Προς το περιεχόμενο
  • 0

Βοηθεια απο μελος-δικηγορο σχετικα με παρκινγκ πυλωτης


xaroula

Ερώτηση

Αν μπορει να μου απαντησει καποιος δικηγορος σχετικα με την αποφαση 465/2005 που μιλαει για την πυλωτη και τις δημιουργουμενες θεσεις σταθμευσης που δεν μπορουν να αποτελεσουν διηρημενες ιδιοκτησιες Καποιοι ισχυριζονται οτι υπαρχουν αλλες αποφασεις δικαστηριων που αναγνωριζουν την νομιμοτητα και την πραξη συστασης που υπαρχει μεσα στα συμβολαια για θεση σταθμευσης αυτοκινητων Αν λοιπον ξερει καποιο μελος ποιες ειναι αυτες οι αποφασεις και μπορει να στηριχθει ο αγοραστης ωστε να διεκδικησει αυτον τον χωρο βαζοντας αλυσιδα στο τμημα αυτο της πυλωτης Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 88
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

Εφόσον δεν τα βρείτε μέσω του διαχειριστή,συνεννοήσου με κάποιον δικηγόρο,διότι εμείς από άμοιβές δικηγόρων

δεν μπορούμε να γνωρίζουμε.

Δυστυχώς η διαχειρίστρια δεν μπορει να κανει τίποτα (τουλάχιστον έτσι λέει), είναι γενικά πολύ περίεργοι οι άνθρωποι αυτοί, αλλα επειδή ειμαι σίγουρος οτι εχω κάθε δικαίωμα να σταθμεύσω στην πυλωτή μάλλον πρέπει να απευθυνθώ σε κάπιον δικηγόρο και να προχωρήσουμε σε αγωγή.

Υπάρχει άλλωστε νομος που λέει οτι απαγορεύεται η παρεμπόδιση εισόδου σε κοινόχρηστη πυλωτή σε ενοικο της πολυκατοικίας.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Αργύρης

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα.

Αργύρης από Αγία Παρασκευή.

Έχω εδώ και καιρό ένα πρόβλημα που από ότι φαίνεται γίνεται τεράστιο. Το θέμα γίνεται σε μια τετραόροφη πολυκατοικία με 12 διαμερίσματα και 13 θέσεις πάρκινγκ σε πυλωτή. Οι ιδιοκτήτες κάνανε συμφωνία πριν είκοσι χρόνια και με κλήρο ο καθένας έχει από μία θέση. Κανένα πρόβλημα ως εδώ. Όμως:

Η 13η θέση "ανήκε" στον τύπο που έχτισε την πολυκατοικία. Αυτός την "παραχώρησε" σε έναν ιδιοκτήτη (Δ.). Ο ιδιοκτήτης (Δ.)με τη σειρά του την "παραχώρησε" πριν δέκα χρόνια - άγνωστο πως- σε άλλον (Κ.). Έτσι ο (Κ.) βρέθηκε με μία κανονική θέση πάρκινγκ λόγω κλήρου που όλοι τον σεβόμαστε και καλά κάνουμε, και την κοινόχρηστη. Ο τύπος αυτός μένει εκτός Αθήνας και έρχεται μια φορά το δίμηνο για 3-4 μέρες. Στην κοινόχρηστη έχουν βρει "καταφύγιο" 2 αμάξια που χωράνε, το δικό μου (στην κανονική παρκάρει ο πατέρας μου) και η κόρη ενός γείτονα (στην κανονική της παρκάρει ο πατέρας της). Αυτός ο τύπος λοιπόν επειδή έχει μεγάλο αυτοκίνητο παρκάρει στην κοινόχρηστη όταν έρχεται λόγω μεγέθους και εμείς βγαίνουμε εκτός της πολυκατοικίας. Το αμάξι μου ένας γείτονας το έκανε καινούργιο από τις γρατζουνιές (ζημιά 2.000 ευρώ) και δε θέλω με τίποτα να το ξαναφήσω έξω. Προχτές ήρθε για 2 μέρες και πάρκαρα στην - μονίμως άδεια- κανονική θέση του μέχρι να φύγει. Ο τύπος λοιπόν έκανε θέμα και είπε να μη ξαναπαρκάρω στη θέση του και να βγαίνω έξω. Επειδή θα τρελαθώ:

γιατί να βγαίνω έξω από την κοινόχρηστη κάθε φορά που ο μάγκας θα έρχεται από την επαρχία???

