Προς το περιεχόμενο
  • 0

παραλαβη κλειδαριθμου και δικαιολογητικα


επισκέπτη marianna

Ερώτηση

πηγαινοντας σημερα στη δ.ο.υ. για παραλαβη κλειδαριθμων η υπαλληλος μου ζηταει εκτος του πληρεξουσιου επικυρωμενου και την ταυτοτητα του φορολογουμενου και αυτη επικυρωμενη τις ταυτοτητες των συζυγων(γυναικων που δεν ειναι επαγγελματιες)επικυρωμενες και αυτες όπως επισης και βεβαιωσεις μεταβολων απο πρωτοδικειο οσον αφορα εταιρειες οε και εε.

εχετε αντιμετωπισει κατι παρομοιο? γιατι σε αλλη δ.ο.υ που πηγα δεν μου τα ζητησαν ολα αυτα.

ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Σε εμένα ζητάνε φωτοτυπία ταυτότητας...αλλά ποτέ δε την έχω και μου το δίνουν το κλλειδάριθμο απλά με την εξουσιοδότηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε εμένα ζητάνε φωτοτυπία ταυτότητας...αλλά ποτέ δε την έχω και μου το δίνουν το κλλειδάριθμο απλά με την εξουσιοδότηση...

οπου και να εψαξα δεν βρηκα καπου που να λεει οτι χρειαζονται ολα αυτα. διαβασα και τις σχετικες πολ και δεν βρηκα κατι.μηπως υπαρχει κατι που δεν εχω βρει ακομη. μας κρυβουν τιποτα? :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε εμένα ζητάνε φωτοτυπία ταυτότητας...αλλά ποτέ δε την έχω και μου το δίνουν το κλλειδάριθμο απλά με την εξουσιοδότηση...

ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΖΗΤΗΣΕΙ (ΣΕ ΔΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

ΕΓΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ, ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ (ΓΙΑΤΙ ΣΑΦΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ

ΑΠΟ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΣΕ ΔΟΥ) ΥΠΟΧΡΕΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΣΥΖΥΓΟΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΥΣ ΕΦΟΣΟΝ ΚΑΝΟΥΝ

ΚΟΙΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑΣ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΖΗΤΗΣΕΙ (ΣΕ ΔΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

ΕΓΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ, ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ (ΓΙΑΤΙ ΣΑΦΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ

ΑΠΟ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΣΕ ΔΟΥ) ΥΠΟΧΡΕΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΣΥΖΥΓΟΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΥΣ ΕΦΟΣΟΝ ΚΑΝΟΥΝ

ΚΟΙΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑΣ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ ?

είναι μισθωτοί ή ελεύθεροι επαγγελματίες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΖΗΤΗΣΕΙ (ΣΕ ΔΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

ΕΓΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ, ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ (ΓΙΑΤΙ ΣΑΦΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ

ΑΠΟ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΣΕ ΔΟΥ) ΥΠΟΧΡΕΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΣΥΖΥΓΟΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΥΣ ΕΦΟΣΟΝ ΚΑΝΟΥΝ

ΚΟΙΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑΣ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ ?

αν ο συζυγος ειναι επαγγελματιας και η συζυγος οχι μονο ο συζυγος παιρνει κλειδαριθμο

αν ειναι και οι 2 επαγγελματιες παιρνουν και οι 2.

αν ο συζυγος ειναι μισθωτος και η συζυγος επαγγελματιας παιρνουν και οι 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

αν ο συζυγος ειναι επαγγελματιας και η συζυγος οχι μονο ο συζυγος παιρνει κλειδαριθμο

αν ειναι και οι 2 επαγγελματιες παιρνουν και οι 2.

αν ο συζυγος ειναι μισθωτος και η συζυγος επαγγελματιας παιρνουν και οι 2.

ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΘΩΤΟΙ?? :rolleyes:

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΘΩΤΟΙ?? :rolleyes:

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ!

αν ειναι και οι 2 μισθωτοι παιρνει μονο ο συζυγος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

πηγαινοντας σημερα στη δ.ο.υ. για παραλαβη κλειδαριθμων η υπαλληλος μου ζηταει εκτος του πληρεξουσιου επικυρωμενου και την ταυτοτητα του φορολογουμενου και αυτη επικυρωμενη τις ταυτοτητες των συζυγων(γυναικων που δεν ειναι επαγγελματιες)επικυρωμενες και αυτες όπως επισης και βεβαιωσεις μεταβολων απο πρωτοδικειο οσον αφορα εταιρειες οε και εε.

