Προς το περιεχόμενο
  • 0

αποστολη ε9 μεσω υπηρεσιας taxisnet


dodos

Ερώτηση

θα ηθελα να ρωτησω τα εξης οσων αφορα την ηλεκτρονικη αποστολη του ε9:

1.τα ετη που αναφερει ειναι οικονομικα?

2.αν καποιος ειχε αγορα ακινητου το οικονομικο 2011,για να το καταχωρηση πρεπει αναγκαστικα

να κανει και διορθωσεις και οριστικοποιησεις των οικονομικων ετων 2009,2010,?

3.απο το λιγο που ειδα οσων τα ε9 για τα οικονομικα 2009,2010, ειχαν σταλει μεσω δου και

οχι ηλεκτρονικα δεν εχουν καταχωρησει τιποτα.αρα αν εχεις αγορα το οικονομικο 2011

πρεπει αναγκαστικα να καταχωρησεις και τα οικονομικα 2009,2010,? (ουσιαστικα αυτο

που λενε περιουσιολογιο ειναι αντιγραφη απο το ετακ του 2008 η και του 2009 σε οσους εχει βγει)

4.καποιος που δεν εχει αγορα το οικονομικο 2011 ,και τα 2009,2010, τα ειχε στειλει μεσω δου

αρα δεν του εχουω καταχωρηση τιποτα ποιος του τα φτιαχνει ?

5.μεχρι ποτε θα δωσουν παραταση για να διορθωθουν ολα αυτα?

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

το οικονομικό 2012 , δηλαδή το 2011 τι δουλειά έχει ?

μήπως τα έχεις παραμπερδέψει στο μυαλό σου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

το οικονομικό 2012 , δηλαδή το 2011 τι δουλειά έχει ?

μήπως τα έχεις παραμπερδέψει στο μυαλό σου ?

προχωρησα ενα χρονο ,το διορθωσα ,τι λες τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

θα ηθελα να ρωτησω τα εξης οσων αφορα την ηλεκτρονικη αποστολη του ε9:

1.τα ετη που αναφερει ειναι οικονομικα? ΝΑΙ

2.αν καποιος ειχε αγορα ακινητου το οικονομικο 2011,για να το καταχωρηση πρεπει αναγκαστικα

να κανει και διορθωσεις και οριστικοποιησεις των οικονομικων ετων 2009,2010,? ΝΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΙΝΗΣΕΙΣ Η ΛΑΘΗ

3.απο το λιγο που ειδα οσων τα ε9 για τα οικονομικα 2009,2010, ειχαν σταλει μεσω δου και

οχι ηλεκτρονικα δεν εχουν καταχωρησει τιποτα.αρα αν εχεις αγορα το οικονομικο 2011

πρεπει αναγκαστικα να καταχωρησεις και τα οικονομικα 2009,2010,? (ουσιαστικα αυτο

που λενε περιουσιολογιο ειναι αντιγραφη απο το ετακ του 2008 η και του 2009 σε οσους εχει βγει) ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΧΩΡΗΘΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΤΑ ΕΙΧΕ ΓΡΑΨΕΙ Ο ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΣ Η ΕΣΥ ΣΤΑ Ε9 ΤΟΥ 2009 2010 ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΑΘΗ ΔΙΟΡΘΩΝΕΙΣ ΑΛΛΙΩΣ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗ

4.καποιος που δεν εχει αγορα το οικονομικο 2011 ,και τα 2009,2010, τα ειχε στειλει μεσω δου

αρα δεν του εχουω καταχωρηση τιποτα ποιος του τα φτιαχνει ? ? ΚΑΝΕΝΑΣ

5.μεχρι ποτε θα δωσουν παραταση για να διορθωθουν ολα αυτα? ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΕΝΑ ΣΩΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΜΕ , ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΡΩΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΑ Ε9. ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΘΑ ΔΩΘΕΙ ΤΟ ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ?

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

σε ευχαριστω .

αν και εχω να σου πω οτι εγω εχω περιπτωση που ενω εχει παει ε9 οικ ετους 2010 στην δου με σφραγιδα και

υπογραφη υπαλληλου δεν εχει καταχωρηθει τιποτα ..σε αυτη την περιπτωση πρεπει να κανω καταχωρηση κανονικα

για να προχωρησω στο επομενω ετος .ετσι δεν ειναι ?

