Προς το περιεχόμενο

GSIS-ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

zzof.png

 

Δεν το πρόλαβα... ανατινάχθηκε...

 

 

Ωχ ωχ ωχ....εσένα είναι χειρότερα απ'ότι βλέπω.

 

Ο δικός μου έχει μόνο λίγο πυρετούλι προς το παρόν

092-sick-computer.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ ωχ ωχ....εσένα είναι χειρότερα απ'ότι βλέπω.

 

Ο δικός μου έχει μόνο λίγο πυρετούλι προς το παρόν

092-sick-computer.pngΑχουτο !!!!! ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑΑΑΑΑΑ! :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ ωχ ωχ....εσένα είναι χειρότερα απ'ότι βλέπω.

 

Ο δικός μου έχει μόνο λίγο πυρετούλι προς το παρόν

092-sick-computer.png

 

 

Αχουτο !!!!! ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑΑΑΑΑΑ! :rolleyes:

 

 

Ευχαριστώ!

Ή που θα γίνει καλά και θα ρίξει κανά τσάμικο ή που θα τα φτίσει εντελώς σαν τον ΗΥ της συναδέλφου Evri's!! :rolleyes:

 

Υ.Γ. Αν είχαν μιλιά αυτά τα έρμα τα μηχανήματα τι θα έλεγαν Παναγία μου? Μαζί μ'εμάς υποφέρουν κι αυτά. :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ!

Ή που θα γίνει καλά και θα ρίξει κανά τσάμικο ή που θα τα φτίσει εντελώς σαν τον ΗΥ της συναδέλφου Evri's!! :rolleyes:

 

Υ.Γ. Αν είχαν μιλιά αυτά τα έρμα τα μηχανήματα τι θα έλεγαν Παναγία μου? Μαζί μ'εμάς υποφέρουν κι αυτά. :unsure:

 

Να του δώσεις κανένα αντιιικό. :lol:  :lol:  :lol:

Ο δικός μου πλέον μας άφησε χρόνους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ!

Ή που θα γίνει καλά και θα ρίξει κανά τσάμικο ή που θα τα φτίσει εντελώς σαν τον ΗΥ της συναδέλφου Evri's!! :rolleyes:

 

Υ.Γ. Αν είχαν μιλιά αυτά τα έρμα τα μηχανήματα τι θα έλεγαν Παναγία μου? Μαζί μ'εμάς υποφέρουν κι αυτά. :unsure:

 

Χάρη σου κάνω, μάνα μου !!!  (Χάρυ Κλιν...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι

Τα ίδια και χειρότερα μου έκανε και εμένα. Μου έβγαζε τα γνωστά ERROR όταν προσπαθούσα να μπω απευθείας στο Ε5. Σήμερα έκανα το εξής : Μπήκα πρώτα στο ΦΠΑ με τους κωδικούς και μετά ζήτησα το Ε5 . Δεν έρω αν ήταν τυχαίο πάντως δούλεψε και έστειλα 3 εταιρίες από το πρωί ενώ εχτές καμμία. Δοκιμάστετο δεν έχετε να χάσετε τίποτα

Κουράγιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι δυνατή η εμφάνιση αυτής της σελίδας


  • Βεβαιωθείτε ότι η διεύθυνση web http://www.gsis.gr είναι σωστή.

  • Κάντε αναζήτηση της σελίδας με το μηχανισμό αναζήτησης που χρησιμοποιείτε.

  • Ανανεώστε τη σελίδα σε λίγα λεπτά.

  • Ελέγξτε ότι όλα τα καλώδια δικτύου είναι συνδεδεμένα.

  • Επαληθεύστε ότι η λειτουργία πτήσης είναι απενεργοποιημένη.

  • Βεβαιωθείτε ότι ο διακόπτης ασύρματου δικτύου είναι ενεργοποιημένος.

  • Δείτε αν μπορείτε να συνδεθείτε σε κινητό Internet ευρείας ζώνης.

