Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΑΥΞΗΣΗ ΗΜΕΡΩΝ ΑΔΕΙΑΣ ΣΕ ΕΚ ΠΕΡΙΤΡΟΠΗΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ


adamch

Ερώτηση

Σε εργαζόμενο με συμβαση στην εκ περιτροπης απασχοληση υπολογιζω τις μερες αδειας του βασει της πραγματικες ημερες εργασιας του επι τον αντιστοιχο συντελεστη και εισαγω τις ημερες αδειας που δικαιουται στο προγ/μα μισθ/σιας.Ομως το προγ/μα μισθ/σιας ενω ειχε παρει τις μερες αδειας που του ειχα εισαγει ξαφνικα μου τις αυξανει σε 25 με την αιτιολογια οτι εχοντας συμπληρωσει 300 ασφαλιστικα ημερομισθια στον ιδιο εργοδοτη δικαιουται 25 ημερες αδειας.Γνωριζει καποιος να μου απαντησει αν υφισταται κατι τετοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Σε εργαζόμενο με συμβαση στην εκ περιτροπης απασχοληση υπολογιζω τις μερες αδειας του βασει της πραγματικες ημερες εργασιας του επι τον αντιστοιχο συντελεστη και εισαγω τις ημερες αδειας που δικαιουται στο προγ/μα μισθ/σιας.Ομως το προγ/μα μισθ/σιας ενω ειχε παρει τις μερες αδειας που του ειχα εισαγει ξαφνικα μου τις αυξανει σε 25 με την αιτιολογια οτι εχοντας συμπληρωσει 300 ασφαλιστικα ημερομισθια στον ιδιο εργοδοτη δικαιουται 25 ημερες αδειας.Γνωριζει καποιος να μου απαντησει αν υφισταται κατι τετοιο?

ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ο συγκεκριμενος εργαζομενος δικαιουται να λειψη απο την δουλεια του συνολικα ,5 βδομαδες ειτε δουλευει 1 μερα ,ειτε 2 ,ειτε 5 .

25 θα δικαιουταν μονο με πληρη απασχοληση αλοιμονο αν π.χ ενας που δουλευει 2 μερες την βδομαδα δικαιουταν 25 μερες απουσιας,δεν θα πηγαινε στην δουλεια του για πανω απο 3 μηνες!! δηλαδη ολο το καλοκαιρι!! μια χαρα μου ακουγεται..λες να ειναι πιο προνομιουχος απο μενα που δουλευω πληρες ωραριο? διοτι τοτε σιγουρα θα ζητησω και εγω εκ περιτροπης για να κανω διακοπες διαρκειας... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...