Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΩΝ ΟΑΕΔ ΓΙΑ ΝΕΟΥΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ


επισκέπτη VERA6526

Ερώτηση

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ, ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΝΕΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΩΝ ΤΟΥ ΟΑΕΔ ΓΙΑ ΗΛΙΚΙΕΣ 33-64 ΕΤΩΝ?? ΑΝΑΜΕΝΟΝΤΑΙ ΝΑ ΠΡΟΚΥΡΗΧΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΟΥΤΕ ΣΤΟ Φ.Ε.Κ.

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙΠΟΤΑ ΣΧΕΤΙΚΟ????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

TO ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 22-32 ΕΛΗΞΕ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ oaed.gr ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ. ΣΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΟΑΕΔ, (ΔΙΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΩ ΤΟ ΕΠΙΧ/ΚΟ ΣΧΕΔΙΟ) ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ.

ΓΙ' ΑΥΤΟ ΡΩΤΑΩ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ, ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΤΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

VERA ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΗ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΝ ΜΕ ΤΙΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ,ΟΛΟ ΛΕΝΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΕΛΑΤΗΣ

ΕΥΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

Genika uparxei kamia epidothsh gia neous epixeirhmaties 18>Eimai se eparxia kai efuga apo tn proteuousa gia na anoixw cafeteria...uparxei kanena epidothko programa auton tn xrono???An mporei kapoios na voh8hsh...????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Genika uparxei kamia epidothsh gia neous epixeirhmaties 18>Eimai se eparxia kai efuga apo tn proteuousa gia na anoixw cafeteria...uparxei kanena epidothko programa auton tn xrono???An mporei kapoios na voh8hsh...????

Εντός του πρώτου τριμήνου του 2009, αναμένεται να ανοίξουν αρκετά προγράμματα (νεανική, γυναικεία επιχειρηματικότητα κλπ). Πιθανόν να μπορείς να ενταχθείς σε κάποιο από αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Socrates

Σχετικά με το πρόγραμμα ΝΕΕ του 2008 για ηλικίες 33-64, με τροποποίηση του προγράμματος δόθηκε η δυνατότητα εκτός των 15.000 € (3 χ 5000) που δικαιούνται οι ΝΕΕ, να μπορούν σε περίπτωση που διατηρήσουν την επιχείρηση ένα επιπλέον έτος να πάρουν ακόμη 5.000 € και για δεύτερο έτος 1000.

Ενώ αρχικά μας ενημέρωσαν από τον ΟΑΕΔ ότι είμαστε δικαιούχοι για τις 5000 €, τώρα ισχυρίζονται οτι κάναν λάθος και δεν δικαιούμαστε την επιδότηση λόγω αντικειμένου (ιχθυοπωλείο). Στο ΦΕΚ αναφέρει ότι αποκλείονται οι επιχειρήσεις αλιείας και υδατοκαλλιέργειας, αλλά στην αρχική έγκριση το 2008 δεν ήταν στις εξαιρέσεις.

έχει κάποιος αντίστοιχη περίπτωση? Μπορεί η επιχείρηση να διεκδικήσει τα χρήματα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σωκράτη,

δεν νομίζω ότι εξαιρεί την εμπορική επιχείρηση πωλήσεων ψαριών.

δεν έχω μπροστά μου το φεκ αλλά ο οαεδ εξαιρεί τις επιχ του πρωτογεννη τομέα παραγωγής εκεί μάλλον

ο υπαλλ του οαεδ κάνει δική του ερμηνεί στο νόμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...