Προς το περιεχόμενο

Απορία για το Ε9 και προηγούμενα έτη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Πρώτο μου θέμα - ερώτηση στο Forum.

Όταν δημιουργείς ένα νέο Ε9 σού έχει κουτάκια να τσεκάρεις εάν υπήρχαν μεταβολές για την περίοδο 2005-2009 και για το 2010

Εφόσον στο οικονομικό 2005 - χρήση 2004 είχαμε όλοι υποχρεωτικά υποβάλλει ξανά Ε9 και συμπεριλάβει τα παλιά ακίνητα (προ 2004) , τότε θα τσεκάρουμε το κουτάκι για το 2005 ή όχι ;

Ή μήπως το κουτάκι αναφέρεται σε χρήσεις και όχι οικονομικά έτη οπότε δεν το τσεκάρουμε εκτός εάν πραγματικά υπήρχαν μεταβολές στην χρήση 2005.

Προσωπικά πιστεύω οτι αναφέρετε σε οικονομικά έτη και όχι χρήσεις αλλά είπα να ρωτήσω για σιγουριά πριν οριστικοποιήσω την δήλωση.

Ευχαριστώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει είναι οικονομικά έτη όπως υποψιαζόμουν αλλά θα τσεκάρουμε το κουτάκι τής περιόδου 2005-2009 αφού στο οικονομικό έτος 2005 είχαμε αναγκαστικά κάνει δήλωση Ε9 για τα παλαιοτέρα του 2005 ακίνητα (Στην δικιά μου περίπτωση ακίνητο του 2000)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την απάντηση την έδωσες μόνος σου!!!Ήταν υποχρεωτικό το 2005, οπότε θα τσεκάρεις το κουτάκι!!!!Αυτό το θέλουν για το ποιός δεν είχε καθόλου ακίνητα εκείνη τη περίοδο!!!!Προφανώς γτ οι φήμες λένε ότι τα Ε9......."αγνοούνται"!!!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 months later...

Έχει τύχει σε κανέναν να πατάει οριστικοποίηση 2011 χωρίς καμιά μεταβολή, και να μην οριστικοποιεί;

Το έχω οριστικοποιήσει καμιά δεκαριά φορές ως τώρα και παίρνει ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ εδώ και 15 λεπτά να περάσω απ΄το 2009 στο 2010 και δείχνει ότι δεν δεχεται την οριστικοποίηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...
επισκέπτη Ελευθερ;ia

Γεια σας, να σας ρωτησω κατι στο E9 γραφει ετος 2010 εκανα οριστικοποιηση, μετα μου εβγαλε το 2011 εκανα παλι οριστικοποιηση. Για το 2012 δεν μου εβγαλε ετος? τα ετη που γραφει το Ε9 ειναι οικονονικα έτη ή ετη χρησης και εαν ειναι οικονομικα ετη το 2012 που είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, να σας ρωτησω κατι στο E9 γραφει ετος 2010 εκανα οριστικοποιηση, μετα μου εβγαλε το 2011 εκανα παλι οριστικοποιηση. Για το 2012 δεν μου εβγαλε ετος? τα ετη που γραφει το Ε9 ειναι οικονονικα έτη ή ετη χρησης και εαν ειναι οικονομικα ετη το 2012 που είναι?

Tα έτη είναι οικονομικά

Το οικονομικό 2012 θα ανοίξει τον Ιούλιο....μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Ελευθερια

Tα έτη είναι οικονομικά

Το οικονομικό 2012 θα ανοίξει τον Ιούλιο....μάλλον.

Ευχαριστω να σας ρωτησω κατι στο οικονομικο ετος 2011 εβγαλα ενα προστατευομενο μελος αρα δεν χρειαζεται να κανω Ε9 το 2012? Η αλλαγή που έκανα το 2011 θα υπαρχει στο 2012. σωστα? Αρα στο Ε1 2012 δεν θα τικαρω τον κωδικο 617?

Ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αναίρεση ενεργειών μετα από πόσες μέρες επιτρέπει το σύστημα να ξαναμπείς και να διορθώσεις τα περιουσιακά στοιχεία? ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αναίρεση ενεργειών μετα από πόσες μέρες επιτρέπει το σύστημα να ξαναμπείς και να διορθώσεις τα περιουσιακά στοιχεία? ευχαριστώ

Σε μια δυο ημερες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Ελευθερία

Γεια σας το Ε9 του 2011 μεχρι ποτε θα μπορουμε να το κανουμε ηλεκτρονικα?

