Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ - -ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ - ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ


επισκέπτη Guest

Ερώτηση

ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΣ ΣΕ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΞΕΝΩΝ ΓΛΩΣΣΩΝ ΜΕ ΣΥΜΒΑΣΗ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΑΠΟ 15/9 ΕΩΣ 15/06 ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΟΔΟ.

ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΦΕΤΙΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟ 81 ΗΜΕΡΟΜΙΣΘΙΑ.

ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΥΣΙΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟ 198 ΗΕΜΡΟΜΙΣΘΙΑ.

1)ΤΙ ΕΝΤΥΠΟ ΚΑΤΑΘΕΤΟΥΜΕ ΣΤΟΝ Ο.Α.Ε.Δ. ΜΕ ΤΗΝ ΛΗΞΗ ΤΗΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΣΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΗΞΗ ΤΗΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ.

2)ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΚΑΙ ΕΑΝ ΝΑΙ , ΤΙ ΔΙΑΚΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Το μονο χαρτι που υπεγραψα ηταν αυτο που αναφερει τα στοιχεια μου και την ημερομηνια που πρεπει να παρουσιαστω πρωτη φορα για να παραλαβω την αποφαση και στον οποιο δεν αναφερεται το κειμενο που εχεις υπογραμισει.

αυτο δεν το λεει εγω αυτο το παρεθεσα για να μην τα γραφω εκτος του οτι το ξερω , αν ομως παραλληλα διαβασης την αποφαση του ΟΑΕΔ, με αριθ..Πρωτ. : B102129 Ημερομηνία: 17.1.2012/23.1.2012

στο αρθρο 8 μεταξυ αλλων θα δης οτι λεει

...Ο άνεργος θα παραλαμβάνει αντίγραφο του εντύπου της αίτησης, με το

οποίο θα ενημερώνεται για την ημερομηνία παραλαβής της σχετικής

απόφασης επιδότησης και σε ειδικό σημείο του οποίου θα εμφανίζεται

προτυπωμένο κείμενο Υπεύθυνης Δήλωσης του ν. 1599/86, στο οποίο θα

δηλώνει ότι έλαβε γνώση με υπογραφή του, της υποχρέωσής του για

ενημέρωση της Υπηρεσίας εντός οκτώ (8) εργάσιμων ημερών, και

οπωσδήποτε πριν τη λήξη του μήνα επιδότησης, σε περίπτωση που

συντρέξει λόγος αναστολής ή διακοπής της επιδότησης.

Και τελος παντων,η ουσια ειναι οτι, αγνοια νομου απαγορευεται,και στο τελος ....την πληρωνειςεσυ.

Παντως πηγαινε με <κακομοιρο> υφος,και αν σου πουν τιποτα ,πεστους βρε παιδια καινουργιο ειναι δεν το ηξερα εγω ειχα μεινει στα παλια, τι θελετε τωρα να μου κοψετε το κεφαλι?αφου ηλθα μονος μου να σας επιστρεψω τα χρηματα που δεν δικαιουμαι ,παει να πη οτι δεν ειχα κακη προθεση ,απλα,δεν το ηξερα.δεν νομιζω...να σου πουν κατι...ξερω και εγω...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Απο τη στιγμη που ουτε υπεγραψα τετοιο χαρτι ουτε μου ειπανε τιποτα πως να λαβω γνωση?Και στη τελικη δεν εχω ξαναπαρει επιδομα και την αιτηση την ειχα κανει πριν 3 εβδομαδες οποτε δεν ειχα παρει ουτε μια δοση.Το πολυ πολυ θα τους πω οτι τους ειχα ενημερωσει τηλεφωνικα και ειχα στειλει την προσληψη με φαξ και απλα καπου χαθηκε,παλια μου τεχνη κοσκινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

αυτο δεν το λεει εγω αυτο το παρεθεσα για να μην τα γραφω εκτος του οτι το ξερω , αν ομως παραλληλα διαβασης την αποφαση του ΟΑΕΔ, με αριθ..Πρωτ. : B102129 Ημερομηνία: 17.1.2012/23.1.2012

στο αρθρο 8 μεταξυ αλλων θα δης οτι λεει

...Ο άνεργος θα παραλαμβάνει αντίγραφο του εντύπου της αίτησης, με το

οποίο θα ενημερώνεται για την ημερομηνία παραλαβής της σχετικής

απόφασης επιδότησης και σε ειδικό σημείο του οποίου θα εμφανίζεται

προτυπωμένο κείμενο Υπεύθυνης Δήλωσης του ν. 1599/86, στο οποίο θα

δηλώνει ότι έλαβε γνώση με υπογραφή του, της υποχρέωσής του για

ενημέρωση της Υπηρεσίας εντός οκτώ (8) εργάσιμων ημερών, και

οπωσδήποτε πριν τη λήξη του μήνα επιδότησης, σε περίπτωση που

συντρέξει λόγος αναστολής ή διακοπής της επιδότησης.

