Προς το περιεχόμενο

ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΕΛΑΤΩΝ-ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟ 2012


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 350
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

συνάδελφοι εντάξει με το χαμό των δηλώσεων,των Ε9 και των χιλιάδων υποχρεώσεων μας (αφού έχουμε γίνει παραρτήματα των ΔΟΥ)...σχετικά με τις συγκεντρωτικές έχει ακουστεί κάτι για παράταση.δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο να προλάβω να στείλω.ζούμε σε μια κόλαση!πρέπει να πάρει μέχρι 31/12 παράταση.δεν γίνεται αλλιώς.έχουμε κλεισίματα,φπα,ικα,απδ,προσλήψεις ,απολύσεις,ε9,ρυθμίσεις οφειλών,διακοπές εργασιών(δεν ξέρω για ποιό λόγο τα γράφω,τρα ξέρετε ήδη).έχουμε κάτι νεότερο για ενδεχόμενη παράταση βρε παιδιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνάδελφοι εντάξει με το χαμό των δηλώσεων,των Ε9 και των χιλιάδων υποχρεώσεων μας (αφού έχουμε γίνει παραρτήματα των ΔΟΥ)...σχετικά με τις συγκεντρωτικές έχει ακουστεί κάτι για παράταση.δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο να προλάβω να στείλω.ζούμε σε μια κόλαση!πρέπει να πάρει μέχρι 31/12 παράταση.δεν γίνεται αλλιώς.έχουμε κλεισίματα,φπα,ικα,απδ,προσλήψεις ,απολύσεις,ε9,ρυθμίσεις οφειλών,διακοπές εργασιών(δεν ξέρω για ποιό λόγο τα γράφω,τρα ξέρετε ήδη).έχουμε κάτι νεότερο για ενδεχόμενη παράταση βρε παιδιά;

 

Γιατί δεν προσλαμβάνετε κάποιο άτομο αφού αισθάνεστε έτσι;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν προσλαμβάνετε κάποιο άτομο αφού αισθάνεστε έτσι;;

το έχω κάνει ήδη αγαπητέ φίλε.έχω προσλάβει 2 άτομα τα οποία προσπαθω με πάσα θυσία να τα πληρώνω στην ώρα τους.έτσι και αλλιώς όμως υποβολές συγκεντρωτικών,φπα,ικα και δηλώσεων θέλω να τις κάνω εγώ καθώς δεν μπορώ να ρισκάρω.εσείς δηλαδή είστε τέτοια εποχή αραχτός και μπροστά από τις προθεσμίες;τέλος πάντων θα μπορούσατε να αγνοήσετε το ερώτημα ή να απαντήσετε σε αυτό που ρωτάω για να μάθω.θα ήταν πιο ευγενικό...πιστεύω η πλειοψηφία των συναδέλφων βρίσκεται στην ίδια μοίρα με εμένα δλδ κακοπληρωτές πελάτες,έλλειψη χ΄ρονου και χρήματος,αγχος κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σας για την εποχή αλλά πιστεύω ότι δεν φταίει "αυτή", απόρροια πολλών πραγμάτων είναι.... αλλά ως απάντησή μου για το πώς βλέπω εγώ τα πράγματα σας παραθέτω μια παλαιότερη ανάρτησή μου σε άλλο θέμα για να καταλάβετε το πρόβλημά μας σήμερα είναι καθαρά στις ΑΜΟΙΒΕΣ μας.  Όταν ο άλλος βάζει διαφήμιση "Ενημέρωση Βιβλίων από 30 ευρώ!!!" δεν σκέφτεται ότι υπάρχει ένας κυκαιώνας υποχρεώσεων; και πόσα 30ευρα θα πρέπει να έχεις για πελάτες για να βγάζεις σωστά και έγκαιρα εις πέρας τις υποχρεώσεις αυτές; 

 

 

 

#579725 Ε9 - ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΟΛΟΙ?

