Προς το περιεχόμενο

Επιδομα παιδιών και εντυπο Α21 με υποβολή απαραίτητα ταυτόχρονη με το Ε1?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχω θέμα με το Α21

 

βάζω το ΙΒΑΝ και δεν το δέχεται (τράπεζα Πειραιώς)

 

δεν γράφει 25 ψηφία - μόνο 21 μπορώ να γράψω

 

τι να συμβαίνει άραγε???

Καλησπέρα,

 

Εκανα αίτηση χθές και δεν υπήρχε κάποιο πρόβλημα.Κ εγώ 25ψήφιο αριθμό έβαλα.

Υπάρχει περίπτωση να είναι κάτι άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σου Παναγιώτη,

 

δεν έχει επιλογή τράπεζας , βάζω Πειραιώς-αυτή έχουν

 

μήπως δέχεται μόνο Εθνική όπως στον ΟΑΕΔ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σου Παναγιώτη,

 

δεν έχει επιλογή τράπεζας , βάζω Πειραιώς-αυτή έχουν

 

μήπως δέχεται μόνο Εθνική όπως στον ΟΑΕΔ?

Οχι και εγώ αίτηση με ΙΒΑΝ της Πειραιώς έκανα.

Και ξαναμπήκα στην υποβληθείσα δήλωση κ το ξανατσέκαρα ότι είναι 25ψήφιος αριθμός.

Για αυτό σε ρώτησα μήπως είναι κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι και εγώ αίτηση με ΙΒΑΝ της Πειραιώς έκανα.

Και ξαναμπήκα στην υποβληθείσα δήλωση κ το ξανατσέκαρα ότι είναι 25ψήφιος αριθμός.

Για αυτό σε ρώτησα μήπως είναι κάτι άλλο. ??? ποιος ξέρει, θα προσπαθήσω αργότερα μηπως το δεχτει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά κάνω Α21 μόνο σε όσους πληρώνουν έξτρα αλλιώς πάρε κύριε τους κωδικούς σου και κάνε ότι καταλαβαίνεις

 

 

 

Εγώ δεν έχω κάνει ούτε ένα Α21 (παρά το γεγονός ότι αναλαμβάνω ουκ ολίγες δηλώσεις) και δεν το έχω αναφέρει παρά μόνο σε λίγους...

Σε όσους θέλουν τους λέω με ήρεμο τρόπο ότι είναι πολύ απλό και ότι δεν θέλω να τους χρεώσω για κάτι τόσο απλό, τους λέω τι χρειάζεται, τους δίνω και τους κωδικούς και το κάνουν μόνοι τους.

 

Λογικά τέλη αυγούστου θα με κατηγορήσουν κάποιοι άλλοι για το ότι δεν τους το έκανα, αλλά αυτά συμβάινουν. Σε μερικούς που με ρώτησαν γιατί δεν το έκανα τους απάντησα ότι ανέλαβα τη δήλωσή τους, και αυτό ΔΕΝ είναι η δήλωσή τους, είναι κάτι ανεξάρτητο... Και μετά μιλάω για το κόστος κτλπ, οπότε μέχρι στιγμής καταλήγω να μην το έχω κάνει σε κανέναν... Θα το κάνω σε καμιά 20-30αριά από ότι βλέπω πάντως... 

 

Δεν είναι και το τέλος του κόσμου, αλλά γενικά αυτό το διάστημα δεν προλαβαίνω να ασχοληθώ με επιπλέον εργασίες που μπορούν να γίνουν αργότερα όπως το Α21...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω κάνει ούτε ένα Α21 (παρά το γεγονός ότι αναλαμβάνω ουκ ολίγες δηλώσεις) και δεν το έχω αναφέρει παρά μόνο σε λίγους...

Σε όσους θέλουν τους λέω με ήρεμο τρόπο ότι είναι πολύ απλό και ότι δεν θέλω να τους χρεώσω για κάτι τόσο απλό, τους λέω τι χρειάζεται, τους δίνω και τους κωδικούς και το κάνουν μόνοι τους.

