Προς το περιεχόμενο

GSIS-ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

KALASTY επιτέλους γύρισα στο γραφείο. Άκουσα τη συμβουλή σου και την κοπάνησα άρον άρον. Βέβαια ολίγον υπερβολικός έφυγα για τη γιορτή την Παρασκευή και γύρισα σήμερα αλλά να σου πω την αλήθεια πολύ το χάρηκα. Προσεχώς θα σου στείλω φωτογραφίες από τη γιορτή. Καλή συνέχεια.  

Περιμένουμε φώτο... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα κι από μένα!

 

Απ'το πρωί προσπαθώ να στείλω ένα Ε3 και ένα Ε5 της ίδιας εταιρίας.

Μετά από ατελείωτες ώρες και αφου με πετούσε συνεχώς έξω και μου έσβηνε και τα δεδομένα, το πήρε τελικά το Ε3.

ΌΜΩΣ: Στην προβολή δηλώσεων λέει ότι υποβλήθηκε το Ε3 αλλά δεν το εμφανίζει σαν έντυπο για να το εκτυπώσω.

 

 

Όσον αφορά το Ε5 το είχα προσωρινά αποθηκευμένο και αφού υπέβαλλα το Ε3 πήγα να υποβάλλω κι αυτό.

Όταν πάτησα υποβολή, μου έβγαλε μήνυμα  ''Δεν επιτρέπεται να συμπληρωθούν οι κωδικοί 621,622,623'' (για την επιχειρηματικά αμοιβή).

 

Σκέφτηκα ότι είναι λογικό να βγάζει αυτό το μήνυμα αφού η εταιρία είχε ΖΗΜΙΑ, αλλά αφού είχα απλά συμπληρωμένα τα ονόματα των εταίρων και τα ποσοστά τους,

χωρίς να έχω βάλει ποσά για επιχειρηματικά αμοιβή, τότε γιατί δεν το δέχεται? Ούτε να διαγράψω τους εταίρους μου επιτρέπει..!

 

Έκανα προσωρινή αποθήκευση το Ε5 ,βγήκα απ'το σύστημα και ξαναμπήκα.

Πάω να πατήσω υποβολή,,,βλέπω ότι η επιλογή Υποβολή ήταν απενεργοποιημένη.

 

Έχουν τύχει και σ'εσάς όλα αυτά ή μόνο εγώ είμαι τόσο άτυχη?

 

Τι μπορώ να κάνω?

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδέλφισσα καλημέρα.

Δοκιμάστε από την τελευταία σελίδα του εντύπου.

Εκεί, πρέπει να είναι ενεργοποιημένη η επιλογή "υποβολή".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον το σύστημα τους δεν λειτουργεί είτε για τεχνικούς λόγους είτε γιατί προσπαθούν να κάνουν την οποιαδήποτε αναβάθμιση θέλουν γιατί δεν ανακοινώνουν την παύση λειτουργίας του συστήματος έτσι ώστε να προγραμματίσουμε εμείς την εργασία μας κι αυτοί να μην έχουν προβλήματα?Αλλά τι λέω τώρα...ίσως σε μία άλλη χώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ υπάρχει!

 

ΟΚ! εγω λεω να στειλουμε μια ανακοινωση στο υπουργειο και να τους λέμε οτι θα μπουμε να υποβαλλουμε το οτιδήποτε στο taxis ΜΟΝΟ οταν αυτό δουλεύει!

 

Πως βγάζουν αυτοί τις παρατάσεις? Ετσι και εμεις θα τους στείλουμε ανακοίνωση οτι πέρνουμε παράταση απο μονοι μας, αφου τα συστήματα τους ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ!

 

Ισως τότε μας πάρουν σοβαρα!!! και αποφασίσουν να φτιάξουν τα συστήματα τους και δεν σπανε τα νεύρα μας!

 

Να μας πουν αν αυτοι θα μπορουσαν να δουλέψουν με αυτό τον τρόπο που απαιτουν απο εμας να δουλέψουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

riapapou

α)Στην προβολή δηλώσεων λέει ότι υποβλήθηκε το Ε3 αλλά δεν το εμφανίζει σαν έντυπο για να το εκτυπώσω   Αν δεν υποβληθεί το Ε5 δεν οριστικοποειται το Ε3

β)''Δεν επιτρέπεται να συμπληρωθούν οι κωδικοί 621,622,623'' ΠΡΕΠΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ 3η ΣΕΛΙΔΑ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙΣ ΤΑ ΑΦΜ

 

ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΟΒΟΛΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΣΤΗΝ 4η ΣΕΛΙΔΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TO NA MHN ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΦΡΙΚΗΣ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΥΝΑΛΛΑΣΟΜΕΝΟ

 

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ - ΞΕΡΩ ΑΠΛΑ ΠΩΣ ΠΟΛΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΑΙΤΗΣΟΥΝ ΚΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ 

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΣ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΟΥΝ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω στείλει το φορολογουμενο να βγάλει κλειδαριθμο με την προυποθεση να του κανω την αιτηση απο το γραφειο!!!!Προσπαθω εδω και μια ωρα να μπω στο συστημα και δεν ΜΠΟΡΩΩΩΩΩ!!!! θα εχει φαει ο ανθρωπος όλη την ουρα και την ταλαιπωρια στο μητρωο της ΔΟΥ και οταν ερθει η ωρα να βγαλει κλειδαριθμο θα του πει η υπαλληλος δεν ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ!!!!!

