Προς το περιεχόμενο

ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΕ ΕΤΑΑ (ΠΡΩΗΝ ΤΕΥΑΕΚ)


GRPETS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΤΑΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΣΤΕΙΛΛΩ ΤΙΣ ΠΕΡΙΒΟΗΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ 1943.

ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ  ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥ, ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ MAIL (ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΕΙ)

 

ΤΟΥΣ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΟ ΚΑΤΩΘΙ ΜΗΝΥΜΑ:

 

"ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥ, ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΩ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΗΣΗ ΤΟΥ ΤΑΜΕΙΟΥ ΣΑΣ. ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ 1943, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ MAIL, ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΑΣ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΤΕ ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ  ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΜΕ ΚΟΙΝΟ ΕΜΑIL

ΕΛΠΙΖΩ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΣΑΣ"

 

ΑΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ, ΠΡΟΩΘΗΣΤΕ ΤΟ..................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το προωθήσουμε ; <_<

Συγγνώμη, για ποιο λόγο ; :angry:

Ποτέ μην το φτιάξουν... :angry:

 

Αλήθεια, αν και δε μου πέφτει λόγος, γιατί τόση πρεμούρα ;

 

Καλημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες τους να σου δώσουν διεύθυνση να τους στείλω μια μερίδα...... κερασμένη..................

 

 

arhidia.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι ελευθερος επαγγελματίας.δουλεύω για αυτά που αμοίβομαι κατόπιν εντολής του πελάτη μου.για το συγκεκριμένο έχω πληρωθεί ήδη και το έχω κάνει όλους αυτούς τους μήνες που ήμουν τυπικός προς το ΤΕΑΥΕΚ και τις πληρωμές μεσω εθνικής (καταστάσεις κτλ).τώρα μου λένε άκυρο και ξαναστείλτα.ας με πληρώσουν αυτοί αυτοι να τους τα κάνω.ο πελατης δυο φορές για το ιδιο πράγμα να με πληρώσει δεν παίζει και είναι ανήθικο.δεν είναι υποχρέωσή μου να φτιάχνω το αρχείο των υπηρεσιών.γι'αυτό είναι υπεύθυνοι οι υπάλληλοι τους.τέλος και απλά τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα όλο αυτό, αφορά και θίγει κυρίως τους - ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ - ασφαλισμένους σ'αυτά τα ταμεία

 

'Οτι μα ότι και να γίνει, όσο κι αν απειλήσουν ΔΕΝ υπάρχουν στοιχεία πέραν της 10ετίας.

 

Όλες οι εισφορές πέραν αυτού του χρονικού διαστήματος θα εξαφανιστούν ως διά μαγείας από τα αποθεματικά των ταμείων

και οι δικαιούχοι θα μετατραπούν αυτόματα σε μη δικαιούχους.

 

Παλεύουμε μόνοι μας απέναντι στα θηρία.

Δεν μας αφορά, αφορά τους εργοδότες  που δεν θα μπορούν να πάρουν ασφαλιστική ενημερότητα

και κυρίως αφορά τους εργαζόμενους. Ακόμη και όσους πρόλαβαν να πάρουν τα ψίχουλα που τους δίνουν ως επικουρική κλπ

(θα βρουν φόρμουλα να την πετσοκόψουν ΚΑΙ αυτή - κι άλλο).

 

Πρέπει να ενημερωθούν όλοι οι άμεσα θιγόμενοι. Πρέπει να αντιδράσουν. Πρέπει να γίνουν μηνύσεις από αυτούς.

Ακόμη κι αν ληφθούν αμοιβές για αυτήν την - στην πραγματικότητα - αγγαρεία, το σημαντικό είναι πως ΔΕΝ υπάρχουν τα στοιχεία

ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ, ΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ, ΟΙ ΕΚ-ΒΙΑΣΤΕΣ... ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο εκβιασμός πήρε σάρκα και οστά... σε όσους πελάτες έχουμε ΤΕΑΥΕΚ δεν μας βγάζει Ασφαλιστική Ενημερότητα ΙΚΑ...

