Προς το περιεχόμενο

Το γέλιο χρειάζεται στην ζωή μας Νο 6. Γελάστε γιατί χανόμαστε........


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

-'Τι μου κάνεις κούκλα μου;'

-'Τι σου κάνω παίδαρέ μου;'

-'Τι μου είσαι κοριτσάρα μου;'

-'Τι είμαι άντρακλά μου;'

-'Πως το κάνεις έτσι άγγελέ μου;'

-'Σ' αρέσει παίδαρέ μου;'

-'Με τρελαίνεις γυναικάρα μου!'

-'Να στο κάνω κάθε μέρα πασά μου;'

-'Εεεεεε ΟΧΙ και κάθε μέρα παστίτσιο ρε γυναίκα ... φτιάξε και καμιά μπριζόλα !!!'

Καλησπέρααααααααααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα ξεκίνησαν με ένα τηλεφώνημα.

-Εμπρός...

-Έλα Χριστίνα;

-Ναι παρακαλώ ...

-Ο Μπάμπης, ο λογιστής είμαι. Σε παίρνω να σε πληροφορήσω, ότι το όνομά σου είναι στη λίστα του ΣΔΟΕ λόγω ... ασυμβατότητας της περιουσίας σου και του δηλωθέντος εισοδήματός σου, ως γραμματέας υπουργού !!!

-Παναγίτσα μου, και τώρα; :o

-Κάνε το εξής σε παρακαλώ. Στείλε μου αντίγραφο της "κυρίας πηγής" εισοδημάτων σου, τώρα με φαξ στο γραφείο και θα δω τι μπορώ να κάνω.

- Τώρα αμέσως Μπάμπη μου ... βγάζω φωτοτυπία και στη στέλνω με φαξ !!! Ενημέρωσέ με. Σ' ευχαριστώ.

xerox1.jpg

Άντε να δούμε πως θα τη γλυτώσουμε ... :(

Τι πηγή είναι αυτή τώρα ;;; <_< ΣΤ ή Ζ ;;; μάλλον ... Ζ θα τα περάσω. Λοιπές πηγές ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα δωδεκάχρονο παιδάκι βλέποντας τις ειδήσεις ρωτάει τον μπαμπά του:

- Μπαμπά, τι είναι η πολιτική;

Ο πατέρας, που είναι φανερά ικανοποιημένος που ο γιος του δείχνει σημάδια ωρίμανσης, του απαντάει με ένα παράδειγμα:

- Κοίταξε παιδί μου… Μια χώρα είναι σαν μια οικογένεια. Πάρε για παράδειγμα τη δική μας.

Η μαμά, είναι σαν την κυβέρνηση, κανονίζει τα πάντα μέσα στο σπίτι.

Εγώ, ο πατέρας, είμαι σαν το μεγάλο κεφάλαιο, στηρίζω την οικονομία του σπιτιού.

Η υπηρέτρια, είναι σαν την εργατική τάξη, κάνει όλες τις εργασίες που πρέπει να γίνουν.

Εσύ, είσαι η κοινή γνώμη που παρατηρεί τα όσα συμβαίνουν γύρω της.

Τέλος, το μωρό που έχουμε σπίτι συμβολίζει το μέλλον της χώρας.

Σκέψου τα όλα αυτά το βράδυ, και αύριο θα συζητήσουμε για τα συμπεράσματα που έβγαλες, εντάξει;

- Εντάξει μπαμπά, απαντάει ο μικρός, και σκεφτικός πηγαίνει στο κρεβάτι του.

Στη διάρκεια της νύχτας και ενώ σκεφτόταν τα σοφά λόγια του πατέρα, ακούει κλάματα από την κούνια του μωρού. Σηκώνεται πάνω, πλησιάζει την κούνια και βλέπει ότι το μωρό έχει λερωθεί..

Πηγαίνει στην κρεβατοκάμαρα να το πει στην μητέρα του, ανοίγει την πόρτα και βλέπει μόνο τη μητέρα του στο κρεβάτι να κοιμάται. Ο πατέρας άφαντος! Τον πιάνει πανικός!

Όμως, από την μισάνοιχτη πόρτα του δωματίου υπηρεσίας, ακούει ύποπτους θορύβους…πλησιάζει, κοιτάει και βλέπει τον πατέρα του με την υπηρέτρια στα τέσσερα! Κάγκελο ο πιτσιρίκος!!!

