Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΙΚΑ.GR - ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΟΤΗΤΑ


helenkaf

Ερώτηση

ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΔΕΝ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ (ΟΥΤΕ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΣΕ ΠΟΤΕ - ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΗΤΡΩΟ ΣΤΟ ΙΚΑ), ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ WWW.IKA.GR ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΚΤΥΠΩΣΟΥΜΕ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΟΤΗΤΑ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

ασε το δάνειο ρε Στέφανε

αφού μιλάει για πρόσωπα της περιπτ ε και για θεώρηση

Τα πρόσωπα των περ, γ, ε, και στ, όταν δεν έχουν μία από τις ιδιότητες i έως και iii της περίπτωσης γ υποβάλλουν, αντί για βεβαίωση ασφαλιστικής ενημερότητας, σχετική Υπεύθυνη Δήλωση του Ν. 1599Ι86 στη Δ.Ο.Υ. κατά τη θεώρηση βιβλίων και στοιχείων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ πάντως ζητάω βεβαίωση μη οφειλής... Ούτε απογραφής, ούτε κυρίου οικοδομικού έργου. Αν κάποιος είναι κύριος οικοδομικού έργου, είτε χρωστάει είτε όχι, πρέπει να πάρει τη σχετική βεβαίωση από το ΙΚΑ.Την πάτησα μια φορά με κάποιον που ισχυρίζονταν ότι δεν έχει οικοδομικό έργο και τελικά όχι μόνο είχε αλλά και χρωστούσε πάνω από 6.000 κιόλας και μου πήρε πολύ καιρό να ανακτήσω την αξιοπιστία μου ως γραφείο (είμαστε και λίγοι εδώ και γνωριζόμαστε καλά). Δεν εγκρίνω τη σκοπιμότητα της σχετικής διάταξης, δεν θέλω όμως και να παρακάμψω τη νομοθεσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αχιλλέα όντως και γω δεν την βρίσκω

έτσι 'ηταν το υπόδειγμα του γκας , θα το δω και θα επανέλθω γιατί θυμάμαι ότι υπήρξε και πολ σχετική

Σας έχω πει να τσεκάρετε τα υποδείγματα του gus.. :P

25/06/2001 μία ΠΟΛ βγήκε.. η 1160.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αχιλλέα

εγώ ζητώ από τον πελάτη μου την υπέυθυνη δήλωση με το γνήσιο της υπογραφής του

αν υπογράφει παπαριές δικό του πρόβλημα και όχι δικό μου.

να προσθέσω ότι από τότε (2001) και ο ΚΒΣ στην Χαλκίδα έχει μια μεγάλη σχετική ανακοίνωση πάνω από τον γκισέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ναι Γιάννη, αλλά η 1160 ζητάει ΥΔ ότι δεν οφείλεις στην περίπτωση που δεν είσαι κύριος οικοδομικού έργου. Δεν προβλέπει ΥΔ ότι δεν είσαι. Ο υπάλληλος του ΚΒΣ μου ζητάει βεβαίωση ότι δεν είναι κύριος οικοδομικού έργου. Εγώ του πάω ΥΔ ότι δεν οφείλει εισφορές. Πέρα από την πρακτική αντιμετώπιση των διάφορων ΔΟΥ που το συγχωνεύουν (και καλά κάνουν), εγώ τι να απαντήσω στον υπάλληλο που φοβάται μην τυχόν και θεωρήσει καμία ΑΛΠ σε κανέναν φουκαρά και τον στείλουν για ΕΔΕ αν ο φουκαράς έχει κανένα αυθαίρετο στην παραλία και τον τσίμπησε το ΙΚΑ; (πάω για πρόβα να αλλάξω παραστασεις...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...