Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΡΥΘΜΙΣΗ ΟΦΕΙΛΩΝ ΜΕΣΩ TAXISNET ΚΑΙ ΠΟΡΕΊΑ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ


AGGELA

Ερώτηση

Έχω κάνει ρύθμιση οφειλών πελατη μου (ληξιπροθεσμων και μη ) μεσώ taxis . Η ρυθμιση έγινε 24/7/13 και η πληρωμη της πρωτης δόσης σε τράπεζα την 27/7/2013 .

Μεχρι και σύμερα και ενω στην κατασταση της αιτησης αναφερει ότι 'εγινε αποδεκτη απο το taxis 

 

Ιστορικό Μεταβολών Καταστάσεως Αίτησης

Ημ/νία Κατάσταση Αποστολέας Υπεύθυνος 23/07/2013 11:16:13 Έχει Υποβληθεί χχχχχχχχχχχ χχχχχχχχχχχχχχ 23/07/2013 11:16:13

Η Αίτηση είναι έτοιμη για προώθηση στο TAXIS 23/07/2013 11:16:13

Η Αίτηση προωθήθηκε προς επεξεργασία στο TAXIS 24/07/2013 03:07:48

Η Αίτηση έγινε αποδεκτή από το TAXIS

 

μπροστά στις αποθηκευμενες δηλώσεις  εμφανιζει αυτο

 

Αποθηκευμένες Αιτήσεις που έχουν υποβληθεί στο έτος 2013

Τύπος Αίτησης:  Αίτηση ρύθμισης με απαλλαγή προσαυξήσεων

 Αίτηση Πάγιας Ρύθμισης  Έτος:   2013   

Πηγή          Αριθμός  Καταχ.     Ημ/νία Υποβολής     Κατάσταση Ρύθμισης     Ενέργειες

TAXISnet   34156χχχχ                 23/07/2013          Ανεπικύρωτη clear.gif              Προβολή Αίτησης

                                                                                                                                                           Υπεύθυνη Δήλωση

clear.gif

                                                                                                                                       Κατάσταση Αίτησης

clear.gifclear.gif

τι μπορει να σημαίνει το ΑΝΕΠΙΚΥΡΩΤΗ ????? γνωρίζει κανεις ???

Μηπως δεν εχει ενημερωθεί ακόμη για την πληρωμη στην τράπεζα??? ....εχουν περασει τοσες ημερες 

Θα μου βγάσλει καποια κατάσταση των δόσεων με τις ημερομηνίες πληρωμων τους ????

Αν γνωρίζει καποιος συνάδελφος κατι σχετικα με το πως λειτουργει το παραπάνω θέμα ας με ενημερώσει 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 139
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

καλημερα και καλη εβδομαδα, ειμαι στη ρυθμιση των 100 κ εχω τον φορο εισοδηματος που εληξε....αν δεν το ρυθμισω μεχρι τις 15/8 και χασω τις 100 δοσεις, μετα μπορω να τα βαλω ολα (το ποσο που μενει απ τη χαμενη ρυθμιση των 100 κ τον φορο εισοδηματος) στη ρυθμιση των 12;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Aν χαθεί η 100άρα πρέπει να πας ΔΟΥ για να στην κάνουν απώλεια και μετά να τα συμπεριλάβεις στην πάγια.

Το θέμα είναι ότι ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ δεν χάνεται καμία ρύθμιση απο νέες οφειλές που έγιναν ληξιπρόθεσμες.Μιλάμε πάντα για ΔΟΥ διότι ΚΕΑΟ και ΟΑΕΕ σε πετάνε έξω για πλάκα.

Πριν μια βδομάδα μίλαγα με υπάλληλο των εσόδων και μου είπε πως ακόμα δεν υπάρχει μηχανισμός που να εντοπίζει νέα ληξιπρόθεσμα και να απολύει τη ρύθμιση.

ΥΓ.Το παρών πόστ δεν αποτελεί κίνητρο προς επανάπαυση!Πληρώστε κατα το δυνατόν στην ώρα σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

το λεω για να τα εχω και τα δυο σε μια ρυθμιση!!!!αν χαθει η ρυθμιση των 100 χανεται και η εκπτωση που ειχαμε οταν την πρωτοκαναμε;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

το μονο σιγουρο  3 ΣΤΟΥΣ 3 ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΟΤΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ ..............................ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΓΙΑ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ...............................ΦΑΥΛΟΣ ΚΥΚΛΟΣ ........ΣΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΔΙΧΩΣ ΤΕΛΟΣ..................Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΓΛΙΤΩΣΕΙ  ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΝΕΝΑΣ.................................................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
22 ώρες πριν, mmm said:

το λεω για να τα εχω και τα δυο σε μια ρυθμιση!!!!αν χαθει η ρυθμιση των 100 χανεται και η εκπτωση που ειχαμε οταν την πρωτοκαναμε;;;

