Προς το περιεχόμενο
  • 0

προστιμο και στην τροποποιητικη του φπα 4ου τριμηνου 2013?


dodos

Ερώτηση

τα προστιμα που ισχυουν για τροποποιητικες φπα απο 01/01/2014 ισχυουν και για το 4ΟΥ διμηνο του 2013?

εχω περιπτωση πιστωτικου φπα που το εστειλα και τωρα εχει και αλλο τιμολογιο αν κανω τροποποιητικη εχει προστιμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Οχι.

Η τροποποιητική ΦΠΑ (μηδενική) για περιόδους προ του 2014 μάλλον δεν έχει πρόστιμο.

ευχαριστω για τροποποιητικες φπα απο 01/01/2014 αν ειναι εμπροθεσμες οπως το διαβαζω παλι δεν εχει προστιμο

και για τροποποιητικες φπα εκπροθεσμες εχει προστιμο 100?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Οχι.

Η τροποποιητική ΦΠΑ (μηδενική) για περιόδους προ του 2014 μάλλον δεν έχει πρόστιμο.

 

Είσαι Θεός... :D

 

Έχουμε φτάσει 15/01 και ακόμη ψαχνόμαστε!!!!

Τι χάος είναι αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ναι , έχουν πει ότι θα το πάνε έως 26 (τα χρεωστικά) αλλά προς το παρόν (τουλάχιστον εγώ) δεν έχω δεί τίποτα .... Τώρα να προλαβαίνουμε ... Όπως είπα χθες τα χρεωστικά με τίποτα και τα πιστωτικά παίζεται (δηλαδή όχι ...) . Αυτά ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ναι , έχουν πει ότι θα το πάνε έως 26 (τα χρεωστικά) αλλά προς το παρόν (τουλάχιστον εγώ) δεν έχω δεί τίποτα .... Τώρα να προλαβαίνουμε ... Όπως είπα χθες τα χρεωστικά με τίποτα και τα πιστωτικά παίζεται (δηλαδή όχι ...) . Αυτά ...

αυτο το μηνα πανε εως 20/01 μετα βλεποτμε για τα προστιμα καταλαβαινω

οσα αφορουν δηλωσεις φπα 2013 εχουν τα προστιμα-προσαυξησεις του 2013

για τις δηλωσεις 2014 μη υποβολη δηλωσεις φπα για β προστιμο 1000 για γ προστιμο 2500

 τροποποιητικη με μηδενικο η πιστωτικο προστιμο 100 ευρω

για τροποποιητικη με χρεωστικο ποσο ειναι το προστιμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

αυτο το μηνα πανε εως 20/01 μετα βλεποτμε για τα προστιμα καταλαβαινω

οσα αφορουν δηλωσεις φπα 2013 εχουν τα προστιμα-προσαυξησεις του 2013

για τις δηλωσεις 2014 μη υποβολη δηλωσεις φπα για β προστιμο 1000 για γ προστιμο 2500

 τροποποιητικη με μηδενικο η πιστωτικο προστιμο 100 ευρω

για τροποποιητικη με χρεωστικο ποσο ειναι το προστιμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ευχαριστω για τροποποιητικες φπα απο 01/01/2014 αν ειναι εμπροθεσμες οπως το διαβαζω παλι δεν εχει προστιμο

και για τροποποιητικες φπα εκπροθεσμες εχει προστιμο 100?

 

Ναι με κάθε επιφύλαξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ναι με κάθε επιφύλαξη.

