Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΟΑΕΔ ΚΑΙ Ε3 ---------


XRISTOSX

Ερώτηση

ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΣΤΗΛΕΣ ΠΟΥ ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ΣΤΟ Ε3 , ΤΙΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΟΑΕΔ.

ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΣΚΟΡΠΙΑ ΚΑΙ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΕΣ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ, ΕΔΩ ΜΕΣΑ.

ΜΟΥ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ.

ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ( Η' ΕΠΙΧΟΡΗΓΗΣΗ ) ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ. ΠΩΣ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΚΑΤ'ΑΡΧΑΣ?

ΣΤΟ Ε3 ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΩΔΙΚΟ 681 Η' 904?

ΦΟΡΟΛΟΓΕΙΤΑΙ?

ΤΟ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΚΑΠΟΥ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΕΛΙΔΑ?

ΕΧΕΙ ΕΣΟΔΑ 500 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΟ 2010 , ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΟΑΕΔ 5000 ΕΥΡΩ ΚΙ ΕΞΟΔΑ- ΑΠΟΣΒΕΣΕΙΣ 3000 ΕΥΡΩ.

ΕΧΩ ΚΕΡΔΟΣ Η' ΖΗΜΙΑ?

ΑΝ ΦΟΡΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΕΧΩ 2000 ΚΕΡΔΟΣ , ΑΝ ΟΧΙ ΕΧΩ ΖΗΜΙΑ.

ΣΤΗΝ ΑΥΤΟΠΕΡΑΙΩΣΗ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΩΣ , ΑΠ'ΟΣΟ ΞΕΡΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

ΚΑΙ Η ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ? ΝΟΜΙΖΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ.

ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΕΘΕΣΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΑΝΝΑ ΠΑΔΙΑ

H EΠΙΧΟΡΗΓΗΣΗ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ 904 ΤΟΥ Ε3

ΔΕΝ ΤΟ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΕΛΙΔΑ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ.

ΕΧΕΙ ΖΗΜΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕ Ι ΣΤΗΝ ΠΕΡΑΙΩΣΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΛΟΙΠΟΝ , ΚΟΙΤΑΞΑ ΤΗΝ ΣΥΜΒΑΣΗ ΤΟΥ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΙ " ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ". ΑΡΑ ΚΩΔΙΚΟΣ 681.

ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΖΟΝΤΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΕΣΤΕΛΝΑΝ Ο ΕΝΑΣ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ.

Ο ΕΦΟΡΟΣ ΜΕ ΠΑΡΕΠΕΜΨΕ ΣΕ ΕΝΑΝ , ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΑΝ ΕΣΟΔΟ ΚΑΙ ΝΑ ΦΟΡΟΛΟΓΗΘΕΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ.

ΔΗΛΑΔΗ , ΚΑΤ'ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΥΤΟ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΤΟΝ ΤΖΙΡΟ ΚΑΙ ΤΑ ΕΣΟΔΑ.

ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΒΓΑΖΕΙ ΖΗΜΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟΠΕΡΑΙΩΣΗ, ΓΙΑΤΙ ΤΡΕΧΑ ΒΓΑΛΕ ΑΚΡΗ ΑΝ ΘΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΤΑΝ ΤΟ ΠΟΣΟ Η' ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΑΥΤΟΠΕΡΑΙΩΣΗ.

ΚΑΝΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΤΟΥ ΟΑΕΔ ΔΕΝ ΦΟΡΟΛΟΓΗΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΑΤΑ... ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ 681 ΤΟΥ Ε3

ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΑ ΕΣΟΔΑ ΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΕΠΥΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τα ποσά που εισπρατουμε από τον ΟΑΕΔ είναι επιδοτήσεις. ΚΩΔ. 681

Το 5% αυτών που εισπράχθηκαν μέσα στο έτος στον ΚΩΔ.. 840. Ν. 2238, Άρθρο 31, παρ. 8β

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τα ποσά που εισπρατουμε από τον ΟΑΕΔ είναι επιδοτήσεις. ΚΩΔ. 681