- “Τι να κάνω;”, σκέφτεται, “να ξυπνήσω την μαμά; θα δει τον μπαμπά με την υπηρέτρια, να διακόψω τον μπαμπά; ντρέπομαι, αλλά ποιος θα αλλάξει το μωρό ;;; εγώ δεν ξέρω να το κάνω…”

Αποφασίζει, λοιπόν να "κάνει την πάπια" και πάει για ύπνο.

Το επόμενο μεσημέρι, μετά το φαγητό, λέει ο πατέρας στον γιο:

- Λοιπόν; Σκέφτηκες αυτά που σου είπα εχθές;

- Ναι πατέρα, τα σκέφτηκα.

- Και τι συμπέρασμα έβγαλες;

-Να κατέληξα στα εξής:

όταν η κυβέρνηση κοιμάται, το μεγάλο κεφάλαιο πηδάει την εργατική τάξη, η κοινή γνώμη αδιαφορεί και το μέλλον της χώρας, είναι βυθισμένο στα σκατά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο γκρουπιέρηδες κάθονται βαριεστημένα στη μπαρμπουτιέρα του καζίνο.

Ξαφνικά εισβάλλει μια ιδιαίτερα ελκυστική ξανθιά και ποντάρει 20.000 ευρώ σε μια ζαριά λέγοντας:

"Ελπίζω να μη σας πειράζει, αλλά αισθάνομαι πολύ τυχερή όταν παίζω γυμνή"

Αμέσως, ξεκουμπώνει το φερμουάρ, βγάζει φόρεμα και ... εσώρουχα, ρίχνει το ζάρι και φωνάζει:

"Έλα μωρό μου, η μαμά χρειάζεται καινούργια ρούχα"

Κοιτάει με αγωνία και μόλις το ζάρι σταματά, αρχίζει να χοροπηδάει πάνω κάτω ουρλιάζοντας:

"ΝΑΙ, ΝΑΙ, ΝΑΙ ΚΕΡΔΙΣΑΑΑΑΑΑΑΑ !!!"

Αγκαλιάζει έναν έναν τους γκρουπιέρηδες, παίρνει τα κέρδη και τα ρούχα της και εξαφανίζεται.

Οι τύποι κοιτάζονταν άναυδοι για πολλά δευτερόλεπτα ...

Τελικά ο ένας ρωτάει:

-Είδες τι ζαριά έφερε;

-Όχι, νόμιζα ότι έβλεπες εσύ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας νέοπας, καθαρίζει πατάτες επί ώρες με το μαχαίρι.

Κάποια στιγμή, έρχεται ο αξιωματικός να δει πώς τα πάει με το καθάρισμα και ο στρατιώτης του λέει:

- Πίστευα πως στην εποχή της τεχνολογίας θα υπήρχαν καινούργια και καλύτερα μέσα για το καθάρισμα της πατάτας.

- Μα και βέβαια υπάρχει, του λέει ο αξιωματικός και εσύ είσαι το τελευταίο μοντέλο. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ημερολόγιο κρουαζιέρας μια ξανθιάς.

Ημέρα 1η

Αγαπημένο μου ημερολόγιο.

Όλα είναι πακεταρισμένα για την κρουαζιέρα.

Τα όμορφά μου εσώρουχα, τα πιο ωραία φορέματά μου και όλα τα είδη μακιγιάζ μου.

Έχω εξουθενωθεί!

Ημέρα 2η

Αγαπημένο μου ημερολόγιο.

Η κρουαζιέρα ξεκίνησε στις 9 το πρωί. Ο καιρός ήταν φοβερός.

Όλη μέρα στη θάλασσα, ήταν υπέροχα, είδα φάλαινες και δελφίνια.

Πολύς κόσμος. Έκανα γνωριμίες με πολλούς ανθρώπους.

Γνώρισα και τον καπετάνιο σήμερα.

Φαίνεται πολύ καλός άνθρωπος.

Ημέρα 3η

Αγαπημένο μου ημερολόγιο.

Σήμερα πέρασα πολλές ώρες στην πισίνα. Έκανα βόλτα στο κατάστρωμα κι έπαιξα γκολφ.

Ο καπετάνιος με προσκάλεσε στο τραπέζι του για φαγητό.

Αισθάνθηκα μεγάλη τιμή, δέχτηκα και πέρασα υπέροχα.

Είναι πολύ περιποιητικός αλλά και πάρα πολύ ελκυστικός.

