Προς το περιεχόμενο

Νεος κλειδαριθμος για δηλωση ηλεκτρονικα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα, γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω στην παρακάτω περίπτωση ?

πελάτης μου εφερε να κανω τη δήλωση του για πρώτη φορά, πέρυσι είχε πάρει κλειδάρυθμο και τον είχε ενεργοποιήσει ο προηγούμενος λογιστής. φέτος έκλεισε το γραφείο κ δεν ξέρει τι password k user name ειχε βάλει. έχω το χαρτί με το κλειδάρυθμο παρόλα αυτα δεν ξέρω τι password είχε χρησιμοποιήσει ο προηγούμενος ωστε να μου μου αποσταλεί νέο password. να κάνω επανεγγραφή για νέο κλειδάρυθμο? (και ας ειχε χρησιμοποιήσει τον περσινο?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Ελευθερια

καλησπέρα, γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω στην παρακάτω περίπτωση ?

πελάτης μου εφερε να κανω τη δήλωση του για πρώτη φορά, πέρυσι είχε πάρει κλειδάρυθμο και τον είχε ενεργοποιήσει ο προηγούμενος λογιστής. φέτος έκλεισε το γραφείο κ δεν ξέρει τι password k user name ειχε βάλει. έχω το χαρτί με το κλειδάρυθμο παρόλα αυτα δεν ξέρω τι password είχε χρησιμοποιήσει ο προηγούμενος ωστε να μου μου αποσταλεί νέο password. να κάνω επανεγγραφή για νέο κλειδάρυθμο? (και ας ειχε χρησιμοποιήσει τον περσινο?)

ναι αυτο εκανα και εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά τι γινεται,προσπαθώ να ενεργοποιήσω λογαριασμό απο τις συστημενες του taxis και μου βγάζει μηνυμα "λάθος κωδικός".Πρέπει να εχει προβλήματα το συστημα.Έχετε διαπιστώσει το ίδιοι πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα αρχική εγγραφή και μετά προχώρησα στην ενεργοποίηση του λογαριασμού καταχωρώντας τα στοιχεία : username, κωδικός, κλειδάριθμος κτλ . Μου εμφανίζει τα μηνύματα :

Δεν βρέθηκε αίτηση εγγραφής με τα στοιχεία που εισάγατε

Λανθασμένος κωδικός

Δοκίμασα τη παύλα (-) στο κλειδάριθμο από το αλφαριθμητικό πληκτρολόγιο και "κεφαλαία" στο username. Το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο.

Δοκίμασα την επιλογή "ξέχασα το κωδικό" (για τη περίπτωση που έκανα κάποιο λάθος στη πληκτρολόγηση) και εμφανίστηκε το μήνυμα :

Σας ζητάμε συγνώμη!

Δε μπορούμε να εμφανίσουμε την ιστοσελίδα που ζητήσατε (Κωδικός σφάλματος 500)

Κάποιο πρόβλημα σχετικό με τη διεύθυνση (URL) ή τον εξυπηρετητή δικτύου εμποδίζει την εμφάνιση της ιστοσελίδας. Σας παρακαλούμε να προσπαθήσετε αργότερα.

Κάποια ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα αρχική εγγραφή και μετά προχώρησα στην ενεργοποίηση του λογαριασμού καταχωρώντας τα στοιχεία : username, κωδικός, κλειδάριθμος κτλ . Μου εμφανίζει τα μηνύματα :

Δεν βρέθηκε αίτηση εγγραφής με τα στοιχεία που εισάγατε

Λανθασμένος κωδικός

Δοκίμασα τη παύλα (-) στο κλειδάριθμο από το αλφαριθμητικό πληκτρολόγιο και "κεφαλαία" στο username. Το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο.

Δοκίμασα την επιλογή "ξέχασα το κωδικό" (για τη περίπτωση που έκανα κάποιο λάθος στη πληκτρολόγηση) και εμφανίστηκε το μήνυμα :

Σας ζητάμε συγνώμη!

Δε μπορούμε να εμφανίσουμε την ιστοσελίδα που ζητήσατε (Κωδικός σφάλματος 500)

Κάποιο πρόβλημα σχετικό με τη διεύθυνση (URL) ή τον εξυπηρετητή δικτύου εμποδίζει την εμφάνιση της ιστοσελίδας. Σας παρακαλούμε να προσπαθήσετε αργότερα.

