Προς το περιεχόμενο

Αποστολή καταστάσεων απο ιδιωτικά σχολεια,φροντιστήρια κλπ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνάδελφοι, επειδη δεν έχω στείλει την κατασταση φροντιστηρίου ενός πελάτη, μηπώς ξέρει κανείς πως μπορώ να την στείλω τωρά?? ξερεί κανείς αν πηγαίνει μεσω ΔΟΥ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...

Συνάδελφοι, επειδη δεν έχω στείλει την κατασταση φροντιστηρίου ενός πελάτη, μηπώς ξέρει κανείς πως μπορώ να την στείλω τωρά?? ξερεί κανείς αν πηγαίνει μεσω ΔΟΥ??

 

me too...

 

ειπα να στειλω κατασταση εκπροθεσμη αλλα δεν ξέρω που ?? τι πρόστιμο θα έχει??

 

επίσης στις ΑΠΥ αναγράφει ο πελάτης μου το όνομα του πατέρα και όχι του παιδιου (δεν το γνώριζα) τι γίνεται τώρα?? ειναι παράβαση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

me too...

 

ειπα να στειλω κατασταση εκπροθεσμη αλλα δεν ξέρω που ?? τι πρόστιμο θα έχει??

 

επίσης στις ΑΠΥ αναγράφει ο πελάτης μου το όνομα του πατέρα και όχι του παιδιου (δεν το γνώριζα) τι γίνεται τώρα?? ειναι παράβαση?

Για πρόστιμο δεν γνωρίζω αλλά δεν νομίζω να υπάρχει, η εφαρμογή στο taxis δεν σε αφήνει να στείλεις; Όσο για τις ΑΠΥ καλά κάνει και κόβει στο όνομα του πατέρα αν είναι αυτός από τον οποίο εισέπραξε τα χρήματα και στην ΑΠΥ πρέπει να γίνεται μνεία ότι αφορούν δίδακτρα του παιδιού του που είναι μαθητής. Αν κάποιος έχει αντίθετη γνώμη ας με διορθώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πρόστιμο δεν γνωρίζω αλλά δεν νομίζω να υπάρχει, η εφαρμογή στο taxis δεν σε αφήνει να στείλεις; Όσο για τις ΑΠΥ καλά κάνει και κόβει στο όνομα του πατέρα αν είναι αυτός από τον οποίο εισέπραξε τα χρήματα και στην ΑΠΥ πρέπει να γίνεται μνεία ότι αφορούν δίδακτρα του παιδιού του που είναι μαθητής. Αν κάποιος έχει αντίθετη γνώμη ας με διορθώσει.

 

οι ΑΠΥ αφορουν  χρήση 2011 (δεν βρηκα κατι σχετικα με το όνομα που πρέπει να εκδίδονται)

 

ο πατέρας πηγε στην ΔΟΥ το Ε1 για έλεγχο και εκει του είπαν πως οι ΑΠΥ θα έπρεπε να έχουν το όνομα του παιδιού .

 

ευχαριστώ συνάδελφε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 months later...

Η προθεσμία είναι μέχρι 28/2. 

 

 

 

ΠΟΛ.1195/12.10.2012
Άρθρο 4
Χρόνος διαβίβασης και διατήρησης των στοιχείων

4.1. Η συχνότητα διαβίβασης των στοιχείων του άρθρου 3 της παρούσης είναι ετήσια και ως καταληκτική ημερομηνία ορίζεται η 28η Φεβρουαρίου του επόμενου έτους του έτους αναφοράς.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...

Το φάντασμα του 2238 θα μας κυνηγάει και εντός 2014 και για τις καταστάσεις.......????

 

Δεν μας φτάνανε οι ελεύθεροι...?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...