Προς το περιεχόμενο

Συγκεντρωτικο δελτιο αποστολης συνεχίζει να υπάρχει σαν στοιχείο διακίνησης ?


CHRIST

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα παθεις τίποτα στο τέλος ετσι που το πας ηρέμησε

ΕΓΩ ΘΑ ΤΟΝ ΣΤΕΙΛΩ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ ΠΑΛΙΟ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΟ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ

ΦΟΡΤΩΝΕΙ ΤΑ ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΝΑ ΕΚΔΙΔΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΤΟΥ ,ΟΛΑ ΑΘΕΩΡΗΤΑ ΚΑΙ

ΑΝ ΕΡΘΕΙ Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΘΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΜΠΑΤΑΝΟΒΡΟΥΤΣΑ ΘΑ ΣΒΗΣΩ ΤΗΝ ΛΕΞΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ Δ.Α ΚΑΙ

ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΟ.... ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΟΤΙ ΘΕΝΕ ,ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΒΓΑΖΩ ΚΑΙ ΑΦΡΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ .

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓΩ ΘΑ ΤΟΝ ΣΤΕΙΛΩ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ ΠΑΛΙΟ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΟ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ

ΦΟΡΤΩΝΕΙ ΤΑ ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΝΑ ΕΚΔΙΔΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΤΟΥ ,ΟΛΑ ΑΘΕΩΡΗΤΑ ΚΑΙ

ΑΝ ΕΡΘΕΙ Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΘΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΜΠΑΤΑΝΟΒΡΟΥΤΣΑ ΘΑ ΣΒΗΣΩ ΤΗΝ ΛΕΞΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ Δ.Α ΚΑΙ

ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΟ.... ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΟΤΙ ΘΕΝΕ ,ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΒΓΑΖΩ ΚΑΙ ΑΦΡΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ .

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ

Μπράβο dodo τώρα είσαι ωραίος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

έχω αποστολές εμπορευμάτων  σε 70 υποκαταστηματα με courier.

Να εκδωσω Δ.Α η να μην εκδωσω? Έλεος!!!!!!!!!!!! 

Έως τώρα τι έκανες? Αν δεν εκδώσεις τπτ πως θα λειτουργείς ? Αν έχετε άλλο τρόπο πιο απλό απο ένα χαρτί που να γράφει τι μεταφέρεις πως  κ που μπορείτε να τον εφαρμόσετε . Το κακό με το αυστηρό πλαίσιο που είχε θέσει το κράτος τόσα χρόνια με το ΔΑ είναι ότι δημιουργησε επιχειρηματίες χωρίς φαντασία .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έως τώρα τι έκανες? Αν δεν εκδώσεις τπτ πως θα λειτουργείς ? Αν έχετε άλλο τρόπο πιο απλό απο ένα χαρτί που να γράφει τι μεταφέρεις πως  κ που μπορείτε να τον εφαρμόσετε . Το κακό με το αυστηρό πλαίσιο που είχε θέσει το κράτος τόσα χρόνια με το ΔΑ είναι ότι δημιουργησε επιχειρηματίες χωρίς φαντασία .

Το απλό χαρτί συνάδελφε που ακούει στο όνομα Δελτίο Αποστολής καταργείται. Καθώς η φαντασία μου οργιάζει, θα μπορούσα στα 70 voucher του courier που θα γράψω να 

βάλω και τη περιγραφή του προϊόντος. Η φορολογική διοίκηση θα το κάνει δεκτό σαν απόδειξη της πραγματικής συναλλαγής? Αυτή είναι η ουσία πιστεύω. 

Το να δεχόμαστε ότι μας σερβίρουν και απλά εμείς συνεχίζουμε όπως πριν δεν έχει ιδιαίτερο νόημα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το απλό χαρτί συνάδελφε που ακούει στο όνομα Δελτίο Αποστολής καταργείται. Καθώς η φαντασία μου οργιάζει, θα μπορούσα στα 70 voucher του courier που θα γράψω να 

βάλω και τη περιγραφή του προϊόντος. Η φορολογική διοίκηση θα το κάνει δεκτό σαν απόδειξη της πραγματικής συναλλαγής? Αυτή είναι η ουσία πιστεύω. 

