Προς το περιεχόμενο

Για έγκαιρη ενημέρωση και αποφυγή ταλαιπωρίας ,απαιτείται οn line σύνδεση taxis και τραπεζών.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λόγω προσωπικών δεδομένων ,δεν ξέρω από που είναι εφικτή η σύνδεση.

 

ας πούμε μέσω ταχις.

 

πάμε στις οφειλές και επιλέγω "ταυτότητα οφειλής" . δίπλα από την εκτύπωση ,έχει εικονίδιο "πληρωμή μέσω τράπεζας οn line".

 

έχουμε ορίσει κάπου τράπεζες πληρωμών . και βάλαμε ΠΕΙΡΑΙΩΣ-ΕΤΕ-ΑLPHA-EUROBANK. τις έβαλα και τις 4 για να μην έχουν παράπονο.  εγώ επιλέγω ΠΕΙΡΑΙΩΣ.

 

άρα μου προτείνει μόνο αυτή.

 

δίνω κωδικούς winbank και ενώ είμαι στο ταχις ,μπαίνω σε περιβάλλον ηλεκτρονικής τραπεζικής όπου αυτόματα έχει μεταφερθεί η ταυτότητα και το ποσό (επιλογή αλλαγής) και την εκτελώ άμεσα.

 

επί τόπου η τράπεζα γυρνά μήνυμα στο ταχις ότι πληρώθηκε και φεύγει από τις οφειλές ,έτσι μπορώ να βγάλω άμεσα ενημερότητα.

 

ΑΝ επιλέξω πληρωμή στις 30/11/2015,η τράπεζα κρατά επαφή μέσω της ταυτότητας και όταν εκτελεστεί μήνυμα στο ταχις . φεύγει άμεσα από τις οφειλές.

 

Η τράπεζα θα έχει επαφή ΜΟΝΟ για την ταυτότητα αυτή.

 

 

Ας πούμε ότι πάμε ανάποδα ,μέσω τράπεζας. /ανάλογα ποιο είναι επιτρεπτό από τα προσωπικά δεδομένα.

 

μπαίνω winbank  πάω "οφειλές ΔΟΥ " και επιλέγω επιλογή οφειλών μέσω ταχις.

 

δίνω κωδικούς ταχις και επιλέγω τις ταυτότητες για πληρωμή. 

 

ομοίως τα μηνύματα λόγω πληρωμής άμεσα ή στην ημερομηνία που επέλεξα.

 

από δω ίσως είναι πιο εύκολο  και πάλι εδώ η τράπεζα έχει πρόσβαση ΜΟΝΟ ΣΤΙΣ ΟΦΕΙΛΕΣ και πουθενά αλλού.

 

εναλλακτικά ας πάνε σε ένα ενδιάμεσο αρχείο με ΠΛΗΡΗ ΠΡΟΣΠΕΛΑΣΗ ταχις και τραπεζών και αφού εκτελεστούν ή όταν χρειαστούμε άμεση ενημέρωση πληρωμών επιλέγουμε από το ταχις "ανανέωση ενημέρωσης πληρωμών ' και φάνηκε.

 

 

Επίσης για το ταχις αυτό.

 

στέλνω σήμερα ΦΠΑ χρεωστικό ,με καταληκτική ημερομηνία υποβολής δήλωσης και πληρωμής στις 30/11/2015. γιατί να μου κλείνει την ενημερότητα όλη την επόμενη βδομάδα?

 

δεν μιλάμε για βεβαιωμένες δόσεις ,αλλά για υποχρέωση που δεν ωρίμασε ακόμη.

 

έτσι αναγκαζόμαστε να τα στέλνουμε τελευταία στιγμή ΜΗΝ ΠΡΟΚΎΨΕΙ ανάγκη ενημερότητας.

 

Και στην περίπτωση αυτή της δήλωσης ΦΠΑ ,δυνατότητα ανάκλησης και διόρθωσης της ΙΔΙΑΣ ΔΗΛΩΣΗΣ,από την στιγμή που δεν έληξε η προθεσμία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό αλλά αδύνατον,

 

Ειδικά σε όσους έχουν καταθέσεις > από τυχόν οφειλές ...δεν θα αρέσει καθόλου η σύνδεση taxis τραπεζών... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό αλλά αδύνατον,

 

Ειδικά σε όσους έχουν καταθέσεις > από τυχόν οφειλές ...δεν θα αρέσει καθόλου η σύνδεση taxis τραπεζών... 

 

άμα πας στην Μέρκελ και της δώσεις το ΑΦΜ σου ,θα σου βγάλει "περιουσιολόγιο".   

