Προς το περιεχόμενο

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΚΛΟΓΩΝ ΣΤΟ ΟΕΕ ΣΤΙΣ 9-12-0007


επισκέπτη Επισκέπτης-nikos-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρομαι που το ακούω (διαβάζω). Επειδή εκτιμάω τον Νταγιάννη και ξέρω οτι εχουμε ιδιες απόψεις σε αυτά τα θέματα.

Ο συγκεκριμένος άνθρωπος πιστεύω ότι έκανε απλώς το ηθικώς σωστό. Αν ήταν άλλος στην θέση του ίσως να μην γινόταν το ίδιο.

Δεν βλέπω να υπάρχει λόγος να χαίρεσαι αλλά για να στεναχωριέσαι γιατί εγώ από την πλευρά μου δεν πιστεύω ότι υπάρχουν πολλά "ανοιχτά μυαλά" στο ΟΕΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 83
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σούλη μήπως διαφωνείς με τον όρο "κορόιδο" ? Με την ανοχή του κράτους δεν έγινε αυτό?

Γρηγόρη με την ανοχή του κράτους έχουμε κάτι εκατοντάδες χιλιάδες "συμβασιούχους" και πολλά άλλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρηγόρη με την ανοχή του κράτους έχουμε κάτι εκατοντάδες χιλιάδες "συμβασιούχους" και πολλά άλλα..

Δεν λέω ότι σε καταλαβαίνω, συμφωνώ ότι υπάρχουν κάποια πράγματα που βολεύουν, το κράτος, εμένα, εσένα, τον δίπλα, κλπ κλπ. Τον σημαντικότερο ρόλο όμως παίζει η αρχή, από που ξεκινά και το δούλεμα? Οι διαφημίσεις πάντως συνεχίζονται Σούλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και μας κάνουν την τιμή να συμμετέχουν και μέλη ενεργά στα του ΟΕΕ να ρωτήσω κάτι που έχει μείνει ασχολίαστο.

Σύμφωνα με τα αποτελέσματα που δίνει η ΑΚΙΟΕ (η μόνη που δίνει αποτελέσματα) στις εκλογές ψήφισαν συνολικά 19.828 οικονομολόγοι.

Πόσα είναι τα μέλη του ΟΕΕ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παρακαλούσα τους φίλους που έχουν απαντήσει με παράθεση σε δικές μου απαντήσεις ,

να διορθώσουν τις απαντήσεις τους .

Κωστή ,

σου ζητώ συγνώμη για την διακωμώδηση του θέματος απο πλευράς μου ,

με τους γύρους και τις ντομάτες .

Δεν γνώριζα οτι ο επισκέπτης ΝΙΚΟΣ ,

άνοιξε θέμα με τα αποτελέσματα των εκλογών ,

για να ρολάρετε το θέμα του ΟΕΕ.

Σου εύχομαι ειλικρινά και απο ψυχής ,

καλό ρολάρισμα ,

καλή επιτυχία στο δύσκολο έργο σου .

Ο Φίλος σου

DAS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λέω ότι σε καταλαβαίνω, συμφωνώ ότι υπάρχουν κάποια πράγματα που βολεύουν, το κράτος, εμένα, εσένα, τον δίπλα, κλπ κλπ. Τον σημαντικότερο ρόλο όμως παίζει η αρχή, από που ξεκινά και το δούλεμα? Οι διαφημίσεις πάντως συνεχίζονται Σούλη.

Εγώ Γρηγόρη δεν ξέρω από διαφημίσεις..

Όταν άρχισε η συγκεκριμένη συζήτηση πήγα στο site του Υπουργείου Παιδείας και είδα τα δικαιώματα των αποφοίτων των διάφορων σχολών..

δεν είδα κάτι παραπλανητικό..

παρ'όλα αυτά επιμένω ότι άλλο τα επαγγελματικά δικαιώματα, μιλάω ειδικά για τον λογιστικό κλάδο, και άλλο το θέμα του Ο.Ε.Ε. που άλλος είναι ή αν θες θα έπρεπε να είναι ο ρόλος του.