Και τελος παντων,η ουσια ειναι οτι, αγνοια νομου απαγορευεται,και στο τελος ....την πληρωνειςεσυ.

Παντως πηγαινε με <κακομοιρο> υφος,και αν σου πουν τιποτα ,πεστους βρε παιδια καινουργιο ειναι δεν το ηξερα εγω ειχα μεινει στα παλια, τι θελετε τωρα να μου κοψετε το κεφαλι?αφου ηλθα μονος μου να σας επιστρεψω τα χρηματα που δεν δικαιουμαι ,παει να πη οτι δεν ειχα κακη προθεση ,απλα,δεν το ηξερα.δεν νομιζω...να σου πουν κατι...ξερω και εγω...?

Νίκο, προβλέπεται ειδικό έντυπο για τη γνωστοποίηση...???

Η πρόσληψη με τη σφραγίδα του εργαζομένου δεν θεωρείται ότι γνωστοποιεί την έναρξη απασχόλησης στον ΟΑΕΔ...????

Ναι μεν υποβάλλεται από τον εργοδότη, αλλά έχει και δήλωση με υπογραφή του εργαζομένου.

Και εν πάσει περιπτώσει, δεν έχω ακούσει ακόμα να επιβάλλεται σε κανένα άνεργο τέτοια κύρωση........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Νίκο, προβλέπεται ειδικό έντυπο για τη γνωστοποίηση...???

Η πρόσληψη με τη σφραγίδα του εργαζομένου δεν θεωρείται ότι γνωστοποιεί την έναρξη απασχόλησης στον ΟΑΕΔ...????

Ναι μεν υποβάλλεται από τον εργοδότη, αλλά έχει και δήλωση με υπογραφή του εργαζομένου.

Και εν πάσει περιπτώσει, δεν έχω ακούσει ακόμα να επιβάλλεται σε κανένα άνεργο τέτοια κύρωση........

Καλημέρα

Με βάση την εγκύκλιο 102129 του ΟΑΕΔ (προσοχή στην ορθή επανάληψη :D ,αλλά και παλιότερες), ο επιδοτούμενος άνεργος είναι υποχρεωμένος εντός 8 εργασίμων ημερών να ενημερώσει την υπηρεσία, με έντυπο που του χορηγεί.

Η πρόσληψη και η υποβολή της στον οργανισμό, δεν υποκαθιστά αυτή την διαδικασία - υποχρέωση.

:)

Καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα

Με βάση την εγκύκλιο 102129 του ΟΑΕΔ (προσοχή στην ορθή επανάληψη :D ,αλλά και παλιότερες), ο επιδοτούμενος άνεργος είναι υποχρεωμένος εντός 8 εργασίμων ημερών να ενημερώσει την υπηρεσία, με έντυπο που του χορηγεί.

Η πρόσληψη και η υποβολή της στον οργανισμό, δεν υποκαθιστά αυτή την διαδικασία - υποχρέωση.

:)

Καλή συνέχεια.

Που το βρήκες το "με έντυπο που του χορηγεί"....???

Εγώ αυτό βλέπω.....

Όπως διευκρινίσαμε στο άρθρο 8, η έννοια της ενημέρωσης δεν έχει εδώ

το νόημα της ολοκλήρωσης της διοικητικής πράξης της αναστολής ή της

διακοπής της επιδότησης ανεργίας αλλά την με οποιονδήποτε τρόπο

επικοινωνία του ανέργου με το ΚΠΑ για να θέσει υπόψη των υπαλλήλων

ότι έχει συντρέξει κάποιος λόγος αναστολής ή διακοπής. Ο τρόπος αυτός

μπορεί να είναι η προσέλευση του ανέργου ή αντιπροσώπου του, μπορεί να

είναι τηλεφωνική επικοινωνία, αποστολή φαξ ή ηλεκτρονικού

ταχυδρομείου, αποστολή επιστολής κ.λ.π.

