Προς το περιεχόμενο
  • 0

Έλεγχος του Ε1 στην Εφορία για να γίνει η εκκαθάριση


Axilleas82

Ερώτηση

Στην φορολογική δήλωση που έκανε  ο πελάτης μου (δεν ήταν ακόμα όταν την έκανε) του έβγαλε μήνυμα να πάει πρώτα στην εφορία με τα πρωτότυπα χαρτιά για έλεγχο ώστε να μπορέσει να γίνει η εκκαθάριση εντός 15 ημερών. Έχουν περάσει οι 15 μέρες και δεν έχει πάει ακόμα, ο πελάτης μου είναι ελεύθερος επαγγελματίας και ο σύζυγος μισθωτός. Δεν έχουν δηλώσει ούτε ιατρικές δαπάνες ούτε έχουν κάποια επιστροφή φόρου.

Στον έλεγχο τι χαρτιά πρέπει να κρατάω για να ελέγξουν πέρα των αποδείξεων; Αν και απλό δεν μου έχει ξανατύχει και επειδή η εφορία είναι πλέον μακριά δεν έχω όρεξη να κάνω βόλτες οπότε ανα μπορεί κάποιος να με βοηθήσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Σε πελάτη μου του εβγαλε μηνυμα να ταχυδρομησει στη ΔΗΛΕΔ φωτοτυπια βεβαιωσης σύνταξης (για την οποία δεν υπήρχε ηλεκτρονική πληροφόρηση). Ειναι πάνω απο 3 βδομάδες τωρα που ταχυδρομήθηκε και εκκαθαριση δεν έχει γίνει ακόμα. Τι γίνεται στην περίπτωση αυτή; Βλέπω να πληρώνει και πρόστιμο. Σας έχει τύχει κάτι αντίστοιχο; Η ΔΗΛΕΔ τι τηλέφωνο έχει;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αρχές Ιουνίου έχω στείλει χαρτιά και ακόμη εκαθάριση...

Γενικώς σε κανέναν που έχω στείλει χαρτιά δεν έχει βγει εκαθάριση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αρχές Ιουνίου έχω στείλει χαρτιά και ακόμη εκαθάριση...

Γενικώς σε κανέναν που έχω στείλει χαρτιά δεν έχει βγει εκαθάριση..

para polu wraia!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε πελάτη μου του εβγαλε μηνυμα να ταχυδρομησει στη ΔΗΛΕΔ φωτοτυπια βεβαιωσης σύνταξης (για την οποία δεν υπήρχε ηλεκτρονική πληροφόρηση). Ειναι πάνω απο 3 βδομάδες τωρα που ταχυδρομήθηκε και εκκαθαριση δεν έχει γίνει ακόμα. Τι γίνεται στην περίπτωση αυτή; Βλέπω να πληρώνει και πρόστιμο. Σας έχει τύχει κάτι αντίστοιχο; Η ΔΗΛΕΔ τι τηλέφωνο έχει;

Ευχαριστώ

 

 

Αρχές Ιουνίου έχω στείλει χαρτιά και ακόμη εκαθάριση...

Γενικώς σε κανέναν που έχω στείλει χαρτιά δεν έχει βγει εκαθάριση..

 

 

para polu wraia!

18.06.2014 έστειλα το πιστοποιητικό για αναπηρία άνω του 67%. Εκκαθάριση βέβαια, ακόμη αναμένεται ... Το μόνο νέο ένα μήνυμα στο λογαριασμό ότι παρελήφθη το δικαιολογητικό στις 10 Ιουλίου και ότι καταχωρήθηκε. Για τσεκάρετε.

 

Υ.Γ. Αχιλλέα, το Ε1 και το Ε3 εκτυπωμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σας έφαγα όλους....22/05/2014  υποβολή και

 

Σας ενημερώνουμε ότι η Δ/ΝΣΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ (Δ.ΗΛΕ.Δ.) παρέλαβε την επιστολή σας με τα δικαιολογητικά τα οποία καταχώρησε με ημερομηνία 02/06/2014 και αριθμό πρωτοκόλλου / καταχώρισης ______ και

 

εκκαθαριστικό εν ΑΝΑΜΟΝΗ !

 

Υ.Γ

Αφορούσε αναπηρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...