Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗΣ Ε9 2010-2013


Σ_ΣΑΚΗΣ

Ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Για το 2010 μου επέβαλλαν πριν μια εβδομάδα στην Δου 50 , οπου και μου εδωσαν την Τ.Ο. Για τα υπόλοιπα έτη μου ειπαν την Παρασκευή στην ΓΓΠΣ πληρώστε τα και θα εμφανιστεί στην Προσ. Πληροφόρηση. Εχω κολλήσει και εγώ. Νομίζω οτι τόσο θα είναι. 50 ευρώ ανα έτος απλα με ΟΛΑ οσα γίνονται δεν έχω εμπιστοσύνη,.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Και φυσικά για 2011-2012-2013 εαν δεν έχει επέλθει 4 μηνο απο εκκαθάρισει δεν υπάρχει πρόστιμο. Αν έχει, θα σου βγάλει μήνυμα, εκπροθεσμη δήλωση βάσει ν. 1188. Το 2010 δι'ορθωση ΜΟΝΟ δου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΔΙΟΡΘΩΣΗ (ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ) ΣΕ Ε9 ΕΤΟΥΣ 2011 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΗΦΘΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ 2012 ΚΑΙ ΣΤΟ 2013 ή ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΕΤΗ 2012 ΚΑΙ 2013 ΑΥΤΟΜΑΤΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γιατί να μπαίνει πρόστιμο για κάθε χρόνο ?

 

Επειδή το πρόγραμμα δεν μεταφέρει μόνο του

τα δεδομένα κάποιας δήλωσης στα επόμενα έτη ?

 

Η υποχρέωση για υποβολή δήλωσης

αφορά το έτος απόκτησης ενός

δικαιώματος και δεν κάνουμε δήλωση

για το ίδιο ακίνητο κάθε χρόνο.

 

Η παράβαση είναι μία και όσοι

ερμηνεύουν διαφορετικά είναι

προστιμολάγνοι υπηρέτες, παρατρεχάμενοι

αυτών που μας έχουν φέρει σ αυτή τη θέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΔΙΟΡΘΩΣΗ (ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ) ΣΕ Ε9 ΕΤΟΥΣ 2011 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΗΦΘΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ 2012 ΚΑΙ ΣΤΟ 2013 ή ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΕΤΗ 2012 ΚΑΙ 2013 ΑΥΤΟΜΑΤΑ?

πρέπει να επαναληφθεί δεν ενημερώνονται αυτόματα .  Αν δεν έχει επέλθει 4μηνο δεν έχει πρόστιμο έτσι δεν είναι ; Εγώ έκανα τροποποιητική για το 2011 και δεν μου έχει βγάλει κανένα πρόστιμο ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

πρέπει να επαναληφθεί δεν ενημερώνονται αυτόματα .  Αν δεν έχει επέλθει 4μηνο δεν έχει πρόστιμο έτσι δεν είναι ; Εγώ έκανα τροποποιητική για το 2011 και δεν μου έχει βγάλει κανένα πρόστιμο ..

κάποιος συνάδελφος ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ναι στο 4μηνο μπορεις χωρις προστιμο. Μετα πας στη ΔΟΥ να παρεις το μπουγιουρντι

 

Η ΔΟΥ Γλυφαδας παντως βαζει 102 € προστιμο τη χρονια, για καθε τροποποιηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ναι στο 4μηνο μπορεις χωρις προστιμο. Μετα πας στη ΔΟΥ να παρεις το μπουγιουρντι

 

Η ΔΟΥ Γλυφαδας παντως βαζει 102 € προστιμο τη χρονια, για καθε τροποποιηση

Σε ευχαριστώ πολύ ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπερα, πελατη μου  του ειπαν να το κανει μεσω ταξισ , ε9 γιατι δεν ειχε δηλωσει ενα αγροτεμαχιο απο δωρεα  1000ε αξια, μου το φερε το καναμε δεν εβγαλε προστιμο, μας ρωτησε το ταξις εαν θελουμε να το μεταφερουμε και στα αλλα ετη, δεν καταλαβα γιατι πρεπει να το ξαναδηλωσεις και τα αλλα ετη; ηταν το 2011, γιατι θελει και 2012   και 2013 , για να υπολογισουν φμαπ ;απ τη στιγμη που δεν το αλλαζεις ας το υπολογισουν , γιατι πρεπει εμεις να ξαναμπουμε να το δηλωσουμε,;ειναι και τα νεα προστιμα τωρα, ξερετε εαν ειναι υποχρεωτικο να το δηλωσουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπερα, πελατη μου  του ειπαν να το κανει μεσω ταξισ , ε9 γιατι δεν ειχε δηλωσει ενα αγροτεμαχιο απο δωρεα  1000ε αξια, μου το φερε το καναμε δεν εβγαλε προστιμο, μας ρωτησε το ταξις εαν θελουμε να το μεταφερουμε και στα αλλα ετη, δεν καταλαβα γιατι πρεπει να το ξαναδηλωσεις και τα αλλα ετη; ηταν το 2011, γιατι θελει και 2012   και 2013 , για να υπολογισουν φμαπ ;απ τη στιγμη που δεν το αλλαζεις ας το υπολογισουν , γιατι πρεπει εμεις να ξαναμπουμε να το δηλωσουμε,;ειναι και τα νεα προστιμα τωρα, ξερετε εαν ειναι υποχρεωτικο να το δηλωσουμε;

Νομίζω πρέπει να το μεταφέρεις εσύ και στα άλλα έτη.