Δημοσιεύθηκε από CHRISAK σε 10 Σεπτέμβριος 2013 - 09:39 πμ

Αναρωτιέμαι πραγματικά... πληρώθηκε κανένας για όλα αυτά τα extra που κάνει μετά το φετινό Ε1?  Για το Α21, για τη ρύθμιση χρεών, για το Ε9.... (και για όλα τα τηλεφωνήματα και τις "ενοχλήσεις" για εκτυπώσεις κλπ ερωτήματα που δέχεστε φαντάζομαι από τον κάθε πελάτη σας).........................γιατί εγώ ακούω κάτι 20ευρά και 40ευρά να παίρνουν μόνο οι συνάδελφοι;;;  Μετά μη παραπονιέστε μόνο .... σκεφτείτε λίγο τι κακό κάνετε στον κλάδο κάποιοι και πόσο υποτιμάτε την αξια σας και την ίδια σας τη ζωή (την επαγγελματική τουλάχιστον........) και κάνετε τη "ζημιά" και σε άλλους που θέλουν να σεβαστούν τις υπηρεσίες τους και κυρίως να σεβαστούν τη νεα γενιά λογιστών που έρχεται από πίσω.............. λυπάμαι!

 

 

 

 

Παρ' όλα αυτά σας εύχομαι καλό κουράγιο κι εσάς ... γιατί όλοι παλεύουμε σε ένα επάγγελμα ..δύσκολο....από πολλές απόψεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σας για την εποχή αλλά πιστεύω ότι δεν φταίει "αυτή", απόρροια πολλών πραγμάτων είναι.... αλλά ως απάντησή μου για το πώς βλέπω εγώ τα πράγματα σας παραθέτω μια παλαιότερη ανάρτησή μου σε άλλο θέμα για να καταλάβετε το πρόβλημά μας σήμερα είναι καθαρά στις ΑΜΟΙΒΕΣ μας.  Όταν ο άλλος βάζει διαφήμιση "Ενημέρωση Βιβλίων από 30 ευρώ!!!" δεν σκέφτεται ότι υπάρχει ένας κυκαιώνας υποχρεώσεων; και πόσα 30ευρα θα πρέπει να έχεις για πελάτες για να βγάζεις σωστά και έγκαιρα εις πέρας τις υποχρεώσεις αυτές; 

 

 

 

#579725 Ε9 - ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΟΛΟΙ?

Δημοσιεύθηκε από CHRISAK σε 10 Σεπτέμβριος 2013 - 09:39 πμ

Αναρωτιέμαι πραγματικά... πληρώθηκε κανένας για όλα αυτά τα extra που κάνει μετά το φετινό Ε1?  Για το Α21, για τη ρύθμιση χρεών, για το Ε9.... (και για όλα τα τηλεφωνήματα και τις "ενοχλήσεις" για εκτυπώσεις κλπ ερωτήματα που δέχεστε φαντάζομαι από τον κάθε πελάτη σας).........................γιατί εγώ ακούω κάτι 20ευρά και 40ευρά να παίρνουν μόνο οι συνάδελφοι;;;  Μετά μη παραπονιέστε μόνο .... σκεφτείτε λίγο τι κακό κάνετε στον κλάδο κάποιοι και πόσο υποτιμάτε την αξια σας και την ίδια σας τη ζωή (την επαγγελματική τουλάχιστον........) και κάνετε τη "ζημιά" και σε άλλους που θέλουν να σεβαστούν τις υπηρεσίες τους και κυρίως να σεβαστούν τη νεα γενιά λογιστών που έρχεται από πίσω.............. λυπάμαι!

 

 

 

 

Παρ' όλα αυτά σας εύχομαι καλό κουράγιο κι εσάς ... γιατί όλοι παλεύουμε σε ένα επάγγελμα ..δύσκολο....από πολλές απόψεις. 

Οντως έτσι είναι όλοι οι πελάτεσ με την πιπίλα στο στόμα ό γείτονάς έκανε την δήλωσή του με 30,00 με τα ίδια εισοδήματα, ε1,ε2,α21, και αναρωτιόμουν πως μπορούν με όλα αυτά που μας συμβαίνουν.Δυστυχώς η άγρα πελατίας σε όλο το μεγαλείο της, Και τώρα τι.Ποιός μας φταίει .Τα ταξί με 20,00 ευρω άκουσον άκουσον με ικα και όλα τα άλλα.δήλωση 20,00-30,00 Ε1,ε2,α21,ε9.  Εχεις δίκιο σ΄αυτά που αναφέρεις καλό μεσημέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορε'ιτε να μπήτε στην εφαρμογή για υποβολή των συγκεντρωτικών καταστάσεων ή μόνο εγώ δεν μπαίνω;

Δεν μπορώ να εγώ να μπω... eror!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 


Error 404--Not Found

 

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1: 10.4.5 404 Not Found

The server has not found anything matching the Request-URI. No indication is given of whether the condition is temporary or permanent.

