Προς το περιεχόμενο

Τέταρτη ΦΑΣΗ: Αποχή 16/7-22/7 μαζί με την Ομοσπονδία και 37 Συλλόγους της Χώρας...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήρθα το πρωί με όρεξη για δουλειά (από τις λίγες μέρες) αλλά και όρεξη να κάνω λίγο χιούμορ έστω μέσω σοσιαλ μίντια στον ΓΓΔΕ (τα ράντζα το βλέπω σαν χιούμορ και όχι σαν κάτι κακό και ας μας πειράζει) με το που διάβασα τον αριθμό για χθες, έχω μείνει και κοιτάω την όθονη του η/υ αποσβολωμένος ....... Ανάμικτα συναισθημάτα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 920
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

@htheoharis @ApostStavridis εσείς τι ώρες δουλεύετε ?



 


@George_Katopodi Δεν είναι λογικό όμως όλοι είμαστε υπό πίεση.Σε διαβεβαιώ και εγώ δουλεύω εντατικά. Υπέγραψα μείωση αδειών @ApostStavridis


 


Καλά.... Κατάπτυστοι είμαστε όλοι οι λογιστές... Τι τα έχουμε βάλει με το παληκάρι βρε??? ΚΑΛΟΥΣ έβγαλαν τα χεράκια του από τις.... "υπογραφές" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


 


Παιδιά μαζέψτε τον, θα γίνω φονιάς!!!!!


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη κυρίες και κύριοι είναι νέος εδώ και ευχαριστώ πολύ που πάντα είστε διαθέσιμοι να βοηθήσετε τον οποιονδήποτε. Έχω ένα πακέτο από δηλώσεις... και δεν ξέρω τι να κάνω. . . Αν δεν τις κάνω και πληρώνω πρόστιμα? Ξέρω ότι πολλοί συνάδελφοι αυτή τη στιγμή κάνουν δηλώσεις με 10 ευρώ και στέλνουν χωρίς σταματημό. Θέλω να συμμετέχω κι εγώ, βρίσκομαι σε δίλλημα: η συνείδησή μου μου λέει "ρε Σπύρο αν νιώθεις μέρος της ομάδας πρέπει κι εσύ να συμμετέχεις στην αποχή" κι η άλλη πλευρά που λέει " κακομοίρη μου κανόνισε να πληρώνεις πρόστιμα! για τον καθέναν, και θα σε πουν και κακό στην δουλειά σου"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  1. @George_Katopodi Δεν είναι λογικό όμως όλοι είμαστε υπό πίεση.Σε διαβεβαιώ και εγώ δουλεύω εντατικά. Υπέγραψα μείωση αδειών @ApostStavridis

     

     

    11:52 AM - 20 Jul 13 from Greece · Details

    Tweet text

     

     

    Image will appear as a link

  2. @htheoharis @George_Katopodi @ApostStavridis κ. Γενικέ, με το μαλακό. Πάτε κατευθείαν για υπερκόπωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθα το πρωί με όρεξη για δουλειά (από τις λίγες μέρες) αλλά και όρεξη να κάνω λίγο χιούμορ έστω μέσω σοσιαλ μίντια στον ΓΓΔΕ (τα ράντζα το βλέπω σαν χιούμορ και όχι σαν κάτι κακό και ας μας πειράζει) με το που διάβασα τον αριθμό για χθες, έχω μείνει και κοιτάω την όθονη του η/υ αποσβολωμένος ....... Ανάμικτα συναισθημάτα ....

 

Και για να μην σου χαλάσω τη διάθεση, δες τι απάντησε η ΠΟΦΕΕ στον κο Γενικό μετά την συνάντηση που είχαν...

 

http://www.youtube.com/watch?v=-hYzVXc9yi0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώρες, ώρες έχω την αίσθηση ότι είμαστε μόνο μερικοί, αθεράπευτα ρομαντικοί του taxheaven, που απέχουμε.

 

Εμένα πάλι αυτό με φτιάχνει τρομερά

 

Γι αυτό

 

Σε λίγο μία ολόμαυρη σημαία θα κυματίζει υπερήφανη στο μπαλκόνι του γραφείου μου και θα χαρεί αφάνταστα  εάν μάθει ότι και μία ακόμη της κάνει συντροφιά σε κάποια γωνιά της Ελλάδας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως θα γίνουν αυτά που λες βρε Γιάννη ;

Μήπως αν φτάσουμε τις 200.000 υποβολές σήμερα ;

Κι ας μην τις αντέχει το σύστημα.