1.ΕΓΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΦΠΑ  ΤΟΥ 2013 ΠΟΥ ΘΑ ΥΠΟΒΛΗΘΟΥΝ ΤΟ 2014 ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΕΙΣ ΤΟΥ 2013

 

2.ΓΙΑ ΠΙΣΤΩΤΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣΦΠΑ  ΤΟΥ 2014 ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΗ ΟΛΑ ΚΑΛΑ

 

3.ΓΙΑ ΠΙΣΤΩΤΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣΦΠΑ  ΤΟΥ 2014 ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΗ 100 ΕΥΡΩ ΠΡΟΣΤΙΜΟ

 

4.ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΦΠΑ   ΜΕ ΜΕΙΩΣΗ ΤΟΥ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟΥ ΤΗΣ ΑΡΧΙΚΗΣ, ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΑ ΚΑΤΑΒΑΛΟΥΜΕ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ

 

5.ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΦΠΑ ΜΕ ΜΕΙΩΣΗ ΤΟΥ ΑΡΧΙΚΟΥ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟΥ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΡΟΣΤΙΜΟ 100 ΕΥΡΩ

 

6.ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΦΠΑ ΜΕ ΑΥΞΗΣΗ ΤΟΥ ΑΡΧΙΚΟΥ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟΥ ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΑ ,ΑΠΛΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ.

 

7.ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΦΠΑ ΜΕ ΑΥΞΗΣΗ ΤΟΥ ΑΡΧΙΚΟΥ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟΥ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΑ ,ΠΡΟΣΤΙΜΟ 1000 Η 2500

ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ.

 

ΤΑ ΦΠΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΤΑ ΧΡΕΩΣΤΙΚΑ ΠΑΛΙ 26 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ

 

ΤΟΚΟΥΣ 0,73% ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΛΗΡΩΜΗΣ .

 

ΠΡΟΣΤΙΜΟ 10% ΓΙΑ 2 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ,20% ΓΙΑ 12 ΜΗΝΕΣ ,30% ΓΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ

 

ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ 2% ΕΠΙ ΤΟΥ ΟΦΕΙΛΟΜΕΝΟΥ

 

ΑΚΟΥΩ ΓΝΩΜΕΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Kαλησπέρα, αν μπορουσε να με βοηθησει καποιος

 

Εντος του Δεκεμβριου 2013 τιμολογησαμε πελατη απο τριτη χωρα με 0% ΦΠΑ.

Υπαρχει η πιθανότητα λογω της περιγραφής της υπηρεσίας στην συμβαση να θεωρηθεί, σε μεταγενεστερο ελεγχο οτι το τιμολόγιο θα επρεπε να ειχε ΦΠΑ.

 

Μπορειτε να μου πειτε που θα μπορεσω να βρω ποιες ειναι οι επιπτωσεις σε περιπτωση που μετα απο χρονια μου καταλογισουν ΦΠΑ ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

1.ΕΓΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΦΠΑ  ΤΟΥ 2013 ΠΟΥ ΘΑ ΥΠΟΒΛΗΘΟΥΝ ΤΟ 2014 ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΕΙΣ ΤΟΥ 2013

 

2.ΓΙΑ ΠΙΣΤΩΤΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣΦΠΑ  ΤΟΥ 2014 ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΗ ΟΛΑ ΚΑΛΑ

 

3.ΓΙΑ ΠΙΣΤΩΤΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣΦΠΑ  ΤΟΥ 2014 ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΗ 100 ΕΥΡΩ ΠΡΟΣΤΙΜΟ

 

4.ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΦΠΑ   ΜΕ ΜΕΙΩΣΗ ΤΟΥ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟΥ ΤΗΣ ΑΡΧΙΚΗΣ, ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΑ ΚΑΤΑΒΑΛΟΥΜΕ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ

 

5.ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΦΠΑ ΜΕ ΜΕΙΩΣΗ ΤΟΥ ΑΡΧΙΚΟΥ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟΥ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΡΟΣΤΙΜΟ 100 ΕΥΡΩ

 

6.ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΦΠΑ ΜΕ ΑΥΞΗΣΗ ΤΟΥ ΑΡΧΙΚΟΥ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟΥ ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΑ ,ΑΠΛΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ.

 

7.ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΦΠΑ ΜΕ ΑΥΞΗΣΗ ΤΟΥ ΑΡΧΙΚΟΥ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟΥ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΑ ,ΠΡΟΣΤΙΜΟ 1000 Η 2500

ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ.