Ημέρα 4η

Αγαπημένο μου ημερολόγιο.

Σήμερα κέρδισα 8000,00€ στο καζίνο του πλοίου ! Ήμουν πολύ τυχερή.

Ο καπετάνιος μου ζήτησε να φάμε μαζί στην καμπίνα του.

Δέχτηκα με μεγάλη χαρά.

Είχαμε ένα πολυτελές δείπνο με χαβιάρι, σαμπάνια και άλλα.

Μου ζήτησε να περάσω τη νύχτα μαζί του, αλλά αρνήθηκα.

Του είπα ότι είμαι παντρεμένη και δεν μπορώ να μείνω.

Ημέρα 5η

Αγαπημένο μου ημερολόγιο.

Στην πισίνα και σήμερα. Φοβερός καιρός.

Κάηκα λίγο απ' τον ήλιο.

Το μεσημέρι πήγα στο πιάνο μπαρ να πιω κάτι.

Ο καπετάνιος με είδε και με κέρασε αρκετά ποτά.

Είναι στ' αλήθεια πολύ γοητευτικός.

Και πάλι μου ζήτησε να περάσω το βράδυ μαζί του.

Αρνήθηκα ξανά.

Μου είπε ότι αν δεν πάω και δεν του δώσω αυτό που θέλει, θα βυθίσει το πλοίο.

Σοκαρίστηκα.

Ημέρα 6η

Αγαπημένο μου ημερολόγιο ...

Χτες βράδυ ... έσωσα 1600 ζωές.

Τρεις φορές...

Καληνύχταααααααααααααααααααααααααα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατρέ, κάθε βράδυ βλέπω το ίδιο όνειρο, ποντίκια να παίζουν ποδόσφαιρο.

- Παρε αυτα τα φάρμακα σήμερα το βράδυ…πριν κοιμηθείς και αύριο θα είσαι καλά.

- Να τα πάρω απο αύριο, γιατί σήμερα έχουν τελικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΙΤΗΣΗ ΑΠΑΛΛΑΓΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΡΑΤΟ

Κύριε Υπουργέ Άμυνας, επιτρέψτε μου να σας εκθέσω το πρόβλημά μου και να σας ζητήσω να τακτοποιήσετε το θέμα μου…

Περιμένω να μου “έρθει το χαρτί” για να παρουσιαστώ στο στρατό.Είμαι 24 χρονών και έχω παντρευτεί μια χήρα 44 χρονών, η οποία έχει μιακόρη 25 χρονών, την οποία παντρεύτηκε ο πατέρας μου. Επομένως ο πατέραςμου, αφού παντρεύτηκε την κόρη μου, είναι γαμπρός μου.

Επιπλέον η κόρη μου, αφού είναι σύζυγος του πατέρα μου, έγινε και μητριά μου.

Η γυναίκα μου κι εγώ αποκτήσαμε τον περασμένο Ιανουάριο ένα γιο. Κατάσυνέπεια εκείνος, είναι αδερφός της συζύγου του πατέρα μου και κουνιάδος του πατέρα μου. Είναι όμως και θείος μου, αφού είναι αδερφός της μητριάς μου.Άρα ο γιος μου είναι θείος μου.

Η σύζυγος του πατέρα μου απέκτησε τα Χριστούγεννα ένα γιο, ο οποίος είναιταυτόχρονα αδερφός μου, αφού είναι γιος του πατέρα μου, και εγγονός μου,αφού είναι γιος της κόρης της γυναίκας μου.Τότε εγώ είμαι αδερφός του εγγονού μου και, επειδή ο σύζυγος της μητέρας κάποιου είναι πατέρας του, αυτό έχει ως αποτέλεσμα εγώ να είμαι πατέρας της κόρης της γυναίκας μου και αδερφός του γιου της.

Επομένως είμαι ο παππούς μου.

Δεδομένου αυτού, σας παρακαλώ να με απαλλάξετε, αφού ο νόμος απαγορεύει πατέρας, γιος και εγγονός να υπηρετούν ταυτόχρονα στον στρατό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ανέκδοτο της Βουλής......

Ο Άδωνις καταφέρεται εναντίον της ΧΑ κι ο Βορίδης τον χειροκροτεί στο τέλος της ομιλίας του.

http://www.youtube.com/watch?v=LzZ_ugB0Pig&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QCo88OQ7iBw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι 12 νόμοι της γκαντεμιάς

black_cat.jpg

1. Ο νόμος της σειράς…

Αν περιμένεις σε σειρά και αποφασίσεις να πας στη δίπλα που κινείται πιο γρήγορα, είναι… αποδεδειγμένο ότι αυτή που άφησες θα αρχίσει να κινείται πιο γρήγορα.