με συγχωρείς αν δεν έχω γνώση για κάποια θέματα.. αλλά είπαμε σαν φτυχιούχος και κάποιας ηλικίας δεν με απασχόλησαν γιατί μου την έδωσαν εξαρχής την Α'..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνώριζα οτι ο επισκέπτης ΝΙΚΟΣ ,

άνοιξε θέμα με τα αποτελέσματα των εκλογών ,

για να ρολάρετε το θέμα του ΟΕΕ.

δεν ξέρω ποιός είναι ο επισκέπτης ΝΙΚΟΣ αλλά αν ήθελε σοβαρή κουβέντα θα ήταν μέλος Νίκος..

το έχουμε ξαναπεί.. ούτε σ'αυτή την ενότητα μη μέλη.. ακούς αφεντικό?

ειδικά όταν λέμε Ανακοινώσεις - Προσκλ. Συλλόγων - Οργανώσεων ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ..

Συμφωνώ δεν πρέπει να συνδέεται η αμοιβή για την Άδεια (η οποία παρεπιπτόντως πρέπει να μειωθεί ή τέλος πάντων να έχει μεγαλύτερη χρονική διάρκεια) με την θεώρηση..

Διαφωνώ.. η Ελληνική πραγματικότητα δεν είναι κάτι που μας τιμά.. ούτε που θέλουμε να την διαιωνίσουμε.. πρέπει να την

αλλάξουμε..κοροϊδο δεν πιάστηκε κανείς .. που δεν ήθελε να πιαστεί..εκτός από τις διαφημίσεις υπάρχουν και οι νόμοι..

απλά όλοι ποντάρουμε στο μπάχαλο..αυτό δεν απαλλάσσει βέβαια το Ο.Ε.Ε. από τις ευθύνες του.

ένας φτυχιούχος που δεν έχει να χωρίσει τίποτα και με κανέναν.

ακριβως με αυτη την εννοια το λεω Θαναση

μεσα στο μπαχαλο που υπαρχει αυτος που υποτιθεται οτι ειναι θεματοφυλακας του επαγγελματος δεν κανει τιποτε για να απαγορευσει τους σχολαρχες να κερδιζουν απο την απογνωση των γονιων για το μελων των παιδιων τους

ακομη το λεω και για το ιδιο το κρατος που δεν εχει ενα προγραμματισμο στα επαγγελματα και τις σπουδες

αλλα μην ανοιξουμε τετοιο θεμα εδω γιατι δεν θα τελειωσουμε ουτε αυριο-μεθαυριο μεταμεθαυριο .....................

οσο για το καλαμι το λεω σοβαροτατα

και μπορεις να το δεις και απο δω

συναδελφοι πτυχιουχοι ΑΕΙ (που το κραδαινουν κι ολας το πτυχιο) και συναδελφοι ΤΕΙ, ΙΕΚ ή ακομη και "απλη πολιτες" (γεια σου Κιμωνα)

μετραμε γνωσεις και απαντησεις και βγαζουμε συμπερασμα

αρα η σημερινη πραγματικοτητα δεν εχει αλλαξει απο την λαικη ρηση

ΤΑ ΡΑΣΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΠΑΠΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαλεξες τον δυσκολο δρομο..

Το ευκολο ειναι να εισαι μεσα και να συμβιβαζεσαι..

Το ευκολοτερο βεβαια ειναι να εισαι απο εξω και να κρινεις...τζαμπα μαγκας δηλαδη ..

ΚΡΙΜΑ...........

Ενας τσαμπα μαγκας που δεν του δινουν το δικαιωμα να γινει ΜΑΓΚΑΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαλεξες τον δυσκολο δρομο..

Το ευκολο ειναι να εισαι μεσα και να συμβιβαζεσαι..

Το ευκολοτερο βεβαια ειναι να εισαι απο εξω και να κρινεις...τζαμπα μαγκας δηλαδη ..

