Προς το περιεχόμενο
  • 0

εισφορες και αμοιβη στο Προγραμμα ΟΑΕΔ εργασιακη εμπειρια 16-24


Σ ΚΩΣΤΗΣ

Ερώτηση

Στο προγραμμα του ΟΑΕΔ γιατην εργασιακη εμπειρια 16-24 οι εισφορες συμφωνα με τον ΟΑΕΔ ειναι μονο για

εργατη εργοδοτη

Συνταξη 6,67 + 13,33 = 20 %

Ασθενεια σε ειδος 2,15 + 4,30 = 6,45 %

Επαγ.Κινδυνος 0 + 1 = 1%

27,45 %

και οι Αμοιβη του υπαλληλου το 80% της ΕΓΣΣΕ δηλαδη

751,39χ 80% = 601,11

μειον εισφορες 8,82%

548,09

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Η ερώτηση ποια είναι?

Εγκύκλιος 9/2011 αν θυμάμαι καλά του ΙΚΑ τμήμα ασφάλισης και εσόδων και τα γράφει σχετικά αναλυτικά σε συνδυασμό με την εγκύκλιο του ΟΑΕΔ/.smile.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στο προγραμμα του ΟΑΕΔ γιατην εργασιακη εμπειρια 16-24 οι εισφορες συμφωνα με τον ΟΑΕΔ ειναι μονο για

εργατη εργοδοτη

Συνταξη 6,67 + 13,33 = 20 %

Ασθενεια σε ειδος 2,15 + 4,30 = 6,45 %

Επαγ.Κινδυνος 0 + 1 = 1%

27,45 %

και οι Αμοιβη του υπαλληλου το 80% της ΕΓΣΣΕ δηλαδη

751,39χ 80% = 601,11

μειον εισφορες 8,82%

548,09

Για το 1ο σταδιο 6-12 μηνες νομιζω... καλα το πας. για το 2ο σταδιο αν ...μετατρεψεις την συμβαση εμπειριας σε κανονικη για αλλους 12 μηνες μπαινει μεσα και το ΤΕΑΜ 3+3=6

Πληροφοριακα σου ανφερω ,αν ,και μπορει να το ξερης, οτι ,πρεπει να ζητησης και να παρης ανθρωπο απο τον ΟΑΕΔ και οχι δικο σου...αν ειναι δικος σου θα τον στηλης πρωτα να γραφτη στον ΟΑΕΔ οτι ζηταει δουλεια για αποκτηση εργασιακης εμπειριας π.χ σαν αποθηκαριος,κατοπιν, θα ζητησης εσυ αυτη την ειδηκοτητα με αιτηση σου απο τον ΟΑΕΔ ,και μετα θα τον προσλαβης.ετσι μου ειπε φιλη μου Διευθυντρια ΟΑΕΔ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

το διαδικαστικο το γνωριζω ηθελα μια επιβεβαιωση για τις ειφορες επισης δεν μου καθετε καλά αυτό με το 80%

στις αποδοχες .Αλλα παλι αφου το λεει ο νομος (νομος να σου πετυχει ) τι να πουμε.........

Posted Today, 01:27 AM

χαρα στο κουραγιο σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

kalispera. as mou apantisei kapoios giati opoion k an rotisa (o.a.e.d kai epitheoriti ergasias) den ikseran na mou apantisoun. eimai se afto to programa 16-24 apo ton aprilio tou 2011 mexri tora noemvrio tou 2011 paretoume simera apo tin douleia m giati prepei na pao fadaros k to afentiko mou mou leei oti epidi eimai se afto to programma den dikaioume epidoma adeias k doro xristougenon kai dikaioume mono na plirotho tin adia m tin kalikairini tis meres pou ekatsa tipote allo. isxiei?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

kalispera. as mou apantisei kapoios giati opoion k an rotisa (o.a.e.d kai epitheoriti ergasias) den ikseran na mou apantisoun. eimai se afto to programa 16-24 apo ton aprilio tou 2011 mexri tora noemvrio tou 2011 paretoume simera apo tin douleia m giati prepei na pao fadaros k to afentiko mou mou leei oti epidi eimai se afto to programma den dikaioume epidoma adeias k doro xristougenon kai dikaioume mono na plirotho tin adia m tin kalikairini tis meres pou ekatsa tipote allo. isxiei?

Δεν προκύπτει από πουθενά το αν δικαιούσαι δώρα και επιδόματα.

Έκανα ερώτηση σε ΙΚΑ και ΟΑΕΔ - καμία απάντηση και έχουν περάσει κάπου 11 μήνες, δεν πιστεύω να πάρω πάντως...

Μιας και ο τίτλος της σύμβασης είναι "εργασιακής εμπειρίας", αφορά ουσιαστικά συμφωνητικό και όχι ατομική σύμβαση εργασίας, θεωρώ ότι ο εργοδότης σου έχει δίκιο...

Και μη γράφεις greeklish...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΓΙΑΝΝΗΣ

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΔΩΡΩΝ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ STAGE.

H AΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΤΩΝ ΑΘΗΝΩΝ (Γ.ΚΟΝΤΟΒΑΣ)ΜΕ e-mail

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Κοσμας Β.

καλησπερα .Ημουν σε προγραμμα stage και θα ηθελα να ρωτησω εαν πρεπει υποχρεωτικα να δηλωσω το εισοδημα αυτο . εχω ενα εσοδο απο ενοικια και μου αυξανει πολυ το φορο .εαν δεν το δηλωσω τί μπορει να γινει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Αννουλα

ηθελα να σας ρωτησω και εγω που περναμε το μισθο απο τα προγραμματα stage και αν ειναι υποχρεωτικο καποιος να τα δηλωσει.ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημερα

επαναφερω το θεμα των επιδοματων αδειας και δωρων χριστουγεννων και πασχα για τον πρωτο χρονο

γιατι εχω μπερδευτει με αυτο το προγραμμα

 

βασει ΟΑΕΔ δεν επιδοτουνται τα παραπανω (συμφωνω)

αλλα πρεπει να πληρωθουν και να δηλωθουν στην ΑΠΔ απο τον εργοδοτη

 

το ΙΚΑ δεν ξερει να απαντησει

μου λεει οτι το 2011 που το πακετο καλυψης ηταν το μειωμενο οντως 

δεν ηταν υποχρεωτικα τα δωρα και επιδοματα

σημερα που το πακετο καλυψης ειναι κανονικο ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ

 

τελικα τι ισχυει??

εχει κανενας αποφαση απο το ΙΚΑ σχετικα με τα παραπανω

 

δεν τα εχω βαλει στην ΑΠΔ και πρεπει να πανω να κανω συμπληρωματικη και να πληρωσω 

με προστιμο τα ποσα

ποιο ειναι τελικα το σωστο??

 

helpppp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...