Το να δεχόμαστε ότι μας σερβίρουν και απλά εμείς συνεχίζουμε όπως πριν δεν έχει ιδιαίτερο νόημα.  

Αυτό καταλάβατε από αυτό που σας έγραψα? Τέλος πάντων  η φορολογική διοίκηση δεν θα ασχοληθεί με τα 70 βουατσερ σας .

 Και μια σημείωση το ΔΑ δεν καταργείται ,αυτό που καταργείται είναι το φορολογικό ΔΑ . Η διαφορά είναι σημαντική και για να οργιάσει η φαντασία σας σκεφτείται ότι η  διαφορά είναι τόσο μεγάλη όσο αυτή ανάμεσα σε ενα απλό σουτιέν με μπανέλες και σε ένα πριτυ μπρα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό καταλάβατε από αυτό που σας έγραψα? Τέλος πάντων  η φορολογική διοίκηση δεν θα ασχοληθεί με τα 70 βουατσερ σας .

 Και μια σημείωση το ΔΑ δεν καταργείται ,αυτό που καταργείται είναι το φορολογικό ΔΑ . Η διαφορά είναι σημαντική και για να οργιάσει η φαντασία σας σκεφτείται ότι η  διαφορά είναι τόσο μεγάλη όσο αυτή ανάμεσα σε ενα απλό σουτιέν με μπανέλες και σε ένα πριτυ μπρα .

 

http://www.youtube.com/watch?v=WoqkrHTC9mE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω αποστολές εμπορευμάτων  σε 70 υποκαταστηματα με courier.

Να εκδωσω Δ.Α η να μην εκδωσω? Έλεος!!!!!!!!!!!!

ΝΑΙ να εκδωσης φιλε μου Δ.Α γιατι να μην εκδοσεις? η  ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ  καταργηθηκε  ποιος σου ειπε οτι δεν μπορεις να συνεχισης ειτε υπολοιπα θεωρημενα  ειτε νεα αθεωρητα με το ιδιο ονομα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓΩ ΘΑ ΤΟΝ ΣΤΕΙΛΩ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ ΠΑΛΙΟ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΟ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ

ΦΟΡΤΩΝΕΙ ΤΑ ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΝΑ ΕΚΔΙΔΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΤΟΥ ,ΟΛΑ ΑΘΕΩΡΗΤΑ ΚΑΙ

ΑΝ ΕΡΘΕΙ Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΘΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΜΠΑΤΑΝΟΒΡΟΥΤΣΑ ΘΑ ΣΒΗΣΩ ΤΗΝ ΛΕΞΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ Δ.Α ΚΑΙ

ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΟ.... ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΟΤΙ ΘΕΝΕ ,ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΒΓΑΖΩ ΚΑΙ ΑΦΡΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ .

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ

Το συγκεντρωτικο τιμολ.αντικαθιστα το συγκεντρωτικο Δ.Α .αλλα και συγκεντρωτικο Δ.Α να κοψεις ποιος θα σου πει τιποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεντρωτικο τιμολ.αντικαθιστα το συγκεντρωτικο Δ.Α .αλλα και συγκεντρωτικο Δ.Α να κοψεις ποιος θα σου πει τιποτα?

KAI ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΕΠΕΞΗΓΗΣΗ ΤΩΝ ΑΛΛΑΓΩΝ ,ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΙ ;

ΠΤΗΝΟΤΡΟΦΟΣ ΑΝ ΦΟΡΤΩΣΕΙ ΤΑ ΑΥΓΑ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΑΘΕΩΡΗΤΟ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ,

ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΟΥΛΑΕΙ ΜΕ ΑΘΕΩΡΗΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΕΠΙΤΗΔΕΥΜΑΤΙΕΣ ΤΑ ΑΒΓΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΘΕΩΡΗΤΗ ΑΛΠ ΣΕ ΙΔΙΩΤΕΣ,

ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΟΡΝΙΘΟΤΡΟΦΕΙΟ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟ ΑΘΕΩΡΗΤΟ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ Δ.Α ΜΕ ΤΑ ΑΒΓΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΟΥΛΗΣΕ ..

ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KAI ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΕΠΕΞΗΓΗΣΗ ΤΩΝ ΑΛΛΑΓΩΝ ,ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΙ ;

ΠΤΗΝΟΤΡΟΦΟΣ ΑΝ ΦΟΡΤΩΣΕΙ ΤΑ ΑΥΓΑ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΑΘΕΩΡΗΤΟ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ,

ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΟΥΛΑΕΙ ΜΕ ΑΘΕΩΡΗΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΕΠΙΤΗΔΕΥΜΑΤΙΕΣ ΤΑ ΑΒΓΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΘΕΩΡΗΤΗ ΑΛΠ ΣΕ ΙΔΙΩΤΕΣ,

ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΟΡΝΙΘΟΤΡΟΦΕΙΟ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟ ΑΘΕΩΡΗΤΟ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ Δ.Α ΜΕ ΤΑ ΑΒΓΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΟΥΛΗΣΕ ..

ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

KAI ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΕΠΕΞΗΓΗΣΗ ΤΩΝ ΑΛΛΑΓΩΝ ,ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΙ ;

ΠΤΗΝΟΤΡΟΦΟΣ ΑΝ ΦΟΡΤΩΣΕΙ ΤΑ ΑΥΓΑ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΑΘΕΩΡΗΤΟ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ,

ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΟΥΛΑΕΙ ΜΕ ΑΘΕΩΡΗΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΕΠΙΤΗΔΕΥΜΑΤΙΕΣ ΤΑ ΑΒΓΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΘΕΩΡΗΤΗ ΑΛΠ ΣΕ ΙΔΙΩΤΕΣ,

ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΟΡΝΙΘΟΤΡΟΦΕΙΟ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟ ΑΘΕΩΡΗΤΟ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ Δ.Α ΜΕ ΤΑ ΑΒΓΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΟΥΛΗΣΕ ..

ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ ?

 

και γιατι δεν κοβεις και ενα δα αποστολης που τα γυριζεις ?

τσαμπα ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατι δεν κοβεις και ενα δα αποστολης που τα γυριζεις ?

τσαμπα ειναι

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΚΟΒΕΙ ΔΑ ΟΤΙ ΤΑ ΓΥΡΙΖΕΙ ΕΦΟΣΟΝ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ ΕΧΕΙ ΣΤΗΛΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΕΣ ?

ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΕΙ ΧΑΡΤΙΑ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στείλε ένα κιλό

από εκείνα που είναι για δίαιτα

τα κανονικα θα στειλω δεν εχει αναγκη η mk83 στο μυαλο μου μετα απο ολες

αυτες τις απαντησεις που μου εχει δωσει ειναι θεα..

αλοιμονο σε εμας κιτσο ..

καλημερα παιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα κανονικα θα στειλω δεν εχει αναγκη η mk83 στο μυαλο μου μετα απο ολες

αυτες τις απαντησεις που μου εχει δωσει ειναι θεα..

αλοιμονο σε εμας κιτσο ..

καλημερα παιδια

 

1522890_235554466625928_249518398_o.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα κανονικα θα στειλω δεν εχει αναγκη η mk83 στο μυαλο μου μετα απο ολες

αυτες τις απαντησεις που μου εχει δωσει ειναι θεα..

αλοιμονο σε εμας κιτσο ..

καλημερα παιδια

 

Όπως την έχεις στο μυαλό σου, έτσι είναι και στην πραγματικότητα...

Καλησπέρααααααααα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως την έχεις στο μυαλό σου, έτσι είναι και στην πραγματικότητα...

Καλησπέρααααααααα :)

 

Εσένα φιλαράκι σου χρωστάω από πέρυσι "Max Perry" στο φυσικό τους, αλλά...  :(

 

Καλησπέρα Μπάμπη  :)  :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...