Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ???ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ-ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΕΠΙΔΟΤΟΥΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΟΑΕΔ


sofiab

Ερώτηση

Δουλεύω σε μια επιχείρηση σαν υπάλληλος γραφείου, πενθήμερος.

Με έχει όμως προσλάβει με κάρτα ανεργίας και τον επιδοτεί για μένα ο

ΟΑΕΔ. (επιδότηση επιχειρήσεων για ανέργους)

Η πρόσληψη έγινε 5 Ιουνίου 2005. Δικαιούμαι ταμείο μόλις τελειώσει η επιδότηση του εργοδότη από τον ΟΑΕΔ? Η επιδότηση είναι για ένα χρόνο.

(Σημειωτέον είχα μπει στο ταμείο ανεργίας από Μάιο 2004 έως Δεκέμβριο 2004.

Από το 2004 έχω ένσημα μόνο 10 ημερών).

Πόσα ένσημα χρειάζομαι για να μπω στο ταμείο? Και πως τα μετράω?

(22 ή 25 για κάθε μήνα?)

Μπορεί κάποιος να μου το αναλύσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 385
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

kalispera!

kserei kapoios na mou pei exw ena xrono epidoma anergeias posa enshma tha exw apo to OAED?

Ενοεις δηλαδη ,διοτι δεν πολυκαταλαβαινω....οτι αυτον τον χρονο που επαιρνες ταμειο ανεργειας ,αν παραλληλα εχεις και ενσημα?αν ενοεις αυτο ,η απαντηση ειναι ΟΧΙ.

και μια επισημανση με καλη διαθεση... στην Ελλαδα γραφουμε.. και μιλαμε.... ΕΛΛΗΝΙΚΑ :) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Για να λάβει ο μισθωτός επίδομα ανεργίας πρέπει να έχει πραγματοποιήσει εκατόν είκοσι πέντε (125) ημέρες εργασίας τουλάχιστον, σε απασχόληση που υπάγεται σε ασφάλιση ανεργίας ΟΑΕΔ, μέσα στους τελευταίους δεκατέσσερις (14) μήνες που προηγούνται από τη λύση της σχέσης εργασίας, χωρίς να υπολογίζονται οι ημέρες εργασίας που πραγματοποιήθηκαν μέσα στο τελευταίο δίμηνο. Τόσο το 14μηνο όσο και το τελευταίο δίμηνο, υπολογίζονται από ημερομηνία σε ημερομηνία (αναδρομικά), με αφετηρία την προηγούμενη της ημέρας που λύθηκε η σχέση εργασίας.

αρα μετα τις 13/11/2011 για να επιδοτηθης για 5 μηνες

Η αναφορά στο μεσοπρόθεσμο πρόγραμμα για 150 ημέρες εργασίες αντί για 125 από πότε θα ισχύει?.

Γνωρίζουμε επίσης αν με το ίδιο καθεστώς (150 ημέρες αντι 100 το δωδεκάμηνο)θα επιδοτούνται και οι εποχιακά εργαζόμενοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η αναφορά στο μεσοπρόθεσμο πρόγραμμα για 150 ημέρες εργασίες αντί για 125 από πότε θα ισχύει?.

Γνωρίζουμε επίσης αν με το ίδιο καθεστώς (150 ημέρες αντι 100 το δωδεκάμηνο)θα επιδοτούνται και οι εποχιακά εργαζόμενοι?

το αρθρο 39 του 3986 λεει μονο τα πιο κατω. που εχεις δει για αυξηση των ημερων?

.............1. Στο άρθρο 6 του ν. 1545/1985 (A΄ 91) προστίθεται παράγραφος 8 ως εξής:

«8. Από 1.1.2013, σε κάθε περίπτωση τα ημερήσια επιδόματα ανεργίας, εντός της προηγούμενης από την εκάστοτε έναρξη της επιδότησης λόγω ανεργίας, τετραετίας, δεν είναι δυνατόν να είναι περισσότερα των τετρακοσίων πενήντα (450). Εάν εντός της τετραετίας ο άνεργος έχει επιδοτηθεί για χρονικό διάστημα μικρότερο των τετρακοσίων πενήντα (450) ημερήσιων επιδομάτων, δικαιούται να επιδοτηθεί λόγω ανεργίας για τον υπόλοιπο αριθμό ημερήσιων επιδομάτων, μέχρι τη συμπλήρωση του ανώτατου ορίου των τετρακοσίων πενήντα (450) ημερήσιων επιδομάτων. Από 1.1.2014 τα ημερήσια επιδόματα ανεργίας στην τετραετία δεν είναι δυνατόν να είναι περισσότερα των τετρακοσίων (400).» -