  • Επανεκκινήστε το δρομολογητή σας.


Επιδιόρθωση προβλημάτων σύνδεσης

 

BERA  εμένα εδώ και ώρα μου βγάζει αυτό το μήνυμα και δεν μπορώ ούτε στον λογαριασμό μου να μπω.....

Μάλλον ήσουν τυχερή .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορω τι καθεστε και σκατε, ΜΗ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΜΕΧΡΙ 30/06/13 ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ! Το συστημα τους ειναι μπουρδελο οταν φτιαχτει βλεπουμε-Παραταση ας μη δωσουν-δηλωση δε θα παρουν-ετσι εκβιαστικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν είναι δυνατή η εμφάνιση αυτής της σελίδας
  • Βεβαιωθείτε ότι η διεύθυνση web http://www.gsis.gr είναι σωστή.
  • Κάντε αναζήτηση της σελίδας με το μηχανισμό αναζήτησης που χρησιμοποιείτε.
  • Ανανεώστε τη σελίδα σε λίγα λεπτά.
  • Ελέγξτε ότι όλα τα καλώδια δικτύου είναι συνδεδεμένα.
  • Επαληθεύστε ότι η λειτουργία πτήσης είναι απενεργοποιημένη.
  • Βεβαιωθείτε ότι ο διακόπτης ασύρματου δικτύου είναι ενεργοποιημένος.
  • Δείτε αν μπορείτε να συνδεθείτε σε κινητό Internet ευρείας ζώνης.
  • Επανεκκινήστε το δρομολογητή σας.
Επιδιόρθωση προβλημάτων σύνδεσης
 
BERA  εμένα εδώ και ώρα μου βγάζει αυτό το μήνυμα και δεν μπορώ ούτε στον λογαριασμό μου να μπω.....
Μάλλον ήσουν τυχερή .

 

Και μένα ακριβώς το ίδιο μήνυμα, όπου κι αν μπώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν δύο λύσεις αυτή τη στιγμή. Η μία να συνεχίσω τις προσπάθειες για αποστολή Ε3 και Ε5 δύο ΟΕ και μιας ΕΕ μέχρι να τα καταφέρω. Η δεύτερη να κλείσω το γραφείο μου σιγά σιγά και να πάω να συναντήσω τα παιδάκια μου (μένουν σε άλλη πόλη 3 ώρες μακρυά και βλεπόμαστε σ/κ). Ο γιός θα παίξει σήμερα το φθινόπωρο και η κόρη την άνοιξη στη θεατρική παράσταση του νηπιαγωγείου τους. Τι θα φηφίζατε? (Εμμέσως θέτω το ερώτημα εάν θα δοθεί παράταση τη Δευτέρα για ΟΕ και ΕΕ).

Να πας να δεις και να καμαρώσεις τα παιδάκια σου...πολλές στιγμές έχουμε χάσει από την ζωή τους..μην κάνεις την χάρη στον κάθε "Χαρούλη"...παράταση θα δοθεί...δεν δουλεύει το σύστημα και εφόσον ζήτησε παράταση η ΠΟΦΕΕ...(μην με βρίσεις  :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέμε αστειάκια για να ξεγελάσουμε την αγωνία μας και να πνίξουμε το άγχος μας. Αλλά δεν είναι δυνατόν να μη δοθεί νέα προθεσμία λήξης (όχι παράταση, είναι απαράδεκτη , δεν είμαστε επαίτες) και μάλιστα σήμερα, για τις ΟΕ-ΕΕ και την Δευτέρα για τις δηλώσεις Φ.Π. Και να ακολουθήσουν και οι άλλες. Ας τηρήσουν τον νόμο που ψήφισαν, επιτέλους και ας συντονιστεί η ΠΟΦΕΕ με τους συλλόγους και τις Ενώσεις , μέλη της.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παλεύεται το μπουρδέλο ......μονίμως ένα...μικρο κυκλακι  στη μέση  της οθόνης μου βγάζει..! Φόρτωσε μάνα μου.....Αντε ντε...