 

Λογικά τέλη αυγούστου θα με κατηγορήσουν κάποιοι άλλοι για το ότι δεν τους το έκανα, αλλά αυτά συμβάινουν. Σε μερικούς που με ρώτησαν γιατί δεν το έκανα τους απάντησα ότι ανέλαβα τη δήλωσή τους, και αυτό ΔΕΝ είναι η δήλωσή τους, είναι κάτι ανεξάρτητο... Και μετά μιλάω για το κόστος κτλπ, οπότε μέχρι στιγμής καταλήγω να μην το έχω κάνει σε κανέναν... Θα το κάνω σε καμιά 20-30αριά από ότι βλέπω πάντως... 

 

Δεν είναι και το τέλος του κόσμου, αλλά γενικά αυτό το διάστημα δεν προλαβαίνω να ασχοληθώ με επιπλέον εργασίες που μπορούν να γίνουν αργότερα όπως το Α21...

Υπάρχει προθεσμία για το Α21 κοινή με την προθεσμία των δηλώσεων, έως 31/8 ή μπορείς να το στείλεις μέχρι τέλος του 2013?Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα συναδελφοι.Ωρα 1:30 πμ και ακομα εχω μελλον στο ξενυχτι  προσπαθωντας να προλαβω Και μεσα σε ολα αυτα εχουμε και το Α21.Γνωριζει καποιος αν υπαρχει προθεσμια για το Α21 η παει μεχρει 31/12 ?Αντε γιατι θα παρω το Ε4 και θατην κανω για τα κορφοβουνια με τα νευρα που εχω ........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 years later...

Συναδελφοι μια μικρη βοηθεια μηπως το εχει αντιμετωπισει καποιος

 

Τριτεκνη οικογενεια , η κορη  (ενηλίκη προστατευομενο) ελαβε υποτροφια 800€ και ως εκ τουτου πρεπει να υποβαλλει ε1 με συμπληρωση του 781.

Θα επηρεασει αυτο το αφορολογητο εισοδημα την ληψη του Α21 ως τριτεκνου οικογενειας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Διαζευγμένη μητέρα υπέβαλε Α21 μέχρι πέρυσι. Φέτος που θα κάνει κοινή δήλωση με το νέο της σύζυγο, το Α21 θα υποβληθεί στο όνομά της? Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/6/2018 στις 1:27 ΜΜ, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα. Διαζευγμένη μητέρα υπέβαλε Α21 μέχρι πέρυσι. Φέτος που θα κάνει κοινή δήλωση με το νέο της σύζυγο, το Α21 θα υποβληθεί στο όνομά της? Ευχαριστώ πολύ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Διαζευγμένη μητέρα μπορεί να συνεχίσει να υποβάλλει μόνη της δήλωση ώστε να μην χάσει το Α21, καθώς αν κάνει κοινή δήλωση με το νέο της σύζυγο θα αυξηθούν πολύ τα συνολικά εισοδήματα? Δηλαδή, μπορεί να γίνει αίτηση για ξεχωριστή δήλωση ή γίνεται μόνο για συγκεριμένους λόγους? Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, 125883623 είπε

Αυτό το είδα. Η ερώτησή μου είναι αν μπορούν να κάνουν αίτηση για ξεχωριστή δήλωση φέτος, αν ισχύει για τις φετινές δηλώσεις ή από το επόμενο έτος. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πατερας που εχει λαβει διαζυγιο μενει μαζι με το τεκνο που ειναι 19 ετων και εξαρτωμενο επειδη ειναι φοιτητης

το συστημα ζηταει αριθμο αποφασης δικαστικης επιμελειας!!!ειναι δυνατον αυτο;αφου το τεκνο ειναι 19 ετων , ποια επιμελεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, d_anastasia είπε

πατερας που εχει λαβει διαζυγιο μενει μαζι με το τεκνο που ειναι 19 ετων και εξαρτωμενο επειδη ειναι φοιτητης

