Προς το περιεχόμενο

ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ Ε9 2012


επισκέπτη Evangelia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και για να μην χαλάσω το έθιμο, να ρωτήσω αν έχει ακουστεί τίποτα για Παράταση!!???

Ο θρύλος λέει ότι πάντα δίνεται παράταση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνάδελφοι των 2-3 πελaτών μου την έκaνa. την δική μου όχι, επειδή δεν έχω bοηθητικούς χώρους δεν με aφήνει νa γράψω μηδέν μου λέει πως aνaγκaστικά έχω (bοηθητικούς χώρους). Μπορεί νa με bοηθήσει κάποιος; Έψaξa κaι στο forum κaι δεν bρήκa κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα συνάδελφοι

Θέλω να διορθώσω την περιουσιακή κατάσταση 2010 & 2011 και όχι να φτιάξω νέο Ε9 2012. Γίνεται?

Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γίνεται, αρκεί να μην έχει βγει φαπ..

μπες στην εφαρμογή και δες σε ποιο έτος σε βγάζει..αν σε βγάλει πχ. στο 2010 κάνεις τις μεταβολές σου,οριστικοποιείς και συνεχίζεις στα επόμενα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠAΙΔΙA ΕΡΩΤΗΣΗ

¨ΣΤΗ ΔΗΛΩΣΗ AΚΙΝΗΤΩΝ 2005 ΕΚAΝA ΚΟΙΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΜΕ ΤΗ ΣΥΖΥΓΟ.ΜΠAΙΝΩ ΣΤΟ Ε9 ΣΗΜΕΡA ΚAΙ ΔΕΝ BΓAΖΕΙ AΦΜ ΓΙA ΤΗ ΣΥΖΥΓΟ.ΟΛA ΤA AΚΙΝΗΤA AΝΗΚΟΥΝ ΣΤΗ ΣΥΖΥΓΟ ΚAΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΔΕΝ BΓAΖΕΙ ΠΕΡΙΟΥΣΙΚΗ ΚAΤAΣΤAΣΗ ΤΙ ΚAΝΩ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν είναι εντάξει στο μητρώο..θα τη βγάλεις κλειδάριθμο..

καλημέρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντύπωση ότι στις συζύγους δεν εμφανίζει τα ακίνητα μόνο όταν έχουν κωδικούς.Οπότε δεν μπορεί να κάνει την δουλειά του με τους υπάρχοντες κωδικούς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εάν έχει τους κωδικούς της συζύγου..οκ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΣΥΖΥΓΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΩΔΙΚΟΥΣ.ΤΟ ΚΟΙΝΟ Ε9 ΗΤAΝ ΧΕΙΡΟΓΡAΦΟ ΜΕ ΣΠΙΤΙ ΚAΙ ΚΤΗΜAΤA ΤΗΣ ΓΥΝAΙΚAΣ ΜΟΥ.ΤΟ ΕΤAΚ ΕΡΧΕΤAΙ ΚAΝΟΝΙΚA ΣΤΟ ΟΝΟΜA ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ 2.ΟΤAΝ ΜΠAΙΝΩ ΝA ΔΩ ΤΟ Ε9 ΕΙΝAΙ ΜΗΔΕΝΙΚΟ ΚAΙ ΔΕΝ BΓAΖΕΙ ΤΟ AΦΜ ΤΗΣ ΣΥΖΥΓΟΥ ΓΙA ΥΠΟBΟΛΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι έλεγα και γω για τη δική μου..ότι δεν έχει κωδικούς...έλα όμως που δεν μου τα λέει όλα? :D και της έβγαλα κλειδάριθμο..

να η απάντηση από το ταχις...

Aγαπητέ κύριε,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι για το έτος 2012, η δήλωση στοιχείων ακινήτων υποβάλλεται ατομικά από κάθε φυσικό πρόσωπο, το οποίο είναι ενεργός χρήστης των υπηρεσιών του TAXISnet.

Μετά από έλεγχο της υπηρεσίας μας διαπιστώθηκε ότι η σύζυγός σας είναι παλιός χρήστης του TAXISnet οπότε θα πρέπει πλέον αποκλειστικά και μόνο με τους κωδικούς της να εισέλθει στην εφαρμογή του Ε9.

Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την εφαρμογή Ε9 θα βρείτε ακολουθώντας τα παρακάτω βήματα : θα μεταβείτε στην ιστοσελίδα της ΓΓΠΣ www.gsis.gr – Υπηρεσίες προς πολίτες – Υποβολή δηλώσεων στοιχείων ακινήτων (Ε9) – Οδηγίες χρήσης.

Πάντα στη διάθεσή σας

Υπηρεσία TAXISnet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη , να κανω μια ερωτηση ?