Συγκεκριμένα εμφανίζει:

"Προσέλευση στο Υποκατάστημα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα όλο αυτό, αφορά και θίγει κυρίως τους - ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ - ασφαλισμένους σ'αυτά τα ταμεία

 

'Οτι μα ότι και να γίνει, όσο κι αν απειλήσουν ΔΕΝ υπάρχουν στοιχεία πέραν της 10ετίας.

 

Όλες οι εισφορές πέραν αυτού του χρονικού διαστήματος θα εξαφανιστούν ως διά μαγείας από τα αποθεματικά των ταμείων

και οι δικαιούχοι θα μετατραπούν αυτόματα σε μη δικαιούχους.

 

Παλεύουμε μόνοι μας απέναντι στα θηρία.

Δεν μας αφορά, αφορά τους εργοδότες  που δεν θα μπορούν να πάρουν ασφαλιστική ενημερότητα

και κυρίως αφορά τους εργαζόμενους. Ακόμη και όσους πρόλαβαν να πάρουν τα ψίχουλα που τους δίνουν ως επικουρική κλπ

(θα βρουν φόρμουλα να την πετσοκόψουν ΚΑΙ αυτή - κι άλλο).

 

Πρέπει να ενημερωθούν όλοι οι άμεσα θιγόμενοι. Πρέπει να αντιδράσουν. Πρέπει να γίνουν μηνύσεις από αυτούς.

Ακόμη κι αν ληφθούν αμοιβές για αυτήν την - στην πραγματικότητα - αγγαρεία, το σημαντικό είναι πως ΔΕΝ υπάρχουν τα στοιχεία

ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ, ΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ, ΟΙ ΕΚ-ΒΙΑΣΤΕΣ... ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ. 

Να συμπληρώσω σε αυτά που πολύ σωστά λες

ότι με αυτήν την κίνηση γίνεται μια ΠΟΛΥ ΚΑΚΗ αρχή στο να μας ζητούν

να κάνουμε αναδρομικά πολυ σοβαρές και χρονοβόρες δουλειές του κράτους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥ, ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΩ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΗΣΗ ΤΟΥ ΤΑΜΕΙΟΥ ΣΑΣ. ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ 1943, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ MAIL, ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΑΣ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΤΕ ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ  ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΜΕ ΚΟΙΝΟ ΕΜΑIL

ΕΛΠΙΖΩ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΣΑΣ"

 

Να κάνω μια ερώτηση....??????

 

Μήπως, λέω τώρα εγώ.....

 

Μήπως είσαι και στο Δ.Σ. της ΠΟΦΕΕ.....????????

 

Μήπως.....??????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρέ συνάδελφοι 

Ναί μέν...............αλλά

Υπάρχουν εργαζόμενοι συνάνθρωποί μας που κινδυνεύουν να χάσουν τα συνταξιοδοτικά τους δικαιώματα, άν δεν αποστείλουμε στοιχεία 

Απο την άλλη , δεν μου αρέσει καθόλου  μα καθόλου το "αποφασίζομεν και διατάσσομεν"

Και επειδή  αυτοί οι "μάγκες" δεν θέλουν , απλώς , στοιχεία, αλλά θέλουν να φτιάξουν τσάμπα ηλεκτρονικά αρχεία ,

πρότεινα σε άλλη δημοσίευση να τους αποστείλουμε φωτοαντίγραφα ότι  στοιχείων έχουμε , και άς στρώσουν τον κ....ο τους να φτιάξουν τα ηλεκτρονικά τους αρχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρέ συνάδελφοι 

Ναί μέν...............αλλά

Υπάρχουν εργαζόμενοι συνάνθρωποί μας που κινδυνεύουν να χάσουν τα συνταξιοδοτικά τους δικαιώματα, άν δεν αποστείλουμε στοιχεία 

Απο την άλλη , δεν μου αρέσει καθόλου  μα καθόλου το "αποφασίζομεν και διατάσσομεν"

Και επειδή  αυτοί οι "μάγκες" δεν θέλουν , απλώς , στοιχεία, αλλά θέλουν να φτιάξουν τσάμπα ηλεκτρονικά αρχεία ,

πρότεινα σε άλλη δημοσίευση να τους αποστείλουμε φωτοαντίγραφα ότι  στοιχείων έχουμε , και άς στρώσουν τον κ....ο τους να φτιάξουν τα ηλεκτρονικά τους αρχεία.