2. Ο νόμος του τηλεφώνου:

Όταν καλείς λάθος αριθμό, ποτέ δεν είναι απασχολημένο.

3. Ο νόμος της μηχανικής επιδιόρθωσης:

Μόλις τα χέρια σου γεμίσουν με γράσο ή άλλο υλικό που λερώνει, θα σε πιάσει φαγούρα στη μύτη ή κάπου αλλού.

4. Ο νόμος του εργαστηρίου:

Οποιοδήποτε αντικείμενο και αν πέσει, θα κυλήσει προς το λιγότερο προσιτό για εσένα μέρος.

5. Ο νόμος του τσιγάρου:

Μόλις ανάψεις τσιγάρο, θα προκύψει κάτι που πρέπει να κάνεις, μέχρι το τσιγάρο να καεί από μόνο του.

6. Ο νόμος του άλλοθι:

Εάν πεις ψέματα στη δουλειά, ότι άργησες επειδή π.χ. έσκασε το λάστιχο του αυτοκινήτου, την επομένη μέρα το λάστιχο θα σκάσει

πραγματικά.

7. Ο νόμος του αφρόλουτρου:

Μόλις βυθιστείς στην μπανιέρα και έχεις χαλαρώσει, θα χτυπήσει το τηλέφωνο.

8. Ο νόμος του θεάτρου:

Τα άτομα που έχουν θέσεις όσο πιο μακριά γίνεται από το διάδρομο, φτάνουν πάντα τελευταίοι.

9. Ο νόμος της συνάντησης:

Η πιθανότητα να συναντήσεις κάποιον που ξέρεις, αυξάνεται όταν είσαι με κάποιον που δεν θέλεις να σας δουν μαζί.

10. Ο νόμος του καφέ:

Μόλις φτιάξεις ζεστό καφέ στη δουλειά, το αφεντικό θα σου ζητήσει να κάνεις μια δουλειά που θα διαρκέσει ακριβώς όσο χρειάζεται για να κρυώσει ο καφές.

11. Ο νόμος του αποτελέσματος.

Όταν ένα μηχάνημα δεν δουλεύει και προσπαθήσεις να το αποδείξεις στον ειδικό που έχει έρθει να το φτιάξει, τότε θα δουλέψει.

12. Ο νόμος του λεωφορείου:

Όταν είσαι στη στάση αρκετή ώρα και αποφασίσεις να ανάψεις τσιγάρο, τότε θα έρθει το λεωφορείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι 12 νόμοι της γκαντεμιάς

black_cat.jpg

1. Ο νόμος της σειράς…

Αν περιμένεις σε σειρά και αποφασίσεις να πας στη δίπλα που κινείται πιο γρήγορα, είναι… αποδεδειγμένο ότι αυτή που άφησες θα αρχίσει να κινείται πιο γρήγορα.

2. Ο νόμος του τηλεφώνου:

Όταν καλείς λάθος αριθμό, ποτέ δεν είναι απασχολημένο.

3. Ο νόμος της μηχανικής επιδιόρθωσης:

Μόλις τα χέρια σου γεμίσουν με γράσο ή άλλο υλικό που λερώνει, θα σε πιάσει φαγούρα στη μύτη ή κάπου αλλού.

4. Ο νόμος του εργαστηρίου:

Οποιοδήποτε αντικείμενο και αν πέσει, θα κυλήσει προς το λιγότερο προσιτό για εσένα μέρος.

5. Ο νόμος του τσιγάρου:

Μόλις ανάψεις τσιγάρο, θα προκύψει κάτι που πρέπει να κάνεις, μέχρι το τσιγάρο να καεί από μόνο του.

6. Ο νόμος του άλλοθι:

Εάν πεις ψέματα στη δουλειά, ότι άργησες επειδή π.χ. έσκασε το λάστιχο του αυτοκινήτου, την επομένη μέρα το λάστιχο θα σκάσει

πραγματικά.

7. Ο νόμος του αφρόλουτρου:

Μόλις βυθιστείς στην μπανιέρα και έχεις χαλαρώσει, θα χτυπήσει το τηλέφωνο.