Κάποια ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη επισκέπτης

Έκανα αρχική εγγραφή και μετά προχώρησα στην ενεργοποίηση του λογαριασμού καταχωρώντας τα στοιχεία : username, κωδικός, κλειδάριθμος κτλ . Μου εμφανίζει τα μηνύματα :

Δεν βρέθηκε αίτηση εγγραφής με τα στοιχεία που εισάγατε

Λανθασμένος κωδικός

Δοκίμασα τη παύλα (-) στο κλειδάριθμο από το αλφαριθμητικό πληκτρολόγιο και "κεφαλαία" στο username. Το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο.

Δοκίμασα την επιλογή "ξέχασα το κωδικό" (για τη περίπτωση που έκανα κάποιο λάθος στη πληκτρολόγηση) και εμφανίστηκε το μήνυμα :

Σας ζητάμε συγνώμη!

Δε μπορούμε να εμφανίσουμε την ιστοσελίδα που ζητήσατε (Κωδικός σφάλματος 500)και να ΔΕΙς

Κάποιο πρόβλημα σχετικό με τη διεύθυνση (URL) ή τον εξυπηρετητή δικτύου εμποδίζει την εμφάνιση της ιστοσελίδας. Σας παρακαλούμε να προσπαθήσετε αργότερα.

Κάποια ιδέα;

Μπορείς να ελέγξεις το e-mail σου και να δεις την ημέρα που πήρες τον κλειδάριθμο θα πρέπει να σου έχει έρθει μήνυμα που θα σου υπενθυμίζει το username.Το μήνυμα δεν βρέθηκε αίτηση σημαίνει λάθος username ή κλειδάριθμος.Το ΄Ξέχασα τον κωδικό μου δουλεύει μετά την ενεργοποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αρχική εγγραφή (εκεί δόθηκε email) έγινε μετά τη παραλαβή του κλειδάριθμου. Θα περιμένω κανα - δυο μέρες μήπως έρθει κάτι στο email. Σ ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη επισκέπτης

Η αρχική εγγραφή (εκεί δόθηκε email) έγινε μετά τη παραλαβή του κλειδάριθμου. Θα περιμένω κανα - δυο μέρες μήπως έρθει κάτι στο email. Σ ευχαριστώ.

Κάτι δεν κάνεις καλά. Κοίταξε τη ημερομηνία αρχικής αίτησης γράφει επάνω ο κλειδάριθμος.Αν είναι προγενέστερη μάλλον για την αίτηση που έκανες θα πρέπει να πάρεις νέο κλειδάριθμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω ναι! προγενέστερη είναι. Αλλά αν δίνεται κλειδάριθμος χωρίς να έχει προηγηθεί η "αρχική εγγραφή" αυτή δε μπορεί να γίνει μετά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη επισκέπτης

Ω ναι! προγενέστερη είναι. Αλλά αν δίνεται κλειδάριθμος χωρίς να έχει προηγηθεί η "αρχική εγγραφή" αυτή δε μπορεί να γίνει μετά;

Για να πάρεις κλειδάριθμο σίγουρα έχει προηγηθεί αίτηση και δεν το θυμάσαι.Εάν έκανες νέα αίτηση θα πρέπει να πάρεις νέο κλειδάριθμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 weeks later...
επισκέπτη ΒΑΣΙΛΙΚΗ

Μπορεί να υπάρχει κάπου μέσα στο forum και να μην το είδα,

Για να σταλεί ηλεκτρονικά δήλωση Ε1 ,Ε9(τροπ.ως προς τον υπόχρεο), πρέπει να κάνει αίτηση για κλειδάριθμο μόνο ο σύζυγος και σου επιτρέπει το TAXIS να περάσεις και τα εισοδήματα τις συζύγου,ιχ ή πρέπει να έχει κλειδάριθμο και η συζυγός? μέχρι και πέρυσι οι δηλ. γινόταν χειρόγραφα.

Μπορώ να δώσω το email τις κόρης του που το έχει γράψει για τα δικά της στοιχεία ή θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα?

