Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ - -ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ - ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ


επισκέπτη Guest

Ερώτηση

ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΣ ΣΕ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΞΕΝΩΝ ΓΛΩΣΣΩΝ ΜΕ ΣΥΜΒΑΣΗ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΑΠΟ 15/9 ΕΩΣ 15/06 ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΟΔΟ.

ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΦΕΤΙΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟ 81 ΗΜΕΡΟΜΙΣΘΙΑ.

ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΥΣΙΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟ 198 ΗΕΜΡΟΜΙΣΘΙΑ.

1)ΤΙ ΕΝΤΥΠΟ ΚΑΤΑΘΕΤΟΥΜΕ ΣΤΟΝ Ο.Α.Ε.Δ. ΜΕ ΤΗΝ ΛΗΞΗ ΤΗΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΣΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΗΞΗ ΤΗΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ.

2)ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΚΑΙ ΕΑΝ ΝΑΙ , ΤΙ ΔΙΑΚΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Και ομως, κυκλοφορησε προσφατα (ιουλιο) πως τα επιδοματα ανεργειας θα δινονται και με "εισοδηματικα κριτηρια"

Τωρα τι εννοουσαν οι εγκεφαλοι δεν το ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..!!ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ¨ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΕΝΣΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟ 2009 ΑΠΟ 1/2009-5/2009 ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ 2010 ΕΧΕΙ ΕΝΣΗΜΑ ΑΠΟ 1/2010 ΕΩΣ ΚΑΙ 9/2010[ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ 3/2009] ΔΙΚΑΙΟΥΤΕ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΕΙΑΣ?ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΓΕΝΙΚΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΣ 25 ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..!!ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ¨ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΕΝΣΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟ 2009 ΑΠΟ 1/2009-5/2009 ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ 2010 ΕΧΕΙ ΕΝΣΗΜΑ ΑΠΟ 1/2010 ΕΩΣ ΚΑΙ 9/2010[ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ 3/2009] ΔΙΚΑΙΟΥΤΕ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΕΙΑΣ?ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΓΕΝΙΚΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΣ 25 ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ:

Αν επιδοτείται για πρώτη φορά:

· Ο ασφαλισμένος πρέπει να έχει πραγματοποιήσει 80 ημέρες εργασίας το χρόνο κατά τα δύο προηγούμενα χρόνια, πριν από την επιδότησή του. Το τελευταίο όμως 14μηνο πρέπει να έχει συμπληρώσει 125 ημέρες εργασίας, χωρίς να υπολογίζονται οι τελευταίοι δύο μήνες.

· Επίδομα ανεργίας δικαιούται και ο ασφαλισμένος που έχει πραγματοποιήσει στα δύο προηγούμενα, πριν από την απόλυσή του χρόνια, 200 ημέρες εργασίας (χωρίς να υπολογίζονται οι δύο τελευταίοι μήνες), από τις οποίες 80 ημέρες, το λιγότερο το χρόνο.

Αν επιδοτείται για δεύτερη φορά:

Ο ασφαλισμένος πρέπει να έχει πραγματοποιήσει 125 ημέρες εργασίας το τελευταίο 14μηνο, πριν από την απόλυσή του, χωρίς να υπολογίζονται (στις 125) οι ημέρες εργασίας των δύο τελευταίων μηνών.

Για τους απασχολούμενους σε τουριστικά επαγγέλματα (ή και εποχιακά π.χ. μουσικοί, ηθοποιοί κ.α ) αρκούν 100 ημέρες εργασίας το τελευταίο 12μηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

o adelfos mou doulepse to 2009 se mia ergasia kai mazepse 35 ensima kai meta alakse douleia kai ekane alla 55.fetos exei kanei 155 ensima.dikaiologitai epidoma anergias?kai an nai poses mines?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γεια σας παιδια! Θα ήθελα να σας ρωτήσω κ εγώ κάτι... Τελείωσα φέτος το πανεπιστήμιο και θα κάνω αμέσως μεταπτυχιακό. Δούλεψα 2 καλοκαίρια ναυαγοσώστρια σε παραλία. Έχω κάποια ένσημα. Παρ'όλα αυτά δεν ξέρω αν μπορώ/δικαιούμαι να πάρω επίδομα ανεργίας. Ισχύει αυτό που λένε για τους φοιτητές ότι δεν δικαιούνται κάρτα ανεργίας..και αν ΝΑΙ, Ισχύει και για τους μεταπτυχιακούς φοιτητές??? Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΓΕΙΑ ΣΑΣ..

