Προς το περιεχόμενο

ΣΥΜΨΗΦΙΣΜΟΣ ΔΑΠΑΝΗΣ ΑΝΩ ΤΩΝ 500 ΕΥΡΩ


niki@2015

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΩΛΗΣΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΩΝ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ ΣΕ ΑΓΟΡΑΣΤΗ  ΧΩΡΑΣ ΕΝΤΟΣ ΕΟΚ

 

Ο ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ ΜΑΣ ΚΟΒΕΙ ΕΤΗΣΙΟ  ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΠΑΡΟΧΗΣ ΓΙΑ ΠΡΟΩΘΗΣΗ ΤΗΣ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΩΛΗΣΗ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ ΜΑΣ  ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΤΟΥ 1000 ΕΥΡΩ

 

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΨΗΦΙΣΤΕΙ ΑΥΤΗ Η ΔΑΠΑΝΗ ΜΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΠΟ ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΕΣΩ ΤΡΑΠΕΖΗΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΔΑΠΑΝΗΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 500 ΕΥΡΩ???

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6. Σε περίπτωση που οι αντισυμβαλλόμενοι είναι ταυτόχρονα προμηθευτές και πελάτες, επιτρέπεται να προβούν σε εκατέρωθεν λογιστικούς συμψηφισμούς, εφόσον αυτό δεν αντιβαίνει σε διατάξεις άλλων νόμων. Όταν η διαφορά που απομένει μετά τον συμψηφισμό είναι μεγαλύτερη των 500 ευρώ, τότε για να αναγνωρισθεί το σύνολο των αγορών απαιτείται η εξόφλησή της με τραπεζικό μέσο πληρωμής. Τα ίδια ισχύουν και στην περίπτωση πώλησης αγαθών μεταξύ υπόχρεων απεικόνισης συναλλαγών με «ανταλλαγή».

Πηγή: Taxheaven © Δείτε περισσότερα http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/20617

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη περίπτωση που πληρώνω εγώ προμηθευτή του προμηθευτή μου έναντι χρέους από τον προμηθευτή μου στο δικό του  με συμφωνητικό μπορεί να γίνει ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...

Στη περίπτωση που πληρώνω εγώ προμηθευτή του προμηθευτή μου έναντι χρέους από τον προμηθευτή μου στο δικό του  με συμφωνητικό μπορεί να γίνει ? 

θεωρώ πώς οχι σε καμμία περίπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...