2. Η παρ. 5 του άρθρου 19 του ν.δ. 2961/1954 (Α΄ 197), όπως ισχύει, αντικαθίσταται ως εξής:

«5. Λόγω των εορτών Πάσχα και Χριστουγέννων παρέχεται κάθε χρόνο στους επιδοτούμενους ανέργους οικονομική ενίσχυση ως εξής:

α. Για τις εορτές του Πάσχα ίση με το μισό του μηνιαίου ποσού του επιδόματος ανεργίας, εφόσον έχουν επιδοτηθεί για όλο το χρονικό διάστημα από 1ης Ιανουαρίου μέχρι 30 Απριλίου. Αν οι επιδοτούμενοι έχουν συμπληρώσει διάρκεια επιδότησης μικρότερη από αυτήν που καθορίζεται πιο πάνω, δικαιούνται οικονομική ενίσχυση ίση με τρία (3) ημερήσια επιδόματα ανεργίας για κάθε μήνα επιδότησης.

β. Για τις εορτές των Χριστουγέννων ίση με το ποσό του μηνιαίου επιδόματος ανεργίας, εφόσον έχουν επιδοτηθεί για όλο το χρονικό διάστημα από 1ης Μαΐου μέχρι 31 Δεκεμβρίου. Αν οι επιδοτούμενοι έχουν συμπληρώσει διάρκεια επιδότησης μικρότερη από αυτήν που καθορίζεται πιο πάνω, δικαιούνται οικονομική ενίσχυση ίση με τρία (3) ημερήσια επιδόματα ανεργίας για κάθε μήνα επιδότησης.» -...........

3. Ως ημερομηνία έναρξης ισχύος των διατάξεων της παραγράφου 2 ορίζεται η 1.7.2012. -



Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Αναστάσιος Ταμπακης

Ήμουν ελεύθερος επαγγελματίας από το 1998..με ταμείο ασφάλισης το τεβε, οαεε νυν. Έκλεισα την επιχειρηση μου 31 μαϊου 2011. Δικαιούμαι ταμείο ανεργίας για να παίρνω μηνιαίο επίδομα ως,άνεργος πλέον στα 58 μου ? Αν ναι, για πόσο χρονικό διάστημα και ποια τα αντίστοιχα δικαιολογητικά ? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ήμουν ελεύθερος επαγγελματίας από το 1998..με ταμείο ασφάλισης το τεβε, οαεε νυν. Έκλεισα την επιχειρηση μου 31 μαϊου 2011. Δικαιούμαι ταμείο ανεργίας για να παίρνω μηνιαίο επίδομα ως,άνεργος πλέον στα 58 μου ? Αν ναι, για πόσο χρονικό διάστημα και ποια τα αντίστοιχα δικαιολογητικά ? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας.

Το επίδομα ανεργίας του Ο.Α.Ε.Δ. αφορά εργαζόμενους που απολύονται από την εργασία τους. Άρα με βάση τα όσα γράφετε δεν εμπίπτετε στην κατηγορία των δικαιούχων του επιδόματος ανεργίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Kαλησπέρα

Εργαζομουν σε μια εταιρεια για 3 χρόνια.Εως τον Αυγουστο του 10'

Μπηκα στο ταμειο ανεργειας για 9 μήνες.Απο Σεπτεμβριο του 10' μεχρι 17 Μαιου του 11'.

Διεκοψα το ταμειο γιατι εργάστηκα απο 17 Μαιου εως 31 Αυγουστου του 11' (86 ημέρες δηλαδη.)

δικαιουμε ξανα ταμειο ανεργειας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Kαλησπέρα

Εργαζομουν σε μια εταιρεια για 3 χρόνια.Εως τον Αυγουστο του 10'

Μπηκα στο ταμειο ανεργειας για 9 μήνες.Απο Σεπτεμβριο του 10' μεχρι 17 Μαιου του 11'.