Η οποία βέβαια, να πούμε ότι είναι διευκρινηστική της απόφασης του ΔΣ του ΟΑΕΔ, η οποία αρχική απόφαση δεν διευκρινίζει ότι πρέπει να υπάρχει διαφορετικός τρόπος επικοινωνίας (πέραν της πρόσληψης), απλά να ενημερώνεται ο ΟΑΕΔ εντός 8 ημερών....

Η διευκρινηστική βέβαια το ξεκαθαρίζει, αλλά σε περίπτωση διοικητικής προστριβής, εμμένω στη θέση μου.....

Η πρόσληψη που κατατίθεται στον ΟΑΕΔ αποτελεί και αποδεικτικό ενημέρωσης του ανέργου για την ανάληψη της εργασίας και διακοπή του ταμείου ανεργίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Που το βρήκες το "με έντυπο που του χορηγεί"....???

Δε το βρήκα ποθές, έτσι κάνουν ενίοτε επαέ στα ΚΠΑ. Τους δίνουν έντυπο και παίρνουν και αντίγραφο ...

Εγώ αυτό βλέπω.....

Η οποία βέβαια, να πούμε ότι είναι διευκρινηστική της απόφασης του ΔΣ του ΟΑΕΔ, η οποία αρχική απόφαση δεν διευκρινίζει ότι πρέπει να υπάρχει διαφορετικός τρόπος επικοινωνίας (πέραν της πρόσληψης) -αυτό που το βρίσκεις;- , απλά να ενημερώνεται ο ΟΑΕΔ εντός 8 ημερών....

Θα έλεγα ταπεινά και για αποφυγή προστριβών αλλά και τυχών κυρώσεων,(παραβλέποντας τους διαφορετικούς τρόπους επικοινωνίας) ότι είναι πιο ασφαλής, η κατάθεση εντύπου και λήψη αποδεικτικού, για την αναγγελία λήξης επιδότησης. (αυτό προτείνω εγώ στους επιδοτούμενους, που προσλαμβάνουν οι πελάτες μου). Σκεπτόμενος πχ το αν με τηλεφωνική επικοινωνία, ο υπάλληλος του ΟΑΕΔ που θα την λάβει, δεν την καταχωρίσει στο σύστημα, η πράξη αυτή πως θα αποδειχθεί ότι έγινε από τον επιδοτούμενο; Και πως αυτό μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε περίπτωση τυχών κυρώσεων; (αλίμονο στον πρώτο)

Η διευκρινηστική βέβαια το ξεκαθαρίζει, αλλά σε περίπτωση διοικητικής προστριβής, εμμένω στη θέση μου.....

Η πρόσληψη που κατατίθεται στον ΟΑΕΔ αποτελεί και αποδεικτικό ενημέρωσης του ανέργου για την ανάληψη της εργασίας και διακοπή του ταμείου ανεργίας.

Σεβαστή η άποψή σου αλλά επίτρεψέ μου να διατηρώ και εγώ τις επιφυλάξεις μου και παραθέτοντας το παρακάτω από την ίδια εγκύκλιο:

" ...

Έστω ότι ο μήνας επιδότησης ενός ανέργου αρχίζει την 11-1-2012 και συμπληρώνεται την 10-2-2012 και ο άνεργος αναλαμβάνει εργασία την 13-1-2012. Ο άνεργος οφείλει να ενημερώσει για το γεγονός αυτό, καθ’ οιονδήποτε τρόπο έως και την 24-1-2012 (8 εργάσιμες ημέρες από). Τούτο δεν σημαίνει όμως ότι εντός των οκτώ εργάσιμων ημερών θα πρέπει να έχει εμφανισθεί, να καταθέσει την αναγγελία πρόσληψης και να ολοκληρώσει την πράξη της αναστολής.

Στο ίδιο παράδειγμα ωστόσο, αν ο άνεργος αναλάβει εργασία την 8-2-2012 έχει προθεσμία να ενημερώσει την αρμόδια Υπηρεσία του Οργανισμού μέχρι και την 10-2-2012. Στην περίπτωση αυτή δεν ισχύει η προθεσμία των 8 εργάσιμων ημερών διότι προηγείται το κριτήριο της λήξης του μήνα της επιδότησης, δηλαδή η 10-2-2012.