Όταν χαθεί μία ρύθμιση τότε ενεργοποιούντε οι οφειλές όπως ήταν πριν την ρύθμιση, συν εννοείται τους τόκους. Ότι έχει πληρωθεί όμως αφαιρείται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

αυτό πάλι πάντως με την αυτοπρόσωπη παρουσία στις ΔΟΥ για τη ρύθμιση των 12 δόσεων με τον 4174/2013 πριν καταστεί ληξιπρόθεσμη η Α δόση με 88 βαθμούς κελσίου έξω με ξεπερνάει!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα και καλό μήνα, θέλω να ρωτήσω για την πάγια ρύθμιση οφειλών στην εφορία.Εχω 4 ρυθμίσεις που τρέχουν και χθες δεν πληρώθηκαν οι δοσεις των 3.Η προσαύξηση είναι 15% και έλεγα μήπως υπάρχει δυνατότητα αν αφήσω και την δόση Σεπτεμβρίου και χαθούν , να κάνω επαναρύθμιση από Οκτώβρη όλου του ποσού σε 12 δοσεις.Μιλώντας με την εφορία μου απάντησαν ότι κανονικά ο νόμος λέει "απαξ" και δεν θα μπορέσω να ξαναρυθμίσω σε 12 δόσεις τις οφειλες που ειχαν ξαναρυθμιστει.Εχει τύχει σε κάποιον συνάδελφο ανάλογη περίπτωση να μου πει αν του δίνει την δυνατότητα το taxis?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Για παρόμοια περίπτωση πήγα χτες στην εφορία. Πελάτης με δύο ρυθμίσεις(12 δόσεις) έχει αφήσει 2 δόσεις συνεχόμενες απλήρωτες και μου είπαν ότι μπορεί να βάλει τα υπόλοιπα των δύο ρυθμίσεων σε μία καινούρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα. Πάγια ρύθμιση των 12 δόσεων τηρείται κανονικά. Απο χτες είναι ληξιπρόθεσμη η πρώτη δόση του φόρου εισοδήματος. Πρέπει να μπει μέσα σε 15 μέρες σε ρύθμιση για να μην χαθεί η παλιά 12άρα ή δεν παίζει ρόλο? Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
3 ώρες πριν, HURRICANE33 said:

Καλησπέρα. Πάγια ρύθμιση των 12 δόσεων τηρείται κανονικά. Απο χτες είναι ληξιπρόθεσμη η πρώτη δόση του φόρου εισοδήματος. Πρέπει να μπει μέσα σε 15 μέρες σε ρύθμιση για να μην χαθεί η παλιά 12άρα ή δεν παίζει ρόλο? Ευχαριστώ πολύ.

Με τη 12άρα δεν κινδυνεύεις. Δεν πέφτει. Επίσης, μπορείς να τη φτιάχνεις, να τη χαλάς, να την ξαναφτιάχνεις, να την ξαναχαλάς...

 

...μετά να τη φτιάχνεις, να τη χαλάς. 

Μάθετε μπαλίτσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
5 ώρες πριν, ponzi said:

Με τη 12άρα δεν κινδυνεύεις. Δεν πέφτει. Επίσης, μπορείς να τη φτιάχνεις, να τη χαλάς, να την ξαναφτιάχνεις, να την ξαναχαλάς...

 

...μετά να τη φτιάχνεις, να τη χαλάς. 

Μάθετε μπαλίτσα...

Ευχαριστώ άρχοντα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καναμε με τον πελάτη μου ρύθμιση 24 δοσεων στις 31/05/2017. Τώρα έχει τη δυνατότητα να κάνει όλικη εξόφληση (προεξόφληση) του ποσού.Ερωτήσεις: α) Μπορεί να το κάνει χωρις να επιβαρυνθεί με τις "ρυθμιζομενες προσαυξήσεις, τόκοι, τέλη" που έτσι και αλλιώς έχουν υπολογιστεί στους 24 μήνες και όχι στους 4 όπως πρέπει να ειναι; και β) εάν μπορεί να εκπέσει των τόκων, ποια ειναι η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσουμε;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
30 λεπτά πριν , dennisd82 said:

Καναμε με τον πελάτη μου ρύθμιση 24 δοσεων στις 31/05/2017. Τώρα έχει τη δυνατότητα να κάνει όλικη εξόφληση (προεξόφληση) του ποσού.Ερωτήσεις: α) Μπορεί να το κάνει χωρις να επιβαρυνθεί με τις "ρυθμιζομενες προσαυξήσεις, τόκοι, τέλη" που έτσι και αλλιώς έχουν υπολογιστεί στους 24 μήνες και όχι στους 4 όπως πρέπει να ειναι; και β) εάν μπορεί να εκπέσει των τόκων, ποια ειναι η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσουμε;;

Κάντε απώλεια της ρύθμισης στη ΔΟΥ και μετά ξαναρυθμίστε με 1 δόση (εφάπαξ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...