Προς το περιεχόμενο

Βεβαιώθηκε το τέλος επιτηδεύματος του οικ. έτους 2013 για τα νομικά πρόσωπα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή το φορολογικό έτος 2012 που έχουμε ξαναπληρώσει πρόπερσι?

Και πέρυσι μέσα στη δήλωση ποιο έτος πληρώσαμε?

Πατήστε εδώ για να δείτε την είδηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φορολογικό 2012 είναι αυτό που βεβαιώθηκε τώρα (Οικονομικό 2013) .Είχε βεβαιωθεί το φορολογικό 2011 (Οικονομικό έτος 2012) και πέρσι μαζί με τη δήλωση είχαμε

πληρώσει το φορολογικό 2013 (Οικονομικό 2014).

 

Βλέπεις δεν μας ξεχνάνε αλλά τουλάχιστον δεν μας χρεώνουν ήδη πληρωθέντες φόρους.

 

Καλημέρα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο τέλος επιτηδεύματος είναι ο πιο δίκαιος φόρος ,γιατί πάει ...αναλογικά με τον τζίρο!

 

Αν τα υπόλοιπα τα κάνανε αριστούχοι απόφοιτοι της Α.Σ.ΘΕ.ΜΠ. ετούτο το φτιάξανε από λέκτορες και πάνω της ιδίας σχολής.

 

ΕΝΑΣ δεν έκανε μία προσφυγή , ΕΝΑ δικαστήριο δεν έβγαλε ΜΙΑ απόφαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι καλησπέρα, 

 

έχω 2 περιπτώσεις Αστικών Μη Κερδοσκοπικών Εταιρειών στις οποίες έχουν βεβαιώσει λανθασμένα το τέλος επιτηδεύματος άρθρου 31 του Ν. 3986/2011.

 

Βάση της ΠΟΛ. 1149/2013 οι Αστικές Μη Κερδοσκοπικές έχουν τέλος επιτηδεύματος 500,00 έναντι του λανθασμένου 1000,00 το οποίο έχει βεβαιωθεί.

 

Θέλω να μάθω εάν είμαι ο μόνος ή υπάρχουν και άλλοι, μήπως και υπάρχει περίπτωση να διορθώσουν την βεβαίωση κεντρικά εάν έχουν κάνει λάθος σε όλες τις Αστικές Μη Κερδοσκοπικές.

 

Μετά από επικοινωνία με την Δ' Θεσσαλονίκης μου είπαν να τους κάνω αίτηση για να διορθώσουν από την Δ.Ο.Υ. την βεβαίωση και να τους επισυνάψω και την ΠΟΛ. στην αίτηση, αυτό σημαίνει στήσιμο στην ουρά της συναλλαγής του εισοδήματος σε κάθε Δ.Ο.Υ. και χαμένος χρόνος σε μια περίοδο στην οποία δεν υπάρχει χρόνος για χάσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος επιτηδεύματος

Τέλος καταχώρισης ΓΕΜΗ

Τέλος διατήρησης μερίδας ΓΕΜΗ

Τέλος μείωσης εκπομπών αερίων ρύπων.

 

"Πες μου ότι είσαι άτριχος. Τέλλος"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι καλησπέρα, 

 

έχω 2 περιπτώσεις Αστικών Μη Κερδοσκοπικών Εταιρειών στις οποίες έχουν βεβαιώσει λανθασμένα το τέλος επιτηδεύματος άρθρου 31 του Ν. 3986/2011.

 

Βάση της ΠΟΛ. 1149/2013 οι Αστικές Μη Κερδοσκοπικές έχουν τέλος επιτηδεύματος 500,00 έναντι του λανθασμένου 1000,00 το οποίο έχει βεβαιωθεί.

 

Θέλω να μάθω εάν είμαι ο μόνος ή υπάρχουν και άλλοι, μήπως και υπάρχει περίπτωση να διορθώσουν την βεβαίωση κεντρικά εάν έχουν κάνει λάθος σε όλες τις Αστικές Μη Κερδοσκοπικές.

 

Μετά από επικοινωνία με την Δ' Θεσσαλονίκης μου είπαν να τους κάνω αίτηση για να διορθώσουν από την Δ.Ο.Υ. την βεβαίωση και να τους επισυνάψω και την ΠΟΛ. στην αίτηση, αυτό σημαίνει στήσιμο στην ουρά της συναλλαγής του εισοδήματος σε κάθε Δ.Ο.Υ. και χαμένος χρόνος σε μια περίοδο στην οποία δεν υπάρχει χρόνος για χάσιμο.

Από ότι βλέπω σε όλες τις αστικές μη κερδοσκοπικές το ίδιο έχουν κάνει .... δεν το πιστεύω ότι η διαδικασία είναι αυτή που ανέφερε η Δ' Θεσσαλονίκης .... Ήμαρτον!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι βλέπω σε όλες τις αστικές μη κερδοσκοπικές το ίδιο έχουν κάνει .... δεν το πιστεύω ότι η διαδικασία είναι αυτή που ανέφερε η Δ' Θεσσαλονίκης .... Ήμαρτον!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν είστε οι μόνοι , τι ζώα θεέ μου. Και τώρα τι κάνουμε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...