Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΝΕΑ ΡΥΘΜΙΣΗ ΟΦΕΙΛΩΝ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ ΔΟΣΕΩΝ


Kostas38

Ερώτηση

Καλησπέρα,

 

Έχω κανει την νεα ρυθμιση των 48 δοσεων. Η πρωτη δοση πληρωθηκε κανονικα. Ο νομος λεει οτι οι επομενες θα πληρωνονται αυτοματα και γι' αυτο το λογο στην υποβολή της αιτησης ζητουσαν και ΙΒΑΝ τραπεζικο λογαριασμο. Το ερωτημα μου ειναι : θα πληρωθει η δόση αυτόματα ή να την πληρώσω μέσω e-banking με την υπάρχουσα ταυτότητα πληρωμής.

 

Ευχαριστώ

Κώστας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Τελικά έχει καταφέρει κανείς να κάνει πάγια εντολή με τράπεζα;

 

Δύο που ρώτησα δεν έχουν κάτι τέτοιο στο σύστημα τους.

 

Ουτε εγω εχω καταφερει παγια εντολη σε τραπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε φορολογούμενο έχει να λάβει από την εφορία επιστροφές φόρων κλπ. Στο σύστημα δε φαίνονται οπότε και στη ρύθμιση που θέλω να του κάνω. Τί γίνεται σ αυτή τη περίπτωση έχει κανένας υπόψιν? Επίσης έχει τύχει σε κανένα να μη συμφωνούν αυτά που εμφανίζει στις αιτήσεις προς ρύθμιση με τα ληξιπρόθεσμα?

 

Στην αρχη μου ειχαν πει οτι ο συμψηφισμος θα γινει αυτοματα και αφου περασαν μερικες μερες και δε φαινοταν κατι στην προσωποποιημενη πληροφορηση, πηγα στη ΔΟΥ και τους ειπα να προχωρησουν σε συμψηφισμο και το εκαναν αμεσα.

Κατοπιν εκανα την αιτηση για ρυθμιση για το υπολοιπο των χρεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε επικυρωμενη αιτηση για ρυθμιση δε βγαζει απευθειας απο το taxisnet φορολογικη ενημεροτητα.

Πρεπει να περασουν καποιες μερες για να βγαλω αυτοματα ή πρεπει να παω ΔΟΥ;

Γνωριζει κανεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

κανω εδω την ερωτηση μου ,πιθανον να εχει απαντηθει καπου αλλα να μην το βλεπω,εχω περιοδικη φπα 2011 χρεωστικη που δεν εχει υποβληθει,αν την υποβαλλω με 10 ευρω και βεβαιωθει το υπολοιπο ,αυτο μπορει να μπει στην ρυθμισ

 

ΟΧΙ ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΗΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΚΚΡΕΜΕΙ Η ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ 2011

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε επικυρωμενη αιτηση για ρυθμιση δε βγαζει απευθειας απο το taxisnet φορολογικη ενημεροτητα.

Πρεπει να περασουν καποιες μερες για να βγαλω αυτοματα ή πρεπει να παω ΔΟΥ;

Γνωριζει κανεις;

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΡΥΘΜΙΣΜΕΝΟ ΠΟΣΟ ΠΑΣ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΣΤΗ ΔΟΥ ΓΙΑ ΕΝΗΜΕΡΟΤΗΤΑ.

ΜΟΝΟ Ο ΧΩΡΙΣ ΧΡΕΗ ΠΕΡΝΕΙ ΕΝΗΜΕΡΟΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΑΧΙΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Οι προσαυξήσεις του 2013 πως ρυθμίζονται τεχνικά;

 

Θα επικυρωθεί η ρύθμιση για τα ληξιπρόθεσμα μέχρι 31/12/2012 και μετά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα.Έχω περίπτωση επιχειρηματία με ατομική επιχείρηση που χρωστάει δόσεις ΦΠΑ 2012 και 2013.Αν του κάνω τη ρύθμιση με τις 48 δόσεις μου βγάζει μήνυμα ότι πρέπει να τακτοποιήσει και τις οφειλές του 2013.Ισχύει αυτό?Επίσης, τι ποσό να βάλω στο μηνιαίο εισόδημα αφού δεν είναι μισθωτός?Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα.Έχω περίπτωση επιχειρηματία με ατομική επιχείρηση που χρωστάει δόσεις ΦΠΑ 2012 και 2013.Αν του κάνω τη ρύθμιση με τις 48 δόσεις μου βγάζει μήνυμα ότι πρέπει να τακτοποιήσει και τις οφειλές του 2013.Ισχύει αυτό? ΝΑΙ. Αλλιώς με πάγια ρύθμιση. Επίσης, τι ποσό να βάλω στο μηνιαίο εισόδημα αφού δεν είναι μισθωτός?Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπερα παιδια, ειχα κανει μια αιτηση ρυθμισης τελος αυγουστου και μου φαινεται ανεπικυρωτη. πηρα τηλ το κυριο αλλα δε θυμοταν αν πληρωσε τη πρωτη δοση εμπροθεσμα. μπορω να παρω στην εφορια να ρωτησω τι γινεται και αν σε ποιο τμημα? ευχαριστω πολυ!