ΕΠΕΙΓΟΝ..ΓΙΑ ΤΕΛΟΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΕΧΩ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΑΠΟΛΥΘΩ.ΕΙΝΑΙ 4ΑΩΡΗ ΕΡΓΑΣΙΑ.ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ.ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΔΟΥΛΕΥΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΗ ΣΕ ΑΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΕΤΡΑΩΡΗΣ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ?ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ.ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ,ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΗ ΤΟΥ 09 ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΜΗΝΑ ΧΩΡΙΣ ΕΝΣΗΜΑ -ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΤΟΥ ΙΚΑ-ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ 3.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

kalispera an exo ensima apo 1-10-2010 mexri 1-10-2011 tha mporo na paro tamio meta; euxaristo

Δεν νομιζεις οτι κοιτας πολυυ...μακρια? ετσι και αλλιως οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Γιώργος

ΟΤΑΝ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΝΕΡΓΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ 125 ΕΝΣΗΜΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΜΗ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ 2 ΤΕΛΑΙΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΝΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ 185?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Κώστας

Να ρωτήσω το εξής;; Πήγα σήμερα να βγάλω επίδομα ανεργίας και όλα καλά εκτός από το ότι μου ζητήσανε να τους πάω διακόπη εργασιών από την εφορία γιατί στην φορολογική δήλωση του 2009 δηλώνω 117 ευρώ από παροχή υπηρεσιών (Μηχανολόγος Μηχανικός).... Δεν ισχύει το όριο κάτω από 1400 ευρώ πως δεν χρειάζεται διακοπή από την εφορία;;;; Υπάρχει πουθενά αυτός ο νόμος;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΝ ΜΙΣΘΩΤΟΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ Α ΒΑΘΜΠΥ ΣΥΓΓΕΝΙΑΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΜΕΙΩΜΕΝΑ ΕΝΣΗΜΑ . ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΑΠΟ ΟΑΕΔ ΟΤΑΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΝ ΜΙΣΘΩΤΟΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ Α ΒΑΘΜΠΥ ΣΥΓΓΕΝΙΑΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΜΕΙΩΜΕΝΑ ΕΝΣΗΜΑ . ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΑΠΟ ΟΑΕΔ ΟΤΑΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ?

Όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΠΕΙΓΟΝ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΕΠΙΔΟΜΑ.ΑΠΟ 10/11/2007-10/11/2008 ΕΧΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 80 ΕΝΣΗΜΑ 10/11/2008-10/11/2009 ΗΜΟΥΝ ΣΤΡΑΤΟ ΚΑΙ ΕΩΣ 15/10/2010 ΠΟΥ ΑΠΟΛΥΘΗΚΑ ΕΧΩ 110 ΕΝΣΗΜΑ(ΔΟΥΛΕΥΑ ΣΕ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΧ.).ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΟΠΟΤΕ ΠΑΙΡΝΩ ΕΠΙΔΟΜΑ?ΚΑΙ ΑΝ ΟΧΙ ΠΟΣΑ ΑΚΟΜΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΜΟΥ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ?ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΩΣ ΕΤΣΙ ΓΙΝΕΤΕ ΣΩΣΤΑ?ΥΠΑΡΧΕΙ Κ ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΠΕΙΓΟΝ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΕΠΙΔΟΜΑ.ΑΠΟ 10/11/2007-10/11/2008 ΕΧΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 80 ΕΝΣΗΜΑ 10/11/2008-10/11/2009 ΗΜΟΥΝ ΣΤΡΑΤΟ ΚΑΙ ΕΩΣ 15/10/2010 ΠΟΥ ΑΠΟΛΥΘΗΚΑ ΕΧΩ 110 ΕΝΣΗΜΑ(ΔΟΥΛΕΥΑ ΣΕ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΧ.).ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΟΠΟΤΕ ΠΑΙΡΝΩ ΕΠΙΔΟΜΑ?ΚΑΙ ΑΝ ΟΧΙ ΠΟΣΑ ΑΚΟΜΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΜΟΥ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ?ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΩΣ ΕΤΣΙ ΓΙΝΕΤΕ ΣΩΣΤΑ?ΥΠΑΡΧΕΙ Κ ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ?

Συνολικα εσυ για να επιδοτηθης 5 μηνες , θελεις 100 ενσημα το τελευταιο δωδεκαμηνο που τα εχεις επειδη ομως ειναι η πρωτη φορα,πρεπει να εχεις :

15/10/2008-14/10/2009 80 ενσημα που ΔΕΝ τα εχεις

15/10/2009-14/10/2010 αλλα 80 αυτα τα εχεις ομως διστυχως σου λειπουν τα 80 του προηγουμενου ετους. οποτε εγω λεω δεν παιρνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΟΤΑΝ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΝΕΡΓΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ 125 ΕΝΣΗΜΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΜΗ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ 2 ΤΕΛΑΙΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΝΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ 185?