Το 5% αυτών που εισπράχθηκαν μέσα στο έτος στον ΚΩΔ.. 840. Ν. 2238, Άρθρο 31, παρ. 8β

και στο καθαρο εισοδημα απο ατομικο επαγγελμα στο Ε1 στον 501 θα βαλω τον 570 (καθαρό κέρδος με λογ. προσδ.) του Ε3 ή τον 346 (φορολογητέα καθαρά κέρδη) που θα έχει μέσα και το 5% της επιδότησης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα, μια ερώτηση στο θέμα της επιδότησης του οαεδ... Ως αφορολογητο ποσό, εκτος απο τον κωδικό 681 του ε3, θα πρέπει να το γράψουμε και στον κωδικό 659 του ε1? και αν ναι χρειάζεται να πάρουμε επιπρόσθετη βεβαίωση απο τον οαεδ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΣΤΗΛΕΣ ΠΟΥ ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ΣΤΟ Ε3 , ΤΙΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΟΑΕΔ.

ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΣΚΟΡΠΙΑ ΚΑΙ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΕΣ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ, ΕΔΩ ΜΕΣΑ.

ΜΟΥ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ.

ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ( Η' ΕΠΙΧΟΡΗΓΗΣΗ ) ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ. ΠΩΣ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΚΑΤ'ΑΡΧΑΣ?

ΣΤΟ Ε3 ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΩΔΙΚΟ 681 Η' 904?

ΦΟΡΟΛΟΓΕΙΤΑΙ?

ΤΟ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΚΑΠΟΥ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΕΛΙΔΑ?

ΕΧΕΙ ΕΣΟΔΑ 500 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΟ 2010 , ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΟΑΕΔ 5000 ΕΥΡΩ ΚΙ ΕΞΟΔΑ- ΑΠΟΣΒΕΣΕΙΣ 3000 ΕΥΡΩ.

ΕΧΩ ΚΕΡΔΟΣ Η' ΖΗΜΙΑ?

ΑΝ ΦΟΡΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΕΧΩ 2000 ΚΕΡΔΟΣ , ΑΝ ΟΧΙ ΕΧΩ ΖΗΜΙΑ.

ΣΤΗΝ ΑΥΤΟΠΕΡΑΙΩΣΗ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΩΣ , ΑΠ'ΟΣΟ ΞΕΡΩ.

Η επιδότηση/επιχορήγηση είναι αφαιρετικό των δαπανών που αφορά - (μισθοδοσία ή αποσβέσεις παγίων) - άρα έμμεσα παίζει ρόλο στο λογιστικό αποτέλεσμα όχι σαν έσοδο (δεν ξέρω ποιος φωστήρας εφοριακός το είπε αυτό) αλλά σαν μειωτικό της δαπάνης την οποία αφορά.

Επίσης μπαίνει στην πρώτη σελίδα, επιδότηση ή επιχορήγηση μην κολλάς εκεί, σε ένα από τα δύο ανάλογα την περίπτωση, ούτως ή άλλως είναι πληροφοριακό.

Και το παραπάνω θέμα έχει απαντηθεί 100243 φορές... Ψάξτε και λιγάκι...rolleyes.gif