Τι θα πω σ αυτον τον ανθρωπο που τον κατέβασα απο το χωριο ????? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα κι από μένα!

 

Απ'το πρωί προσπαθώ να στείλω ένα Ε3 και ένα Ε5 της ίδιας εταιρίας.

Μετά από ατελείωτες ώρες και αφου με πετούσε συνεχώς έξω και μου έσβηνε και τα δεδομένα, το πήρε τελικά το Ε3.

ΌΜΩΣ: Στην προβολή δηλώσεων λέει ότι υποβλήθηκε το Ε3 αλλά δεν το εμφανίζει σαν έντυπο για να το εκτυπώσω.

 

 

Όσον αφορά το Ε5 το είχα προσωρινά αποθηκευμένο και αφού υπέβαλλα το Ε3 πήγα να υποβάλλω κι αυτό.

Όταν πάτησα υποβολή, μου έβγαλε μήνυμα  ''Δεν επιτρέπεται να συμπληρωθούν οι κωδικοί 621,622,623'' (για την επιχειρηματικά αμοιβή).

 

Σκέφτηκα ότι είναι λογικό να βγάζει αυτό το μήνυμα αφού η εταιρία είχε ΖΗΜΙΑ, αλλά αφού είχα απλά συμπληρωμένα τα ονόματα των εταίρων και τα ποσοστά τους,

χωρίς να έχω βάλει ποσά για επιχειρηματικά αμοιβή, τότε γιατί δεν το δέχεται? Ούτε να διαγράψω τους εταίρους μου επιτρέπει..!

 

Έκανα προσωρινή αποθήκευση το Ε5 ,βγήκα απ'το σύστημα και ξαναμπήκα.

Πάω να πατήσω υποβολή,,,βλέπω ότι η επιλογή Υποβολή ήταν απενεργοποιημένη.

 

Έχουν τύχει και σ'εσάς όλα αυτά ή μόνο εγώ είμαι τόσο άτυχη?

 

Τι μπορώ να κάνω?

 

Ευχαριστώ.

 

Βάλε τους εταίρους από την τρίτη γραμμή και μετά αν έχεις ζημιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω στείλει το φορολογουμενο να βγάλει κλειδαριθμο με την προυποθεση να του κανω την αιτηση απο το γραφειο!!!!Προσπαθω εδω και μια ωρα να μπω στο συστημα και δεν ΜΠΟΡΩΩΩΩΩ!!!! θα εχει φαει ο ανθρωπος όλη την ουρα και την ταλαιπωρια στο μητρωο της ΔΟΥ και οταν ερθει η ωρα να βγαλει κλειδαριθμο θα του πει η υπαλληλος δεν ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ!!!!!

Τι θα πω σ αυτον τον ανθρωπο που τον κατέβασα απο το χωριο ????? 

Δοκίμασε

https://www1.gsis.gr/registration/chooseRegistrationType.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και παιρνω και το 210-4802552 και μου λενε ότι μπαινουν κανονικα αυτοί και οτι έχω εγώ το πρόβλημα!!!! 

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ .........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είναι απαραίτητο να κάνουμε δηλώσεις?

Καλή ερώτηση ! Δεν το είχα σκεφθεί καθόλου, συναδέλφισα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφε ευχαριστώ πολύ.........Να είσαι καλά!!!

Για να ευλογήσω λίγο τα γένια μου

Εάν χρησιμοποιείς προγράμματα της singular και είχες κατεβάσει το demo του accountantplus θα είχες κάνει τη δουλειά σου χωρίς να φας πόρτα στη κεντρική σελίδα του taxis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδέλφισσα καλημέρα.

Δοκιμάστε από την τελευταία σελίδα του εντύπου.

Εκεί, πρέπει να είναι ενεργοποιημένη η επιλογή "υποβολή".

 

 

riapapou

α)Στην προβολή δηλώσεων λέει ότι υποβλήθηκε το Ε3 αλλά δεν το εμφανίζει σαν έντυπο για να το εκτυπώσω   Αν δεν υποβληθεί το Ε5 δεν οριστικοποειται το Ε3

β)''Δεν επιτρέπεται να συμπληρωθούν οι κωδικοί 621,622,623'' ΠΡΕΠΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ 3η ΣΕΛΙΔΑ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙΣ ΤΑ ΑΦΜ

 

ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΟΒΟΛΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΣΤΗΝ 4η ΣΕΛΙΔΑ

 

 

 

Σας ευχαριστώ και τους 2 πάρα πολύ!!!

Βρήκατε λύση στα προβλήματα αυτά, να είστε καλά!

 

 

 

Μήπως μπορείτε να μου επιβεβαιώσετε κάτι?