Η παραχώρηση ( 99% έγινε δια στόματος) είναι νόμιμη???Τι μπορώ να κάνω ώστε να ΜΗ ξαναβγ'ω από την πολυκατοικία???

Καίγομαι για τις απαντήσεις σας, ευχαριστώ όλους σας και για τη φιλοξενία εκ των προτέρων!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Αργύρης

Υπόψην, εμείς δεν έχουμε πρόβλημα με αλυσίδες στην πρόσβαση και τέτοια εξωφρενικά φαινόμενα, η είσοδος είναι μία γκαραζόπορτα και κομπιουτεράκια έχουμε όλοι, δεν υπάρχει υπόγειο γκαράζ ούτε κλειστεί χώροι στην πυλωτή, υπάρχει κήπος και γενικά όλοι σέβονται όλους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ρε παιδια, λιγο μπερδεμενα τα λετε.

Εγω αγορασα προσφατα σπιτι που στο συμβολαιο αναφερεται οτι περιλαμβανεται και θεση πυλωτης.

Δεν εχω αυτοκινητο. Καποιος γειτονας παει και βαζει καθε μερα το αυτοκινητο του στη θεση μου.

Μπορω να του πω "παρε δρομο"? Μπορω να κραταω κενη τη θεση? Μπορω να τη νοικιασω σε αλλον?

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

den mporeis oyte na to pouliseis oute na to noikiaseis einai akoloythima toy diamerismatos sou alla mporeis na bgaleis ton geitona soy an den bgainei einai megalh diadikasia poy egw thn perasa kai moy stixise 1000e alla hremisa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εφόσον δεν τα βρείτε μέσω του διαχειριστή,συνεννοήσου με κάποιον δικηγόρο,διότι εμείς από άμοιβές δικηγόρων

δεν μπορούμε να γνωρίζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

bgale thn alysida oti dikaioma exeis esy ta idia dikaiomata exei kai aytos bale to aytokinito sou mesa kai zhta na se paei aytos dikastika eixa to idio problhma astynomia dimotikh astynomia den soy kanoyn tipota kai na toys kalesei kai as exei kai apo symbolaiografw xarti epidh eisai se klisto xoro ths polikatikias to parkink distixws einai opios prolabei na parkarh kalo einai na moirasete tis meres kai na pareis tis mones alios etoimastite gia dikasthria kai eksoda xwris kataliksh opws egw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ρε παιδια εγω μενω σε <χωριο>, δημο και εχω προβλημα με το παρκιγκ! παρκαρω οταν προλαβαινω σε δημοτικο δρομο ενος δημου 4000 κατοικων. εκει βρισκετε ενας επαγγελματικοσ χωροσ που ποτε δεν χρεισιμοποιηθικε. η ιδιοκτητρια με απαγορευσε να παρκαρω για να παρκαρει η κορη τησ. δεν υπαρχουν ομωσ πουθενα πινακιδεσ γιατι οπωσ σασ ειπα ειμε σε επαρχια. τησ ειπα οτι ο δρομοσ δεν ειναι αγορασμενοσ απο κανεναν, και οτι μπωρουμε να παρκαρουμε οποιοσ προλαβει. ασφαλοσ δεν παρκαρω μονω εγω αλλα ολη η γειτονια.τι να κανω¨¨? μηπωσ ξερεται κανεναν νομο σχετικα να τον διαβασω¨΄? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπέρα,

ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιος νόμος που να ορίζει το απαιτούμενο ελάχιστο εμβαδό για μια θέση παρκινγκ σε πυλωτή πολυκατοικίας.