Στον κωδικό 659 δεν μπαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλήσπέρα συνάδελφοι, αν μπορεί κάποιος να με βοηθησει θα είμαι ευγνώμω.
οι επιδοτισεις ΟΑΕΔ αποτελουν μειωτικό στοιχείο των δαπανών(δεν αποτελουν αυξητικο στοιχειο των ακαθαριστων εσοδων).
Πως όμως γραφω στο Ε3 την μειωση των δαπανων που προκύπτει?
π.χ δαπανες 15000ευρω και ΟΑΕΔ 4000€.
Συμπληρωνεται το ποσο της επιδοτησης στη πρωτη σελίδα του Ε3.
Κατοπιν, πως τα 15000 θα τα κάνω 11000?
Χειρόγραφα δεν γίνεται, δηλάδη να σβησω το 15000 και να το κανω 11000 γιατι τα νουμερα αυτα στο Ε3 βγαινουν αυτοματα!
Στην αναμόρφωση πάλι δεν καταλαβαίνω που θα πρεπε να το κάνω! Εκτος και στην αναμορφωση βάλω οτι δεν εκπιπτουν οι ασφαλιστικες εισφορες, το ενοικιο και καποιες δαπάνες ακομη(μεχρι να συμπληρωθει τ ποσο της επιδοτησης), προκειμένου να μην εκπέσω σε αυτες της δαπανες!
ΟΕΟ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλήσπέρα συνάδελφοι, αν μπορεί κάποιος να με βοηθησει θα είμαι ευγνώμω.
οι επιδοτισεις ΟΑΕΔ αποτελουν μειωτικό στοιχείο των δαπανών(δεν αποτελουν αυξητικο στοιχειο των ακαθαριστων εσοδων).
Πως όμως γραφω στο Ε3 την μειωση των δαπανων που προκύπτει?
π.χ δαπανες 15000ευρω και ΟΑΕΔ 4000€.
Συμπληρωνεται το ποσο της επιδοτησης στη πρωτη σελίδα του Ε3.
Κατοπιν, πως τα 15000 θα τα κάνω 11000?
Χειρόγραφα δεν γίνεται, δηλάδη να σβησω το 15000 και να το κανω 11000 γιατι τα νουμερα αυτα στο Ε3 βγαινουν αυτοματα!
Στην αναμόρφωση πάλι δεν καταλαβαίνω που θα πρεπε να το κάνω! Εκτος και στην αναμορφωση βάλω οτι δεν εκπιπτουν οι ασφαλιστικες εισφορες, το ενοικιο και καποιες δαπάνες ακομη(μεχρι να συμπληρωθει τ ποσο της επιδοτησης), προκειμένου να μην εκπέσω σε αυτες της δαπανες!
ΟΕΟ!

 

 

ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΨΗ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλήσπέρα συνάδελφοι, αν μπορεί κάποιος να με βοηθησει θα είμαι ευγνώμω.

οι επιδοτισεις ΟΑΕΔ αποτελουν μειωτικό στοιχείο των δαπανών(δεν αποτελουν αυξητικο στοιχειο των ακαθαριστων εσοδων).

Πως όμως γραφω στο Ε3 την μειωση των δαπανων που προκύπτει?

π.χ δαπανες 15000ευρω και ΟΑΕΔ 4000€.

Συμπληρωνεται το ποσο της επιδοτησης στη πρωτη σελίδα του Ε3.

Κατοπιν, πως τα 15000 θα τα κάνω 11000?

Χειρόγραφα δεν γίνεται, δηλάδη να σβησω το 15000 και να το κανω 11000 γιατι τα νουμερα αυτα στο Ε3 βγαινουν αυτοματα!

Στην αναμόρφωση πάλι δεν καταλαβαίνω που θα πρεπε να το κάνω! Εκτος και στην αναμορφωση βάλω οτι δεν εκπιπτουν οι ασφαλιστικες εισφορες, το ενοικιο και καποιες δαπάνες ακομη(μεχρι να συμπληρωθει τ ποσο της επιδοτησης), προκειμένου να μην εκπέσω σε αυτες της δαπανες!

ΟΕΟ!

 

 

ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΨΗ?

 

Σίγουρα θα γίνεται από το πρόγραμμά σου.

 

Εάν δεν γίνεται φτιάξε το απευθείας στο taxis!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΑΦΑΙΡΕΤΙΚΗ ΣΤΙΣ ΔΑΠΑΝΕΣ . ΟΠΟΤΕ ΣΤΟ Ε3 ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΔΑΠΑΝΕΣ ΜΕΙΩΜΕΝΕΣ ΚΑΤΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΗΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ ? ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ ΤΙ ΚΑΝΩ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΑΦΑΙΡΕΤΙΚΗ ΣΤΙΣ ΔΑΠΑΝΕΣ . ΟΠΟΤΕ ΣΤΟ Ε3 ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΔΑΠΑΝΕΣ ΜΕΙΩΜΕΝΕΣ ΚΑΤΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΗΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ ? ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ ΤΙ ΚΑΝΩ?

Ξεκινησες ηδη τα Ε3 ????