Και τέλος η σύζυγος έχει ένα ιχ αγροτικό,γνωρίζει κάποιος να μου πει αν αυτόματα δεν υπολογίζει τεκμήρια ή αν τα υπολογίζει θα πρέπει να βάλω στους μήνες 0 για να μην τα υπολογίσει?

Σας ευχαριστώ πόλύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου ηρθε πελατης που εστειλε τη δηλωση χειρογραφα μονος του την 2-7-12..μου ειπε οτι ξεχασε να βαλει τοκους στεγαστικου...απο την στιγμη που δεν εχει γινει η εκκαθαριση στην χειρογραφη που εχει παει μπορω να παω να του βγαλω κλειδαριθμο και να του την κανω ηλεκτρονικα???θα εχει ισχυ η ηλεκτρονικη εναντι της χειρογραφης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μην περιμενει και δευτερη φορα στην ουρα...του το ειπα μα ειπε να με εξουσιοδοτησει για κλειδαριθμους...το θεμα ειναι αν ειμαστε οκ με την εμπροθεσμη ηλεκτρονικη απεναντι στη χειρογραφη εμπροθεσμη δεδομενου οτι στη χειρογραφη η εκκαθαριση θα αργησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα φώτα σας παρακαλώ!!

έχω στα χέρια μου κλειδάριθμο και username πελάτη..ο κλειδάριθμος δεν έχει ενεργοποιηθεί...το πρόβλημα είναι ότι δεν θυμάται ο πελάτης τον κωδικό που είχε βάλει στην αρχική εγγραφή.

πάω εκει που λέει ξεχασα τον κωδικό μου...αλλά μου βγάζει αυτό : Σας ζητάμε συγνώμη!

Δε μπορούμε να εμφανίσουμε την ιστοσελίδα που ζητήσατε (Κωδικός σφάλματος 500) Κάποιο πρόβλημα σχετικό με τη διεύθυνση (URL) ή τον εξυπηρετητή δικτύου εμποδίζει την εμφάνιση της ιστοσελίδας. Σας παρακαλούμε να προσπαθήσετε αργότερα.

Σας ευχαριστούμε

<TAXISnet>

ΤΙ ΚΑΝΩ ???????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα φώτα σας παρακαλώ!!

έχω στα χέρια μου κλειδάριθμο και username πελάτη..ο κλειδάριθμος δεν έχει ενεργοποιηθεί...το πρόβλημα είναι ότι δεν θυμάται ο πελάτης τον κωδικό που είχε βάλει στην αρχική εγγραφή.

πάω εκει που λέει ξεχασα τον κωδικό μου...αλλά μου βγάζει αυτό : Σας ζητάμε συγνώμη!

Δε μπορούμε να εμφανίσουμε την ιστοσελίδα που ζητήσατε (Κωδικός σφάλματος 500) Κάποιο πρόβλημα σχετικό με τη διεύθυνση (URL) ή τον εξυπηρετητή δικτύου εμποδίζει την εμφάνιση της ιστοσελίδας. Σας παρακαλούμε να προσπαθήσετε αργότερα.

Σας ευχαριστούμε

<TAXISnet>

ΤΙ ΚΑΝΩ ???????

Αν δεν κάνω λάθος, δε μπορείς να χρησιμοποιήσεις την επιλογή "Ξέχασα τον κωδικό μου" όταν δεν έχει ενεργοποιηθεί ο κλειδάριθμος. Θα πρέπει να γίνει επανεγγραφή και να πάει να πάρει νέο κλειδάριθμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επανενγραφή δεν μ αφήνει να κάνω... μάλλον πρέπει να κάνω από την αρχή νέα εγγραφή ?

Ναι, παράλειψη μου, πρέπει να κάνεις νέα εγγραφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ENΩ ΟΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΞΕΧΑΣΕΣ USERNAME KAI PASSWORD Η ΚΑΙ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΑΝΕΓΓΡΑΦΗ,

ΣΕ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟ ΜΕ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΥ 4/7/2012 , ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΗΝ ΕΠΑΝΕΓΓΡΑΦΗ.

ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΑΡΧΙΚΗ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΑΝ ΝΕΟ ΧΡΗΣΤΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΕΧΤΗΚΕ!!!!!!!!

ΑΠΟ ΤΑ ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...