Διεκοψα το ταμειο γιατι εργάστηκα απο 17 Μαιου εως 31 Αυγουστου του 11' (86 ημέρες δηλαδη.)

δικαιουμε ξανα ταμειο ανεργειας?

ΝΑΙ ρωτα τον ΟΑΕΔ για λεπτομερειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΝΑΙ ρωτα τον ΟΑΕΔ για λεπτομερειες.

Ευχαριστώ πολύ..Κ συγχαρητηρια για ολες τις απαντησεις που δινετε και βαζετε τελος στην αγωνια πολλων συνανθρωπων μας που αντιμετωπιζουν την ανεργια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ευχαριστώ πολύ..Κ συγχαρητηρια για ολες τις απαντησεις που δινετε και βαζετε τελος στην αγωνια πολλων συνανθρωπων μας που αντιμετωπιζουν την ανεργια.

καλησπερα σας,θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.ο αντρας μου παιρνει το επιδομα ανεργιας 2 μηνες τωρα.τον αυγουστο(20 αυγουστου συγκεκριμενα)ηταν να παει να του σφραγισουν το χαρτι και την επομενη ημερα θα εμπαιναν τα χρηματα στον λογαριασμο του αλλα επειδη λειπαμε δε το εκανε.μεχρι ποτε εχει το διακαιωμα να παει??? γυρω στις 25 σεπτεμβριου λεμε να παμε για να ειναι και οι 2 μηνες μαζι(αυγουστος και σεπτεμβριος),γινεται κατι τετοιο η εχουμε προβλημα??

σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπερα σας,θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.ο αντρας μου παιρνει το επιδομα ανεργιας 2 μηνες τωρα.τον αυγουστο(20 αυγουστου συγκεκριμενα)ηταν να παει να του σφραγισουν το χαρτι και την επομενη ημερα θα εμπαιναν τα χρηματα στον λογαριασμο του αλλα επειδη λειπαμε δε το εκανε.μεχρι ποτε εχει το διακαιωμα να παει??? γυρω στις 25 σεπτεμβριου λεμε να παμε για να ειναι και οι 2 μηνες μαζι(αυγουστος και σεπτεμβριος),γινεται κατι τετοιο η εχουμε προβλημα??

σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

Eως 20 Σεπτεβριου δεν υπαρχει προβλημα (60 μερες) οχι 25/9 που λες. τοτε σιγουρα θα υπαρξη προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Eως 20 Σεπτεβριου δεν υπαρχει προβλημα (60 μερες) οχι 25/9 που λες. τοτε σιγουρα θα υπαρξη προβλημα.

μα 20 αυγουστου ηταν να πληρωθει μεχρι 20 σεπτεμβριου ειναι 30 ημερες,οχι 60.στις 20 ιουλιου εχει πληρωθει κανονικα. εχω καταλαβει κατι λαθος??

ευχαριστω παρα πολυ για την τοσο γρηγορη απαντηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μα 20 αυγουστου ηταν να πληρωθει μεχρι 20 σεπτεμβριου ειναι 30 ημερες,οχι 60.στις 20 ιουλιου εχει πληρωθει κανονικα. εχω καταλαβει κατι λαθος??

ευχαριστω παρα πολυ για την τοσο γρηγορη απαντηση!

ΑΝ πληρωθηκε 20 ιουλιου σωστα τα λες ειναι εως 20 οκτωβριου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Kαλησπέρα σας.

Εχω κλείσει 3,5 χρόνια ως εργαζόμενη με πενθήμερη ημιαπασχόληση και απολύθηκα. Δικαιούμαι επίδομα ανεργίας για 12 μήνες? Επίσης, οι δύο μήνες αποζημίωση που θα μου καταβληθεί, θα είναι όσο δυο καθαροί μισθοί που έπαιρνα?

Σας ευχαριστώ εκ των πρωτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Kαλησπέρα σας.