Μαγος εισαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

Συνολικα εσυ για να επιδοτηθης 5 μηνες , θελεις 100 ενσημα το τελευταιο δωδεκαμηνο που τα εχεις επειδη ομως ειναι η πρωτη φορα,πρεπει να εχεις :

15/10/2008-14/10/2009 80 ενσημα που ΔΕΝ τα εχεις

15/10/2009-14/10/2010 αλλα 80 αυτα τα εχεις ομως διστυχως σου λειπουν τα 80 του προηγουμενου ετους. οποτε εγω λεω δεν παιρνεις.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΚΑΛΑ. 10/11/2008-10/11/2009 ΗΜΟΥΝ ΣΤΡΑΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΕ ΑΠΟ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΠΙΑΝΕΤΕ Ο ΑΜΕΣΩΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΑΠ ΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ.ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΥΤΟ....• Ο ασφαλισμένος πρέπει να έχει πραγματοποιήσει 80 ημέρες εργασίας το χρόνο κατά τα δύο προηγούμενα χρόνια, πριν από την επιδότησή του. Το τελευταίο όμως 14μηνο πρέπει να έχει συμπληρώσει 125 ημέρες εργασίας, χωρίς να υπολογίζονται οι τελευταίοι δύο μήνες....ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΕΙ ΓΙΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΣΕ ΤΟΥΡ. ΕΠΙΧ. ΑΝ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΙΣΧΥΟΥΝ ΤΑ 100.ΚΟΙΤΑΞΕ ΤΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΚΑΛΑ. 10/11/2008-10/11/2009 ΗΜΟΥΝ ΣΤΡΑΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΕ ΑΠΟ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΠΙΑΝΕΤΕ Ο ΑΜΕΣΩΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΑΠ ΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ.ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΥΤΟ....• Ο ασφαλισμένος πρέπει να έχει πραγματοποιήσει 80 ημέρες εργασίας το χρόνο κατά τα δύο προηγούμενα χρόνια, πριν από την επιδότησή του. Το τελευταίο όμως 14μηνο πρέπει να έχει συμπληρώσει 125 ημέρες εργασίας, χωρίς να υπολογίζονται οι τελευταίοι δύο μήνες....ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΕΙ ΓΙΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΣΕ ΤΟΥΡ. ΕΠΙΧ. ΑΝ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΙΣΧΥΟΥΝ ΤΑ 100.ΚΟΙΤΑΞΕ ΤΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΑ 110 ΕΝΣΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ 2 ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΑ 110 ΕΝΣΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ 2 ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ

Για τους απασχολούμενους σε τουριστικά επαγγέλματα (ή και εποχιακά π.χ. μουσικοί, ηθοποιοί κ.α ) αρκούν 100 ημέρες εργασίας το τελευταίο 12μηνο. Για ορισμένες κατηγορίες (π.χ. αλιεργάτες ) αρκούν 100 ημέρες εργασίας το τελευταίο 14μηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΝ ΜΙΣΘΩΤΟΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ Α ΒΑΘΜΠΥ ΣΥΓΓΕΝΙΑΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΜΕΙΩΜΕΝΑ ΕΝΣΗΜΑ . ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΑΠΟ ΟΑΕΔ ΟΤΑΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ?

ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΤΕ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ. ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟΛΥΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΕΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΑΝΑ ΑΠΟΛΥΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ. ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΑΝΕΡΓΙΑ ? ΘΑ ΠΡΟΣΤΕΘΟΥΝ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΝ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΣΗ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΚΑΙ ΚΟΛΗΣΕΙ ΕΝΣΗΜΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΜΑΓΑΖΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ? ΘΑ ΜΕΤΡΗΣΟΥΝ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ?

ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΝΕΙΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΝ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΣΗ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΚΑΙ ΚΟΛΗΣΕΙ ΕΝΣΗΜΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΜΑΓΑΖΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ? ΘΑ ΜΕΤΡΗΣΟΥΝ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ?

ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΝΕΙΣ?

ΟΧΙ απο οπου και αν εχει απολυση μετά τα ενσημα στην επιχειρηση του συζυγου εχουν πακετο καλυψης 154 δεν κρατουνται εισφορες για ανεργια και ΔΕΝ ΜΕΤΡΟΥΝΤΑΙ για να βγαλει επιδομα ανεργιας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

kαλημερα .Πρωτη φορα βγαινω στο ταμειο ανεργιαs και εχω καταμπερδευτει .Δουλευα εποχιακη (καμπινγκ εστιατορια το καλοκαιρι) Εχω το 2009 ,103 ενσημα το 2010,102 ενσημα δικαιουμαι το ταμειο? Σαs ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ο εργοδοτης μου, θα μου κάνει καταγγελια εργασιας (οποτε το ζητησω για να μπω ταμειο ανεργιας), υπολογιζω τελος δεκεμβριου.εχω:

για το 2009: 209 ημερες εργασιας και

μεχρι 9/2010: 190 ημερες εργασιας

καθως και 23 ημερες για τους υπολοιπους μηνες μέχρι το δεκεμβριο.

1. θα ηθελα να μαθω αν παιρνω με αυτα τα δεδομενα το επιδομα ανεργιας.

2. αν οχι, ποτε να ζητησω να μου γινει η καταγγελια εργασιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

q

kαλημερα .Πρωτη φορα βγαινω στο ταμειο ανεργιαs και εχω καταμπερδευτει .Δουλευα εποχιακη (καμπινγκ εστιατορια το καλοκαιρι) Εχω το 2009 ,103 ενσημα το 2010,102 ενσημα δικαιουμαι το ταμειο? Σαs ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...