 

 

Τι έγινε..????

 

Ετοιμάζεσαι για σύνταξη και κάνει να πάρεις και επικουρική βλέπω.....???????

 

Καλά, εντάξει, τα δικά σου θα τα στείλουμε να σου βγάλουν γρήγορα τη σύνταξη.... σώπα......

 

 

 

Υγ: μου τελειώσανε οι τύψεις φίλε, δεν θα χάσουν τα κοπέλια μου τον πατέρα τους για μερικούς παπάρες.... γιατί τέτοιοι είναι..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΘΑΙΝΟΥΜΕ. ΤΟ ΤΡΑΒΑΕΙ Ο  ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΜΑΣ ΤΟ ΧΑΜΑΛΙΚΙ.ΤΟ ΚΑΚΟ (Ή ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΟΥΣ) ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΑΣ ΠΗΡΑΝ ΕΙΔΗΣΗ ΟΛΟΙ.(ΕΤΑΑ, ΕΝΦΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΑΑΑ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ:

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΕΤΕΑ, ΜΟΥ ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΚΑΙ  ΤΟ EMAIL ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ "ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ".

 

ΕΝΑΣ ΑΠΛΟΣ ΜΑΧΟΜΕΝΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ

(ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΛΟΓΙΣΤΙΚΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ)

 

ΥΓ. ΠΑΡΌΛΗ ΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΜΟΥ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ, ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΟΣΑ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ......

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έγινε..????

 

Ετοιμάζεσαι για σύνταξη και κάνει να πάρεις και επικουρική βλέπω.....???????

 

Καλά, εντάξει, τα δικά σου θα τα στείλουμε να σου βγάλουν γρήγορα τη σύνταξη.... σώπα......

 

 

 

Υγ: μου τελειώσανε οι τύψεις φίλε, δεν θα χάσουν τα κοπέλια μου τον πατέρα τους για μερικούς παπάρες.... γιατί τέτοιοι είναι..........

Μπά

Οχι ακόμη, θέλω καναδυό χρονάκια

Οσο για το επικουρικό ...άσε....... εχω περάσει απο 3 Ταμεία , ΤΕΑΜ , ΕΤΕΜ ,ΤΕΑΥΕΚ. 

Εν άλλοις λόγοις δηλαδή ............Βράσε όρυζα.

Και δεν με ενδιαφέρει ρε Στέφανε για τους παπάρες .

Τους εργαζόμενους σκέφτομαι.

Καί βέβαια άλλο πράγμα να τους στείλεις μια κατάσταση με 20-30 ονόματα τον μήνα π.χ. , και άλλο πράγμα να κάτσεις να τα περάσεις ένα-ενα με ανάλυση αμοιβών , κρατήσεων κλπ.

Και βέβαια είναι και παραείναι παπάρες

Ποιος τους διασφαλίζει , και πώς θα το ελέγξουν άν  εγώ , για τον εαυτό μου π.χ. , στείλω ότι γουστάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...

καλημερα! προσπαθησα να κανω εγγραφη στο σιτε του ΕΤΕΑ για τους εργοδοτες που απασχολουν προσωπικο που υπαγονται στο ΤΕΑΥΕΚ και μου βγαζει μηνυμα οτι ο αριθμος μητρωου ΤΕΑΥεΚ και το ΑΦΜ δεν ταιριαζουν..ενω ειμαι σιγουρος οτι τα καταχωρω σωστα.. οκ θα ξαναπροσπαθησω.. οσον αφορα για τα αρχεια τω υπαλληλων που ζητανε σε ποιους αναφερονται?? σε αυτους που απασχολουνται τωρα? σε αυτους που βγηκαν σε συνταξη απο την επιχειρηση? σε αυτους που απολυθηκαν ειτε με οικειοθελη αποχωρηση ειτε με καταγγελια συμβασης στο παρελθον?  και απο ποτε?? γνωριζει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...