Αυτό μου διέφυγε, επειδή γενικά τα χα χα, τα χου χου και τις τελίτσες δεν τις πολυ συμπαθώ και δεν ταιριάζουν σε όλα τα θέματα αλλά μιας και ασχοληθήκαμε με το παρόν θέμα μπορούμε να μάθουμε ποιους από μας θεωρείτε τζαμπα μάγκες? Και κυρίως να μας δώσετε έναν υποτυπώδη ορισμός για το τι θεωρείτε εσείς μαγκιά και δύσκολο δρόμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο συγκεκριμένος άνθρωπος πιστεύω ότι έκανε απλώς το ηθικώς σωστό. Αν ήταν άλλος στην θέση του ίσως να μην γινόταν το ίδιο.

Δεν βλέπω να υπάρχει λόγος να χαίρεσαι αλλά για να στεναχωριέσαι γιατί εγώ από την πλευρά μου δεν πιστεύω ότι υπάρχουν πολλά "ανοιχτά μυαλά" στο ΟΕΕ.

Χαίρομαι που δεν ισχύουν αυτά που έγραψε ο Γιάννης. Και επίσης χαίρομαι, επειδή σε κανένα περιφερειακό τμήμα απο αυτά που ξέρω, δεν γίνονται τέτοιες διακρίσεις. Απλά, γίνεται το σωστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..ΤΑ ΡΑΣΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΠΑΠΑ

Αποστόλη δεν θέλω να γίνω αρεστός σε κανέναν..

και να προσθέσω αν θες " τα πτυχία δεν κάνουν τον Λογιστή"

αλλά καθορίζουν τα όποια επαγγελματικά του δικαιώματα .. όπως και του Παπά..

για όλα τα άλλα να συμφωνήσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποστόλη δεν θέλω να γίνω αρεστός σε κανέναν..

και να προσθέσω αν θες " τα πτυχία δεν κάνουν τον Λογιστή"

αλλά καθορίζουν τα όποια επαγγελματικά του δικαιώματα .. όπως και του Παπά..

για όλα τα άλλα να συμφωνήσω..

...και εδώ κολάει (αν μου επιτρέπεις Σούλη) το ....φοβάμαι όλα αυτά που θα γίνουν για μένα χωρίς εμένα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που δεν ισχύουν αυτά που έγραψε ο Γιάννης. Και επίσης χαίρομαι, επειδή σε κανένα περιφερειακό τμήμα απο αυτά που ξέρω, δεν γίνονται τέτοιες διακρίσεις. Απλά, γίνεται το σωστό.

Ποιος Γιάννης? Ο VATS έγραψε όχι ο Χαλκιδέος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που δεν ισχύουν αυτά που έγραψε ο Γιάννης (?????) . Και επίσης χαίρομαι, επειδή σε κανένα περιφερειακό τμήμα απο αυτά που ξέρω, δεν γίνονται τέτοιες διακρίσεις. Απλά, γίνεται το σωστό.

όλα τα στραβά καρβέλια ο Γιάννης τα κάνει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω που χτυπαω.

το σιγουρο ειναι οτι εχω μια μανια να βλεπω λιγο λοξα.

Εμενα δεν με νοιαζει αν ειναι ο Αλεβιζακης απο πανω ή οποιος αλλος.

Εμενα με νοιαζει που ο Σταυρουλακης φωναζει μονος του.

Και αντι να τον ενισχυσουμε για να αποδυναμωσουμε τον Αλεβιζακη και καθενα τετοιο, τον επιπλητουμε κιολας.

(Συμβολικα τα ονοματα, βαλτε οποια αλλα στη θεση τους θελετε)

Α και με την ευκαιρια, εγω καβαλημενους βλεπω πολλους απεξω, απο τους ανευ πτυχιων. Ισα-ισα που ξερω πτυχιουχους που κρυβουν τα πτυχια τους.

Και στο κατω-κατω δεν μας τα χαρισε κανεις.

Ολοι με καποιο τροπο τα εχουμε ακριβοπληρωσει. Ε δε θα φερουμε και το βαρος οτι αδικουμε κανενα, επειδη προσπαθησαμε για κατι καλυτερο, που ισως και για μας να μην ηρθε ποτε.

Αν καποιος πτυχιουχος ή μη αισθανεται οτι του τρωνε το ψωμι να ψαξει αλλου τις αιτιες.

Εγώ συμφωνώ με αυτό.