... "

να μπορώ να υποθέσω απ' αυτό ότι, αν η αναγγελία πρόσληψης ήταν ικανή γι' αυτό που λες (και ειδοποίηση δηλαδή λήξης επιδότησης), δεν θα υπήρχε λόγος ύπαρξης των παραπάνω παραδειγμάτων ή θα μπορούσε να αναφέρεται και ρητά.

Καλημέρααααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Ανδρεας Α

Καλησπερα, θα ηθελα να μαθω αν μετα απο 2 1/2 χρονια εργασιας σε μια εταιρια μπορω να μπω σε ταμειο ανεργιας και αν ναι το επιδομα σε ποιο ποσο ανερχεται? Τα δικαολογητικα που χρειάζονται ποια είναι και επίσης αν παιζει καποιο ρολο το γεγονος οτι ειμαι φοιτητης. ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπερα, θα ηθελα να μαθω αν μετα απο 2 1/2 χρονια εργασιας σε μια εταιρια μπορω να μπω σε ταμειο ανεργιας και αν ναι το επιδομα σε ποιο ποσο ανερχεται? Τα δικαολογητικα που χρειάζονται ποια είναι και επίσης αν παιζει καποιο ρολο το γεγονος οτι ειμαι φοιτητης. ευχαριστω εκ των προτερων.

Καλησπέρα

Δείτε την δημοσίευση #695 και θα βοηθηθείτε.

Καλό βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπερα, θα ηθελα να μαθω αν μετα απο 2 1/2 χρονια εργασιας σε μια εταιρια μπορω να μπω σε ταμειο ανεργιας και αν ναι το επιδομα σε ποιο ποσο ανερχεται? Τα δικαολογητικα που χρειάζονται ποια είναι και επίσης αν παιζει καποιο ρολο το γεγονος οτι ειμαι φοιτητης. ευχαριστω εκ των προτερων.

ΝΑΙ μπορεις .το επιδομα με πληρη απασχοληση , ειναι 359 ευρω.

οταν εισαι φοιτητης και εχεις τις προυποθεσεις για επιδοτηση βγαζεις κανονικα καρτα ανεργιας και επιδοτεισαι δεν υπαρχει λοιπον προβλημα ΣΕ ΑΥΤΗ την περιπτωση.

Τα δικαιολογιτικα ειναι

1. Έγγραφο Καταγγελίας Σύμβασης Εργασίας ή βεβαίωση Λήξης Σύμβασης Ορισμένου χρόνου.

2. Βιβλιάριο ενσήμων του (της) ενδιαφερομένου (-ης) της τελευταίας διετίας.

3. Οικογενειακό βιβλιάριο Ασθενείας, εφόσον υπάρχουν συντηρούμενα μέλη.

4. Πρόσφατο Εκκαθαριστικό Σημείωμα Εφορίας ή εφόσον δεν υπάρχει, επικυρωμένο αντίγραφο της τελευταίας δήλωσης εισοδήματος.

5. Αστυνομική Ταυτότητα του ασφαλισμένου.

6. Υπεύθυνη Δήλωση Ν. 1599/86, την οποία θα συμπληρώσει ο ενδιαφερόμενος σύμφωνα με τις υποδείξεις της Υπηρεσίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Νίκο, προβλέπεται ειδικό έντυπο για τη γνωστοποίηση...???

Η πρόσληψη με τη σφραγίδα του εργαζομένου δεν θεωρείται ότι γνωστοποιεί την έναρξη απασχόλησης στον ΟΑΕΔ...????

Ναι μεν υποβάλλεται από τον εργοδότη, αλλά έχει και δήλωση με υπογραφή του εργαζομένου.

Και εν πάσει περιπτώσει, δεν έχω ακούσει ακόμα να επιβάλλεται σε κανένα άνεργο τέτοια κύρωση........

τι θες εσυ τωρα βρε ? :P ο Νομος του οποιου παρεθεσα αποσπασμα ,ετσι δεν λεει ? δεν λεει οτι, σε μια.. ακρουλα της αιτησης που κανεις για επιδοτησ,υπαρχει και ειδικο πεδιο. που δηλωνεις οτι εαν βρης εργασια ,ΥΠΟΧΡΕΟΥΣΑΙ να το γνωστοποιησης εντος 8 ημερων, αλλιως εχεις εσυ κυρωσεις... τι κυρωσεις ομως δεν γνωριζω, διοτι δεν μου ετυχε να ακουσω καποιον.