γιατί στη δική μου πολυκατοικία σε θέση που παλαιότερα πάρκαρε ένα αμάξι τώρα άλλαξε ο ενοικιαστής και στην ίδια θέση παρκάρει δύο αμάξια το ένα πλάι στο άλλο με τέτοιο τρόπο ώστε να καταλαμβάνει εξολοκλήρου το εμβαδό της θέσης που του αναλογεί και έτσι να δυσκολεύεται ο κάτοχος της διπλανής θέσης να ανοίξει ακόμα και την πόρτα του αυτοκινήτου του.

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα.

Αργύρης από Αγία Παρασκευή.

Έχω εδώ και καιρό ένα πρόβλημα που από ότι φαίνεται γίνεται τεράστιο. Το θέμα γίνεται σε μια τετραόροφη πολυκατοικία με 12 διαμερίσματα και 13 θέσεις πάρκινγκ σε πυλωτή. Οι ιδιοκτήτες κάνανε συμφωνία πριν είκοσι χρόνια και με κλήρο ο καθένας έχει από μία θέση. Κανένα πρόβλημα ως εδώ. Όμως:

Η 13η θέση "ανήκε" στον τύπο που έχτισε την πολυκατοικία. Αυτός την "παραχώρησε" σε έναν ιδιοκτήτη (Δ.). Ο ιδιοκτήτης (Δ.)με τη σειρά του την "παραχώρησε" πριν δέκα χρόνια - άγνωστο πως- σε άλλον (Κ.). Έτσι ο (Κ.) βρέθηκε με μία κανονική θέση πάρκινγκ λόγω κλήρου που όλοι τον σεβόμαστε και καλά κάνουμε, και την κοινόχρηστη. Ο τύπος αυτός μένει εκτός Αθήνας και έρχεται μια φορά το δίμηνο για 3-4 μέρες. Στην κοινόχρηστη έχουν βρει "καταφύγιο" 2 αμάξια που χωράνε, το δικό μου (στην κανονική παρκάρει ο πατέρας μου) και η κόρη ενός γείτονα (στην κανονική της παρκάρει ο πατέρας της). Αυτός ο τύπος λοιπόν επειδή έχει μεγάλο αυτοκίνητο παρκάρει στην κοινόχρηστη όταν έρχεται λόγω μεγέθους και εμείς βγαίνουμε εκτός της πολυκατοικίας. Το αμάξι μου ένας γείτονας το έκανε καινούργιο από τις γρατζουνιές (ζημιά 2.000 ευρώ) και δε θέλω με τίποτα να το ξαναφήσω έξω. Προχτές ήρθε για 2 μέρες και πάρκαρα στην - μονίμως άδεια- κανονική θέση του μέχρι να φύγει. Ο τύπος λοιπόν έκανε θέμα και είπε να μη ξαναπαρκάρω στη θέση του και να βγαίνω έξω. Επειδή θα τρελαθώ:

γιατί να βγαίνω έξω από την κοινόχρηστη κάθε φορά που ο μάγκας θα έρχεται από την επαρχία???

Η παραχώρηση ( 99% έγινε δια στόματος) είναι νόμιμη???Τι μπορώ να κάνω ώστε να ΜΗ ξαναβγ'ω από την πολυκατοικία???

Καίγομαι για τις απαντήσεις σας, ευχαριστώ όλους σας και για τη φιλοξενία εκ των προτέρων!!!

Αγαπητέ Αργύρη ζητάμε συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση ,

το πρόβλημα σας είναι απλό, όλα όσα αναφέρετε συμβαίνουν γιατί η θέση σταθμευσης φέρει τον αριθμό 13.

Αναριθμήστε τις θέσεις σταθμευσης απο την αρχή καταργώντας τον αριθμό 13 , όπως καναμε και εμείς στο καραισκάκη , στην συνέχεια κάντε και έναν αγιασμό καλού κακού και θα δείτε πώς όλα θα γίνουν φυσιολογικά .

Σε περίπτωση που δεν έχει αποτέλεσμα αυτή η τακτική , δεν σας απομένει τίποτα άλλο πέρα απο το να παντρευτείτε με την κόρη του γείτονα έτσι ώστε , εσεις, ο μπαμπας σας, ο μπαμπάς της κοπέλας , η κοπέλα καθως και οι λοιποί συγγενείς θα ειστε μια αγαπημενη οικογένεια που θα χρησιμοποιεί την θέση σταθμευσης.