 

μερικά από αυτά που θα σου πει ότι έχεις ,ίσως να μην τα θυμάσαι ούτε εσύ!!!! σαν τον Ξανθάκη  με το εκατομμύριο.

 

 

αν και εγώ δεν είπα για on-line λογαριασμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω προσωπικών δεδομένων ,δεν ξέρω από που είναι εφικτή η σύνδεση.

 

ας πούμε μέσω ταχις.

 

πάμε στις οφειλές και επιλέγω "ταυτότητα οφειλής" . δίπλα από την εκτύπωση ,έχει εικονίδιο "πληρωμή μέσω τράπεζας οn line".

 

έχουμε ορίσει κάπου τράπεζες πληρωμών . και βάλαμε ΠΕΙΡΑΙΩΣ-ΕΤΕ-ΑLPHA-EUROBANK. τις έβαλα και τις 4 για να μην έχουν παράπονο.  εγώ επιλέγω ΠΕΙΡΑΙΩΣ.

 

άρα μου προτείνει μόνο αυτή.

 

δίνω κωδικούς winbank και ενώ είμαι στο ταχις ,μπαίνω σε περιβάλλον ηλεκτρονικής τραπεζικής όπου αυτόματα έχει μεταφερθεί η ταυτότητα και το ποσό (επιλογή αλλαγής) και την εκτελώ άμεσα.

 

επί τόπου η τράπεζα γυρνά μήνυμα στο ταχις ότι πληρώθηκε και φεύγει από τις οφειλές ,έτσι μπορώ να βγάλω άμεσα ενημερότητα.

 

ΑΝ επιλέξω πληρωμή στις 30/11/2015,η τράπεζα κρατά επαφή μέσω της ταυτότητας και όταν εκτελεστεί μήνυμα στο ταχις . φεύγει άμεσα από τις οφειλές.

 

Η τράπεζα θα έχει επαφή ΜΟΝΟ για την ταυτότητα αυτή.

 

 

Ας πούμε ότι πάμε ανάποδα ,μέσω τράπεζας. /ανάλογα ποιο είναι επιτρεπτό από τα προσωπικά δεδομένα.

 

μπαίνω winbank  πάω "οφειλές ΔΟΥ " και επιλέγω επιλογή οφειλών μέσω ταχις.

 

δίνω κωδικούς ταχις και επιλέγω τις ταυτότητες για πληρωμή. 

 

ομοίως τα μηνύματα λόγω πληρωμής άμεσα ή στην ημερομηνία που επέλεξα.

 

από δω ίσως είναι πιο εύκολο  και πάλι εδώ η τράπεζα έχει πρόσβαση ΜΟΝΟ ΣΤΙΣ ΟΦΕΙΛΕΣ και πουθενά αλλού.

 

εναλλακτικά ας πάνε σε ένα ενδιάμεσο αρχείο με ΠΛΗΡΗ ΠΡΟΣΠΕΛΑΣΗ ταχις και τραπεζών και αφού εκτελεστούν ή όταν χρειαστούμε άμεση ενημέρωση πληρωμών επιλέγουμε από το ταχις "ανανέωση ενημέρωσης πληρωμών ' και φάνηκε.

 

 

Επίσης για το ταχις αυτό.

 

στέλνω σήμερα ΦΠΑ χρεωστικό ,με καταληκτική ημερομηνία υποβολής δήλωσης και πληρωμής στις 30/11/2015. γιατί να μου κλείνει την ενημερότητα όλη την επόμενη βδομάδα?

 

δεν μιλάμε για βεβαιωμένες δόσεις ,αλλά για υποχρέωση που δεν ωρίμασε ακόμη.

 

έτσι αναγκαζόμαστε να τα στέλνουμε τελευταία στιγμή ΜΗΝ ΠΡΟΚΎΨΕΙ ανάγκη ενημερότητας.

 

Και στην περίπτωση αυτή της δήλωσης ΦΠΑ ,δυνατότητα ανάκλησης και διόρθωσης της ΙΔΙΑΣ ΔΗΛΩΣΗΣ,από την στιγμή που δεν έληξε η προθεσμία.

 

Θα γίνει αυτό που λες μια μέρα. Είμαι σίγουρος.

Απλά ξέρεις ποιο είναι το πρόβλημα μου?

Οι τράπεζες, που θέλουμε να τις βάλουμε στην "εμπροσθοφυλακή" του πολέμου κατά τις φοροδιαφυγής, ή καλύτερα, να τις χρησιμοποιήσουμε σαν όπλο, δεν είναι ιδρύματα ή επιχειρήσεις.