Τωρα αλλοι λενε ...οτι η υπευθυνη δηλωση που συμπεριλαμβανεται στα δικαιολογιτικα ωστε να επιδοτηθης ειναι και για αυτο τον λογο.

Αντιγραφο της καρτας προσληψης οι εργαζομενοι το πηγαιναν παλιααα, αν ηθελες αν...δεν βαριοσουν και αν..δεν ειχες τιποτα καλλιτερο να κανης...απο αυτα τα λιγα που γνωριζω, δεν ησουν υποχρεωμενος, διοτι δεν το ελεγε και πουθενα εγω απο οτι ξερω δεν το πηγαινε κανεις.

Τους ελεγες γιατι δεν ειδες προσληψη? ψαξε και βρεστην αν βεβαια τις καταχωρουσαν και καπου ... :D:P

καλη νυχτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΝΑΙ μπορεις .το επιδομα με πληρη απασχοληση , ειναι 359 ευρω.

οταν εισαι φοιτητης και εχεις τις προυποθεσεις για επιδοτηση βγαζεις κανονικα καρτα ανεργιας και επιδοτεισαι δεν υπαρχει λοιπον προβλημα ΣΕ ΑΥΤΗ την περιπτωση.

Τα δικαιολογιτικα ειναι

1. Έγγραφο Καταγγελίας Σύμβασης Εργασίας ή βεβαίωση Λήξης Σύμβασης Ορισμένου χρόνου.

2. Βιβλιάριο ενσήμων του (της) ενδιαφερομένου (-ης) της τελευταίας διετίας.

3. Οικογενειακό βιβλιάριο Ασθενείας, εφόσον υπάρχουν συντηρούμενα μέλη.

4. Πρόσφατο Εκκαθαριστικό Σημείωμα Εφορίας ή εφόσον δεν υπάρχει, επικυρωμένο αντίγραφο της τελευταίας δήλωσης εισοδήματος.

5. Αστυνομική Ταυτότητα του ασφαλισμένου.

6. Υπεύθυνη Δήλωση Ν. 1599/86, την οποία θα συμπληρώσει ο ενδιαφερόμενος σύμφωνα με τις υποδείξεις της Υπηρεσίας.

Καλησπέρα

Μήπως χρειάζονται ακόμη :

Βεβαίωση εργοδότη για το τελευταίο τρίμηνο ασφάλισης (χωρίς θεώρηση) και λογαριασμός Εθνικής τράπεζας, με αριθμό ΙΒΑΝ, που ο προς επιδότηση άνεργος, θα πρέπει να είναι και πρώτος δικαιούχος ;

Καλό υπόλοιπο βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα

Μήπως χρειάζονται ακόμη :

Βεβαίωση εργοδότη για το τελευταίο τρίμηνο ασφάλισης (χωρίς θεώρηση) και λογαριασμός Εθνικής τράπεζας, με αριθμό ΙΒΑΝ, που ο προς επιδότηση άνεργος, θα πρέπει να είναι και πρώτος δικαιούχος ;

Καλό υπόλοιπο βράδυ.

Αν θα παρησ 1η φορα ΟΧΙ.Εαν εχεις ξαναπαρει ΝΑΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γεια σας ! δούλεψα από 1/9/2011-31/8/2012 πλήρες ωράριο. Δικαιούμαι επίδομα ?

Αν θα παρησ 1η φορα ΟΧΙ.Εαν εχεις ξαναπαρει ΝΑΙ.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

χμ..δεν καταλαβα τι.. ενοεις

Τίποτα καλέ μου συνάδελφε.

Απλά για να καταλάβει η Μαρία ... ότι απαντάτε σε εκείνη και όχι σε μένα ... :)

Φιλικά

Καλό βράδυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τίποτα καλέ μου συνάδελφε.

