Προς το περιεχόμενο

ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΣΗ ΤΕΑΥΦΕ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα 29/2/08 λήγει η προθεσμια απο το ΤΕΑΥΦΕ http://www.teayfe.gr/

Tαμειο Επικουρικης Ασφαλισης Υπαλληλων Φαρμακευτικων Επιχειρησεων

για υποβολή μηχανογραφικης καταστασης βάσει των προδιαγραφων που έχει θεσει το ταμειο και έχει κοινοποιήσει στους ασφαλισμενους απο τα μεσα του 2007.

Το πρόγραμμα μισθοδοσιας που έχω αν και διαφημιζει ότι καλυπτει επικουρικα ταμεια δεν εξάγει σήμερα -τελευταια μερα προθεσμιας-την κατασταση

Απο το τελος του 2007 με διαβεβαιωσαν τηλεφωνικώς απο την εταιρεια: χ ότι το πρόγραμμα τους βγαζει αυτη την κατασταση σε δισκεττα.

Εβγαλα λοιπον και εγω χθες δισκεττα απο την αναλογη επιλογη και τι να δω; Μονο ο ΑΜ της εταιρείας και δυο άλλα νούμερα!!!

αχρηστη η δισκετττα!!!

Ευτυχως για μενα επικοινωνησα τηλεφωνικα με ΤΕΑΥΦΕ και υπαρχει μια μικρη σχετικη ανοχη λογω νεας εφαρμογης του μέτρου.

Ονοματα δεν λεμε, το παραπονο μου λεω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουπς

Νίνα , εννοείς αυτό

ΤΜΗΜΑ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΗΣΗΣ

Το τμήμα μηχ/σης μεριμνά για την επεξεργασία στοιχείων και τη μηχανογράφηση όλων των εργασιών του Ταμείου. Έχει την επιμέλεια της ανάλυσης και του σχεδιασμού των υπό μηχανογράφηση εργασιών, της κατάρτισης σχετικών προγραμμάτων, της κωδικοποίησης των εχόντων ανάγκη υπηρεσιακών στοιχείων και τέλος τηρεί και ενημερώνει το μηχανογραφικό αρχείο.

Οι εργοδότες που απασχολούν περισσότερους από 5 ασφαλισμένους στο Τ.Ε.Α.Υ.Φ.Ε. θα πρέπει να αποστέλλουν οπωσδήποτε, εκτός από τις καταστάσεις ασφαλίστρων στις Τράπεζες και αρχείο αναλυτικών αποδοχών, εισφορών–κρατήσεων ασφαλισμένων, με συγκεκριμένη γραμμογράφηση (record layout) στο Τ.Ε.Α.Υ.Φ.Ε. (κατόπιν συνεννοήσεως με το τμήμα μηχ/σης) είτε με e-mail στη διεύθυνση [email protected] , είτε μέσω ταχυδρομείου σε δισκέτα.

Ή κάτι άλλο που δεν το έχω πάρει χαμπάρι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουπς

Νίνα , εννοείς αυτό

ΤΜΗΜΑ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΗΣΗΣ

Το τμήμα μηχ/σης μεριμνά για την επεξεργασία στοιχείων και τη μηχανογράφηση όλων των εργασιών του Ταμείου. Έχει την επιμέλεια της ανάλυσης και του σχεδιασμού των υπό μηχανογράφηση εργασιών, της κατάρτισης σχετικών προγραμμάτων, της κωδικοποίησης των εχόντων ανάγκη υπηρεσιακών στοιχείων και τέλος τηρεί και ενημερώνει το μηχανογραφικό αρχείο.

Οι εργοδότες που απασχολούν περισσότερους από 5 ασφαλισμένους στο Τ.Ε.Α.Υ.Φ.Ε. θα πρέπει να αποστέλλουν οπωσδήποτε, εκτός από τις καταστάσεις ασφαλίστρων στις Τράπεζες και αρχείο αναλυτικών αποδοχών, εισφορών–κρατήσεων ασφαλισμένων, με συγκεκριμένη γραμμογράφηση (record layout) στο Τ.Ε.Α.Υ.Φ.Ε. (κατόπιν συνεννοήσεως με το τμήμα μηχ/σης) είτε με e-mail στη διεύθυνση [email protected] , είτε μέσω ταχυδρομείου σε δισκέτα.

