500

ΑΓΟΡΕΣ 23 6000 -10% 600 = 5400

ΣΥΝΟΛΟ ΑΓΟΡΩΝ = 21000

ΚΟΣΤΟΣ ΠΩΛΗΘΕΝΤΩΝ = ΑΓΟΡΕΣ +10% ΑΓΟΡΕΣ 2009 -10% ΑΓΟΡΕΣ 2010 = 21000+0-2100=18900

ΑΡΑ ΚΟΣΤΟΣ ΠΩΛΗΘ ΜΕΓΑΛΟ (19,21,23) = 3600+4500+5400=13500

ΚΑΙ ΚΟΣΤΟΣ ΠΩΛΗΘ ΜΙΚΡΟ )9,10,11) = 900+1800+2700 = 5400

]

σ ευχαριστω γιαννη, αν τελικα βγαινει διαφ μετακυλισης μολις το κανω, και δε το παω, χανω τον αυτοελεγχο δεν εχω αλλη επιπτωση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γ' τριμήνου

Στο β τρίμηνο με ποια λογική θα πάει;

απο την ΠΟΛ 1191

......- Σύμφωνα με τις διατάξεις της περίπτωσης δ' της παραγράφου 5, στην περίπτωση που με το ειδικό σημείωμα αυτοελέγχου Φ.Π.Α. προκύπτει μείωση πιστωτικού υπολοίπου που έχει ήδη μεταφερθεί σε επόμενη χρήση ή μηδενισμός του ή μετατροπή του σε χρεωστικό, η διαφορά αυτή μειώνει το φόρο εισροών της φορολογικής περιόδου κατά την οποία υποβάλλεται το ειδικό αυτό σημείωμα.

άρα

Συγγνώμη παιδιά έχετε απόλυτο δίκιο.

Αλλά μάλλον θα το πάω όπως ο Xalit. :)

Αν τα βάλω στο Β τρίμηνο θα με μαλώσει κανείς?

Ευχαριστώ και συγγνώμη και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ:

ΑΝ ΣΤΗΝ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗ ΦΠΑ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ 5.000 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟΥ ΒΓΕΙ ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ 6.000 ΕΥΡΩ, ΤΟΤΕ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ???ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΟΣΟ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΓΙΑΝΝΗΣ

]

σ ευχαριστω γιαννη, αν τελικα βγαινει διαφ μετακυλισης μολις το κανω, και δε το παω, χανω τον αυτοελεγχο δεν εχω αλλη επιπτωση ?

ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΠΙΠΤΩΣΗ. ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΒΓΑΛΕΙ Ο ΕΛΕΓΧΟΣ. Η ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΚΕΙΝΑ ΤΑ ΠΕΝΤΑΚΟΣΑΡΙΑ ΠΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΝΕ Η ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΤΖΙΡΟ. ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΚΛΕΙΣΕΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΦΠΑ. ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΓΙΑΝΝΗΣ

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ:

ΑΝ ΣΤΗΝ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗ ΦΠΑ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ 5.000 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟΥ ΒΓΕΙ ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ 6.000 ΕΥΡΩ, ΤΟΤΕ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ???ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΟΣΟ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗ???

ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟΣ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗ. ΚΑΠΟΙΟ ΛΑΘΟΣ ΕΓΙΝΕ. ΓΙΑΤΙ Ο ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟΣ ΑΠΛΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΤΟ ΦΠΑ ΠΩΛΗΣΕΩΝ. ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙΣ ΤΟ ΚΩΔΙΚΟ 710 ΤΗΣ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗΣ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΕΙΤΕ ΜΕΙΩΣΗ ΠΙΣΤΩΤΙΚΟΥ ΕΙΤΕ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ. ΑΝ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΔΙΑΦΟΡΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μαλλον τα έχω παιξει τελείως, εχω ακόμη 10 δηλώσεις κ τρέχω να μην κλείσει το taxis, και απο την άλλη προσπαθω να συμπληρώσω ενα ΑΠΛΟ σήμειώμα αυτοελεγχού και δεν μου βγαίνει με τίποτα, μπορει καποιος συνάδελφος να με βοηθήσει λίγο?

ΔΕΔΟΜΕΝΑ: Έχει εκροές μονό με 19-21-23 όποτε δεν υπάρχει μετακύλιση, προκύπτει διαφορά στα ακαθάριστα 3500, έχει πιστωτικό απο προηγούμενη περίοδο (χρηση 2009) 2000,00 ευρω που εκλεισε με τον 3888, κάνω όλους του υπολογισμους και ενω η εκκαθαριστική του 2010 κλεινει με πιστωτικο 2403,23 το σημείωμα μου λέει πιστωτικό 13550,24 !!!!! Τι στο διάολο κάνω λάθος?

Βασική ερώτηση: Οι στηλες απο 1 έως 14 του ΠΙΝΑΚΑ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΜΕΤΑΚΥΛΙΣΗΣ ΚΑΙ ΟΦΕΙΛΟΜΕΝΟΥ ΦΟΡΟΥ ΜΕΤΑΚΥΛΙΣΗΣ εφόσον έχω εκροές μόνο με 19-21-23 δεν συμπληρώνεται. Σωστα?

Απο εκεί και πέρα είναι 5 πράξεις και κατι δεν μου πάει καλα !!!

Μένει μόνο ο ΠΙΝΑΚΑΣ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗΣ ΦΟΡΟΥ που εχω τα εξεις:

+ΣΥΝΟΛΟ ΦΟΡΟΥ ΕΚΡΟΩΝ : 32580,38

-ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΦΟΡΟΥ ΕΙΣΡΟΩΝ (710 ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗΣ) : 34188,54

+ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΠΡΟΗΓ. ΑΝΕΛΕΓΚΤΗΣ: ΕΧΩ 2000,00 (Αλλα λογικά δεν βάζω τιποτα γιατι εχει κλεισει με ν3888)

-ΚΑΤΑΒΛΗΘΕΝΤΑ ΠΟΣΑ (ΚΩΔ.811) : 11942,08

+ΟΦΕΙΛΟΜΕΝΟΣ : 0,00

-ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ ΑΡΧΙΚΟΥ ΣΗΜΕΙΩΜΑΤΟΣ : 0,00

ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ : 13550,24!!!!!!!!!!!!! ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?????????

Το λάθος σου μάλλον είναι ο κωδ:811

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ:

ΑΝ ΣΤΗΝ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗ ΦΠΑ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ 5.000 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟΥ ΒΓΕΙ ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ 6.000 ΕΥΡΩ, ΤΟΤΕ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ???ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΟΣΟ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗ???

Όχι

Είμαστε σίγουροι ότι κάναμε λάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...