 

Τη πίστη σου βγάζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην χαλαρώσετε,  σας προσφέρω λίγα ψήγματα αρχαίας σοφίας ,

 

 

"Ενός κακού μύρια έπονται"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ιστοσελίδα δεν είναι διαθέσιμη

Η σύνδεση με τον ιστότοπο www.gsis.gr διακόπηκε.

Δείτε ορισμένες προτάσεις:

  • Επαναλάβετε τη φόρτωση αυτής της ιστοσελίδας αργότερα.

  • Ελέγξτε τη σύνδεση σας στο Διαδίκτυο. Επανεκκινήστε δρομολογητές, μόντεμ ή άλλες συσκευές δικτύου που ενδεχομένως χρησιμοποιείτε.
  • Δοκιμάστε να προσθέσετε το Google Chrome ως επιτρεπόμενο πρόγραμμα στις ρυθμίσεις του τείχους προστασίας ή του λογισμικού προστασίας από ιούς. Αν συμπεριλαμβάνεται ήδη στα επιτρεπόμενα προγράμματα, δοκιμάστε να το διαγράψετε από τη λίστα με τα επιτρεπόμενα προγράμματα και να το προσθέσετε ξανά.
  • Εάν χρησιμοποιείτε έναν διακομιστή μεσολάβησης, ελέγξτε τις ρυθμίσεις του διακομιστή μεσολάβησης ή επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του δικτύου σας για να βεβαιωθείτε ότι ο διακομιστής μεσολάβησης λειτουργεί. Εάν δεν πιστεύετε ότι απαιτείται η χρήση διακομιστή μεσολάβησης, προσαρμόστε τις ρυθμίσεις του διακομιστή μεσολάβησης: Μεταβείτε στο μενού του Chrome > Ρυθμίσεις > Εμφάνιση σύνθετων ρυθμίσεων… > Αλλαγή ρυθμίσεων διακομιστή μεσολάβησης... > Ρυθμίσεις LAN και καταργήστε την επιλογή του πλαισίου ελέγχου "Χρήση διακομιστή μεσολάβησης για το LAN".

Σφάλμα 101 (net::ERR_CONNECTION_RESET): Έγινε επαναφορά της σύνδεσης.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα θα φταίω εγώ να ζητήσω παράταση για τα Ε5?????

 

Παράταση να δώσουν σε κάτι που δεν λειτουργεί ? Νέα προθεσμία ίσως ? Όχι όμως πάλι "για την διευκόλυνση των φορολογουμένων" ! Ας τολμήσουν πλέον να αναφέρουν την αλήθεια : λόγω των προβλημάτων στην λειτουργία κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ιστοσελίδα δεν είναι διαθέσιμη

Η σύνδεση με τον ιστότοπο www.gsis.gr διακόπηκε.
Δείτε ορισμένες προτάσεις:
  • Επαναλάβετε τη φόρτωση αυτής της ιστοσελίδας αργότερα.
  • Ελέγξτε τη σύνδεση σας στο Διαδίκτυο. Επανεκκινήστε δρομολογητές, μόντεμ ή άλλες συσκευές δικτύου που ενδεχομένως χρησιμοποιείτε.
  • Δοκιμάστε να προσθέσετε το Google Chrome ως επιτρεπόμενο πρόγραμμα στις ρυθμίσεις του τείχους προστασίας ή του λογισμικού προστασίας από ιούς. Αν συμπεριλαμβάνεται ήδη στα επιτρεπόμενα προγράμματα, δοκιμάστε να το διαγράψετε από τη λίστα με τα επιτρεπόμενα προγράμματα και να το προσθέσετε ξανά.
  • Εάν χρησιμοποιείτε έναν διακομιστή μεσολάβησης, ελέγξτε τις ρυθμίσεις του διακομιστή μεσολάβησης ή επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του δικτύου σας για να βεβαιωθείτε ότι ο διακομιστής μεσολάβησης λειτουργεί. Εάν δεν πιστεύετε ότι απαιτείται η χρήση διακομιστή μεσολάβησης, προσαρμόστε τις ρυθμίσεις του διακομιστή μεσολάβησης: Μεταβείτε στο μενού του Chrome > Ρυθμίσεις > Εμφάνιση σύνθετων ρυθμίσεων… > Αλλαγή ρυθμίσεων διακομιστή μεσολάβησης... > Ρυθμίσεις LAN και καταργήστε την επιλογή του πλαισίου ελέγχου "Χρήση διακομιστή μεσολάβησης για το LAN".
Σφάλμα 101 (net::ERR_CONNECTION_RESET): Έγινε επαναφορά της σύνδεσης.