 

Στον κωδικό 008 στο Ε5 (μείον φόρος εισοδήματος που προκαταβλήθηκε).

Αφαιρούμε τον φόρο που προκαταβλήθηκε την προηγούμενη χρήση(οικ.έτος 2012),σωστά?

 

Αν το οικ.2012 ήταν στον κωδ. 014 του Ε5  π.χ.1000,00 η προκ/λή φόρου αλλά δεν πληρώθηκε στην πραγματικότητα καθόλου(ούτε σε δόσεις ,ούτε εφάπαξ),

τότε στο Ε5 του οικ.ετ.2013 στον κωδ. 008 βάζω τα 1000,00 ή βάζω 0,00?

 

 

Ευχαριστώ και πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ και τους 2 πάρα πολύ!!!

Βρήκατε λύση στα προβλήματα αυτά, να είστε καλά!

 

 

 

Μήπως μπορείτε να μου επιβεβαιώσετε κάτι?

 

Στον κωδικό 008 στο Ε5 (μείον φόρος εισοδήματος που προκαταβλήθηκε).

Αφαιρούμε τον φόρο που προκαταβλήθηκε την προηγούμενη χρήση(οικ.έτος 2012),σωστά?

 

Αν το οικ.2012 ήταν στον κωδ. 014 του Ε5  π.χ.1000,00 η προκ/λή φόρου αλλά δεν πληρώθηκε στην πραγματικότητα καθόλου(ούτε σε δόσεις ,ούτε εφάπαξ),

τότε στο Ε5 του οικ.ετ.2013 στον κωδ. 008 βάζω τα 1000,00 ή βάζω 0,00?

 

 

Ευχαριστώ και πάλι!

Tην προκαταβολή φόρου σου την φέρνει το σύστημα. δεν γράφεις εσύ κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισό λεπτό συνάδελφοι ... μισό λεπτό ... :(

Τώρα μου βγάζει κι εμένα error !!!

 

Μπήκατε όλοι μαζί και ... πάπαλα !!!

 

Αααααααα ... δεν ξαναγράφω τίποτα !!! :angry: :angry: :angry:

 

Γ.Τ.Π.Γ.Μ.Τ.Μ.Π.Ε.Μ. Δ.Μ.Ν.Κ.Μ.Δ. Γ.Τ.Μ. σας Μ. εεεεε Μ. :angry: :angry: :angry:

Μπάμπη μας, ηρέμησε σε παρακαλώ και σου προτείνω τρεις τρόπους : α) Βγάλε λεξικό αρκτικόλεξων, θα κερδίσεις όσα χάνεις τώρα, γιατί θα γίνει best seller ! β) Πάρε lexotanil 6ml , πιάνει σίγουρα , θα κοιμηθείς σαν πουλάκι ! και γ) έχεις σκεφθεί την βαζελίνη; Οχι σε σένα βέβαια, σε εκείνους που μας δυσκολεύουν ! Τι λες;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tην προκαταβολή φόρου σου την φέρνει το σύστημα. δεν γράφεις εσύ κάτι.

 

 

Δεν ο είχε κάποιο ποσό στον 008 και με αφήνει να το συμπληρώσω. Όταν όμως το συμπληρώνω και κάνω υποβολή μου βγάζει το μνμ:

''Το ποσό στον κωδ.008 δεν είναι σωστό''.

 

Μήπως ορθά το κάνει αυτό επειδή δεν πληρώθηκε τελικά η προκαταβολή φόρου την προηγούμενη χρονιά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ο είχε κάποιο ποσό στον 008 και με αφήνει να το συμπληρώσω. Όταν όμως το συμπληρώνω και κάνω υποβολή μου βγάζει το μνμ:

''Το ποσό στον κωδ.008 δεν είναι σωστό''.

 

Μήπως ορθά το κάνει αυτό επειδή δεν πληρώθηκε τελικά η προκαταβολή φόρου την προηγούμενη χρονιά?

Μάλλον το βγάζει γιατί δεν έχει υποβληθεί δήλωση για το οικ.2012

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ο είχε κάποιο ποσό στον 008 και με αφήνει να το συμπληρώσω. Όταν όμως το συμπληρώνω και κάνω υποβολή μου βγάζει το μνμ:

''Το ποσό στον κωδ.008 δεν είναι σωστό''.

 

Μήπως ορθά το κάνει αυτό επειδή δεν πληρώθηκε τελικά η προκαταβολή φόρου την προηγούμενη χρονιά?

τότε μάλλον πρέπει να βάλεις 0,00 Δεν μου έχει ξανατύχει... άς απαντήσει και κάποιος άλλος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον το βγάζει γιατί δεν έχει υποβληθεί δήλωση για το οικ.2012

 

 

τότε μάλλον πρέπει να βάλεις 0,00 Δεν μου έχει ξανατύχει... άς απαντήσει και κάποιος άλλος...

 

 

Ναι όντως, δεν έχει υποβληθεί δήλωση για το 2012.

 

Συγνώμη που ξέχασα να το αναφέρω πριν.

 

Επομένως το βάζω 0,00?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...