Προς το περιεχόμενο

ΕΝΤΥΠΟ Α21 ΑΠΟΡΙΕΣ - ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 174
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Μια ερώτηση.....Α21 κάνουμε σε αυτούς με ανήλικα τέκνα και παιδιά που σπουδάζουν ή και σε άτομα που δεν έχουν ανήλικα τέκνα αλλά παίρνουν επίδομα πολυτέκνων???Γιατί σήμερα το ταχυδρομείο έστειλε σε αρκετές μάνες που δεν έχουν ανήλικα τέκνα αλλά παίρνουν το επίδομα πολυτέκνων οτι πρέπει να υποβάλλουν και αυτοί Α21???αν ναι το έχουμε χαμένο...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε οσους βγαζει για καποιο ετος οτι δεν εκαναν εκκαθαριστικο κλικαρε καποιο απο τα δικαιολογητικα που να δικαιολογει τη διαμονη στη χωρα..αν και οποτε στην σπανιοτατη περιπτωση που εισαι στο σπανιο δειγμα και σε καλεσουν απο το ΟΓΑ τους προσκομιζεις το δικαιολογητικο και τα αλλα εντυπα που απαιτουνται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού συμπληρώσουμε την αίτηση.πρέπει να τσεκάρουμε και τα δικαιολογιτικά που χρειάζεται να υποβάλλω?γιατι ηταν τσεκαρισμενο μονο το ε1.εκτυπωνω την αίτηση και τίποτε άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα...Κάποιος απάντηση βρε παιδιά??και κάτι άλλο....Γονέας με προστατευόμενο τέκνο φαντάρο δικαιούται το επίδομα τέκνων??δηλαδή συμπληρώνουμε το Α21??

 

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού συμπληρώσουμε την αίτηση.πρέπει να τσεκάρουμε και τα δικαιολογιτικά που χρειάζεται να υποβάλλω?γιατι ηταν τσεκαρισμενο μονο το ε1.εκτυπωνω την αίτηση και τίποτε άλλο?

???????????????????????????????????????????

προτεινόμενη τιμή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα λοιπά δικαιολογητικά, Υπ. Δήλωση του ιδίου οτι διαμένει μόνιμα εδώ και δεν διαθέτει δικαιολογητικά γιατί τον ταϊζε ο πατέρας του και αυτός ήταν στο καφενέ και έπαιζε..... χαρτιά. Αν βάλουμε και 2 μάρτυρες, τον καφετζής και τον γείτονα πιστεύω πως θα είναι οκ. 

Αλλη περίπτωση είναι βεβαίωση Δημάρχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑΤΙ ΤΟ Α21 ΑΠΟΨΕ  ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ???

 

ΚΛΕΙΔΩΣΕ Ή ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ???

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ, ΓΡΑΦΕΙ ΕΞΟΔΟΣ! ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΛΟΓΟ:

Διακοπή λειτουργίας ορισμένων ηλεκτρονικών υπηρεσιών της Γ.Γ.Π.Σ. κατά τις ημερομηνίες 1, 2, 4, 9, 11, 16, 23 Ιουλίου και 22, 27 Αυγούστου του 2013, από ώρα 16:00 έως 21:00.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόταση . Ας μη συμπληρώνουμε έντυπα , για τα οποία δεν ύπάρχει καμμία πληροφόρηση (ΠΟΛ κ.λ.π.) Θα βρεθούμε εκτεθειμένοι!!!!!!!Ας αντισταθούμε στις πιέσεις των πελατών μας,μέχρι να διευκρινιστεί τουλάχιστον το ποιός είναι "υπόχρεος".Στο 90% των περιπτώσεων πολυτεχνικού μέχρι πρότινος υπόχρεος ήταν η σύζυγος . Σε ερώτηση φορολογουμένου σε ανταποκριτή του ΟΓΑ η απάντηση ήταν "Να πάρει τηλ. ο λογιστής στα κεντρικά να ρωτήσει" Και εγώ απαντώ ..Δε πάνε να γα@@@@@@θούν. Και αυτό πάνω μας??????Παρόλα αυτά πήρα.........Σιγή ασυρμάτου....Κανείς....Λές και έπεσε πυρηνική ,στο συγκεκριμένο κτίριο. Καθαρά οικονομικά ,δε διακινδυνεύω σχέσεις  που έχουν κτιστεί μετά απο πολλές ώρες διαβάσματος για ένα αγνώστου περιεχομένου και αποτελέσματος έντυπο.......Υπομονή....Κάποια στιγμή θα βγεί κάποια εγκύκλιος.....Κάποιος μιλά για χρέωση....Ας είμαστε σοβαροί....Πως να χρεώσεις,όταν δε ξέρεις που πάς......Άποψη μου!!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον αριθμό οικογενειακής μερίδας βάζετε μόνο τον αριθμό ας πουμε παράγειγμα 32661 ή 32661/1 για τον πατέρα, 32661/2 για τη μητέρα, 32661/3 για το πρώτο τέκνο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια στος αλλοδαπους που ερχονται κανετε το εντυπο α21?

Σε εμενα που ερχονται τους λεω οτι δεν το δικαιουνται αλλα μου λενε οτι οι αλλοι συναδελφοι το καταθετουν κανονικα

Κατ αρχας ,πρεπει ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ, με δηλωσεις τους ,να εχουν 10 χρονια στην  Ελλαδα αν οχι δεν δικαιουνται τιποτα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

???????????????????????????????????????????

προτεινόμενη τιμή?

Εγω παντως...δεν θελω να πω εδω, τι εχω παρει μεχρι τωρα!!!!!!ολοι εμειναν στο  θααααα...... του Αγιου.....μαζι με τα υπολοιπα! :) εκτος βεβαια πελατων,απλα,δεν.....κανω σε κανεναν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εισοδηματικά κριτήρια που μπαίνου περιλαμβάνουν όλα τα εισοδήματα (φορολογητέα και μη)?

Δηλαδή αν κάποιος έχει εισόδημα απο μισθούς 8.000 και ένα παιδί θα πάρει 40 € το μήνα.

Αν όμως εκτός απ το εισόδημα απο μισθούς υπάρχει και επίδομα ανεργίας 2000 τότε θα δικαιούται το επίδομα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν δεν έχουν συνεχόμενα 10 έτη ε1 τικάρεις ένα απο τα λοιπά δικαιολογητικά το οποίο να αποδεικνύει την πραγματικη παραμονή του υποχρέου στην Ελλάδα , που συνήθωσ είναι βεβαίωση απο σχολείο.Το θέμα είναι πως σήμερα έχουμε 10/7 και πρέπει εωσ τις 22/7 να ανταποκριθούμε στα ε1 και να έχουμε στείλει ΦΠΑ και ΦΜΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...