If the server does not wish to make this information available to the client, the status code 403 (Forbidden) can be used instead. The 410 (Gone) status code SHOULD be used if the server knows, through some internally configurable mechanism, that an old resource is permanently unavailable and has no forwarding address

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σας για την εποχή αλλά πιστεύω ότι δεν φταίει "αυτή", απόρροια πολλών πραγμάτων είναι.... αλλά ως απάντησή μου για το πώς βλέπω εγώ τα πράγματα σας παραθέτω μια παλαιότερη ανάρτησή μου σε άλλο θέμα για να καταλάβετε το πρόβλημά μας σήμερα είναι καθαρά στις ΑΜΟΙΒΕΣ μας.  Όταν ο άλλος βάζει διαφήμιση "Ενημέρωση Βιβλίων από 30 ευρώ!!!" δεν σκέφτεται ότι υπάρχει ένας κυκαιώνας υποχρεώσεων; και πόσα 30ευρα θα πρέπει να έχεις για πελάτες για να βγάζεις σωστά και έγκαιρα εις πέρας τις υποχρεώσεις αυτές; 

 

 

 

#579725 Ε9 - ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΟΛΟΙ?

Δημοσιεύθηκε από CHRISAK σε 10 Σεπτέμβριος 2013 - 09:39 πμ

Αναρωτιέμαι πραγματικά... πληρώθηκε κανένας για όλα αυτά τα extra που κάνει μετά το φετινό Ε1?  Για το Α21, για τη ρύθμιση χρεών, για το Ε9.... (και για όλα τα τηλεφωνήματα και τις "ενοχλήσεις" για εκτυπώσεις κλπ ερωτήματα που δέχεστε φαντάζομαι από τον κάθε πελάτη σας).........................γιατί εγώ ακούω κάτι 20ευρά και 40ευρά να παίρνουν μόνο οι συνάδελφοι;;;  Μετά μη παραπονιέστε μόνο .... σκεφτείτε λίγο τι κακό κάνετε στον κλάδο κάποιοι και πόσο υποτιμάτε την αξια σας και την ίδια σας τη ζωή (την επαγγελματική τουλάχιστον........) και κάνετε τη "ζημιά" και σε άλλους που θέλουν να σεβαστούν τις υπηρεσίες τους και κυρίως να σεβαστούν τη νεα γενιά λογιστών που έρχεται από πίσω.............. λυπάμαι!

 

 

 

 

Παρ' όλα αυτά σας εύχομαι καλό κουράγιο κι εσάς ... γιατί όλοι παλεύουμε σε ένα επάγγελμα ..δύσκολο....από πολλές απόψεις. 

 

 