Μόνο στον κλάδο μας, αισθανόμαστε αμήχανα επειδή ονομάζουμε τους εαυτούς μας Οικονομολόγους. Οσοι δεν θέλουν τον τίτλο, ας τον αποκηρυξουν. Δεν σημαίνει οτι οποιος λέγεται Οικονομολόγος ειναι καβαλημένο καλάμι. Οποιος τελειώνει την Ιατρική, λέγεται Ιατρός. Οποιος τελειώνει Πολυτεχνείο λέγεται Μηχανικός, Οποιος τελειώνει Νομική λέγεται Νομικός.

Επειδή οι μή πτυχιούχοι, δεν μπορούν να φηφίσουν στις εκλογές του ΟΕΕ, όπως οι πτυχιούχοι (ή Φτωχιούχοι, ή τυχιουχοι.. οπως θέλετε πέστε το), δεν σημαίνει οτι κάποιοι κάνουν πόλεμο και έχουν εξωβελισει τους Λογιστές. Ηθελαν, αγωνίστηκαν, εφτιαξαν το ΟΕΕ για να κατοχυρωθεί ο Οικονομολόγος ΟΠΟΥ και αν εργάζεται. Αν το πέτυχε η όχι, φαίνεται. Πρώτη επιλογή ηταν οι Ελ. Επαγγελματίες (Λογιστές κλπ).

Υπάρχουν Οι σύλλογοι, οπου Πτυχιούχοι και μή πτυχιούχοι, Απόφοιτοι ΑΕΙ, ΤΕΙ, ΙΕΚ, Λυκείου κλπ ΟΛΟΙ μαζί αισθάνονται ως μία ομάδα χωρίς διακρίσεις και παλεύουν για τα δικαιώματα τους. Δικαίωμά τους και 'μαγκιά' τους.

Στο ΟΕΕ, Υπάρχουν ως Οικονομολόγοι και οι Δημόσιοι Υπάλληλοι οι οποίοι υπηρετούν εναν Απόφοιτο Λυκείου, και Οι Τραπεζικοί, που υπηρετούν εναν απόφοιτο ΤΕΙ Δομικών Εργων, Και Οι Σύμβουλοι Επιχειρήσεων, κλπ κλπ. Δεν ειναι λοιπόν ΜΟΝΟ οι Λογιστές. Ειναι ΚΑΙ οι Λογιστές.

Αν πάλι κάποιος Οικονομολόγος πιστεύει οτι για ολα φταίνε οι Μη πτυχιούχοι Λογιστές, τότε, οπως λέει και η Χρύσα, ας ψάξει αλλού να βρεί την αιτία.

Αλλο το ένα λοιπόν, αλλο το άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος Γιάννης? Ο VATS έγραψε όχι ο Χαλκιδέος

ΓΡΑΨΕ ΛΑΘΟΣ.. Βαγγέλης ειναι το σωστό...

Χαλκιδαίε, ούτε ειχα κατά νού εσένα. (με απασχολεί ενας αλλος Γιάννης απο το πρωί στο γραφείο μου, για αυτό μου έφυγε.. Ειναι και η ηλικία που δεν με βοηθάει)

Sorry πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο για το καλαμι το λεω σοβαροτατα

και μπορεις να το δεις και απο δω

συναδελφοι πτυχιουχοι ΑΕΙ (που το κραδαινουν κι ολας το πτυχιο) και συναδελφοι ΤΕΙ, ΙΕΚ ή ακομη και "απλη πολιτες" (γεια σου Κιμωνα)

μετραμε γνωσεις και απαντησεις και βγαζουμε συμπερασμα

αρα η σημερινη πραγματικοτητα δεν εχει αλλαξει απο την λαικη ρηση

ΤΑ ΡΑΣΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΠΑΠΑ

Επειδη πηρα μερος σε αυτη τη χαζοκουβεντα περι καλαμιου, θελω να πω οτι το καλαμι πρεπει να σου παει, να σου ταιριαζει σαν χαρακτηρας, για να το καβαλησεις, δεν εχει να κανει με το τι διαθετει ο καθενας.