Συμμορίες είναι, μηχανισμοί και οργανώσεις απάτης και εγκλήματος είναι. Αναβαθμισμένα σχήματα Ponzi εφαρμόζουν.

 

Εδώ και καιρό, μου ανέθεσε πελάτης να συνεργαστώ με τον δικηγόρο του για να ξεκινήσει μια δικαστική αντιπαράθεση με τις τράπεζες που χρωστάει. Δεν είναι ληξιπρόθεσμος αλλά χρωστάει πολλά. Μας απέρριψαν την αίτηση για το κούρεμα "Δένδια" και από τότε βάλθηκε να παλεύει με αγωγές.

Γιατί σου τα λέω όλα αυτά?

Διάβασα πολλές δικαστικές αποφάσεις κατά το διάστημα αυτό, (ξανα)διάβασα νόμους που μέχρι τώρα άλλα είχα καταλάβει, είδα με τα μάτια μου με απροκάλυπτα παράνομες χρεώσεις και δήθεν νόμιμα επιτόκια να φουσκώνουν τα δάνεια. Και αυτό πώς ονομάζεται? "Κόκκινα" δάνεια. Από τα "κόκκινα" δάνεια που λένε ότι έχουν, κόψε ένα 40% και πάλι έξω θα πέσεις.

 

Με αυτά και με κάτι άλλα, όταν ακούω στην ίδια πρόταση τις λέξεις φοροδιαφυγή, διασύνδεση, τράπεζες, πιστωτικές κάρτες, Αλεξιάδης, μου έρχεται εμετός...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ponzi, μιλάμε για πρακτικά θέματα μιας που θέλουν να κλείσουν τις εφορίες.

 

για αυτά που γράφεις δίκιο έχεις ,πλην Αλεξιάδη .τι να σου κάνει ο υπουργός και ο κάθε Αλεξιάδης το σύστημα δίνει εντολές.

 

Ζούμε στην εποχή του ακραίου νεοφιλελευθερισμού. κλέβεις ένα ψωμί και σε κρεμάνε ανάποδα ,κλέβεις όλη την βιομηχανία άρτου σε βαφτίζουν επενδυτή με πιστοποιητικό ορκωτού!!! 

 

Για τα δάνεια ,τα κόκκινα δεν είναι το πρόβλημα αλλά το ζητούμενο.  Διαφορετικά δεν θα αυξάνανε τα επιτόκια από το 3% στο 8-9%. άρα τα θέλουν κόκκινα.

 

μόνο από την αύξηση αυτή ,ξέρεις πόσο μειώθηκε η φορολογική βάση των εταιρειών?

 

κάρτες κλπ. μόνον εγώ έγραψα ένα θέμα για τις προμήθειες και ο Τρύφωνας που είπε με αυτές τις προμήθειες δεν υπογράφω.  Αν μπορέσει να μην υπογράψει.

 

οι υπόλοιποι από συλλόγους-ομοσπονδίες-επιμελητήρια-Κορκίδηδες και σία στα 4 όλοι τους!!!! και το κακό είναι με το πρόσχημα της φοροδιαφυγής της τυρόπιτας θα βυζαίνουν πόρους από την πραγματική οικονομία ,πολύ μεγαλύτερους από το όφελος του κράτους.

 

Ολοι αυτοί όμως φέρανε το παγκόσμιο σύστημα στα όριά του και θα έχουμε εξελίξεις.   ορκωτοί-τραπεζίτες-συμβουλάτορες φοροαποφυγής-νομικοί κλπ. είναι για χαστούκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πελάτης μου έχει εξωφλήσει εφάπαξ τις υπόλοιπες δόσεις 2 ρυθμίσεων(μία των 100 και μία άλλη πάγια με 12) από τις 9/10 και ακόμη φαίνεται στο σύστημα ότι χρωστάει!!!!!!!!!!ήμαρτον!!!!! εννοείται πώς στις Τ.Ρ.Ο. φαίνονται οι πληρωμές κανονικά, άρα έχουν βεβαιωθεί στο taxisnet δεν έγινε κάποιο σφάλμα πχ με την Τ.Ρ.Ο. Τί να πείς από εκεί και πέρα? Ponzi ο ίδιος εμετός πιάνει τους περισσότερους από εμάς στη διασύνδεση taxis-τράπεζες!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...

πως το ΓΕΜΗ έχει on line ενημέρωση "ταυτότητας οφειλής" και τράπεζας και σεις του taxis δεν μπορείτε?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...