 

Εάν το 2012 ή το 2013 π.χ. μεταβιβάστηκε που θα το ξέρει το taxis ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

για αυτο στο ζηταει να στο μεταφερει κατευθειαν, αυτο υπεθεσα κι γω ,αλλα ηθελα να το ψαξω πριν προβω σε υποβολη.καληνυχτα κι ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημερα! αν διορθωσει καποιος το ε9 του 2010 τωρα με προστιμο στη δου, θα γινει επανεκκαθαριση του φαπ του 2010; ναι! αν το αποτελεσμα ειναι υπερ του δημοσιου, τα χρηματα βεβαιωνονται!

τι γινεται αν το ποσο της επανεκκαθαρισης ειναι υπερ του φορολογουμενου; χανονται!

σωστο ή λαθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημερα! αν διορθωσει καποιος το ε9 του 2010 τωρα με προστιμο στη δου, θα γινει επανεκκαθαριση του φαπ του 2010; ναι! αν το αποτελεσμα ειναι υπερ του δημοσιου, τα χρηματα βεβαιωνονται!

τι γινεται αν το ποσο της επανεκκαθαρισης ειναι υπερ του φορολογουμενου; χανονται!

σωστο ή λαθος;  ΛΑΘΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ε9  με ακίνητα την 01/01/2010.....έχει δοθεί στη Δ.Ο.Υ χειρόγραφα...με υπογραφή και σφραγίδα.....όμως δεν φαίνεται στο Taxis........πρέπει να καταχωρηθεί από Δ.Ο.Υ.? έχει πρόστιμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ε9  με ακίνητα την 01/01/2010.....έχει δοθεί στη Δ.Ο.Υ χειρόγραφα...με υπογραφή και σφραγίδα.....όμως δεν φαίνεται στο Taxis........πρέπει να καταχωρηθεί από Δ.Ο.Υ.? έχει πρόστιμο?

Καλημέρα.

 

Λείπατε στο εξωτερικό τα τελευταία 2 χρόνια???  :)  :)

Υπάρχουν ήδη αρκετές συζητήσεις με το θέμα αυτό.

Εάν θέλετε κάνετε μία αναζήτηση πρώτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα! Μήπως γνωρίζει κάποιος πότε θα γίνει η εκκαθάριση μιας τροποποιητικής Ε9 2013 που την υπέβαλλα σήμερα;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημερα! αν διορθωσει καποιος το ε9 του 2010 τωρα με προστιμο στη δου, θα γινει επανεκκαθαριση του φαπ του 2010; ναι! αν το αποτελεσμα ειναι υπερ του δημοσιου, τα χρηματα βεβαιωνονται!

τι γινεται αν το ποσο της επανεκκαθαρισης ειναι υπερ του φορολογουμενου; χανονται!

σωστο ή λαθος;

Πρέπει να γίνει συμφηφισμός με αίτηση του υπόχρεου στην ΔΟΥ. Δεν γίνεται αυτόματα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έκανα τροποποιητική με την πολ 1225/2012 και έβγαλε την καινούργια εκκαθάριση αλλά στο νέο εκκαθαριστικό σημείωμα δεν έβγαλε κωδικό πληρωμής. Είναι της συζύγου η οποία δεν έχει κωδικούς.

Γνωρίζει κάποιος συνάδερφος πως μπορεί να πληρωθεί αυτό.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

βρε παιδια εκανα ενα τροποποιητικο ε9 αλλα εκανα λαθος διευθυνση δλδ αντι 62 εβαλα 52, εαν υποβαλλω παλι τροποποιητικη θα εχω θεμα; ειναι για το ετος 2011,το 2012 κ 2013 το καταλαβα κ το διορθωσα,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έκανα τροποποιητική με την πολ 1225/2012 και έβγαλε την καινούργια εκκαθάριση αλλά στο νέο εκκαθαριστικό σημείωμα δεν έβγαλε κωδικό πληρωμής. Είναι της συζύγου η οποία δεν έχει κωδικούς.

Γνωρίζει κάποιος συνάδερφος πως μπορεί να πληρωθεί αυτό.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

θα πας ΔΟΥ και θα σου βγαλουν εκει ταυτοτητα πληρωμης    ή θα βγαλεις κωδικους και στη συζυγο    επιλεγεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημερα! αν διορθωσει καποιος το ε9 του 2010 τωρα με προστιμο στη δου, θα γινει επανεκκαθαριση του φαπ του 2010; ναι! αν το αποτελεσμα ειναι υπερ του δημοσιου, τα χρηματα βεβαιωνονται!

τι γινεται αν το ποσο της επανεκκαθαρισης ειναι υπερ του φορολογουμενου; χανονται!

σωστο ή λαθος;

η ερωτηση μου δημιουργηθηκε απο αυτο:  Η ανάκληση πραγματοποιείται με υποβολή δήλωσης μέσα στο οικείο έτος στον αρμόδιο προϊστάμενο της δημόσιας οικονομικής υπηρεσίας. Ανάκληση δήλωσης με σκοπό την ανατροπή οριστικής και αμετάκλητης φορολογικής εγγραφής είναι ανεπίτρεπτη.

Ως οικείο έτος για την ανάκληση δήλωσης κατά τα ανωτέρω νοείται το έτος στο οποίο δημιουργείται η φορολογική υποχρέωση.

 

ρωτησα και στην εφορια και μου ειπαν μονο με προσφυγη στα φορολογικα αλλα και πάλι εφοσον το οριζει ο νομος δεν θα δικαιωθει ο φορολογουμενος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

θα πας ΔΟΥ και θα σου βγαλουν εκει ταυτοτητα πληρωμης    ή θα βγαλεις κωδικους και στη συζυγο    επιλεγεις!

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...