 

 

Λοιπόν : ένα κόλπο που φαίνεται να λειτουργεί ! Προσπαθήστε να μπείτε με αποθηκευμένη σελίδα (πχ των κωδικών εισόδου) και μετά λειτουργεί ! Αν πας όμως από την αρχή με είσοδο στο www.gsis.gr δεν μπαίνει με τίποτα. Δηλαδή παίζουμε παιχνιδάκια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος είπε ότι δεν δουλεύει ?

ε ??

 

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ
ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΕΣΟΔΩΝ
ΓΕΝΙΚΗ Δ/ΝΣΗ ΦΟΡΟΛ.ΕΛΕΓΧΩΝ & ΕΙΣΠΡΑΞΗΣ ΔΗΜ. ΕΣΟΔΩΝ
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΣΥΜΜΟΡΦΩΣΗΣ

Θεσσαλονίκης & Χανδρή 1
Μοσχάτο

Κατηγορία Δηλώσεων: Φ.Π.Α.
Είδος Δήλωσης: ΠΕΡΙΟΔΙΚΗ Φ.Π.Α. (ΒΙΒΛΙΑ Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ)
Περίοδος Δήλωσης:ΜΑΪΟΣ 2013

Αποδέκτης: χχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ


Αγαπητέ/ή κύριε/α,

Θα θέλαμε να σας υπενθυμίσουμε ότι, με βάση τα στοιχεία Μητρώου του Ο.Π.Σ. TAXIS, έχετε υποχρέωση υποβολής περιοδικής δήλωσης Φ.Π.Α. με καταληκτική ημερομηνία την :

  • 20η του μήνα, εφόσον προκύπτει χρεωστικό υπόλοιπο,
  • τελευταία ημέρα του μήνα, εφόσον προκύπτει μηδενικό ή πιστωτικό υπόλοιπο.

Εάν έχετε ήδη υποβάλει τη δήλωσή σας, μη λάβετε υπόψη το παρόν υπενθυμιστικό μήνυμα.

Με την ευκαιρία της επικοινωνίας μας, σας ενημερώνουμε ότι με την ΠΟΛ. 1129/3-6-2013 (http://www.gsis.gr/gsis/info/gsis_site/important_news/documents_inews/2013_pol_1129.pdf) έχουν επέλθει αλλαγές στον χρόνο και στον τρόπο υποβολής των περιοδικών δηλώσεων ΦΠΑ οι οποίες, για τις εμπρόθεσμες περιοδικές δηλώσεις, ισχύουν από 1.6.2013.

Για τις καταληκτικές ημερομηνίες μπορείτε να συμβουλευτείτε την ιστοσελίδα http://www.gsis.gr/gsis/info/gsis_site/Help/Deadlines/documents_Deadlines/proth_fpa_vies.pdf

Εάν θέλετε να επικοινωνήσετε με τη Διεύθυνσή μας μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την ηλεκτρονική μας διεύθυνση:[email protected]



 

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ
ΧΑΡΑ ΜΑΥΡΙΔΟΥ


ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Κάθε ηλεκτρονικό μήνυμα που σας στέλνουμε από τη Γενική Γραμματεία Πληροφοριακών Συστημάτων, εφόσον δεν αποτελεί απάντηση σε προηγούμενο δικό σας, περιλαμβάνει στο πάνω μέρος του το όνομά σας και το όνομα χρήστη (Username). Εάν λάβετε μήνυμα που αναφέρει ότι προέρχεται από τη Γενική Γραμματεία Πληροφοριακών Συστημάτων χωρίς να περιέχει τα στοιχεία αυτά και δεν αποτελεί απάντηση σε προηγούμενο δικό σας μήνυμα, να το διαγράψετε μια και θα είναι πλαστό και πιθανώς να περιέχει κακόβουλο περιεχόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος είπε ότι δεν δουλεύει ?