Σχετικά με τον άλλο γείτονα τον επαρχιώτη που το έχει μεγάλο το αμάξι και που σας γρατζουνισε το δικό σας αμάξι , μην σας απασχολεί τίποτα , οι δρόμοι είναι κλειστοί απο τους φορτηγατζήδες και δεν πρόκειται να ξανάρθει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Υπόψην, εμείς δεν έχουμε πρόβλημα με αλυσίδες στην πρόσβαση και τέτοια εξωφρενικά φαινόμενα, η είσοδος είναι μία γκαραζόπορτα και κομπιουτεράκια έχουμε όλοι, δεν υπάρχει υπόγειο γκαράζ ούτε κλειστεί χώροι στην πυλωτή, υπάρχει κήπος και γενικά όλοι σέβονται όλους...

Αυτό είναι ένα άλλο ζητημα που θα πρέπει να το δείτε πιο σοβαρά διότι νομίζω πως αλυσίδες σας χρειάζονται γενικότερα.

Στον κήπο μπορείται να φυτεψετε διάφορα ζαρζαβατικά ετσι ώστε τώρα με την κρίση να μην ξοδεύεται πολλά στον μανάβη .

Σας ευχαριστούμε και πάλι για την εμπιστοσύνη που δείχνεται στο φόρουμ μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ρε παιδια εγω μενω σε <χωριο>, δημο και εχω προβλημα με το παρκιγκ! παρκαρω οταν προλαβαινω σε δημοτικο δρομο ενος δημου 4000 κατοικων. εκει βρισκετε ενας επαγγελματικοσ χωροσ που ποτε δεν χρεισιμοποιηθικε. η ιδιοκτητρια με απαγορευσε να παρκαρω για να παρκαρει η κορη τησ. δεν υπαρχουν ομωσ πουθενα πινακιδεσ γιατι οπωσ σασ ειπα ειμε σε επαρχια. τησ ειπα οτι ο δρομοσ δεν ειναι αγορασμενοσ απο κανεναν, και οτι μπωρουμε να παρκαρουμε οποιοσ προλαβει. ασφαλοσ δεν παρκαρω μονω εγω αλλα ολη η γειτονια.τι να κανω¨¨? μηπωσ ξερεται κανεναν νομο σχετικα να τον διαβασω¨΄? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Αγαπητή Μαρία , εμείς σε ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη που δείχνεις στην στήλη μας και στο φόρουμ γενικότερα και σου ζητάμε συγνώμη για την καθυστέρηση.

Το πρόβλημα σου είναι σύνθετο και πιστεύουμε πως οι λύσεις είναι δύο ,

μπορείς να ξυπνάς περίπου στις 4 τα ξημερώματα έτσι ώστε να προλαβαίνεις την κόρη της γειτόνισσας και να την κανεις να σκυλιάσει ,

αλλιώς δυστυχώς θα πρέπει να αλλάξεις "χωριό" .

Αν θέλεις στείλε μας μια φωτογραφία της κόρης της ιδιοκτήτριας την ώρα που είναι παρκαρισμένη , μήπως δούμε κάτι άλλο και μπορεσουμε να σε βοηθήσουμε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπέρα,

ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιος νόμος που να ορίζει το απαιτούμενο ελάχιστο εμβαδό για μια θέση παρκινγκ σε πυλωτή πολυκατοικίας.

γιατί στη δική μου πολυκατοικία σε θέση που παλαιότερα πάρκαρε ένα αμάξι τώρα άλλαξε ο ενοικιαστής και στην ίδια θέση παρκάρει δύο αμάξια το ένα πλάι στο άλλο με τέτοιο τρόπο ώστε να καταλαμβάνει εξολοκλήρου το εμβαδό της θέσης που του αναλογεί και έτσι να δυσκολεύεται ο κάτοχος της διπλανής θέσης να ανοίξει ακόμα και την πόρτα του αυτοκινήτου του.

