Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΣΤΟ Ε9 ΠΟΤΕ ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΟΙΚΟΠΕΔΟ?


MAKIS74

Ερώτηση

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΕΧΩ ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ Ε9.

ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΟΙΚΟΠΕΔΟ 1200 Τ.Μ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΚΑΘΕΤΗ ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑ ΜΙΑΣ ΜΟΝΟΚΑΤΟΙΚΙΑΣ 145 ΤΜ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗ ΤΟΥ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ ΔΟΜΗΣΗΣ.

ΣΤΟ Ε9 ΘΑ ΒΑΛΩ:ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΟ ΚΩΔΙΚΟ 1 ΕΩΣ 17 ΜΕ ΤΑ ΤΕΤΡΑΓΩΝΙΚΑ ΤΗΣ ΜΟΝΟΚΑΤΟΙΚΙΑΣ.

Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΤΟΥ ΟΙΚΟΠΕΔΟΥ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΤΙ(ΚΩΔΙΚΟΙ Ε-9 18-22)?????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

έχει συσταθεί σύσταση οριζοντίου ιδιοκτησίας. στο ισόγειο και στον α όροφο υπάρχουν διαμερίσματα με ποσοστο επί του οικοπέδου. ο ένας υπάλληλος της ΔΟΥ τονίζει ότι πρέπει  να γραφτούν οπωσδήποτε τα στοιχεία του οικοπέδου από την στιγμή που δεν συντρέχουν οι εξής λόγοι: δεν είναι πολυκατοικία, είναι εντός απαα και δεν έχει εξαντληθεί ο συντελεστής δόμησης. ο άλλος υπάλληλος παραδέχεται ότι δεν είναι και τόσο φοβερό και τρομερό αν δεν συμπληρωθεί το οικόπεδο αλλά λέει ότι μπορεί σήμερα να έχει εξαντληθεί ο συντελεστής δόμησης αλλά αύριο να αλλάξουν οι συντελεστές και να υπάρχει "ελεύθερο" οικόπεδο για φορολόγηση... οπότε????

 

Η σύσταση δεν συνεχίζεται? σταματάει στον α' όροφο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 δεν έχω την οριζόντια γιατί ο παππούς -πελάτης μου- δεν καταλαβαίνει και η κόρη, η οποία συμπληρώνει μόνη της το Ε9, είναι για "δέσιμο" και δεν μπορώ να συννενοηθώ. από όσα καταλαβαίνω όμως σταματάει στον πρώτο.(ο παππούς έχει στο ισόγειο  πλήρη κυριότητα και δίνει με γονική παροχή κατά πλήρη κυριότητα τον α΄όροφο στην κόρη και στο συμβόλαιο της γονικής αναφέρει τον αρ. της οριζόντιας ιδιοκτησίας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

 δεν έχω την οριζόντια γιατί ο παππούς -πελάτης μου- δεν καταλαβαίνει και η κόρη η οποία συμπληρώνει μόνη της το Ε9 είναι για "δέσιμο" και δεν μπορώ να συννενοηθώ. από όσα καταλαβαίνω όμως σταματάει στον πρώτο.

 

 Αν δεν έχεις την σύσταση , δεν την έχεις  διαβάσει, άρα μάλλον δεν μπορείς να γράψεις σωστά το ε9.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 Αν δεν έχεις την σύσταση , δεν την έχεις  διαβάσει, άρα μάλλον δεν μπορείς να γράψεις σωστά το ε9.

και εγώ για "αδιέξοδο" το βλέπω. από τη στιγμή όμως που η κόρη δεν μου φέρνει την οριζόντια ιδιοκτησία γιατι λέει "να μην σου πέφτει λόγος" θα το αναλάβει αυτή το Ε9 του πατέρα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

και εγώ για "αδιέξοδο" το βλέπω. από τη στιγμή όμως που η κόρη δεν μου φέρνει την οριζόντια ιδιοκτησία γιατι λέει "να μην σου πέφτει λόγος" θα το αναλάβει αυτή το Ε9 του πατέρα της.

 

τότε, γράψε τα στοιχεία του οικοπέδου... και άστους να κουρεύονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπερα!διαμερισμα σε πολυκατοικια χτισμενη σε αγροτεμαχιο,με συσταση οριζοντιας ιδιοκτησιας,εντος απαα γραφεται το αγροτεμαχιο στο πινακα 2 ή θα μονο το διαμερισμα στο πινακα 1?ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπερα!διαμερισμα σε πολυκατοικια χτισμενη σε αγροτεμαχιο,με συσταση οριζοντιας ιδιοκτησιας,εντος απαα γραφεται το αγροτεμαχιο στο πινακα 2 ή θα μονο το διαμερισμα στο πινακα 1?ευχαριστω

 

Αγροτεμάχιο εντός ΑΠΑΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε ενιαία δυόροφη κατοικία εντός οικοπέδου, δηλώνουμε το σύνολο των τετραγωνικών της κατοικίας και το οικόπεδο, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αγροτεμάχιο εντός ΑΠΑΑ?

ετσι νομιζω?κανω λαθος?μ εχουν μπερδεψει καποια παραδειγματα που εχει το βιβλιο του κ.σειμενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...