8. Ο νόμος του θεάτρου:

Τα άτομα που έχουν θέσεις όσο πιο μακριά γίνεται από το διάδρομο, φτάνουν πάντα τελευταίοι.

9. Ο νόμος της συνάντησης:

Η πιθανότητα να συναντήσεις κάποιον που ξέρεις, αυξάνεται όταν είσαι με κάποιον που δεν θέλεις να σας δουν μαζί.

10. Ο νόμος του καφέ:

Μόλις φτιάξεις ζεστό καφέ στη δουλειά, το αφεντικό θα σου ζητήσει να κάνεις μια δουλειά που θα διαρκέσει ακριβώς όσο χρειάζεται για να κρυώσει ο καφές.

11. Ο νόμος του αποτελέσματος.

Όταν ένα μηχάνημα δεν δουλεύει και προσπαθήσεις να το αποδείξεις στον ειδικό που έχει έρθει να το φτιάξει, τότε θα δουλέψει.

12. Ο νόμος του λεωφορείου:

Όταν είσαι στη στάση αρκετή ώρα και αποφασίσεις να ανάψεις τσιγάρο, τότε θα έρθει το λεωφορείο.

ωχ και αύριο είναι Τρίτη και 13 τι λές χειρότερο να γίνεί?!!!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-"Υποσχεθείτε μου ότι δε θα γελάσετε".

- "Ξεχνάτε ότι είμαι επαγγελματίας; Στα 20 χρόνια που εξασκώ αυτό το επάγγελμα ποτέ μου δεν έχω γελάσει σε βάρος ασθενή", απαντάει ο ιατρός.

- "Καλά τότε," του λέει ο άντρας, και βγάζει το παντελόνι του, αποκαλύπτοντας το μικρότερο μόριο που είχε δει ο ιατρός στη ζωή του. Είχε το μέγεθος μιας μπαταρίας του τηλεκοντρόλ!

Ανίκανος να ελέγξει τον εαυτό του, ο ιατρός αρχίζει να χαχανίζει και το χαχανητό του γρήγορα εξελίσσεται σε υστερικό γέλιο. Μετά από 10 λεπτά καταφέρνει να σταματήσει και να ανασυγκροτηθεί.

- "Σας ζητώ συγνώμη," του λέει. "Αλήθεια. Δεν ξέρω τι με έπιασε. Στο λόγο της τιμής μου ως ιατρού και τζέντλεμαν σας υπόσχομαι ότι δε θα ξανασυμβεί. Πείτε μου τώρα, τι πρόβλημα αντιμετωπίζετε;"

- "Έχει πρηστεί..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-"Υποσχεθείτε μου ότι δε θα γελάσετε".

- "Ξεχνάτε ότι είμαι επαγγελματίας; Στα 20 χρόνια που εξασκώ αυτό το επάγγελμα ποτέ μου δεν έχω γελάσει σε βάρος ασθενή", απαντάει ο ιατρός.

- "Καλά τότε," του λέει ο άντρας, και βγάζει το παντελόνι του, αποκαλύπτοντας το μικρότερο μόριο που είχε δει ο ιατρός στη ζωή του. Είχε το μέγεθος μιας μπαταρίας του τηλεκοντρόλ!

Ανίκανος να ελέγξει τον εαυτό του, ο ιατρός αρχίζει να χαχανίζει και το χαχανητό του γρήγορα εξελίσσεται σε υστερικό γέλιο. Μετά από 10 λεπτά καταφέρνει να σταματήσει και να ανασυγκροτηθεί.

- "Σας ζητώ συγνώμη," του λέει. "Αλήθεια. Δεν ξέρω τι με έπιασε. Στο λόγο της τιμής μου ως ιατρού και τζέντλεμαν σας υπόσχομαι ότι δε θα ξανασυμβεί. Πείτε μου τώρα, τι πρόβλημα αντιμετωπίζετε;"

- "Έχει πρηστεί..."

Συγνώμη συναδέλφισσα ... αλλά επειδή με έχει πιάσει ... κρύος ιδρώτας ... :(

Γι΄ αυτή τη μπαταρία που αναφέρετε ... του τηλεκοντρόλ καλέ ...

μήπως ... ξέρετε αν μίλαγε ... για μπαταρίες τύπου ΑΑΑ ή τύπου ΑΑ ... :(

Όχι ... έτσι ... για να έχω ένα μέτρο ... σύγκρισης ... :(

Καλησπέραααααααααααα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...