Ενα πτυχιο ειναι απλα ενα κριτηριο για το συγκεκριμενο θεμα, που συζηταμε. Τοχεις εισαι μελος, δεν τοχεις δεν εισαι, σιγα τ αυγα!!!!

Και οχι, Μαρια, δεν ειχα εσενα στο μυαλο μου οταν εγραφα και ουτε κανενα αλλο συγκεκριμενο προσωπο.

Ειχα την εικονα που μου δημιουργηθηκε τοσα χρονια και μετα απο απειρες συζητησεις και μεσα και εξω απο το φορουμ.

το θεμα ειναι αλλου. Το ΟΕΕ καλως ή κακως εγινε απο αυτους που εγινε γι αυτους που εγινε, Το πετροβολαμε και οι μεσα και οι εξω μεχρι να γκρεμιστει (θα ηταν μια καλη λυση για να ξαναφτιαχτει απο την αρχη) ή το προστατευουμε και το βελτιωνουμε και με ποιο τροπο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και εδώ κολάει (αν μου επιτρέπεις Σούλη) το ....φοβάμαι όλα αυτά που θα γίνουν για μένα χωρίς εμένα!

Μαρία ελεύθερα..

μην επιτρέψεις να γίνει τίποτα χωρίς εσένα.. άλλωστε υπάρχουν ή μπορούν να δημιουργηθούν "φορείς" στους οποίους μπορείς να παλέψεις γι'αυτό..

εγώ περιμένω να δω τις όποιες θέσεις..διεκδικήσεις..απόψεις..

γιατί το να μιλαμε γενικά και αόριστα δεν έχει νόημα..

και δημιουργεί παρεξηγήσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΡΙΜΑ...........

Ενας τσαμπα μαγκας που δεν του δινουν το δικαιωμα να γινει ΜΑΓΚΑΣ

Διομηδη (και για το Γρηγορη επισης) δεν μιλησα για εσας που δεν μπορειτε να ειστε μεσα.

Μιλησα για ολους αυτους που ειναι μεσα και δεν εκαναν τον κοπο να πανε να ριξουν την ψηφο τους.

Ειναι οι χειροτεροι κριτες, να ειστε σιγουροι.

Κατι που ξερεις οτι δεν εισαι μην το παιρνεις τοσο ευκολα επανω σου. Κανεις δεν μπορει να σου προσαψει κατι που δεν εισαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΟΣ: konsppa, grzoka

Επτρέψτε μου να έχω άλλη άποψη.

ΠΡΟΣ: Kωστή Σταυρουλάκη

Οχι, η μόνη αναμιξη οτι πήγα και ψήφισα προχτές και αν δεν ήταν φίλος αυτός που έβαζε υποψήφιος δεν θα πήγαινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ συμφωνώ με αυτό.

Μόνο στον κλάδο μας, αισθανόμαστε αμήχανα επειδή ονομάζουμε τους εαυτούς μας Οικονομολόγους. Οσοι δεν θέλουν τον τίτλο, ας τον αποκηρυξουν. Δεν σημαίνει οτι οποιος λέγεται Οικονομολόγος ειναι καβαλημένο καλάμι. Οποιος τελειώνει την Ιατρική, λέγεται Ιατρός. Οποιος τελειώνει Πολυτεχνείο λέγεται Μηχανικός, Οποιος τελειώνει Νομική λέγεται Νομικός.

Επειδή οι μή πτυχιούχοι, δεν μπορούν να φηφίσουν στις εκλογές του ΟΕΕ, όπως οι πτυχιούχοι (ή Φτωχιούχοι, ή τυχιουχοι.. οπως θέλετε πέστε το), δεν σημαίνει οτι κάποιοι κάνουν πόλεμο και έχουν εξωβελισει τους Λογιστές. Ηθελαν, αγωνίστηκαν, εφτιαξαν το ΟΕΕ για να κατοχυρωθεί ο Οικονομολόγος ΟΠΟΥ και αν εργάζεται. Αν το πέτυχε η όχι, φαίνεται. Πρώτη επιλογή ηταν οι Ελ. Επαγγελματίες (Λογιστές κλπ).