ευχαριστώ

Αγαπητέ Vag B καλησπέρα ,

δυστυχώς ο Νόμος στην περίπτωσή σας είναι αμείλικτος , ο νέος ενοικιαστής μπορεί να παρκάρει στο εμβαδό της θέσης του όσα αυτοκίνητα θέλει , το ένα πλάι στο άλλο , το ένα πάνω απο το άλλο , αρκεί να μην ξεπερνά το εμβαδό της θέσης του .

Οπότε σε αυτή την περίπτωση ο κάτοχος της διπλανής θέσης το μόνο που μπορεί να κάνει , είναι το να την "κάνει" απο το παράθυρο.

Σε ευχαριστούμε για την προτίμησή σου

και είμαστε στην διαθεσή σου για κάθε νέα απορία σου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αγαπητέ Vag B καλησπέρα , δυστυχώς ο Νόμος στην περίπτωσή σας είναι αμείλικτος , ο νέος ενοικιαστής μπορεί να παρκάρει στο εμβαδό της θέσης του όσα αυτοκίνητα θέλει , το ένα πλάι στο άλλο , το ένα πάνω απο το άλλο , αρκεί να μην ξεπερνά το εμβαδό της θέσης του .

Οπότε σε αυτή την περίπτωση ο κάτοχος της διπλανής θέσης το μόνο που μπορεί να κάνει , είναι το να την κάνει απο το παράθυρο.

Σε ευχαριστούμε για την προτίμησή σου

και είμαστε στην διαθεσή σου για κάθε νέα απορία σου .

Ρε Κίμωνα, δεν καταλαβαίνεις.....

Κάπως έτσι είναι η κατάσταση.....

post-5038-006652600 1285260855_thumb.jpg

Ούτε από το παράθυρο θα μπορεί να βγει ο άνθρωπος.....

Εγώ προτείνω να αλλάξει αυτοκίνητο και να πάρει ένα κάμπριο... έτσι πιστεύω ότι θα λυθεί το πρόβλημα αυτό...............

Ή θα μπορούσε να το παρκάρει έτσι το αυτοκίνητο......

post-5038-033214900 1285261116_thumb.jpg

Οπότε, με μια σκαλίτσα, παίζει η λύση του παραθύρου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

.........................

Αν θέλεις στείλε μας μια φωτογραφία της κόρης της ιδιοκτήτριας την ώρα που είναι παρκαρισμένη , μήπως δούμε κάτι άλλο και μπορεσουμε να σε βοηθήσουμε .

Έλα, στη βρήκα κι αυτή.....

Η ξανθιά που φεύγει είναι...............

post-5038-086985100 1285260965_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μετά από όλα αυτά, προτείνω να αναγορευτεί ο Κίμωνας ως επίτιμος παρκαδόρος του forum........................... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

....Κίμωνααααα άμα έχεις ΤΤ και ΒΜW -σε παρακαλώ μη κάνεις συνειρμούς- προβλέπειο Νομοθέτης κάποια ευνοική ρύθμιση ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπέρα,

ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιος νόμος που να ορίζει το απαιτούμενο ελάχιστο εμβαδό για μια θέση παρκινγκ σε πυλωτή πολυκατοικίας.

γιατί στη δική μου πολυκατοικία σε θέση που παλαιότερα πάρκαρε ένα αμάξι τώρα άλλαξε ο ενοικιαστής και στην ίδια θέση παρκάρει δύο αμάξια το ένα πλάι στο άλλο με τέτοιο τρόπο ώστε να καταλαμβάνει εξολοκλήρου το εμβαδό της θέσης που του αναλογεί και έτσι να δυσκολεύεται ο κάτοχος της διπλανής θέσης να ανοίξει ακόμα και την πόρτα του αυτοκινήτου του.

ευχαριστώ

Μηπως αναλαβαμε "Γενικες εξυπηρετησεις;" :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Διαμαρτύρομαι εντόνως.. καθότι Εγώ και όχι ο Κίμων είμαι ο ειδικός επί των ανωτέρω θεμάτων...

και έχω δώσει και εμπεριστατωμένες απαντήσεις .. :rolleyes:

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=39105

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Διαμαρτύρομαι εντόνως.. καθότι Εγώ και όχι ο Κίμων είμαι ο ειδικός επί των ανωτέρω θεμάτων...