 

ΤΑ ΦΠΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΤΑ ΧΡΕΩΣΤΙΚΑ ΠΑΛΙ 26 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ

 

ΤΟΚΟΥΣ 0,73% ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΛΗΡΩΜΗΣ .

 

ΠΡΟΣΤΙΜΟ 10% ΓΙΑ 2 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ,20% ΓΙΑ 12 ΜΗΝΕΣ ,30% ΓΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ

 

ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ 2% ΕΠΙ ΤΟΥ ΟΦΕΙΛΟΜΕΝΟΥ

 

ΑΚΟΥΩ ΓΝΩΜΕΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

1.ΕΓΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΦΠΑ  ΤΟΥ 2013 ΠΟΥ ΘΑ ΥΠΟΒΛΗΘΟΥΝ ΤΟ 2014 ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΕΙΣ ΤΟΥ 2013

 

2.ΓΙΑ ΠΙΣΤΩΤΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣΦΠΑ  ΤΟΥ 2014 ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΗ ΟΛΑ ΚΑΛΑ

 

3.ΓΙΑ ΠΙΣΤΩΤΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣΦΠΑ  ΤΟΥ 2014 ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΗ 100 ΕΥΡΩ ΠΡΟΣΤΙΜΟ

 

4.ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΦΠΑ   ΜΕ ΜΕΙΩΣΗ ΤΟΥ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟΥ ΤΗΣ ΑΡΧΙΚΗΣ, ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΑ ΚΑΤΑΒΑΛΟΥΜΕ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ

 

5.ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΦΠΑ ΜΕ ΜΕΙΩΣΗ ΤΟΥ ΑΡΧΙΚΟΥ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟΥ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΡΟΣΤΙΜΟ 100 ΕΥΡΩ

 

6.ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΦΠΑ ΜΕ ΑΥΞΗΣΗ ΤΟΥ ΑΡΧΙΚΟΥ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟΥ ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΑ ,ΑΠΛΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ.

 

7.ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΦΠΑ ΜΕ ΑΥΞΗΣΗ ΤΟΥ ΑΡΧΙΚΟΥ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟΥ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΑ ,ΠΡΟΣΤΙΜΟ 1000 Η 2500

ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ.

 

ΤΑ ΦΠΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΤΑ ΧΡΕΩΣΤΙΚΑ ΠΑΛΙ 26 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ

 

ΤΟΚΟΥΣ 0,73% ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΛΗΡΩΜΗΣ .

 

ΠΡΟΣΤΙΜΟ 10% ΓΙΑ 2 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ,20% ΓΙΑ 12 ΜΗΝΕΣ ,30% ΓΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ

 

ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ 2% ΕΠΙ ΤΟΥ ΟΦΕΙΛΟΜΕΝΟΥ

 

ΑΚΟΥΩ ΓΝΩΜΕΣ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

 

1.ΕΓΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΦΠΑ  ΤΟΥ 2013 ΠΟΥ ΘΑ ΥΠΟΒΛΗΘΟΥΝ ΤΟ 2014 ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΕΙΣ ΤΟΥ 2013  ΣΥΜΦΩΝΩ

 

2.ΓΙΑ ΠΙΣΤΩΤΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣΦΠΑ  ΤΟΥ 2014 ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΗ ΟΛΑ ΚΑΛΑ  ΣΥΜΦΩΝΩ

 

3.ΓΙΑ ΠΙΣΤΩΤΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣΦΠΑ  ΤΟΥ 2014 ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΗ 100 ΕΥΡΩ ΠΡΟΣΤΙΜΟ 1000 ΕΥΡΩ

 

4.ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΦΠΑ   ΜΕ ΜΕΙΩΣΗ ΤΟΥ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟΥ ΤΗΣ ΑΡΧΙΚΗΣ, ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΑ ΚΑΤΑΒΑΛΟΥΜΕ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ  ΣΥΜΦΩΝΩ

 