Εμείς μπορούμε ...

Καλημέρα

Μπάμπη καλημέρα ,οι κατοικούντες στην Ιερουσαλήμ ,καταλαβαίνουν τι εννοώ,άσχετα αν κάνουν

οτι δεν καταλαβαίνουν ,με την ανέχεια την δικιά μας φυσικά.

Επίσης λέω να στείλουμε καμιά 500000 για να καταλάβει ο Θεοχάρης οτι είμαστε δύναμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ανακοίνωση της ΕΦΕΕ ν. Εύβοιας

 

ΕΦΕΕ Ν. Ευβοίας

19/7/2013

 

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ :ΓΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ &

ΕΚΤΑΚΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΤΗΣ Ε.Φ.Ε.Ε.Ε

 

Συνάδερφοι

Μετά την χθεσινή συνάντηση αντιπροσωπείας της ΠΟΦΕΕ με στελέχη του Υπουργείου Οικονομικών, και την πραγματοποιηθείσα αμέσως μετά Ολομέλεια των Προέδρων  στην οποία μετείχαν και μέλη του Δ.Σ. της Ένωσής μας, αποφασίσθηκε η πανελλαδική συνέχιση της αποχής από την υποβολή δηλώσεων μέχρι και την Δευτέρα 22/07/2013.

Κατόπιν των ανωτέρω καλείστε όλοι σε έκτακτη  Γενική Συνέλευση την Δευτέρα 22/7/2013 στον τέταρτο όροφο του Επιμελητηρίου Ευβοίας και ώρα 6.00 μ.μ. προκειμένου να ενημερωθείτε για τα χθεσινά αποτελέσματα των συναντήσεων και τον περαιτέρω τρόπο υποβολής των δηλώσεων, καθώς και συζήτηση σχετικά.

 

 

 

Και κάτι ακόμα

Επειδή υπάρχει μια συνεχή αναφορά στην ομοσπονδία και στις 37 ενώσεις που στηρίζουν την απόφαση για αποχή (κάτι σαν τους 29 κατασκευαστές πλυντηρίων) . Οι ενώσεις δεν είναι 37 αλλά περισσότερες . Τριάντα επτά ήσαν οι παρούσες ενώσεις στην συνέλευση της Κέρκυρας. Η δική μας ένωση (ΕΦΕΕ Εύβοιας) δεν συμμετείχε γιατί δεν ήταν οικονομικά τακτοποιημένη (φτώχια καταραμένη) και δεν είχε δικαίωμα ψήφου, στα δε θέματα της Κυριακής (τροποποίηση καταστατικού – κώδικας δεοντολογίας) ούτε καν παρουσίας. Αντίθετα συμμετείχε στην συνάντηση της Πέμπτης και την ολομέλεια των προέδρων. Είναι επίσης γνωστό ότι την απόφαση της ΠΟΦΕΕ την στηρίζουν και ενώσεις που  δεν είναι μέλη της , όπως οι ΕΦΕΕΑ-Π , ο σύλλογος της Πάρου κλπ .

Ακόμα να προσθέσω και ένα στοιχείο για την δουλειά που έκανε η ένωσή μας για την αποχή και την απήχηση που είχε στους συναδέλφους της  Εύβοιας .

Πριν από την 16/7 είχαν υποβληθεί περίπου 27.000 δηλώσεις φορολογουμένων που ανήκουν στη Δ.Ο.Υ. Χαλκίδας – Λίμνης – Ιστιαίας . από τις 16/7 μέχρι χτες 2.500 δηλώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι αυτό με φτιάχνει τρομερά

 

Γι αυτό

 

Σε λίγο μία ολόμαυρη σημαία θα κυματίζει υπερήφανη στο μπαλκόνι του γραφείου μου και θα χαρεί αφάνταστα  εάν μάθει ότι και μία ακόμη της κάνει συντροφιά σε κάποια γωνιά της Ελλάδας

 

δεν εχω μπαλκονι βρε Φιλωτα .... :(

κατι θα κανω να εχει παρεα η δικια σου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι αυτό με φτιάχνει τρομερά

 

Γι αυτό

 

Σε λίγο μία ολόμαυρη σημαία θα κυματίζει υπερήφανη στο μπαλκόνι του γραφείου μου και θα χαρεί αφάνταστα  εάν μάθει ότι και μία ακόμη της κάνει συντροφιά σε κάποια γωνιά της Ελλάδας

 