και έχω δώσει και εμπεριστατωμένες απαντήσεις .. :rolleyes:

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=39105

;):) :)

Αρχηγέ ζητώ χίλια συγνώμη ,

δεν ειχα δει το θέμα.

Στέφανε θα σε παρακαλουσα να φωτογραφίσεις το θέμα του αρχηγού κινέζου οικονομολόγου sou - leeeee :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

:rolleyes:;):)

Αρχηγέ ζητώ χίλια συγνώμη ,

δεν ειχα δει το θέμα.

Στέφανε θα σε παρακαλουσα να φωτογραφίσεις το θέμα του αρχηγού κινέζου οικονομολόγου sou - leeeee :D

Δεν ξέρω ρε Κίμωνα...

Οι απόψεις σου μου φαίνονται πιο τεκμηριωμένες από αυτές του αρχηγού.... Άσε που αυτός προτείνει έμμεσο τρόπο, ενώ εσύ μιλάς με το γράμμα του Νόμου............. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Σταμούλης Παπαδημητρίου

Ρε παιδια, λιγο μπερδεμενα τα λετε.

Εγω αγορασα προσφατα σπιτι που στο συμβολαιο αναφερεται οτι περιλαμβανεται και θεση πυλωτης.

Δεν εχω αυτοκινητο. Καποιος γειτονας παει και βαζει καθε μερα το αυτοκινητο του στη θεση μου.

Μπορω να του πω "παρε δρομο"? Μπορω να κραταω κενη τη θεση? Μπορω να τη νοικιασω σε αλλον?

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αγαπητέ Vag B καλησπέρα ,

δυστυχώς ο Νόμος στην περίπτωσή σας είναι αμείλικτος , ο νέος ενοικιαστής μπορεί να παρκάρει στο εμβαδό της θέσης του όσα αυτοκίνητα θέλει , το ένα πλάι στο άλλο , το ένα πάνω απο το άλλο , αρκεί να μην ξεπερνά το εμβαδό της θέσης του .

Οπότε σε αυτή την περίπτωση ο κάτοχος της διπλανής θέσης το μόνο που μπορεί να κάνει , είναι το να την "κάνει" απο το παράθυρο.

Σε ευχαριστούμε για την προτίμησή σου

και είμαστε στην διαθεσή σου για κάθε νέα απορία σου .

das μήπως μπορείς να μου πεις ποιός νόμος είναι αυτός? με ενδιαέρει άμεσα αυτό που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ 5 ΟΡΟΦΟΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΑ.ΟΙ 3 ΕΧΟΥΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΘΕΣΗ ΠΑΡΚΙΝΓΚ ΣΤΟΝ ΑΚΑΛΥΠΤΟ ΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΡΓΟΛΑΒΟ ΚΑΤΟΧΥΡΟΜΕΝΗ ΤΟΣΟ ΣΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΤΟΥΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟ ΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ.Ο ΤΕΤΑΡΤΟΣ(ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΟΙΚΟΠΕΔΟΥ)ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΤΗ ΘΕΣΗ ΠΑΡΚΙΝΓΚ. ΕΓΩ ΠΑΡΚΑΡΩ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΠΥΛΩΤΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΡΧΙΚΗ ΣΥΝΕΝΝΟΗΣΗΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΕΝΟΙΚΟΥΣ. ΩΣΤΟΣΟΣ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΝΑΣ ΕΚ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ ΕΝΟΙΚΩΝ ΖΗΤΗΣΕ ΤΗΝ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΣΗ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΚΑΛΕΣΕ ΤΗΝ ΤΡΟΧΑΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ ΑΠΡΑΚΤΗ ΑΠΕΙΛΩΝΤΑΣ ΜΕ ΓΙΑ ΕΞΩΔΙΚΟ ΑΝ ΔΕΝ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΩ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΜΗ Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ, ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΑΕΙ ΔΙΚΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΟΣΟΣ ΘΑ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕΙ ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ.. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΟΠΟΙΟΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΘΥΜΟΣ ΝΑ ΒΠΗΘΗΣΕΙ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...