Εχω κλείσει 3,5 χρόνια ως εργαζόμενη με πενθήμερη ημιαπασχόληση και απολύθηκα. Δικαιούμαι επίδομα ανεργίας για 12 μήνες?ΟΠΩΣ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΝΑΙ Επίσης, οι δύο μήνες αποζημίωση που θα μου καταβληθεί, θα είναι όσο δυο καθαροί μισθοί που έπαιρνα? ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΤΟΙ ΠΡΩ ΚΡΑΤΗΣΕΩΝ +1/6 ΑΥΤΩΝ

Σας ευχαριστώ εκ των πρωτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΑΝΤΩΝΗΣ Κ.

Καλησπερα σας!

Εργαζομαι σε μια εταιρια απο τον Αυγουστο του 2010. Ημουν με 3 μηνη συμβαση και οταν εληξε μου την αναναιωσαν αμεσως κ με εκαναν μονιμο πενθημερο, 5ωρο.

Εχω περασει στο μεταπτυχιακο μου και θελοντας να το κανω πρεπει να παραιτηθω και ετσι δεν εχω το δικαιωμα να παρω ανεργια.., Οπως διαβασα και σε παλιοτερα posts πρεπει να σας το πω σιγα σιγα μην μας ακουσουν, εχω βρει μια εποχιακη επιχειρηση να μου κανει προσληψη για καποιες μερες κ να με απολυσει ετσι ωστε να μην χασω τα χρηματα της ανεργιας οπου θα τα χω και πολυ αναγκη κανοντας μεταπτυχιακο. Θα ηθελα να ρωτησω οσον αφορα τα ενσημα μου μεχρι και τελος ιουνιου εχω 224 ενσημα (πηρα ενημερωτητα απο ΙΚΑ), πηρα 2 εβδομαδες αδεια οπου δικαιομουν απ τη δουλεια, αρα + 11 ενσημα ιουλιου, τον Αυγουστο ειχα 22 ενσημα και παραιτουμαι 19 Σεπτεμβριου. Το σημειο στις προυποθεσεις για να παρεις επιδομα που λεει οι τελευταιοι 2 μηνες δεν υπολογιζονται εννοει οπου εχω δουλεψει; Ημερολογιακες μερες; Και να μην εχω δουλεψει (εννοοντας οτι μπορει αναμεσα απο 19 Σεπτεμβριου κ την ημερα που θα εχουν περασει 60 μερες να κανω προσληψη-απολυση) Μπορω να ζητησω να μιυ βαλουν τα ενσημα την τελευταια εβδομαδα που συμπληρωνω τους 2 μηνες ωστε να γινει η απολυση αντι να βαλω για 3 εβδομαδες;;; Κατι αλλο, τις μερες που πηρα αδεια εχω ενσημα;; (ειναι η πρωτη φορα που θα καταθεσω για ανεργια ξεχασα να πω)

Και κατι τελευταιο, αν παω να καταθεσω τα χαρτια μου στο μερος οπου θα κανω το μεταπτυχιακο κ οχι στο μερος που δουλεψα θα υπαρξει καποιο προβλημα;;

Σας ευχαριστω πολυ εκ των πρωτερων και συγγνωμη αν μακρυγορησα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΠΡΕΠΕΙ ΤΗΝ 2ΕΤΙΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΣΗ, ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΜΕΡΙΣΜΕΝΑ 80 + 80 ΣΤΑ 2 ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΕΤΗ.

ΚΑΤΑ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΕΣΥ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΤΑΜΕΙΟ ΠΡΕΠΕΙ Η ΑΠΟΛΥΣΗ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΕΛΗ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΤΟΥ 2011.

ΔΗΛΑΔΗ 80 ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2009 ΩΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2010 (ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΡΙΑΚΟ)

ΚΑΙ 80 ΑΠΟ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2010 ΩΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2011

ΥΠΟΛΟΓΙΣΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΠΗΓΑΙΝΟΝΤΑΣ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΩΡΑ ΑΠΟΛΥΣΗ 1 ΧΡΟΝΟ ΠΙΣΩ ΕΧΕΙΣ ΤΑ 80

ΑΛΛΑ ΔΕ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΧΡΟΝΟ (ΣΕΠΤ 2009 ΩΣ ΣΕΠΤ 2010)

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΑΝΤΩΝΗΣ Κ

Σας ευχαριστω πολυ! Πραγματικα δεν ειχα ιδεα οτι επρεπε να υπολογισω την απολυση μου για το Νοεμβρη... Νομιζα οτι εστω κ να με απελειαν απ τη δουλεια που ειμαι τωρα θα εβγαινα σε ανεργια απλα 10μηνη κ εγω εχω στο νου μου για 12μηνη...