Μπραβο βρε θηριο !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Προσωπικά θα καταχωρούσα κανονικά τις δαπάνες και στην αναμόρφωση στο πεδίο λοιπές δαπάνες θα έβαζα το ποσό του ΟΑΕΔ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επιδοτηση απο Οαεδ για προσληψη προσωπικου.

..Η πληρωμη στην τραπεζα εγινε 28/12/2016 ...Αρα εγγραφη στα εσοδα 28/12 για να συμφωνησουν μυφ....

Το χρονικο διαστημα της επιδοτησης αφορα  22/10/2015-22/1/2016....Το ποσο αυτο θα μπει στην χρονια 2016 και μονο απο πλευρας εσοδου?φορολογικα εχει να κανει μονο με τ 2016?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, eleni1981 said:

Επιδοτηση απο Οαεδ για προσληψη προσωπικου.

..Η πληρωμη στην τραπεζα εγινε 28/12/2016 ...Αρα εγγραφη στα εσοδα 28/12 για να συμφωνησουν μυφ....

Το χρονικο διαστημα της επιδοτησης αφορα  22/10/2015-22/1/2016....Το ποσο αυτο θα μπει στην χρονια 2016 και μονο απο πλευρας εσοδου?φορολογικα εχει να κανει μονο με τ 2016?

 

λενακι εχω ιδια περιπτωση και προσωπικα δεν ξερω να σου απαντησω !! περιμενω κ εγω απαντησεις.

πες μου ομως, το ποσό το εβαλες στο Φ2; στον 310; χωρις προρατα ε;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 λεπτό πριν , maria00 said:

λενακι εχω ιδια περιπτωση και προσωπικα δεν ξερω να σου απαντησω !! περιμενω κ εγω απαντησεις.

πες μου ομως, το ποσό το εβαλες στο Φ2; στον 310; χωρις προρατα ε;; Ναι εννοειται ,περιοδικη ...

ειμαι σιγουρη για καταχωρηση /μυφ/φπα=2016 ...φορολογια ομως ?τεινω οτι θα μπει επισης (ημερ/νια που το ποσο εγινε απιτητο) τι λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
9 ώρες πριν, eleni1981 said:

Επιδοτηση απο Οαεδ για προσληψη προσωπικου.

..Η πληρωμη στην τραπεζα εγινε 28/12/2016 ...Αρα εγγραφη στα εσοδα 28/12 για να συμφωνησουν μυφ....

Το χρονικο διαστημα της επιδοτησης αφορα  22/10/2015-22/1/2016....Το ποσο αυτο θα μπει στην χρονια 2016 και μονο απο πλευρας εσοδου?φορολογικα εχει να κανει μονο με τ 2016?

 

Φορολογικά (στη φορολογία εισοδήματος ) θα αφαιρεθεί από τις δαπάνες που υπάρχουν , στο έτος είσπραξης  (εναλλακτικά θα αυξήσει τα ακαθάριστα έσοδα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
12 ώρες πριν, SOTHRIS said:

Φορολογικά (στη φορολογία εισοδήματος ) θα αφαιρεθεί από τις δαπάνες που υπάρχουν , στο έτος είσπραξης  (εναλλακτικά θα αυξήσει τα ακαθάριστα έσοδα).

στο ετος εισπραξης ή στο ετος που αφορα;

δλδ, γινονται οι δαπανες εστω 5.000 εως το 2015 κ τα χρηματα ακομα να φανουν. στελνει φορολογικη και τις δαπανες τις περναει κανονικα στο συνολο τους και τις 5000 δλδ.

μεσα στο 2016 δεν εχει δαπανες. ερχονται τα χρηματα ομως εστω 4000 η επιδοτηση.

δε θα πρεπει να γινει τροπ/κη στο 2015 ετσι ωστε οι 5000 να γινουν 1000 τελικα;;

 

αν μπουν στο 2016 απλα της αυξανουν τα εσοδα κατα 4000.

σε μεγαλυτερα ποσα ομως αυτο μπορει να προκαλεσει μεγαλη ζημια στη χρηση 2015 και μεγαλα κερδη απ την αλλη, στο 2016.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...