εχετε αντιμετωπισει κατι παρομοιο? γιατι σε αλλη δ.ο.υ που πηγα δεν μου τα ζητησαν ολα αυτα.

ευχαριστω εκ των προτερων

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΠΟΥ ΑΠΟ ΦΟΒΟ ΜΗΠΩΣ ΕΛΕΓΧΟΥΝ ΖΗΤΑΝΕ ΚΑΙ ΓΕΜΙΖΟΥΝ ΦΑΚΕΛΛΟΥΣ ΜΕ ΑΧΡΗΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ .ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΥΤΗ ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΤΗΝ ΣΧΕΤΙΚΗ ΕΚΓΚΥΚΛΙΟ .ΕΓΩ ΕΣΤΕΙΛΑ ΔΗΛΩΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΖΗΓΟ ΜΙΣΘΩΤΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΖΗΓΟ ΕΠΙΤΗΔΕΥΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΜΟΝΟ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΗΣΑ ΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΠΟΥ ΑΠΟ ΦΟΒΟ ΜΗΠΩΣ ΕΛΕΓΧΟΥΝ ΖΗΤΑΝΕ ΚΑΙ ΓΕΜΙΖΟΥΝ ΦΑΚΕΛΛΟΥΣ ΜΕ ΑΧΡΗΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ .ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΥΤΗ ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΤΗΝ ΣΧΕΤΙΚΗ ΕΚΓΚΥΚΛΙΟ .ΕΓΩ ΕΣΤΕΙΛΑ ΔΗΛΩΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΖΗΓΟ ΜΙΣΘΩΤΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΖΗΓΟ ΕΠΙΤΗΔΕΥΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΜΟΝΟ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΗΣΑ ΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ.

σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση. θα παω αυριο μηπως βγαλω ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Με πληρεξούσιο:

1. Πληρεξούσιο με θεωρημένο το γνήσιο της υπογραφής.

2. Φωτοτυπία επικυρωμένη ταυτότητας φορολογούμενου.

3. Φωτοτυπία επικυρωμένη ταυτότητας λήπτη κλειδάριθμου.

Τώρα γιατί ζητάνε ότι τους κατέβει, ένας Θεός ξέρει. Τι και αν τους πεις ότι αυτό δεν αναφέρετε πουθενά. Χαμένος χρόνος. Όπως ξυπνήσουν το πρωϊ.

Με την ταυτότητά μου στο χέρι για να παραλάβω κλειδάριθμο φορολογουμένου δεν τους αρκούσε η φωτοτυπία , με έστειλαν να κάνω ακριβές φωτοαντίγραφο. Έλεος.

Καλό είναι να αναφέρονται όλα αυτά - οι λεπτομέρειες δηλαδή - από την αρχή και να μην κάνει ο καθένας του κεφαλιού του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν λέω αν κάνουν καλά ή όχι, απλά επειδή πάρα πολλοί φορολογούμενοι έχουν αλλάξει ταυτότητα και δεν το έχουν δηλώσει στην Δ.Ο.Υ. , γιαυτό οι υπάλληλοι ζητούν τις ταυτότητες τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν λέω αν κάνουν καλά ή όχι, απλά επειδή πάρα πολλοί φορολογούμενοι έχουν αλλάξει ταυτότητα και δεν το έχουν δηλώσει στην Δ.Ο.Υ. , γιαυτό οι υπάλληλοι ζητούν τις ταυτότητες τους.

οταν καποιος φορολογουμενος δεν εχει σωστη εικονα στην εφορια σαφως και πρεπει να γινονται αυτα.

αλλα απο τη στιγμη που ολα ειναι ενταξει με εικονες ταυτοτητες κλπ γιατι τα ξαναζητανε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

οταν καποιος φορολογουμενος δεν εχει σωστη εικονα στην εφορια σαφως και πρεπει να γινονται αυτα.

αλλα απο τη στιγμη που ολα ειναι ενταξει με εικονες ταυτοτητες κλπ γιατι τα ξαναζητανε?

Γιατί;;;γιατί;;;γιατί;;;

Μα για να καταπολεμήσυν τη γραφειοκρατία!!!!:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...