Καλη ιδεα

Βαλε αλλη μια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη κυρίες και κύριοι είναι νέος εδώ και ευχαριστώ πολύ που πάντα είστε διαθέσιμοι να βοηθήσετε τον οποιονδήποτε. Έχω ένα πακέτο από δηλώσεις... και δεν ξέρω τι να κάνω. . . Αν δεν τις κάνω και πληρώνω πρόστιμα? Ξέρω ότι πολλοί συνάδελφοι αυτή τη στιγμή κάνουν δηλώσεις με 10 ευρώ και στέλνουν χωρίς σταματημό. Θέλω να συμμετέχω κι εγώ, βρίσκομαι σε δίλλημα: η συνείδησή μου μου λέει "ρε Σπύρο αν νιώθεις μέρος της ομάδας πρέπει κι εσύ να συμμετέχεις στην αποχή" κι η άλλη πλευρά που λέει " κακομοίρη μου κανόνισε να πληρώνεις πρόστιμα! για τον καθέναν, και θα σε πουν και κακό στην δουλειά σου"

 

Το ζητουμενο δεν ειναι να πληρωσουμε προστιμα. Κανεις δεν πρεπει να πληρωσσει γι αυτη τη δικαιη προσπαθεια του.

Μια αγωνια την εχουμε και μεις οι παλιοι και την ιδια ακριβως δυσχερια να πληρωσουμε εστω και ενα ευρω αδικα.

Κανε μια καταγραφη των δηλωσεων σου, κατα αφμ. Ξεχωρισε τα 1-2 και δωσε προτεραιοτητα σε αυτα που δεν εχουν συζυγο σε αλλο αφμ..

ΝΟμιζω θα περιοριστουν αρκετα. Εχε ετοιμες τις πρωτης προτεραιοτητας και απο Τριτη πρωι με λιγο ζορι ολα θα τα προλαβουμε .....για τις επομενες 4 μερες που υποσχεθηκαν να ειναι ανοιχτο για τα 1,2.Προπαντος μην αγχωνεσαι ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ζητουμενο δεν ειναι να πληρωσουμε προστιμα. Κανεις δεν πρεπει να πληρωσσει γι αυτη τη δικαιη προσπαθεια του.

Μια αγωνια την εχουμε και μεις οι παλιοι και την ιδια ακριβως δυσχερια να πληρωσουμε εστω και ενα ευρω αδικα.

Κανε μια καταγραφη των δηλωσεων σου, κατα αφμ. Ξεχωρισε τα 1-2 και δωσε προτεραιοτητα σε αυτα που δεν εχουν συζυγο σε αλλο αφμ..

ΝΟμιζω θα περιοριστουν αρκετα. Εχε ετοιμες τις πρωτης προτεραιοτητας και απο Τριτη πρωι με λιγο ζορι ολα θα τα προλαβουμε .....για τις επομενες 4 μερες που υποσχεθηκαν να ειναι ανοιχτο για τα 1,2.Προπαντος μην αγχωνεσαι ......

Συμφωνώ απολύτως.

 

Ψυχραιμία και οργάνωση θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ακόμα να προσθέσω και ένα στοιχείο για την δουλειά που έκανε η ένωσή μας για την αποχή και την απήχηση που είχε στους συναδέλφους της  Εύβοιας .

Πριν από την 16/7 είχαν υποβληθεί περίπου 27.000 δηλώσεις φορολογουμένων που ανήκουν στη Δ.Ο.Υ. Χαλκίδας – Λίμνης – Ιστιαίας . από τις 16/7 μέχρι χτες 2.500 δηλώσεις

πολύ σημαντική μείωση, Μπράβο σας συνάδελφοι!

 

που τις βρήκε ο Θεοχάρης εχθές τις 100.000 δηλώσεις?? βρε μπας και ρίχνει άδεια για να πιάσει γεμάτα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τις έχω ξεχωρίσει με ΑΦΜ και δε πρόκειτε να το κάνω, θα τις αντιμετωπίσω όλες ότι λήγουν 30/08 και τέλος, ότι γίνει έγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω μπαλκονι βρε Φιλωτα .... :(

κατι θα κανω να εχει παρεα η δικια σου....

 

 

Καλη ιδεα

Βαλε αλλη μια

http://www.youtube.com/watch?v=um_4yDjOnuc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ζητουμενο δεν ειναι να πληρωσουμε προστιμα. Κανεις δεν πρεπει να πληρωσσει γι αυτη τη δικαιη προσπαθεια του.

Μια αγωνια την εχουμε και μεις οι παλιοι και την ιδια ακριβως δυσχερια να πληρωσουμε εστω και ενα ευρω αδικα.

