Προς το περιεχόμενο

taxisnet: Ο λογαριασμός σας έχει κλειδωθεί. Ειδοποιήστε το διαχειριστή του συστήματος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δέν ξέρω ίσως θα πρέπει να πάρω τηλ. το taxis και επιμελητηριο για να δω τί θα κάνω...

Κάποιος άλλος συνάδελφος που είχε αυτό το πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο παιδιά.

Μα είναι δυνατόν να πιστεύετε ότι σας κλείδωσε τους κωδικούς το taxisnet,επειδή δεν πληρώσατε το Ο.Ε.Ε?????

Απλώς, τουλάχιστον προς το παρόν αν δεν βάλουν μυαλό,να μη σου επιτρέπει να ενεργείς με πρόσθετο ρόλο και όχι να σου αφαιρέσουν την ηλεκτρονική πρόσβαση.

Κατά πάσα πιθανότητα κλειδώθηκαν οι κωδικοί σου για άλλο λόγο.

Συνάδερφοι, είμαι αυτός που ξεκίνησα το θέμα. Ζητώ συγνώμη που δεν απάντησα άμεσα. Το πρόβλημα μου λύθηκε την επόμενη μέρα κιόλας. Και σε τηλεφωνική επικοινωνία με τις υπηρεσίες του taxisnet και μιλώντας με μια πολύ ευγενική και εξυπηρετική κυρία μου έδωσε να καταλάβω ότι το πρόβλημα ήταν στιγμιαίο και ότι ήταν σφάλμα του συστήματος. Άσχετα ότι το Ο.Ε.Ε. μου έχει λήξει από 31/03/2011 και το έχω απλήρωτο καταθέτω κανονικά δηλώσεις.

FAFOUTIS ζώντας στην χώρα του παραλόγου ΝΑΙΙΙΙΙ πίστεψα για μια στιγμή ότι κάποιος ανόητος από τους πολλούς που είναι γύρος μας θα σκέφτηκε να κλειδώσει το taxisnet για να μας αναγκάσει να πληρώσουμε το Ο.Ε.Ε. . Πλέων δεν μου κάνει τίποτα εντύπωση.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΤΜΗΜΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ

ΕΘΝ. ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΩΣ 105 - 71306 ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΤΗΛ. 2810224595 ΤΗΛ./FAX 2810223997

www.oeetak.gr e-mail : [email protected]

Ηράκλειο : 30/03/2011

Αρ. Πρωτ. : Φ3/203

Προς :

Λογιστές – Φοροτεχνικούς.

Συνάδελφοι,

Σας γνωρίζουμε ότι στο άρθρο 17 του Ν. 3842/2010 «Αντικατάσταση φορολογικής δικαιοσύνης, αντιμετώπιση της φοροδιαφυγής και άλλες διατάξεις» προβλέπεται για την επικοινωνία των λογιστών - φοροτεχνικών με τη Γενική Γραμματεία Πληροφοριακών Συστημάτων, από το έτος 2011 εκτός της άδειας άσκησης επαγγέλματος του Ν. 2515/1997 η πιστοποίηση από το Οικονομικό Επιμελητήριο της Ελλάδας και η απόκτηση ψηφιακής υπογραφής.

Σύμφωνα με τη παράγραφο 6 του άρθρου 17 του Ν. 3470/2006 για τη νόμιμη άσκηση της δραστηριότητας σας η άδεια είναι σε ισχύ εφόσον έχει ανανεωθεί το δελτίο επαγγελματικής ταυτότητας.

Για τους χρήστες του παλιού Taxis Net, των οποίων η άδεια ισχύει μέχρι 31/03/2011, οι κωδικοί θα παραμείνουν ενεργοποιημένοι για ικανό χρονικό διάστημα μέσα στο οποίο θα πρέπει να προχωρήσουν σε διαδικασία ενεργοποίησης λογαριασμού με κλειδάριθμο στο νέο TAXISnet, αρκεί η άδειά τους να ανανεωθεί για όλο το έτος. Σε διαφορετική περίπτωση δε θα μπορούν να διεκπεραιώσουν καμία εργασία.

Επιπλέον θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι οι χρήστες του νέου TaxisNet θα πρέπει να γνωρίζουν ότι σε περίπτωση οφειλής προς το ΟΕΕ δεν θα μπορούν να πραγματοποιούν καμιά εργασία μέσω internet και στο εξής η άδεια τους θα λήγει 31 Δεκεμβρίου κάθε έτους.

Με εκτίμηση

Ο Πρόεδρος του Π.Τ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...
επισκέπτη ΠΑΣΣΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Προσπαθώ να μπω στο taxisnet και μου εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα:

Ο λογαριασμός σας έχει κλειδωθεί. Ειδοποιήστε το διαχειριστή του συστήματος

Μπορεί να μου πει κανείς τι είναι πάλι αυτό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...

ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΣ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΤΑΞΙΣ?

Ταχ. Δ/νση ΓΓΠΣ : Χανδρή 1 & Θεσσαλονίκης, Τ.Κ. 18346, Αθήνα

Email: [email protected]

Γραφείο Υποστήριξης Ηλεκτρονικών Υπηρεσιών

(Αν δεν βρείτε απαντήσεις στα ερωτήματά σας στις σελίδες Ερωτήσεων - Απαντήσεων, καλέστε στο help desk της Γ.Γ.Π.Σ : 210 4802552)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 months later...

(Αν δεν βρείτε απαντήσεις στα ερωτήματά σας στις σελίδες Ερωτήσεων - Απαντήσεων, καλέστε στο help desk της Γ.Γ.Π.Σ : 210 4802552)

 

 

Μήπως ξέρει κάποιος και άλλο τηλ. γιατί αυτό είναι κάτω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ξέρει κάποιος και άλλο τηλ. γιατί αυτό είναι κάτω;

 

Πρέπει να επιμείνεις και να  περιμένεις λίγο.

 

Οι άνθρωποι δέχονται χιλιάδες τηλέφωνα και αργεί λίγο η σύνδεση.

 

Πάντως η δουλειά σου θα γίνει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...