2.περιπτωση που καποιος στο ε9 ειχε και την κορη του που ειχε στην κατοχη της ενα οικοπεδο και τωρα η

κορη παντρευτηκε .πρεπει να γινει διαγραφη απο το ε9 του πατερα ,να περαστει στο ε9 του συζηγου τα στοιχεια της ,αλλα τωρα θα πρεπει να περαστουν και στο ε9 του συζηγου τα στοι χει του οικοπεδου της γυναικας του ?σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Αντώνης

Η εφαρμογή λένε θα ανοίγει σταδιακά , υπάρχει κατάσταση το πότε ξεκινάει κάθε νούμερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η εφαρμογή λένε θα ανοίγει σταδιακά , υπάρχει κατάσταση το πότε ξεκινάει κάθε νούμερο;

ΣΗΜΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟ 1,2,3,4,5,6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

σε ευχαριστω .

αν και εχω να σου πω οτι εγω εχω περιπτωση που ενω εχει παει ε9 οικ ετους 2010 στην δου με σφραγιδα και

υπογραφη υπαλληλου δεν εχει καταχωρηθει τιποτα ..σε αυτη την περιπτωση πρεπει να κανω καταχωρηση κανονικα

για να προχωρησω στο επομενω ετος .ετσι δεν ειναι ? ΝΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΧΩΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ

2.περιπτωση που καποιος στο ε9 ειχε και την κορη του που ειχε στην κατοχη της ενα οικοπεδο και τωρα η

κορη παντρευτηκε .πρεπει να γινει διαγραφη απο το ε9 του πατερα ,να περαστει στο ε9 του συζηγου τα στοιχεια της ,αλλα τωρα θα πρεπει να περαστουν και στο ε9 του συζηγου τα στοι χει του οικοπεδου της γυναικας του ?σωστα? YEAP ΟΛΑ ΣΩΣΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ( ΜΕΤΑΒΟΛΗ ΣΧΕΣΗΣ ) ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΝΕΑ ΣΧΕΣΗ ΣΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα και καλή δύναμη....... Σε μεταβολη αγροτεμαχίου μου βγάζει το μηνυμα "παρουσιαστηκε καποιο σφαλμα. Παρακαλω προσπαθηστε ξανά"............ Τι να κάνω??? Να μαντέψω??? Μήπως να ξεκινησουμε από Δευτερα, να δούμε τι θα κανουν στην διακοπη 10-11???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΠΟΛ.1126/31.5.2011

Β. ..................

Τακτοποιούμενοι χώροι που έχουν μετατραπεί σε χώρους κύριας χρήσης, οι οποίοι ουδέποτε είχαν αναγραφεί στη δήλωση στοιχείων ακινήτων, αναγράφονται στη δήλωση στοιχείων ακινήτων του οικείου έτους, μετά την τακτοποίησή τους.

..........

Θα πρέπει δηλαδή για όσους χώρους έχουμε τακτοποίηση της αλλαγής χρήσης μέσα στο 2010 να υποβάλουμε Ε9;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε περίπτωση που φορολογούμενος είχε δηλωσει με χειρογραφο Ε9 ακινητο το έτος 2005 και αυτό δεν υπαρχει στο περιουσιολογιο του -δεν θα εχει περαστει ακόμη ή θα εχει χαθει- θα πρεπει να το περασει με οικονομικό 2009 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΗΜΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟ 1,2,3,4,5,6

Error 500--Internal Server Error

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε περίπτωση που φορολογούμενος είχε δηλωσει με χειρογραφο Ε9 ακινητο το έτος 2005 και αυτό δεν υπαρχει στο περιουσιολογιο του -δεν θα εχει περαστει ακόμη ή θα εχει χαθει- θα πρεπει να το περασει με οικονομικό 2009 ?