Κανε μια καταγραφη των δηλωσεων σου, κατα αφμ. Ξεχωρισε τα 1-2 και δωσε προτεραιοτητα σε αυτα που δεν εχουν συζυγο σε αλλο αφμ..

ΝΟμιζω θα περιοριστουν αρκετα. Εχε ετοιμες τις πρωτης προτεραιοτητας και απο Τριτη πρωι με λιγο ζορι ολα θα τα προλαβουμε .....για τις επομενες 4 μερες που υποσχεθηκαν να ειναι ανοιχτο για τα 1,2.Προπαντος μην αγχωνεσαι ......

Πόθεν...  η πληροφορία κυρία Χρύσα μας?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε παιδια , τα ραντζα ειπε ο μικρος ειναι για το γραφειο....

 

οχι που μου τα πηγατε στις παραλιες...

και η πετσετα για τον ιδρωτα, οχι του προσωπου σας, αλλα αυτου που ακουμπαει στην  καρεκλα ατελειωτες ωρες !!!!

 

αντε καλα μου !!!!!

 

να φτασουμε τις 200.000 σημερα και ο Χαρουλης μας ετοιμαζει δωρακι για του χρονου.

 

αξεσουαρ για το ποδι, με αλυσιδα και σιδερενια μπαλα...

 

:angry:  :angry:  :angry:

Χρύσα, για τις 200.000 δηλώσεις θέλω να πω κάτι, που μπορεί να στενοχωρήσει τον Μπάμπη, όταν το διαβάσει, αλλά θα με καταλάβει.

Εγραψε ο Θεοχάρης στον Αποστόλη ότι υποβλήθηκαν χθες 100.000 δηλώσεις και να συνεχίσουμε για το καλό όλων μας. Σκέφτομαι ότι αν σήμερα στείλουμε 150 χιλιάδες και δεν κάτσει το σύστημα όπως λέει ο Μπάμπης, τότε ο Θεοχάρης θα βγει στο μπαλκόνι και θα ανακράξει, όπως ο Ιουστινιανός "Νενίκηκάς σε Σολομών' ή καλύτερα "ΝΕΝΙΚΗΚΑΜΕΝ" και θα μας στείλει τα αξεσουάρ που γράφεις. 

Ειλικρινά προβληματίζομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια, όταν λέει "για το καλό ΟΛΩΝ μας" τι ακριβώς εννοεί? Ελπίζω να μην είναι απειλή αυτό διότι αντιδρώ κομματάκι άσχημα σε κάτι τέτοια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόθεν...  η πληροφορία κυρία Χρύσα μας?????

 

ειναι σιωπηρη, απ αυτες που ο κοσμος το χει τουμπανο και μεις κρυφο καμαρι...

 

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/14533

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ανακοίνωση της ΕΦΕΕ ν. Εύβοιας

 

 

 

Ακόμα να προσθέσω και ένα στοιχείο για την δουλειά που έκανε η ένωσή μας για την αποχή και την απήχηση που είχε στους συναδέλφους της  Εύβοιας .

Πριν από την 16/7 είχαν υποβληθεί περίπου 27.000 δηλώσεις φορολογουμένων που ανήκουν στη Δ.Ο.Υ. Χαλκίδας – Λίμνης – Ιστιαίας . από τις 16/7 μέχρι χτες 2.500 δηλώσεις

 

Eμ δεν έχετε άλλες.Προλάβατε και τις στείλατε ολες πριν τις 16/7. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τις έχω ξεχωρίσει με ΑΦΜ και δε πρόκειτε να το κάνω, θα τις αντιμετωπίσω όλες ότι λήγουν 30/08 και τέλος, ότι γίνει έγινε.

 

εμενα με βοηθαει να διατηρω το αγχος μου σε δημιουργικα επιπεδα !!!!!

 

ετσι λειτουργω γενικα....ειναι θεμα προσωπικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμ δεν έχετε άλλες.Προλάβατε και τις στείλατε ολες πριν τις 16/7. :)

 

εχουμε εχουμε αλλα ειμαστε για καφε τωρα, κι μετα για Τσιπς ε Σαββατο Σημερα , παρτυ τιμε χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα με βοηθαει να διατηρω το αγχος μου σε δημιουργικα επιπεδα !!!!!

 

ετσι λειτουργω γενικα....ειναι θεμα προσωπικο...

 

 

Γιατί καλέ?

Εκλεισαν εκείνα τα καταπληκτικά τσιπουράδικα της γειτονιάς σου???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...