Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΡΥΘΜΙΣΗ ΟΦΕΙΛΩΝ ΜΕΣΩ TAXISNET ΚΑΙ ΠΟΡΕΊΑ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ


AGGELA

Ερώτηση

Έχω κάνει ρύθμιση οφειλών πελατη μου (ληξιπροθεσμων και μη ) μεσώ taxis . Η ρυθμιση έγινε 24/7/13 και η πληρωμη της πρωτης δόσης σε τράπεζα την 27/7/2013 .

Μεχρι και σύμερα και ενω στην κατασταση της αιτησης αναφερει ότι 'εγινε αποδεκτη απο το taxis 

 

Ιστορικό Μεταβολών Καταστάσεως Αίτησης

Ημ/νία Κατάσταση Αποστολέας Υπεύθυνος 23/07/2013 11:16:13 Έχει Υποβληθεί χχχχχχχχχχχ χχχχχχχχχχχχχχ 23/07/2013 11:16:13

Η Αίτηση είναι έτοιμη για προώθηση στο TAXIS 23/07/2013 11:16:13

Η Αίτηση προωθήθηκε προς επεξεργασία στο TAXIS 24/07/2013 03:07:48

Η Αίτηση έγινε αποδεκτή από το TAXIS

 

μπροστά στις αποθηκευμενες δηλώσεις  εμφανιζει αυτο

 

Αποθηκευμένες Αιτήσεις που έχουν υποβληθεί στο έτος 2013

Τύπος Αίτησης:  Αίτηση ρύθμισης με απαλλαγή προσαυξήσεων

 Αίτηση Πάγιας Ρύθμισης  Έτος:   2013   

Πηγή          Αριθμός  Καταχ.     Ημ/νία Υποβολής     Κατάσταση Ρύθμισης     Ενέργειες

TAXISnet   34156χχχχ                 23/07/2013          Ανεπικύρωτη clear.gif              Προβολή Αίτησης

                                                                                                                                                           Υπεύθυνη Δήλωση

clear.gif

                                                                                                                                       Κατάσταση Αίτησης

clear.gifclear.gif

τι μπορει να σημαίνει το ΑΝΕΠΙΚΥΡΩΤΗ ????? γνωρίζει κανεις ???

Μηπως δεν εχει ενημερωθεί ακόμη για την πληρωμη στην τράπεζα??? ....εχουν περασει τοσες ημερες 

Θα μου βγάσλει καποια κατάσταση των δόσεων με τις ημερομηνίες πληρωμων τους ????

Αν γνωρίζει καποιος συνάδελφος κατι σχετικα με το πως λειτουργει το παραπάνω θέμα ας με ενημερώσει 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 139
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Θα έπρεπε να δηλώσει αυτόν τον λογαριασμό που εισπράττει το ενοίκιο ώς ακατάσχετο λογαριασμό. Εκτός εάν είναι μισθωτός-συνταξιούχος ή εισπράττει κάποιο επίδομα οπότε και θα έπρεπε αναγκαστικά να δηλώσει αυτόν ώς ακατάσχετο. Βέβαια θα μπορούσε να ενημερώσει τον μισθωτή του να του καταβάλλει(αν δεν το έκανε) τα μισθώματα στον ακατάσχετο λογαριασμό. Τώρα θα πρέπει να δώσει το 50%

Δυστυχώς είναι συνταξιούχος.Από ό,τι κατάλαβα πάντως, δεν κερδίζει τίποτα αν μπει σε ρύθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημερα πήγα να κάνω ρύθμιση σε αγρότη και μου βγαλε το εξής

Βρέθηκε μη εκπληρωμένη υποχρέωση περιοδικής δήλωσης Φ.Π.Α. με περίοδο 01/01/2014 31/03/2014 Βρέθηκε μη εκπληρωμένη υποχρέωση περιοδικής δήλωσης Φ.Π.Α. με περίοδο 01/04/2014 30/06/2014 Βρέθηκε μη εκπληρωμένη υποχρέωση περιοδικής δήλωσης Φ.Π.Α. με περίοδο 01/07/2014 30/09/2014 Προκειμένου να προχωρήσετε στην υποβολή της αίτησης θα πρέπει να τακτοποιηθούν οι παραπάνω εκκρεμότητες.  

θα μας τρελάνουν δεν είπαν ότι δεν στελνουν περιοδικές? Ετυχε σε κανέναν και τί έκανε?

1. Η αίτηση για υπαγωγή στη ρύθμιση των διατάξεων του άρθρου 51 «Ρύθμιση οφειλών προς τη Φορολογική Διοίκηση» του ν. 4305/2014υποβάλλεται ηλεκτρονικά, μέσω διαδικτυακής εφαρμογής για όλες τις περιπτώσεις που αυτό υποστηρίζεται τεχνικά. Εξαιρετικά και σε περίπτωση που υφίσταται τεχνική αδυναμία διαδικτυακής υποστήριξης, η αίτηση υποβάλλεται στη Δ.Ο.Υ./Τελωνείο/Υπηρεσία, ο Προϊστάμενος της οποίας είναι αρμόδιος για την επιδίωξη της είσπραξης της οφειλής, ο οποίος εξετάζει την αίτηση και τις προϋποθέσεις υπαγωγής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ σε αγρότη είχα στείλει τις περιοδικές κανονικά στο τρίμηνο και του προχώρησα τη ρύθμιση μέσω taxis.