ε ??

 

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ

ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΕΣΟΔΩΝ

ΓΕΝΙΚΗ Δ/ΝΣΗ ΦΟΡΟΛ.ΕΛΕΓΧΩΝ & ΕΙΣΠΡΑΞΗΣ ΔΗΜ. ΕΣΟΔΩΝ

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΣΥΜΜΟΡΦΩΣΗΣ

Θεσσαλονίκης & Χανδρή 1

Μοσχάτο

Κατηγορία Δηλώσεων: Φ.Π.Α.

Είδος Δήλωσης: ΠΕΡΙΟΔΙΚΗ Φ.Π.Α. (ΒΙΒΛΙΑ Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ)

Περίοδος Δήλωσης:ΜΑΪΟΣ 2013

Αποδέκτης: χχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ

Αγαπητέ/ή κύριε/α,

Θα θέλαμε να σας υπενθυμίσουμε ότι, με βάση τα στοιχεία Μητρώου του Ο.Π.Σ. TAXIS, έχετε υποχρέωση υποβολής περιοδικής δήλωσης Φ.Π.Α. με καταληκτική ημερομηνία την :

  • 20η του μήνα, εφόσον προκύπτει χρεωστικό υπόλοιπο,
  • τελευταία ημέρα του μήνα, εφόσον προκύπτει μηδενικό ή πιστωτικό υπόλοιπο.

Εάν έχετε ήδη υποβάλει τη δήλωσή σας, μη λάβετε υπόψη το παρόν υπενθυμιστικό μήνυμα.

Με την ευκαιρία της επικοινωνίας μας, σας ενημερώνουμε ότι με την ΠΟΛ. 1129/3-6-2013 (http://www.gsis.gr/gsis/info/gsis_site/important_news/documents_inews/2013_pol_1129.pdf) έχουν επέλθει αλλαγές στον χρόνο και στον τρόπο υποβολής των περιοδικών δηλώσεων ΦΠΑ οι οποίες, για τις εμπρόθεσμες περιοδικές δηλώσεις, ισχύουν από 1.6.2013.

Για τις καταληκτικές ημερομηνίες μπορείτε να συμβουλευτείτε την ιστοσελίδα http://www.gsis.gr/gsis/info/gsis_site/Help/Deadlines/documents_Deadlines/proth_fpa_vies.pdf

Εάν θέλετε να επικοινωνήσετε με τη Διεύθυνσή μας μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την ηλεκτρονική μας διεύθυνση:[email protected]

 

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

ΧΑΡΑ ΜΑΥΡΙΔΟΥ

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Κάθε ηλεκτρονικό μήνυμα που σας στέλνουμε από τη Γενική Γραμματεία Πληροφοριακών Συστημάτων, εφόσον δεν αποτελεί απάντηση σε προηγούμενο δικό σας, περιλαμβάνει στο πάνω μέρος του το όνομά σας και το όνομα χρήστη (Username). Εάν λάβετε μήνυμα που αναφέρει ότι προέρχεται από τη Γενική Γραμματεία Πληροφοριακών Συστημάτων χωρίς να περιέχει τα στοιχεία αυτά και δεν αποτελεί απάντηση σε προηγούμενο δικό σας μήνυμα, να το διαγράψετε μια και θα είναι πλαστό και πιθανώς να περιέχει κακόβουλο περιεχόμενο.

 

clock_by_farnk05.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...