Απλά για να καταλάβει η Μαρία ... ότι απαντάτε σε εκείνη και όχι σε μένα ... :)

Φιλικά

Καλό βράδυ

αα.. τωρα τοπιασα!! μη χειροτερα!! αντι να κανω post στην ερωτηση της ΜΑΡΙΑΣ εκανα στην δικη σου!! :o;)

σε ευχαριστω Μπαμπη

Νικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπερα.Εχω προβλημα,περνω επιδοτηση ανεργειας,αυτο το μηνα μπερδευτικα κ παρουσιοαστικα σε λαθος μερα,ο υπαληλος δεν μου ειπε τιποτα και σημερα καταλαβα το λαθος μου.Ετσι χάνο το δικαιομα για το επιδομα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπερα.Εχω προβλημα,περνω επιδοτηση ανεργειας,αυτο το μηνα μπερδευτικα κ παρουσιοαστικα σε λαθος μερα,ο υπαληλος δεν μου ειπε τιποτα και σημερα καταλαβα το λαθος μου.Ετσι χάνο το δικαιομα για το επιδομα?

ΤΙ ακριβως λες?ποτε ηταν να πας και ποτε πηγες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα! Αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει γιατί πρόκειται να απολυθώ αύριο...Έχω ένσημα από 1η Ιουνίου 2011 μέχρι και σήμερα...Η δουλειά μου είναι 3ήμερη , κοινώς αφαιρώντας τους τελευταίους 2 μήνες πρέπει να έχω γύρω στα 140κάτι ένσημα...Μέσα στο 2010 όμως δεν έχω καθόλου ένσημα...Τι εννοούν όταν λένε "80 ένσημα ανά έτος τα 2 προηγούμενα χρόνια απο την επιδότηση"...Τελικά δικαιούμαι επίδομα ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Καλησπέρα! Αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει γιατί πρόκειται να απολυθώ αύριο...Έχω ένσημα από 1η Ιουνίου 2011 μέχρι και σήμερα...Η δουλειά μου είναι 3ήμερη , κοινώς αφαιρώντας τους τελευταίους 2 μήνες πρέπει να έχω γύρω στα 140κάτι ένσημα...Μέσα στο 2010 όμως δεν έχω καθόλου ένσημα...Τι εννοούν όταν λένε "80 ένσημα ανά έτος τα 2 προηγούμενα χρόνια απο την επιδότηση"...Τελικά δικαιούμαι επίδομα ή όχι?

βρε δεν σου ειπα θα σου απαντησω αυριο ?

ο θανασης δεν με πηρε τηλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

βρε δεν σου ειπα θα σου απαντησω αυριο ?

ο θανασης δεν με πηρε τηλ

αααα....εδώ είσαι? έχω φρικάρει και ψάχνω απεγνωσμένα απαντήσεις...τέλος πάντων...υπομονή μέχρι αύριο...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα! Αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει γιατί πρόκειται να απολυθώ αύριο...Έχω ένσημα από 1η Ιουνίου 2011 μέχρι και σήμερα...Η δουλειά μου είναι 3ήμερη , κοινώς αφαιρώντας τους τελευταίους 2 μήνες πρέπει να έχω γύρω στα 140κάτι ένσημα...Μέσα στο 2010 όμως δεν έχω καθόλου ένσημα...Τι εννοούν όταν λένε "80 ένσημα ανά έτος τα 2 προηγούμενα χρόνια απο την επιδότηση"...Τελικά δικαιούμαι επίδομα ή όχι?

Το εχουμε πει 1000 φορες αντε χιλιαες και μια...αν διαβαζες εστω λιγο...πιο πισω θα μαθαινες τι ενοουν 80 ενσημα τα 2 προηγουμενα ετη αλλα μαλλον ολοι τα θελουμε ολα στο...< πιατο>!

Τελος παντων να μην πολυλογουμε, .σε σενα αν απολυθεις 7/9/12 οπως εσυ λες,τα δυο προηγουμενα ετη που θες 80 ενσημα κατ ετος ειναι

1ο ετος 6/9/2010-7/9/2011 εδω θες 80 τα εχεις? ΟΧΙ

2ο ετος 6/9/2011-7/9/2012 εδω θες αλλα 80 τα εχεις? εδω μαλλον ΝΑΙ αλλα αν θα παρης ταμειο 1η φορα ,αφου δεν εχεις τα πρωτα 80 απο 6/9/10-7/911 που ειναι μια απο τις δυο βασικες προυποθεσεις, διστυχως.. ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

βρε δεν σου ειπα θα σου απαντησω αυριο ?

ο θανασης δεν με πηρε τηλ

Γεια σου βρε χρηστο αρχηγε !! βρε συ, ο γαϊδαρος...τι εγινε??? τον πουλησες, η... ψοφησε απο την πεινα?? ;):D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...