Γλίτωσα την επίσκεψη στη ΔΟΥ.... :D  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΠΡΟΣΟΧΗ!!! ΠΡΩΤΗ ΔΟΣΗ ΤΟΥ ΕΝΦΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΗΡΩΤΗ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΗΣ ΡΥΘΜΙΣΗΣ 28/11/2014 ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΣΤΗΝ ΡΥΘΜΙΣΗ....ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ  ΧΡΕΩΝ  ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ :ΤΙΣ 2 ΠΛΗΡΩΜΕΣ  ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ (ΔΟΣΗ 10ος -11Ος) ΜΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ 31/10 ΚΑΙ 25/11ου  ΤΙΣ ΘΕΩΡΗΣΕ ΣΑΝ ΠΛΗΡΩΜΕΣ 9ος-10ος και ΕΧΕΙ ΣΑΝ ΑΠΛΗΡΩΤΗ ΤΗΝ ΔΟΣΗ 11ου..ΔΕΝ ΞΕΡΩ   ΜΟΥ ΔΙΑΦΕΥΓΕΙ ΚΑΤΙ ?? Η ΠΡΩΤΗ ΔΟΣΗ ΛΟΓΙΚΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΡΥΘΜΙΣΗ ΣΩΣΤΑ??

ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ ΛΕΤΕ??

 

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΑΠΟΨΗ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ξέρει κάποιος γιατί μπορεί να μην με αφήνει να ρυθμίσω σε δόσεις και μου αφήνει μόνο σε μία δόση...

Την Παρασκευή μπορούσα κανονικά...

 

post-24782-0-55449200-1448265320_thumb.p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

νομικό πρόσωπο με ζημία πέρσυ και προβλεπόμενα κέρδη φέτος 10000 ευρώ περίπου. Στη φόρμα βάζοντας την ζημία την περσυνή όπως αποτυπώθηκε στο έντυπο Ν και την επικείμενη φετινή κερδοφορία , αρνήθηκε να με προχωρήσει στην επόμενη σελίδα γιατί προφανώς δεν βγαίνουν τα νούμερα θετικά! ο μόνος τρόπος δηλαδή για να ρυθμίσουν είναι να βάλεις ψευδή στοιχεία ώστε να βγαίνει θετικό το πρόσημο ήτοι καλά κρασά τον Αύγουστο!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ σχεδόν όλες ψευδείς τις έχω στείλει. Ειδικά στα νομικά πρόσωπα..

 

Καλημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Παιδιά αν κάποιος έχει την πάγια και την αφήσει να λήξει μπορεί να κάνει νέα πάγια με τα υπόλοιπα του σε δεύτερο χρόνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
18 λεπτά πριν , hapapa said:

Παιδιά αν κάποιος έχει την πάγια και την αφήσει να λήξει μπορεί να κάνει νέα πάγια με τα υπόλοιπα του σε δεύτερο χρόνο?

Μ' αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι...

Ναι μπορεί, προσοχή μην έχει και την 100άρα όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
 

Μ' αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι...

Ναι μπορεί, προσοχή μην έχει και την 100άρα όμως.

Καλημέρα τι να κάνουμε αφού από τις πολλές ρυθμίσεις έχουμε χάσει την μπάλα........

Σίγουρα γίνεται να κάνει νέα ρύθμιση στον 4152/13? από ΔΟΥ λένε μόνο 4174 αν την χάσει. Εκτός αν είναι ψαρωτικό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μπορώ να κάνω ρύθμιση το φόρο εισοδήματος 2016(που λήγει την Παρασκευή), ηλεκτρονικά σε 12 δόσεις...

Μπαίνω στην εφαρμογή αλλά δεν μου επιτρέπει να βάλω ποσά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
13 λεπτά πριν , solwn 1 said:

Μπορώ να κάνω ρύθμιση το φόρο εισοδήματος 2016(που λήγει την Παρασκευή), ηλεκτρονικά σε 12 δόσεις...

Μπαίνω στην εφαρμογή αλλά δεν μου επιτρέπει να βάλω ποσά.

Solwn 1, Θα πρέπει να γίνει ληξιπρόθεσμη  η οφειλή για να μπορέσεις να την ρυθμίσεις. Μετά την Παρασκευή θα σε αφήσει να ρυθμίσεις την οφειλή σου.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα. Φυσικό πρόσωπο, ο οποίος από το 2010 είναι σε καθεστώς πρώχευσης, μπορεί να υπαχθεί και σε άλλη ρύθμιση για τις οφειλές στην ΔΟΥ? Ή μόνο στην πάγια ρύθμιση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνάδελφοι,

Υποχρέωση ΦΠΑ που λήγει την 29/7/2016 και ο φορολογούμενος ζητάει να ην πληρώσει 05/07/2016 έχωντας όμως και 100 δόσεις ......... Νομίζω μπορεί να το κάνει έως 14/8/2016  15 ημέρες από λήξη σωστά???