5.ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΦΠΑ ΜΕ ΜΕΙΩΣΗ ΤΟΥ ΑΡΧΙΚΟΥ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟΥ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΡΟΣΤΙΜΟ 100 ΕΥΡΩ  1000ΕΥΡΩ

 

6.ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΦΠΑ ΜΕ ΑΥΞΗΣΗ ΤΟΥ ΑΡΧΙΚΟΥ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟΥ ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΑ ,ΑΠΛΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ.  ΣΥΜΦΩΝΩ

 

7.ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΦΠΑ ΜΕ ΑΥΞΗΣΗ ΤΟΥ ΑΡΧΙΚΟΥ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟΥ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΑ ,ΠΡΟΣΤΙΜΟ 1000 Η 2500 

ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ.    ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΠΙ 10% ή 30% ή 100%(ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ)

 

ΤΑ ΦΠΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΤΑ ΧΡΕΩΣΤΙΚΑ ΠΑΛΙ 26 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΕΛΠΙΖΩ

 

ΤΟΚΟΥΣ 0,73% ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΛΗΡΩΜΗΣ . 

 

ΠΡΟΣΤΙΜΟ 10% ΓΙΑ 2 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ,20% ΓΙΑ 12 ΜΗΝΕΣ ,30% ΓΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ

 

ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ 2% ΕΠΙ ΤΟΥ ΟΦΕΙΛΟΜΕΝΟΥ

 

ΑΚΟΥΩ ΓΝΩΜΕΣ

 

 

Νομίζω ότι έτσι είναι τα πρόστιμα!! Λίγο μπέρδεμα νομίζω  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Νομίζω ότι έτσι είναι τα πρόστιμα!! Λίγο μπέρδεμα νομίζω  :P

ΓΙΑ ΤΟ 3 ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΕΙΝΑΙ 100,00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΓΙΑ ΤΟ 3 ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΕΙΝΑΙ 100,00

 

 

kai εγω νομιζω οτι το 3 ειναι 100

Nαι 100 είναι!!Μπερδεύτικα από τα πολλά μηδενικά!!

Τώρα που έχει γίνει λάθος σε μια δήλωση ΦΠΑ η οποία ήταν χρεωστική και τελικά έχει μικρότερο ποσό πληρωμής τι γίνεται? Πληρώνουμε και μετά κάνουμε την διόρθωση και ζητάμε τα χρήματα από ΔΟΥ, ή γίνεται αυτόματα η αποδοχή από το ΤAXIS και κάνουμε την τροποιητική και πληρώνουμε το μειωμένο ποσό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Nαι 100 είναι!!Μπερδεύτικα από τα πολλά μηδενικά!!

Τώρα που έχει γίνει λάθος σε μια δήλωση ΦΠΑ η οποία ήταν χρεωστική και τελικά έχει μικρότερο ποσό πληρωμής τι γίνεται? Πληρώνουμε και μετά κάνουμε την διόρθωση και ζητάμε τα χρήματα από ΔΟΥ, ή γίνεται αυτόματα η αποδοχή από το ΤAXIS και κάνουμε την τροποιητική και πληρώνουμε το μειωμένο ποσό?

 

Πληρώνετε το μικρότερο ποσό.

 

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=94293&view=findpost&p=603409

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

100 ευρώ είναι υπερβολικό και παράλογο για Πιστωτική/Μηδενική Τροποποιητική.

Όλοι οι συνάδελφοι γνωρίζουν πόσο συχνό είναι το φαινόμενο να μην έρθει ένα τιμολόγιο στην ώρα του.

Τώρα ειδίκα με την κατάργηση θεωρήσεων και πρόσθετων βιβλίων θα γίνει ένας χαμός από τσαπατσούλιδες/απρόσεκτους/ανεύθηνους/πονηρούς επαγγελματίες και υπάρχουν πάντα και τα ανθρώπινα λάθη...

Έρχονται δύσκολες μέρες αν δεν αλλάξουν αυτά τα παράλογα πρόστιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...