Να στε καλα ευχαριστω κ παλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Αντιγόνη Χ.

Γειά σας.

Δούλεψα σε κάποια εταιρεία από 15-10-2001 part time, και από 01-2004 έγινε full time.

Παραιτήθηκα για προσωπικούς λόγους στις 31-01-2009 και εργάστηκα σε κάποια άλλη εταιρεία από 02-02-2009 έως και 13-03-2009.

Μετά με ξαναπροσέλαβε η εταιρεία που δούλευα αρχικά, full time, από 16-03-09 και απολύθηκα στις 31-08-2011.

Δικαιούμαι επίδομα ανεργίας? και αν ναι, πως υπολογίζεται αυτό?

Σας ευχαριστώ πολύ

Αντιγόνη Χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η ρημάδα σελίδα του ΟΑΕΔ που αφορά το επίδομα ανεργίας είναι εδώ:

http://www.oaed.gr/Repository/FI_2459.file

Πριν επαναλαμβάνετε τις ίδιες ερωτήσεις, ρίχνετε πρώτα μια ματιά εδώ...

Είναι αναλυτικά και ξεκάθαρα........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα και συγχαρητήρια για τις απαντήσεις σας

Έχω 75 ένσημα το 2010 (από 1/6/10 ως τέλη/9/10 )

και 101 ένσημα το 2011 (από 13/5 ως αρχές Οκτώβρη )

Θέλω να μπω ταμείο ανεργίας (για πρώτη φορά), ξέρω πως πρέπει τον πρώτο χρόνο να έχω 80 ένσημα, μπορώ να κάνω κάτι για να μπω ταμείο ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα και συγχαρητήρια για τις απαντήσεις σας

Έχω 75 ένσημα το 2010 (από 1/6/10 ως τέλη/9/10 )

και 101 ένσημα το 2011 (από 13/5 ως αρχές Οκτώβρη )

Θέλω να μπω ταμείο ανεργίας (για πρώτη φορά), ξέρω πως πρέπει τον πρώτο χρόνο να έχω 80 ένσημα, μπορώ να κάνω κάτι για να μπω ταμείο ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αν ζητουσες 2η φορα , θα επαιρνες με τα ενσημα που εχεις .διστυχως ομως επειδη ειναι η 1η φορα θες αυτα τα 80 ενσημα κατ ετος.οχι τον 1ο χρονο ,αλλα τα δυο προηγουμενα χρονια ,απο την απολυση.εσυ χονδρικα σου λεω ,οτι ,για να πληρης αυτη την προυποθεση ,βασει των ενσημων που εχεις,οπως τα γραφεις οτι τα εχεις, πρεπει να δουλεψης εως τελος 5ου του 2012.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γεια σας.

εργάζομαι ως τετράωρη πωλήτρια 5 ημέρες την βδομάδα από τις 23/11/2009.επειδή σπουδάζω παράλληλα ενδιαφέρομαι να μπω στο ταμείο ανεργίας,ζητώντας από τον εργοδότη μου να με απολύσει.από τον οαεδ δεν πήρα σαφή απάντηση μου είπαν πρώτα να παραιτηθώ κ βλέπουμε.έχω ημέρες εργασίας 29 για το έτος 2009,250 ημέρες για το 2010 κ 120 ημέρες για το 2011 για το πρώτο εξάμηνο όμως(δηλαδή ως τον Ιούνιο).Τα ένσημα μου υπολογίζονται μισά λόγω part-time δικαιούμαι επιδότηση ανεργίας(για 1 φορά) ή πρέπει να κλείσω 2 χρόνια στην εργασία μου?Επίσης εάν το δικαιούμαι,για πόσο χρονικό διάστημα 10μηνο ή 12μηνο?

πιστεύω να μην σας έχω μπερδέψει.Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

kalhspera. Hthela na rothso ean zhthso epidoma tora me dedomeno oti eixa xanaparei prin apo13 xronia, theorhtai defterh fora? efxarhsto kai signomi gia tous xarakthres. eimai exoteriko.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...