το συστημα ζηταει αριθμο αποφασης δικαστικης επιμελειας!!!ειναι δυνατον αυτο;αφου το τεκνο ειναι 19 ετων , ποια επιμελεια;

Την ίδια απορία έχω και εγώ και δεν ξέρω που να ρωτήσω.... λες και δεν έχουμε δουλειά να κάνουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 minutes ago, d_anastasia said:

πατερας που εχει λαβει διαζυγιο μενει μαζι με το τεκνο που ειναι 19 ετων και εξαρτωμενο επειδη ειναι φοιτητης

το συστημα ζηταει αριθμο αποφασης δικαστικης επιμελειας!!!ειναι δυνατον αυτο;αφου το τεκνο ειναι 19 ετων , ποια επιμελεια;

 

13 minutes ago, sakispap said:

κάποιος που δεν ήταν υπόχρεος φ.δ και δεν φαίνεται 5τια  τι κάνουμε? 

Εϊναι μάλλον λάθη που ακόμη δεν έχουν διορθωθεί.

Δείτε το σχετικό εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πατερας που εχει λαβει διαζυγιο μενει μαζι με το τεκνο που ειναι 19 ετων και εξαρτωμενο επειδη ειναι φοιτητης

το σύστημα ζητάει αριθμό απόφασης δικαστικής επιμελείας!!!ειναι δυνατόν αυτό;αφού το τεκνο ειναι 19 ετων , ποια επιμελεια;

βάλε την παλιά που είχε ο πατέρας (γιατί σχεδόν πάντα την εχει η μητέρα εκτός από ελάχιστες περιπτώσεις ) η δεν την είχε πότε ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποιος που δεν ήταν υπόχρεος φ.δ και δεν φαίνεται 5τια  τι κάνουμε?  οσο για την πενταετια μιλας για πριν το 20014  γιατί μετά από που εξαιρείται 

τι εννοείς κάτοικος εξωτερικου  και θα πάρει επίδομα ;;;

γιατί όλοι οι άλλοι έχουν υποχρέωση η μονοί  τους η σαν προστατευόμενο  μέλος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, 125883623 είπε

πατερας που εχει λαβει διαζυγιο μενει μαζι με το τεκνο που ειναι 19 ετων και εξαρτωμενο επειδη ειναι φοιτητης

το σύστημα ζητάει αριθμό απόφασης δικαστικής επιμελείας!!!ειναι δυνατόν αυτό;αφού το τεκνο ειναι 19 ετων , ποια επιμελεια;

βάλε την παλιά που είχε ο πατέρας (γιατί σχεδόν πάντα την εχει η μητέρα εκτός από ελάχιστες περιπτώσεις ) η δεν την είχε πότε ;;;

περυσι χωρισανε????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, d_anastasia είπε

περυσι χωρισανε????

Εγώ έχω περίπτωση που με ιδιωτικό συμφωνητικό είχαν κανονίσει την επιμέλεια.... και έτσι δεν υπάρχει ούτε παλιά δικαστική απόφαση. ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα συνάδελφοι

Έχω μία ερώτηση σχετικά με το Α21. Κατά την εισαγωγή στο σύστημα με τους κωδικούς του συζύγου όταν προσπαθώ να συνδεθώ με ΑΦΜ και ΑΜΚΑ της συζύγου μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα Παρουσιάστηκε μη αναμενόμενο λάθος κατά την δημιουργία αίτησης! Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά ή αργότερα. 

Σημειώνω ότι ανακάλυψα διαφορά στο όνομα του πατέρα της συζύγου(εκ Μολδαβίας) στα στοιχεία έκδοσης ΑΦΜ με ΑΜΚΑ και την έστειλα να το διορθώσει. Παρόλα αυτά το ίδιο μήνυμα εξακολουθεί.

Έχω στείλει email στην υπηρεσία αλλά δεν έχω απάντηση ακόμα.

Εδώ και 3 χρόνια το συγκεκριμένο ζευγάρι έπαιρνε κανονικά το επίδομα.

Τι με συμβουλεύετε? Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...