Ή κάτι άλλο που δεν το έχω πάρει χαμπάρι ?

Αυτο ακριβως εννοώ

Δεν ειναι ενα απλο φυλλο excel

Οι προδιαγραφες του ASCI file όπως αναλυονται στην σελιδα του ΤΕΑΥΦΕ θελουν προγραμματιστη για να τηρηθούν και πιστευω ότι τα σοβαρα προγραμματα μισθοδοσιας το παρεχουν ήδη αυτο το αρχειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνω τον θυμό σου,

απλά τα φαρμακεία που έχω εγώ δεν έχουν πάνω από πέντε εργαζόμενους και έλεγα μήπως υπάρχει και κάτι άλλο και δεν το ήξερα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνω τον θυμό σου,

απλά τα φαρμακεία που έχω εγώ δεν έχουν πάνω από πέντε εργαζόμενους και έλεγα μήπως υπάρχει και κάτι άλλο και δεν το ήξερα .

thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...
Καταλαβαίνω τον θυμό σου,

απλά τα φαρμακεία που έχω εγώ δεν έχουν πάνω από πέντε εργαζόμενους και έλεγα μήπως υπάρχει και κάτι άλλο και δεν το ήξερα .

Πάντως φίλες εγώ το ΤΕΑΥΦΕ το έστειλα με την Extra (Epsilon Net) εύκολα. Άσε που το είχαν έτοιμο πριν καν μου κοινοποιηθεί η απαίτηση μηχανογράφησης. Το ίδιο και με το ΤΣΜΕΔΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως φίλες εγώ το ΤΕΑΥΦΕ το έστειλα με την Extra (Epsilon Net) εύκολα. Άσε που το είχαν έτοιμο πριν καν μου κοινοποιηθεί η απαίτηση μηχανογράφησης. Το ίδιο και με το ΤΣΜΕΔΕ.

Δυστυχώς.... τέλη Φεβρουαρίου ήταν η υποχρέωση υποβολής αν κατάλαβα σωστά και κάποιες εταιρίες δεν το είχαν έτοιμο ακόμη... δυστυχώς...

Από την άλλη μου έκανε εντύπωση αυτό:

Άσε που το είχαν έτοιμο πριν καν μου κοινοποιηθεί η απαίτηση μηχανογράφησης. Το ίδιο και με το ΤΣΜΕΔΕ.

Πότε είχε γίνει η κοινοποίηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς.... τέλη Φεβρουαρίου ήταν η υποχρέωση υποβολής αν κατάλαβα σωστά και κάποιες εταιρίες δεν το είχαν έτοιμο ακόμη... δυστυχώς...

Από την άλλη μου έκανε εντύπωση αυτό:

Πότε είχε γίνει η κοινοποίηση?

Η κοινοποίηση έγινε στις φαρμακευτικές εταιρείες περίπου Ιούνιο 2007.

Στην εταιρεία που έχω την ατυχία να έχω την μισθοδοσία της, το κοινοποίησα εγω τον Νοέμβριο του 2007 και μου απάντησαν ότι με νεα εκδοση θα το καλύψουν και μαλιστα πριν την προσθεσμια -> 02/2008

Οσο το είδατε εσεις τοσο το είδα και εγω... :D:D:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κοινοποίηση έγινε στις φαρμακευτικές εταιρείες περίπου Ιούνιο 2007.

Στην εταιρεία που έχω την ατυχία να έχω την μισθοδοσία της, το κοινοποίησα εγω τον Νοέμβριο του 2007 και μου απάντησαν ότι με νεα εκδοση θα το καλύψουν και μαλιστα πριν την προσθεσμια -> 02/2008

Οσο το είδατε εσεις τοσο το είδα και εγω... :D:D:D

Το είδαμε το είδαμε :D

Υ.Γ.

Προς proistamenos

Συνάδερφε μήπως κάνεις κανένα λάθος στα όσα μας είπες παραπάνω? Η ίδια η Ε7 αναφέρει στο κείμενο ότι: Πληροφοριακά σας αναφέρουμε ότι η δυνατότητα υποβολής των καταστάσεων εισφορών με μηχανογραφικό μέσο θα είναι διαθέσιμη στην έκδοση που θα βγει στις αρχές Φεβρουαρίου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...