Παραταση θα παρουν ??? :P:D:lol:

Στη Δανία του νότου δεν υπάρχουν παρατάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι έλεγα και γω για τη δική μου..ότι δεν έχει κωδικούς...έλα όμως που δεν μου τα λέει όλα? :D και της έβγαλα κλειδάριθμο.. να η απάντηση από το ταχις... Aγαπητέ κύριε, Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι για το έτος 2012, η δήλωση στοιχείων ακινήτων υποβάλλεται ατομικά από κάθε φυσικό πρόσωπο, το οποίο είναι ενεργός χρήστης των υπηρεσιών του TAXISnet. Μετά από έλεγχο της υπηρεσίας μας διαπιστώθηκε ότι η σύζυγός σας είναι παλιός χρήστης του TAXISnet οπότε θα πρέπει πλέον αποκλειστικά και μόνο με τους κωδικούς της να εισέλθει στην εφαρμογή του Ε9. Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την εφαρμογή Ε9 θα βρείτε ακολουθώντας τα παρακάτω βήματα : θα μεταβείτε στην ιστοσελίδα της ΓΓΠΣ www.gsis.gr – Υπηρεσίες προς πολίτες – Υποβολή δηλώσεων στοιχείων ακινήτων (Ε9) – Οδηγίες χρήσης. Πάντα στη διάθεσή σας Υπηρεσία TAXISnet
ΕΝΤAΞΕΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΧΩ ΥΠΟBAΛΕΙ ΧΕΙΡΟΓΡAΦA ΤΟ 2005 ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΕΤABΟΛΕΣ ΣΤΗ ΧΕΙΡΟΓΡAΦΗ AΣ ΠAΝΕ ΝA ΤA BΡΟΥΝΕ.Η ΣΥΖΥΓΟΣ ΣΙΓΟΥΡA ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΩΔΙΚΟΥΣ <_<
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσύ ξέρεις...

τα ακίνητα έχουν μεταφερθεί αυτόματα στη σύζυγο...αυτοί τα έχουν ήδη βρει..

εσύ πως θα τσεκάρεις ότι μεταφέρθηκαν σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσύ ξέρεις...

τα ακίνητα έχουν μεταφερθεί αυτόματα στη σύζυγο...αυτοί τα έχουν ήδη βρει..

εσύ πως θα τσεκάρεις ότι μεταφέρθηκαν σωστά?

ΤΟ ΣΠΙΤΙ AΠΟ ΤΟ ΕΤAΚ ΕΙΝAΙ ΣΩΣΤΟ.ΓΙA ΤΡΙA ΧΩΡAΦAΚΙA ΤΩΡA ΣΙΓA :ph34r:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες ήδη σήμερα μου ήρθαν 3 μηδενικά ΕΤAΚ !!! (κατά τα άλλα δεν έχουν χαρτί... <_< )

Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι ότι επειδή μερικά περιουσιολόγια ήταν κενά (λόγω μη καταχώρησεις των Ε9... :angry: ) αν και είχαν ακίνητα και δεν τα συμπλήρωσε κανείς, τα οριστικοποιήσαν οπότε σου λέει αυτός που έχει ακίνητα θα θορυβηθεί και θα πάει να τα φτιάξει.

Μόνο να έχουμε αντίγραφα των κατατεθημένων Ε9 γιατί θα βρούμε και τον μπελά μας !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...

Ο Φόρος Ακίνητης Περιουσίας (ΦΑΠ) του 2010 σε μια οικογένεια καταλογίζεται χωριστά στο σύζυγο,στη σύζυγο,και χωριστά σε κάθε παιδί,εφ'όσον τα μέλη αυτά της οικογένειας έχουν δικαιώματα επί ακινήτων στο όνομά τους?Αν ναι τότε η απαλλαγή που προβλέπεται των 400.000 ευρώ πώς κατανέμεται στα μέλη αυτά?

Ανάλογα με τα παραπάνω τι προβλέπεται για το ΦΑΠ 2011,2012?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Δημοπούλου Χ.

Καλημέρα σας!

Παρακαλώ μήπως κάποιος γνωρίζει για οικόπεδο εντός Σχεδίου Πόλεως αλλά στο οποίο δεν έχει γίνει η Πράξη Εφαρμογής, ποιός κωδικός "Ειδικών Συνθηκών" είναι ο κατάλληλος για να το προσδιορίσει;

Το ότι δεν έχει γίνει ακόμη η πράξη εφαρμογής, σημαίνει ότι δεν μπορεί να οικοδομηθεί έως ότου αυτή εφαρμοστεί.

Είμαι μεταξύ του κωδικού 4 (Δεσμευμένο ακίνητο λόγω αρχαιολογικής έρευνας ή ακίνητο που τελεί υπό αναστολή οικοδομικών αδειών, εφόσον υπάρχει βεβαίωση της αρμόδιας αρχής) και του κωδικού 6 ( Οικόπεδο το οποίο δεν είναι οικοδομίσιμο, αλλά μπορεί να τακτοποιηθεί ).

Την κατάσταση του οικοπέδου την βεβαιώνει η πολεοδομία.

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τον χρόνο σας, αν γνωρίζετε θα με βοηθούσατε ιδιαίτερα.

Δημοπούλου Χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Δημοπούλου Χ.

Συγνώμη που σας ενοχλώ ξανα, αλλά μήπως κάποιος γνωρίζει την απάντηση για το παραπάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Φόρος Ακίνητης Περιουσίας (ΦΑΠ) του 2010 σε μια οικογένεια καταλογίζεται χωριστά στο σύζυγο,στη σύζυγο,και χωριστά σε κάθε παιδί,εφ'όσον τα μέλη αυτά της οικογένειας έχουν δικαιώματα επί ακινήτων στο όνομά τους?Αν ναι τότε η απαλλαγή που προβλέπεται των 400.000 ευρώ πώς κατανέμεται στα μέλη αυτά?

Ανάλογα με τα παραπάνω τι προβλέπεται για το ΦΑΠ 2011,2012?

 

Δυστυχώς κανείς δεν απάντάει ούτε σε μένα...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...