Υπάρχουν Οι σύλλογοι, οπου Πτυχιούχοι και μή πτυχιούχοι, Απόφοιτοι ΑΕΙ, ΤΕΙ, ΙΕΚ, Λυκείου κλπ ΟΛΟΙ μαζί αισθάνονται ως μία ομάδα χωρίς διακρίσεις και παλεύουν για τα δικαιώματα τους. Δικαίωμά τους και 'μαγκιά' τους.

Στο ΟΕΕ, Υπάρχουν ως Οικονομολόγοι και οι Δημόσιοι Υπάλληλοι οι οποίοι υπηρετούν εναν Απόφοιτο Λυκείου, και Οι Τραπεζικοί, που υπηρετούν εναν απόφοιτο ΤΕΙ Δομικών Εργων, Και Οι Σύμβουλοι Επιχειρήσεων, κλπ κλπ. Δεν ειναι λοιπόν ΜΟΝΟ οι Λογιστές. Ειναι ΚΑΙ οι Λογιστές.

Αν πάλι κάποιος Οικονομολόγος πιστεύει οτι για ολα φταίνε οι Μη πτυχιούχοι Λογιστές, τότε, οπως λέει και η Χρύσα, ας ψάξει αλλού να βρεί την αιτία.

Αλλο το ένα λοιπόν, αλλο το άλλο.

Κωστα ξερεις τι με διαολιζει

οτι στο ΟΕΕ ειναι ΚΑΙ οι λυκοι ΚΑΙ τα προβατα

δεν εχουμε κοινα συμφεροντα οι ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΟΙ και οι ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΙΚΟ

δεν εχουμε κοινα συμφεροντα οι ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΟΙ και οι ΟΡΚΩΤΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ

δεν εχουμε κοινα συμφεροντα..........................

δεν μπροι λοιπον να υπαρχει ενα οργανο που να καθοριζει τα συμφεροντα των ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΩΝ οταν οι ιδιοι δεν εχουν κοινα συμφεροντα μεταξυ τους

και ΠΡΟΣΟΧΗ μην μου πει κανεις για το ΤΕΕ γιατι δεν εχει καμια σχεση

και απο εκει και περα θα του απαντησω για τον ΔΣΑ και τους Δικαστες που βγαζουν την ιδια σχολη και ειανι σε διαφορετικα συνδικαλιστικοεπιστημονικα οργανα γιατι απλα δεν ειναι ολοι νομικοι

ειναι οι ΛΥΚΟΙ και τα ΠΡΟΒΑΤΑ και ειανι σε διαφορετικη πλευρα, που ειναι και το σωστο

περα απο αυτα θα γραψω για μια ακομη φορα οτι το προβλημα με το ΟΕΕ το δημιουργουμε πρωτα και κυρια εμεις οι πτυχιουχοι (οχι προσωπικα αλλα ως εκπροσωπηση)

δεχομαστε τα λεφτα των αδειουχων για να κανουμε το κομματι μας, αλλα δεν δεχομαστε να εχουν και αυτοι γνωμοι και αποψη εστω για την διαχειρηση της προσωπικης τους καταστασης (οιονομικο απολογισμο των χρηματων που δινουν αλλα και επαγγελματικα θέματα)

βλεπεται οι ηγεσιες του ΟΕΕ δεν δεχθηκαν ποτε να υπάρχει μαι παραλληλη οργανωση κάτων απο το ΟΕΕ των αδειουχων λογιστων φοροτεχνικων που θα συμμετεχουν με δικαιωμα λόγου στις συνεδριασεις της ΚΔ.

οταν αυτοι οι ανθρωποι θα βγουν και θα αυτο οργανωθούν και θα διεκδικησουν τα νομιμα

τοτε για το ΟΕΕ θα ειναι πολυ πολυ αργα

ΥΓ

με την ευκαιρια αν και ασχτα δυο ειδησουλες

α) η ΓΣ του Λογιστικου Συλλογου Αθηνων ομοφωνα αποφασησε να υποβαλει αιτηση για ενταξη στην ΠΟΦΕΕ και να τροποποιηση το καταστατικο ώστε να εναρμονιστει με αυτο την ομοσπονδιας

β) Στις εκλογες που εγιναν εκλεχθηκε το ιδιο ΔΣ

ΑΛΩΝΙΑΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΤΟΥ ΕΙΡΗΝΗ

ΜΠΑΛΤΑΣ ΗΛΙΑΣ

ΠΟΛΥΓΓΕΡ ΜΙΧΑΛΗΣ

ΦΙΛΙΠΟΥΣΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

συντομα θα συγκροτηθουμε σε σωμα και θα εχεται νεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποστόλη δεν θέλω να γίνω αρεστός σε κανέναν..