ή θα χαθούν οι 100 δόσεις????

Σας ευχαριστώ, 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, asteras5 said:

Συνάδελφοι,

Υποχρέωση ΦΠΑ που λήγει την 29/7/2016 και ο φορολογούμενος ζητάει να ην πληρώσει 05/07/2016 έχωντας όμως και 100 δόσεις ......... Νομίζω μπορεί να το κάνει έως 14/8/2016  15 ημέρες από λήξη σωστά???

ή θα χαθούν οι 100 δόσεις????

Σας ευχαριστώ, 

ΣΩΣΤΆ. μέχρι 14/8. Προφανώς εννοείς ότι ο πελάτης θέλει μέχρι 5/8 να πληρώσει τη ΦΑΠΑ!! Από 1/1/2017 όμως την αμέσως επόμενη μέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

επίσης αν κατάλαβα καλά , σε όσες ρυθμίσεις γίνονται εδώ και κάποιο διάστημα , δεν απαιτείται να πάς στην τράπεζα για να επικυρωθεί η καταβολή της Α'δόσης σωστα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, v.kourtis said:

ΣΩΣΤΆ. μέχρι 14/8. Προφανώς εννοείς ότι ο πελάτης θέλει μέχρι 5/8 να πληρώσει τη ΦΑΠΑ!! Από 1/1/2017 όμως την αμέσως επόμενη μέρα

Σωστά θέλει μέχρι 5/8 τώρα δεν έχει λέει τότε θα έχει........

 

Ευχαριστώ,

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
On 27/7/2016 at 2:55 ΜΜ, v.kourtis said:

επίσης αν κατάλαβα καλά , σε όσες ρυθμίσεις γίνονται εδώ και κάποιο διάστημα , δεν απαιτείται να πάς στην τράπεζα για να επικυρωθεί η καταβολή της Α'δόσης σωστα???

αυτό ισχύει τελικά??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η δόση του εκκαθαριστικου της φορολογικης δηλωσης πρέπει και αυτη να πληρωθεί εως 14/8/2016 για να μην χάσει καποιος την ρύθμιση των 100?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
On 27/7/2016 at 11:14 ΠΜ, DimitrisB said:

Καλημέρα. Φυσικό πρόσωπο, ο οποίος από το 2010 είναι σε καθεστώς πρώχευσης, μπορεί να υπαχθεί και σε άλλη ρύθμιση για τις οφειλές στην ΔΟΥ? Ή μόνο στην πάγια ρύθμιση?

Γνωρίζει κάποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
On 12/05/2016 at 0:35 ΜΜ, hapapa said:

Παιδιά αν κάποιος έχει την πάγια και την αφήσει να λήξει μπορεί να κάνει νέα πάγια με τα υπόλοιπα του σε δεύτερο χρόνο?

 

On 12/05/2016 at 0:55 ΜΜ, LAMMERGEIER said:

Μ' αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι...

Ναι μπορεί, προσοχή μην έχει και την 100άρα όμως.

Άμα έχει και την 100άρα πληρωμένη, την χάνει μόλις λήξει η 12άρα ? ή μπορεί να ρυθμίσει τα ληξιπρόθεσμα της 12άρας και η 100άρα να παραμείνει?

Σε ρύθμιση πάνω από 50.000 είναι υποχρεωτική η υποβολή δικαιολογητικών από εκτιμητή ή προχωράει κανονικά ηλεκτρονικά?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
On 12/5/2016 at 0:55 ΜΜ, LAMMERGEIER said:

Μ' αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι...

Ναι μπορεί, προσοχή μην έχει και την 100άρα όμως.

Συγνώμη ίσως δεν έχω καταλάβει κάτι καλά.

έχω την 100άρα ...λήγει το εκκαθαριστικό μου ........κάνω 12 δόσεις .....πληρώνω μία δύο και την χάνω......ξανά κανω 12 δόσεςι

έχω χάσει έτσι και την 100άρα??? μπορείτε να μου το διευκρίνησετε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
42 λεπτά πριν , asteras5 said:

Συγνώμη ίσως δεν έχω καταλάβει κάτι καλά.

έχω την 100άρα ...λήγει το εκκαθαριστικό μου ........κάνω 12 δόσεις .....πληρώνω μία δύο και την χάνω......ξανά κανω 12 δόσεςι

έχω χάσει έτσι και την 100άρα??? μπορείτε να μου το διευκρίνησετε??

βάσει νόμου τη χάνεις.

 

....στην πραγματικότητα όμως όχι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
On 27/7/2016 at 2:55 ΜΜ, v.kourtis said:

επίσης αν κατάλαβα καλά , σε όσες ρυθμίσεις γίνονται εδώ και κάποιο διάστημα , δεν απαιτείται να πάς στην τράπεζα για να επικυρωθεί η καταβολή της Α'δόσης σωστα???

τελικά αυτό ισχύει??? γνωρίζει κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...