Ποτε ληγει η προθεσμία ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας εκανα διαγραφη προστατευομενου μελους ενος πελατη και ολα ειναι ενταξει το μονο που με απασχολει ειναι οτι στην περιουσιακη κατασταση

φαινονται τα ακινητα του υποχρεου ενω στο Ε9 δεν φαινονται τα ακίνητα του υπόχρεου μονο οτι εγινε διαγραφή του προστατευομενου τέκνου. Τα ακίνητα στο Ε9 δεν φαίνονται μήπως επειδη δεν υπήρξε μεταβολή? ή έκανα καμια κάφα εγω? (δεν ειμαι και πολυ του internet).

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ελευθερία

Γεια σας εκανα διαγραφη προστατευομενου μελους ενος πελατη και ολα ειναι ενταξει το μονο που με απασχολει ειναι οτι στην περιουσιακη κατασταση

φαινονται τα ακινητα του υποχρεου ενω στο Ε9 δεν φαινονται τα ακίνητα του υπόχρεου μονο οτι εγινε διαγραφή του προστατευομενου τέκνου. Τα ακίνητα στο Ε9 δεν φαίνονται μήπως επειδη δεν υπήρξε μεταβολή? ή έκανα καμια κάφα εγω? (δεν ειμαι και πολυ του internet).

Ευχαριστώ

help

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας εκανα διαγραφη προστατευομενου μελους ενος πελατη και ολα ειναι ενταξει το μονο που με απασχολει ειναι οτι στην περιουσιακη κατασταση

φαινονται τα ακινητα του υποχρεου ενω στο Ε9 δεν φαινονται τα ακίνητα του υπόχρεου μονο οτι εγινε διαγραφή του προστατευομενου τέκνου. Τα ακίνητα στο Ε9 δεν φαίνονται μήπως επειδη δεν υπήρξε μεταβολή? ή έκανα καμια κάφα εγω? (δεν ειμαι και πολυ του internet).

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγαινε στο μητρωο για διαγραφη σχεσης

η διαγραφη σχεση εγινε κανονικα με το taxisnet. το θεμα ειναι ο υποχρεος (ο πατερας στην περιπτωση αυτη) στην καρτελα περουσιακη κατασταση φαινονται μια χαρα τα ακινητα του ενω στην καρτελα δηλωσεις Ε9 φαινονται μονο η διαγραφη σχεση και οχι τα ακινητα του υποχρεου. Αλλα μαλλον δεν φαινονται στην καρτελα Ε9 τα ακινητα επειδη δεν υπηρξε μεταβολη τους. Γιατι στην περουσιακη κατατασταση φαινονται μια χαρα. Αλλα δεν ειμαι σιγουρη και θελω επιβεβαιωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η διαγραφη σχεση εγινε κανονικα με το taxisnet. το θεμα ειναι ο υποχρεος (ο πατερας στην περιπτωση αυτη) στην καρτελα περουσιακη κατασταση φαινονται μια χαρα τα ακινητα του ενω στην καρτελα δηλωσεις Ε9 φαινονται μονο η διαγραφη σχεση και οχι τα ακινητα του υποχρεου. Αλλα μαλλον δεν φαινονται στην καρτελα Ε9 τα ακινητα επειδη δεν υπηρξε μεταβολη τους. Γιατι στην περουσιακη κατατασταση φαινονται μια χαρα. Αλλα δεν ειμαι σιγουρη και θελω επιβεβαιωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Ελευθερια

βρηκα την απαντηση

Στο εσωτερικό του εντύπου που θα υποβληθεί από τον υπόχρεο-γονέα δε θα αναγραφούν τα στοιχεία των

ακινήτων του τέκνου ή των λοιπών μελών της οικογένειας, δεδομένου ότι δεν υπάρχει μεταβολή στα

στοιχεία των ακινήτων τους. Αρα φανταζομαι και ηλεκτρονικα το ιδιο ισχυει εφοσον δεν υπηρχε μεταβολη στα στοιχεια των ακινητων δεν φαινονται τα ακινητα στην καρτέλα δηλωσεις Ε9.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...