και να προσθέσω αν θες " τα πτυχία δεν κάνουν τον Λογιστή"

αλλά καθορίζουν τα όποια επαγγελματικά του δικαιώματα .. όπως και του Παπά..

για όλα τα άλλα να συμφωνήσω..

Αυτο ακριβως. Βρειτε καποιο αλλο τροπο οριοθετησης ή οτιδηποτε πιο δικαιο ή πιο αξιοκρατικο 'η ο,τι αλλο και γω μαζι σας.

Τα πτυχια δεν κανουν το λογιστη και πολλοι ξερουν οτι πριν το πτυχιο ημουν καλυτερη λογιστρια, γιατι αγαπουσα αυτο που εκανα. Τωρα δεν το θελω με αυτες τις συνθηκες.

Οριστε ποιος εχει τα κοτσια να ενωσουμε τις δυναμεις μας ?

Δεν ειμαι κομπλεξικη να καβαλαω καλαμια. Εχω ενα πτυχιο και αρκετες γνωσεις και μου λειπουν τοσα αλλα στοιχεια που απαιτει αυτη η δουλεια.

Μηπως το προβλημα ολων μας ειναι αυτο και αντι να το δουμε καταματα τρωμε τις σαρκες μας?

Σε αυτο το χωρο ειμαστε ολοι απαραιτητοι. Ενωμενοι με οποιο τροπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπεται οι ηγεσιες του ΟΕΕ δεν δεχθηκαν ποτε να υπάρχει μαι παραλληλη οργανωση κάτων απο το ΟΕΕ των αδειουχων λογιστων φοροτεχνικων που θα συμμετεχουν με δικαιωμα λόγου στις συνεδριασεις της ΚΔ.

οταν αυτοι οι ανθρωποι θα βγουν και θα αυτο οργανωθούν και θα διεκδικησουν τα νομιμα

τοτε για το ΟΕΕ θα ειναι πολυ πολυ αργα

Κρατάω αυτό ..και απαντώ και στα άλλα..

Το ΟΕΕ είναι ή θα έπρεπε να είναι επιστημονικό επιμελητήριο.. θεσμοθετημένος σύμβουλος του κράτους κ.λ.π.

τα λέει το καταστατικό του..

μ'αυτή την έννοια χωράνε όλοι οι πτυχιούχοι ΑΕΙ ..είτε είναι Λογιστές επαγγελματίες και μισθωτοί..είτε είναι Ορκωτοί ..είτε εφοριακοί..

αν ήταν επαγγελματικό επιμελητήριο τότε έπρεπε να είναι μέσα μόνο οι επαγγελματίες κάποιου χώρου ..άρα πάμε σε Λογιστικό επιμελητήριο και τελειώνουμε..

ή θα πρέπει να γίνει αυτό που λες παραπάνω.. δλδ παράλληλη οργάνωση που θα συμπεριλάβει όλους τους Λογιστές ..

ας μας δώσει κάποιος τα στοιχεία ..κάποια δημοσίευσε η Α.Κ.Ι.Ο.Ε.

πόσα είναι τα μέλη και ποιοί ανήκουν σε κάθε κλάδο .. πόσοι έχουν άδεια Λογιστή-Φοροτέχνη κ.λ.π.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.......

οταν αυτοι οι ανθρωποι θα βγουν και θα αυτο οργανωθούν και θα διεκδικησουν τα νομιμα

τοτε για το ΟΕΕ θα ειναι πολυ πολυ αργα

...οταν ... θα ....θα ...θα...θα... ( τα μετρησα καλα :o )

εγω παντως δεν ελπιζω οτι θα προλαβω να το δω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...