ναι τα περνάς όλα από την αρχή ,

μετά οριστικοποίηση,

αν έχεις αλλαγές από 1/1/2010 έως 31/12/2010 τότε κάνεις νέα Δήλωση Ε9 , και τέλος πάλι οριστικοποίηση - μετά ότι προηγούμενα χρόνια είχες Ε9 αυτομάτως ακυρώνονται

και τέλος , γυρνάς προς το ΥΟ και αρχίζεις τα καντήλια #@%!@#%!#@#@!%!%!@#15

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Αντώνης

Οταν υπάρχει μόνο ενα ακινητο και αυτό πουλήθηκε μεσα στο 2010. Ελένχω στην περιουσιακή Κατάσταση που παρουσιάζεται για το 2010 δημιουργω καινουργια δήλωση Ε9 και διαγράφω το κτίσμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ Ε9

ΠΕΡΙΝΕΝΕΤΕ ΜΗΠΩΣ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΕΡΓΙΑ Η' ΑΠΟΧΗ

ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΜΑΣ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

ΒΧ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

θα ηθελα να ρωτησω τα εξης οσων αφορα την ηλεκτρονικη αποστολη του ε9:

1.τα ετη που αναφερει ειναι οικονομικα? ΕΙΝΑΙ Η ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΝ 1/1 ΕΚΑΣΤΟΥ ΕΤΟΥΣ ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΛΕΕΙ 2010 ΕΙΝΑΙ 1/1/2010

2.αν καποιος ειχε αγορα ακινητου το οικονομικο 2011,για να το καταχωρηση πρεπει αναγκαστικα

να κανει και διορθωσεις και οριστικοποιησεις των οικονομικων ετων 2009,2010,? ΝΑΙ ΟΡΙΟΣΤΙΚΟΠΙΗΣΗ ΚΑΘΕ ΕΤΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ

3.απο το λιγο που ειδα οσων τα ε9 για τα οικονομικα 2009,2010, ειχαν σταλει μεσω δου και

οχι ηλεκτρονικα δεν εχουν καταχωρησει τιποτα.αρα αν εχεις αγορα το οικονομικο 2011

πρεπει αναγκαστικα να καταχωρησεις και τα οικονομικα 2009,2010,? (ουσιαστικα αυτο

που λενε περιουσιολογιο ειναι αντιγραφη απο το ετακ του 2008 η και του 2009 σε οσους εχει βγει) ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΑΞΙΣ ΝΕΤ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΣΥΖΕΥΞΗ ΜΕΤΑΞΥ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΩΝ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΟΠΟΤΕ ΠΑΙΣΕ ΤΟ ΑΥΓΟ ΚΑΙ ΚΟΥΡΕΥΤΟ

4.καποιος που δεν εχει αγορα το οικονομικο 2011 ,και τα 2009,2010, τα ειχε στειλει μεσω δου

αρα δεν του εχουω καταχωρηση τιποτα ποιος του τα φτιαχνει ? Ο ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

5.μεχρι ποτε θα δωσουν παραταση για να διορθωθουν ολα αυτα? ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΘΑ ΔΟΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ( ΑΛΗΘΕΙΑ?)

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ : ΟΤΑΝ ΖΕΥΓΑΡΙ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 2011 ΚΑΙ Η ΣΥΖΥΓΟΣ ΕΙΧΕ ΑΚΙΝΗΤΟ , ΤΟ ΑΚΙΝΗΤΟ ΤΗΣ ΣΥΖΥΓΟΥ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΑΥΤΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗς ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ

αΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ οτι απ το πρωι προσπαθω να στειλω ενα ε9 και ενω καταχωρω τισ μεταβολες οταν βγαινει η 2η οθονη πριν την οριστικη υποβολη μου εμφανιζει για λιγο την γραμμη του νεου ακινητου και μετα κανει μια ανανεωση και μου την εξαφανιζει! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧ

βοηθειαααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καταχώρησα νέο ακίνητο για το 2010 όμως δεν μπορώ να δω την εγγραφή ούτε και να την μεταβάλλω ή να την διαγράψω .

Τι μπορεί να φταίει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχετε προσπαθήσει να υποβάλλετε Ε9 Νομικού Προσώπου?

Σε όσες εταιρείες προσπάθησα να κάνω εισαγωγή στην εφαρμογή με κωδικούς Νομικού Προσώπου απέτυχα παταγωδώς!!

Μήνυμα - Σφάλμα:

"Δεν βρέθηκε ο χρήστης με το όνομα χρήστη WW................"

