Προς το περιεχόμενο
  • 0

εντυπο Α21 πως μπορω να ενημερωθω αν εγκριθηκε?


makmakiman100

Ερώτηση

καλημερα συναδελφοι,

εχω υποβαλλει επιτυχως τα Α21 εντυπα ορισμενων πελατων αλλα θελω να μαθω αν εχουν εγκριθει τα επιδοματα η οχι καθως και το υψος του ποσου που εγκριθηκε. Που μπορω να το δω?

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Πριν ένα μήνα περίπου ήρθε πελάτης μου και με ενημέρωσε ότι από τον ΟΓΑ του είπαν ότι μπορούμε εμείς οι λογιστές να δούμε στο taxis αν έχει εγκριθεί η αίτηση και ποιο είναι το ποσό. Το έψαξα λίγο αλλά δεν μπόρεσα να βρω πώς και από πού μπορεί να γίνει αυτό. Μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος κάτι περισσότερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πριν ένα μήνα περίπου ήρθε πελάτης μου και με ενημέρωσε ότι από τον ΟΓΑ του είπαν ότι μπορούμε εμείς οι λογιστές να δούμε στο taxis αν έχει εγκριθεί η αίτηση και ποιο είναι το ποσό. Το έψαξα λίγο αλλά δεν μπόρεσα να βρω πώς και από πού μπορεί να γίνει αυτό. Μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος κάτι περισσότερο;

αρχίσανε να μας δουλεύουν και οι ΟΓΑΤΖΗΔΕς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πριν ένα μήνα περίπου ήρθε πελάτης μου και με ενημέρωσε ότι από τον ΟΓΑ του είπαν ότι μπορούμε εμείς οι λογιστές να δούμε στο taxis αν έχει εγκριθεί η αίτηση και ποιο είναι το ποσό. Το έψαξα λίγο αλλά δεν μπόρεσα να βρω πώς και από πού μπορεί να γίνει αυτό. Μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος κάτι περισσότερο;

σαν κάτι να βλέπω.. ;)  

tromaktiko11.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

σαν κάτι να βλέπω.. ;)  

tromaktiko11.jpg

 

Θα το κάνουμε αλά Ρένα Βλαχοπούλου...:   "Δεν βλέπω, ένα σύννεφο με εμποδίζει να δώ, βγάλε ένα χιλιάρικο να το διαλύσεις, ένα σύννεφο δεν με αφήνει να δώωωωωω"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα.Μου ήρθε πελάτης για το Α21 και έχω μια απορία.Η κόρη του μέχρι τον Ιούνιο ήταν μαθήτρια και από τον Σεπτέμβριο σπουδάζει σε πανεπιστήμιο.Εγώ τι θα την δηλώσω τώρα?Μαθήτρια δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης ή φοιτήτρια ΑΕΙ?Σε ποια περίοδο αφορά δηλαδή το Α21?Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ολοι με ρωτάνε πως θα πάρουν το επιδομα τέκνων.Για πιό επίδομα ρωτάνε,αφου ακομα δεν εχουμε κάνει δήλωση εισοδήματος χρήσης 2013  ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 Ακόμη, η καταβολή του πρώτου τριμήνου θεωρείται ως προκαταβολή και θα συμψηφίζεται με το ποσό που θα προκύπτει μετά την υποβολή της Δήλωσης Φορολογίας Εισοδήματος Ε1 τρέχοντος έτους και την αίτηση Α21 από το την αίτηση-δήλωση. Σε περίπτωση κατά την οποία η αίτηση Α21 δεν έχει υποβληθεί μέσα στη νόμιμη προθεσμία, τα ποσά που προκαταβλήθηκαν αναζητούνται ως αχρεωστήτως καταβληθέντα, σύμφωνα με τη νομοθεσία, εκτός αν ο υπόχρεος, εν τω μεταξύ, τα επιστρέψει οικειοθελώς στον ΟΓΑ, με βάση την προβλεπόμενη από τον φορέα διαδικασία.

 

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/18016

http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/18446

 

Τα ποσά αυτά θα πιστωθούν το αργότερο μέχρι την 16/4/14, σύμφωνα με δημοσιεύματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχει πιάσει κανείς έντυπο Α21; :)

 

 

"Δεν έχετε επιλέξει εκπαίδευση για όλα τα τέκνα άνω των 6 ετών"  =>  ;;; :rolleyes: Και το αντίστοιχο πεδίο, ανενεργό ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...