Προς το περιεχόμενο

ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑΣ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΝ ΕΤΩΝ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ηθελα να ρωτησω κατι.Πρασφατα βρηκα δηλωσεις δωρεας χρηματων περιπου 8.000.000 δρχ που μου ειχαν κανει οι παππουδεσ το 1999. Τις ειχε συνταξει συμβ/φος και τις ειχαμε καταθεσει στην εφορια.Τοτε εγωγ δεν ειχα ακομη ΑΦΜ.Τα χρηματα αυτα δεν ειχαν συμπεριληφθει σε καποια φορολογικη μου δηλωση.Μπορω να τα δηλωσω τωρα ωστε να καλυψω μερος του εισοδηματος μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...
επισκέπτη επισκεπτης-αγγελος

θελω να κανω την φορολογικη δηλωση 2009-2010-2011 να ρωτησω οτι εκκαθαριζονται

βασω των διαταξεων εκεινων των χρονων,η των σημερινων φορολογικων διαταξεων.

Μεσω taxis net γινονται μονο του 2011,η και των αλλων παρελθοντων ετων?

Και η καταθεση φορολογικων δηλωσεων γινονται στην ΔΟΥ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι καλησπέρα!

Σε κάτοικο εξωτερικού είχε υποβληθεί κανονικά μέσα στις ημερομηνίες πέρυσι το αρχικό Ε1 οικ.ετ.2011 και πληρώθηκε φόρος 35€.

Φέτος υποβλήθηκε και συμπληρωματική δήλωση Ε1 οικ.ετους 2011 επειδή δεν είχε δηλωθεί αγορά αυτοκινήτου.

Πληρώθηκε κατά την κατάθεση της πρόστιμο 40€.

Ήρθε τώρα και το εκκαθαριστικό της συμπλ/κής και λέει ξανά χρεωστικό ποσό 35€. Είναι σωστό αυτό ή έχουν κάνει κάποιο λάθος?

Εφόσον πληρώθηκε αρχικά φόρος και μου είπαν ότι δεν προκύπτει πρόσθετος φόρος όταν κατέθεσα συμπ/κό Ε1 και γι'αυτό πληρώθηκε πρόστιμο μετά γιατί ξαναβάζουν να πληρώσει 35€...??

Έχετε καμιά ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει?

Ευχαριστώ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Αν θες να τα δηλώσεις δήλωσε τα το έτος που έγινε η δωρεά...

Γινεται να δηλωθουν κατα το έτος1999 όταν τοτε εφω ως δωρεοδοχος δεν ειχα ΑΦΜ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα ,για τις αναγκες της αναλωσης θα γυριζουμε πισω 10,20,30,..χρονια πισω , ποσοι ειχαν αφμ τοτε ? και εχουν πουλησει περιουσιακα στοιχεια ..αρα δεν νομιζω να αρνηθουν την παραλαβη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Συνάδελφοι καλησπέρα!

Σε κάτοικο εξωτερικού είχε υποβληθεί κανονικά μέσα στις ημερομηνίες πέρυσι το αρχικό Ε1 οικ.ετ.2011 και πληρώθηκε φόρος 35€.

Φέτος υποβλήθηκε και συμπληρωματική δήλωση Ε1 οικ.ετους 2011 επειδή δεν είχε δηλωθεί αγορά αυτοκινήτου.

Πληρώθηκε κατά την κατάθεση της πρόστιμο 40€.

Ήρθε τώρα και το εκκαθαριστικό της συμπλ/κής και λέει ξανά χρεωστικό ποσό 35€. Είναι σωστό αυτό ή έχουν κάνει κάποιο λάθος?

Εφόσον πληρώθηκε αρχικά φόρος και μου είπαν ότι δεν προκύπτει πρόσθετος φόρος όταν κατέθεσα συμπ/κό Ε1 και γι'αυτό πληρώθηκε πρόστιμο μετά γιατί ξαναβάζουν να πληρώσει 35€...??

Έχετε καμιά ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει?

Ευχαριστώ....

εχει 2 ποσα αρχικο

και τελικο αν δεν κανω λαθος

αν ειναι το ιδιο και το εχει πληρωσει δεν πληρωνεις τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 months later...

Γεια σας!!!Καλό μήνα!!! Είμαι νέα στο επάγγελμα και θα ήθελα την βοήθεια σας. θέλω να υποβάλω δηλώσεις εισοδήματος για το οικονομικό έτος 2011 και 2012 και ένα Ε9 για ακίνητο το οποίο δεν έχει δηλωθεί ποτέ και δεν υπάρχουν συμβόλαια.Πως θα κάνω την υποβολή αυτών των δηλώσεων και πως θα υπολογίσω το πρόστιμο. το ετήσιο εισόδημα του είναι 3600 ( συνταξιούχος του ΟΓΑ). Ευχαριστώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας!!!Καλό μήνα!!! Είμαι νέα στο επάγγελμα και θα ήθελα την βοήθεια σας. θέλω να υποβάλω δηλώσεις εισοδήματος για το οικονομικό έτος 2011 και 2012 και ένα Ε9 για ακίνητο το οποίο δεν έχει δηλωθεί ποτέ και δεν υπάρχουν συμβόλαια.Πως θα κάνω την υποβολή αυτών των δηλώσεων και πως θα υπολογίσω το πρόστιμο. το ετήσιο εισόδημα του είναι 3600 ( συνταξιούχος του ΟΓΑ). Ευχαριστώ!!!

 

Αφορολόγητος είναι με 3600 εισόδημα άρα πάει για το πρόστιμο (40-60 ευρώ ) του εκπρόθεσμου.

 

Για το ακίνητο πάρε κωδικούς και κλειδάριθμο αν δεν έχει και δήλωσε το στην εφαρμογή του Ε9 στο έτος που θα σου ανοίξει .

Πιθανως στο 2010.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ενθυμούμαι καλώς το οικ. 2011 οι αποδείξεις μετρούσαν με την εκπρόθεσμη, αρκεί να είναι αρχική. Του οικ. 2012 όμως μόνο με την εμπρόθεσμη οπότε ο φόρος που θα πληρωθεί θα είναι πολύ μεγαλύτερο, λόγω των αποδείξεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!! Αφού θα πάρω στους κλειδαρίθμους μπορώ να υποβάλω τα Ε1 ηλεκτρονικά η θα πρέπει να πάω στην ΔΟΥ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!! Αφού θα πάρω στους κλειδαρίθμους μπορώ να υποβάλω τα Ε1 ηλεκτρονικά η θα πρέπει να πάω στην ΔΟΥ ?

Και κάτι άλλο ο συγκεκριμένος κύριος δεν είχε κάνει δήλωση ούτε τα προηγούμενα έτη. Θέλει να υποβάλει δήλωση μονό για αυτά τα έτη που σας έγραψα ( 2011, 2012). θα υπάρχει πρόβλημα αν κάνει μονό για αυτά τα 2 έτη και το φετινό? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σένα όχι.Αυτό ζήτησε ο πελάτης,αυτό έκανες.Πρόβλημα είχε πρίν..πρόβλημα έχει και τώρα....Φοροφυγάς...Τί ηλικία έχει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σένα όχι.Αυτό ζήτησε ο πελάτης,αυτό έκανες.Πρόβλημα είχε πρίν..πρόβλημα έχει και τώρα....Φοροφυγάς...Τί ηλικία έχει???

80 σίγουρα μπορεί και παραπάνω. Την ηλικία θα την δω όταν πάρω τα χαρτιά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...