ενώ σε όλες τις άλλες εφαρμογές λειτουργεί κανονικά.

Και φυσικά η ΓΓΠΣ δεν απαντάει.....

Καλό μας κουράγιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας που είχα με τη ΓΓΠΣ (μετά από 15' αναμονή...) με ενημέρωσαν ότι η εφαρμογή του Ε9 για τα Νομικά Πρόσωπα θα λειτουργήσει την επόμενη εβδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συγγνώμη, αλλά εγώ γιατί ενώ μπαίνω στο www.gsis.gr δε βρίσκω πουθενά την επιλογή "Υποβολή στοιχειων ακινήτων Ε9"??? (Στις υπηρεσίες προς Πολίτες αναφέρομαι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ή μάλλον να το θέσω διαφορετικά. Προσπαθώ να μπω στο πεδίο "Προβολή Δηλώσεων Ε9 παρελθόντων ετών" και με το που βάζω τους κωδικούς (παρ όλο που πρόκειται για νέους χρήστες), με απορρίπτει... Γιατί συμβαίνει αυτό???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ή μάλλον να το θέσω διαφορετικά. Προσπαθώ να μπω στο πεδίο "Προβολή Δηλώσεων Ε9 παρελθόντων ετών" και με το που βάζω τους κωδικούς (παρ όλο που πρόκειται για νέους χρήστες), με απορρίπτει... Γιατί συμβαίνει αυτό???

pata Ctrl + F5

είναι θέμα COOKIES

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Λόγω ασυμβατότητας της εφαρμογής με τον Internet Explorer 8, προτείνεται η χρήση άλλων εκδόσεων του Internet Explorer (9) ή άλλης εφαρμογής περιήγησης (web browser).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συγγνώμη, αλλά εγώ γιατί ενώ μπαίνω στο www.gsis.gr δε βρίσκω πουθενά την επιλογή "Υποβολή στοιχειων ακινήτων Ε9"??? (Στις υπηρεσίες προς Πολίτες αναφέρομαι).

εχω κανει ελεγχο το 2009 ειναι σωστα και θελω να κανω οριστικοποιηση για να παω στο 2010 και βγαζει¨

΄'Δεν έχετε κάνει καμία ενέργεια στη δήλωση. Πρέπει να κάνετε τουλάχιστον μία ενέργεια ώστε να την υποβάλετε οριστικά.'

τι πρεπει να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ εχθές το βραδυ έστειλα κανονικά μια δήλωση. Αργούσε βέβαια αλλά δεν μου δημιούργησε πρόβλημα. Σήμερα δεν ήθελε με τίποτα. Μου έβγαζε συνέχεια "υπάρχει σφάλμα". Από το taxis μου είπανε ότι φταίει ο explorer κια πρέπει να κατεβάσω τον internet 9. Το γέλιο είναι ότι θέλει και τα windows 7. Δηλαδή πρέπει να φαω όλη τη μέρα για να δουλεύω για τον Bill Gates. Τέλος έβαλα τον 9 σε ένα καινούργιο laptop που έχει windows 7 και ως εκ θαύματος ...... "υπάρχει σφάλμα".

Δεν γαμ...... λέω εγώ. Για άλλη μια φορά ανεβάσαν ένα σύστημα για να το δοκιμάσουν οι μακάκες (εμείς δηλαδή συνάδελφοι, μην παρεξηγήστε σε όλους μας αναφέρομαι). Προτείνω όποιος έχει υπομονή και λίγα ακίνητα ή μια δυο διορθώσεις ας παίξει λίγο για να το μάθει. Οι υπόλοιποι με δύσκολα ερωτήματα και υποθέσεις ας περιμένουν από την επόμενη εβδομάδα που θα διορθωθεί λίγο. Άντε καλό βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εχω κανει ελεγχο το 2009 ειναι σωστα και θελω να κανω οριστικοποιηση για να παω στο 2010 και βγαζει¨

΄'Δεν έχετε κάνει καμία ενέργεια στη δήλωση. Πρέπει να κάνετε τουλάχιστον μία ενέργεια ώστε να την υποβάλετε οριστικά.'

τι πρεπει να κανω?

ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...