Προς το περιεχόμενο

ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΓΣ για έγκριση πρόσληψης μέλους Δ.Σ.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα και καλή δύναμη σε όλους...

 

Σε ΑΕ ο λογιστής είναι και αντιπρόεδρος του ΔΣ. Αποφάσισε όμως να προσληφθεί ως εργαζόμενος και με σύμβαση μερικής απασχόλησης ενώ, μέχρι τώρα (επειδή είναι και συνταξιούχος) ήταν με παροχή υπηρεσιών. 

Το θέμα μου είναι το εξής, νομίζω πως πρέπει να υπάρχει ΓΣ που να εγκρίνει την πρόσληψη, επειδή ήταν ήδη μέλος του ΔΣ πριν την πρόσληψη. Αλλά δεν έγινε κάτι πριν την έναρξη της εργασιακής σχέσης και τώρα έχουν δημοσιευθεί ήδη άλλα δύο πρακτικά ΓΣ από την πρόσληψη... Μπορώ να φτιάξω σήμερα πρακτικό ΓΣ και να αναφέρω πως έχει αναδρομική ισχύ ; Υπάρχει θέμα να θεωρηθεί άκυρη η πρόσληψη; 

 

Καμία πρόταση;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλή δύναμη σε όλους...

 

Σε ΑΕ ο λογιστής είναι και αντιπρόεδρος του ΔΣ. Αποφάσισε όμως να προσληφθεί ως εργαζόμενος και με σύμβαση μερικής απασχόλησης ενώ, μέχρι τώρα (επειδή είναι και συνταξιούχος) ήταν με παροχή υπηρεσιών. 

Το θέμα μου είναι το εξής, νομίζω πως πρέπει να υπάρχει ΓΣ που να εγκρίνει την πρόσληψη, επειδή ήταν ήδη μέλος του ΔΣ πριν την πρόσληψη. Αλλά δεν έγινε κάτι πριν την έναρξη της εργασιακής σχέσης και τώρα έχουν δημοσιευθεί ήδη άλλα δύο πρακτικά ΓΣ από την πρόσληψη... Μπορώ να φτιάξω σήμερα πρακτικό ΓΣ και να αναφέρω πως έχει αναδρομική ισχύ ; Υπάρχει θέμα να θεωρηθεί άκυρη η πρόσληψη; 

 

Καμία πρόταση;

...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...