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

καλησπερα παιδια, ειχα κανει μια αιτηση ρυθμισης τελος αυγουστου και μου φαινεται ανεπικυρωτη. πηρα τηλ το κυριο αλλα δε θυμοταν αν πληρωσε τη πρωτη δοση εμπροθεσμα. μπορω να παρω στην εφορια να ρωτησω τι γινεται και αν σε ποιο τμημα? ευχαριστω πολυ!

 

Δεν θυμάμαι = Δεν πλήρωσα.... <_< <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

στη δου μου ειπανε οτι κανω πρωτα την ρυθμιση για τα του 12 και οταν πληρωθει η πρωτη δοση και επικυρωθει η ρυθμιση μπορω να προχωρησω στη ρυθμιση για το 13 για ολο το πσο υπο την προυποθεση οτι καταστει ληξιπροθεσμη η πρωτη δοση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα.Φορολογούμενος έχει ληξιπρόθεσμες οφειλές φόρου εισοδήματος 2012 και 2013.Θέλει να πάρει φορολογική ενημερότητα για μεταβίβαση ακινήτου.Αν κάνει ρύθμιση θα μπορέσει να πάρει ενημερότητα ή πρέπει να τα εξοφλήσει εφάπαξ?Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

σημερα μου ηρθε μηνυμα απο ΓΓΠΣ για φορολογουμενο οτι μετα απο ελεγχο δεν εχει πληρωσει τις ληξ. οφειλες του και να τις τακτοποιησει εντος 15 ημερων. 

απο ο,τι ξερω πληρωνει κανονικα τις οφειλες του 2012 με ταυτοτητα οφειλης εδω και 3 μηνες. να παρω τηλεφωνο στη ΔΟΥ ???? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Και γιατί δεν κοιτάς στην προσωποποιημένη πληροφόρηση για να δεις τι ληξιπρόθεσμες οφειλές έχει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

κοιταξα :( και δεν φαινεται να εχει πληρωσει !!! θα του ζητησω τις αποδειξεις πληρωμων  να εξακριβωσω οτι εχει πληρωσει ,οπως λεει .Ποσο καιρο μπορει να χρειαστει να ενημερωθει το συστημα?? :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΟΧΙ ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΗΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΚΚΡΕΜΕΙ Η ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ 2011

Την εκκαθαριστική εάν πληρώσεις τα 10 ευρω και βεβαιωθεί την παίρνει το taxis με δήλωση όλου του ποσού ως καταβληθέν, μετα μπορείς να προχωρήσεις στη ρύθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα. Κι εγώ ρε παιδιά ψάχνω κάπου επισημες οδηγίες όσον αφορά τα βήματα για την πραγματοποίση ρύθμισης. Τί ποσά θα βάλουμε στο δηλωθέν εισόδημα? Η πρώτη δόση μέχρι ποτε πρέπει να πληρωθεί? 

Μήπως υπάρχουν κάπου επισημες οδηγίες και δεν τις έχω δει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημερα. ειχα κανει για εναν πελατη μου αιτηση ρυθμισης αλλα τη πρωτη δοση την πληρωσε μετα τη προθεσμια. τον πηραν τηλ απο την εφορια να διαγραψει αυτη και να κανει αλλη,πως τη διαγραφεις??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημερα. ειχα κανει για εναν πελατη μου αιτηση ρυθμισης αλλα τη πρωτη δοση την πληρωσε μετα τη προθεσμια. τον πηραν τηλ απο την εφορια να διαγραψει αυτη και να κανει αλλη,πως τη διαγραφεις??

Δεν την διαγράφεις  . . . απλά κάνεις άλλη <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημερα. ειχα κανει για εναν πελατη μου αιτηση ρυθμισης αλλα τη πρωτη δοση την πληρωσε μετα τη προθεσμια. τον πηραν τηλ απο την εφορια να διαγραψει αυτη και να κανει αλλη,πως τη διαγραφεις??

κανεις? ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

κανεις? ευχαριστω εκ των προτερων

Όχι και κανείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...