ΧΑΧΑ.μάλλον είναι μόδα των καιρών.όλοι την ίδια άποψη έχουμε και πάλι στρεφόμαστε ο ένας στον άλλον.εαν ανατρέξεις και στα δικά μου παλιά πόστ θα καταλάβεις ότι ακριβώς το ίδιο πράγμα λέω.είμαι αρκετά νέος (31) ώστε να με νοιάζει το μέλλον του επαγγέλματος και προσπαθώ να το διαφυλάξω.κρατάω τις τιμές εκεί που πιστεύω ότι αξίζω και έχω διώξει πάρα πολύ κόσμο από το γραφέιο επειδή άκουσα την ατάκα "ο δίπλα από εσένα παίρνει τα μισά".δεν φοβάμαι ότι θα μείνω χωρίς πελάτες γιατί ακόμα και αν γίνει αυτό κάτι θα βρώ να κάτω καθότιν δουλευταράς από μικρός.έχουν ανοιχτεί όμως πάρα πολλά θέματα πάνω σε αυτά και βλέπω ότι δεν γίνεται κάτι όσο υπάρχουν αυτοί αναμεσά μας(και δυστυχω΄ς κάποιοι δεν είναι καν συνάδελφοι...).αυτό που με προβληματίζει είναι ότι παρόλο τις υπεράνθρωπες προσπάθειες μου αδυνατώ να προλάβω τις συγκεντρωτικές.και δεν παίρνω ούτε μια απάντηση για το αν ξέρει κάποιος κάτι για παράταση ή έστω αν έχει ζητηθεί από τους συλλόγους   <_<  <_<  <_<  <_< .αρχίζω και πέφτω ψυχολογικά και σωματικά και δεν με βλέπω να μπορώ για πολύ να βγάζω 15ωρα στη δουλειά.και ΠΑΝΑΘΕΜΑ ΜΕ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΑΝ ΣΚΛΑΒΟΣ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ.ναι ξέρω η οργάνωση είναι το παν και με αυτή δεν έχω ανάγκη κανένα αλλά φέτος που είπα να οργανωθώ πιο πολύ από ποτέ δεν με άφηνε το taxis με τα κολλήματά του.δεν με άφηναν οι δηλώσεις που άνοιξαν 4 μήνες μετά.δεν με αφησαν οι οριστικές φμυ που τις ξεχάσαν να τις ανοίξουν και δεν με άφησε ο αφόρητος καύσωνας εδώ στην επαρχία να δουλέυω όπως θέλω.το μοναδικό λάθος που έχω κάνει είναι να ασχοληθώ με αυτό το επάγγελμα που με κάνει να έχω χάσει τη χαρά από τη ζωή μου,να δουλεύω μεχρι αργά τη νύχτα απο το πρωί,να έχω χάσει φίλους-κοπέλες-οικογένεια,να μη με πληρώνει και να ανέχομαι την γκρίνια του καθενός και τον εμπαιγμό του κράτους.σπούδασε στο πανεπισ΄τημιο έλεγαν...να γίνεις σεβαστός στην κοινωνία έλεγαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορε'ιτε να μπήτε στην εφαρμογή για υποβολή των συγκεντρωτικών καταστάσεων ή μόνο εγώ δεν μπαίνω;

 

Δεν μπορώ να εγώ να μπω... eror!!!!!

Μα γιατί βιάζεσθε αγαπητοί συνάδελφοι; Μας μένουν 10 ολόκληρες μέρες ακόμα, μέχρι την ώρα που θα εκλιπαρούμε πάλι για την νέα παράταση με τα κ@λ@συστήματα που διαθέτουν. Ασχοληθείτε πρώτα με το αν έχετε όλα τα ΑΦΜ, για να μη βρεθείτε προ εκπλήξεων την υστάτη ώρα και αρχίσετε να κατεβάζετε τους αγίους και τα καντήλια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑΧΑ.μάλλον είναι μόδα των καιρών.όλοι την ίδια άποψη έχουμε και πάλι στρεφόμαστε ο ένας στον άλλον.εαν ανατρέξεις και στα δικά μου παλιά πόστ θα καταλάβεις ότι ακριβώς το ίδιο πράγμα λέω.είμαι αρκετά νέος (31) ώστε να με νοιάζει το μέλλον του επαγγέλματος και προσπαθώ να το διαφυλάξω.κρατάω τις τιμές εκεί που πιστεύω ότι αξίζω και έχω διώξει πάρα πολύ κόσμο από το γραφέιο επειδή άκουσα την ατάκα "ο δίπλα από εσένα παίρνει τα μισά".δεν φοβάμαι ότι θα μείνω χωρίς πελάτες γιατί ακόμα και αν γίνει αυτό κάτι θα βρώ να κάτω καθότιν δουλευταράς από μικρός.έχουν ανοιχτεί όμως πάρα πολλά θέματα πάνω σε αυτά και βλέπω ότι δεν γίνεται κάτι όσο υπάρχουν αυτοί αναμεσά μας(και δυστυχω΄ς κάποιοι δεν είναι καν συνάδελφοι...).αυτό που με προβληματίζει είναι ότι παρόλο τις υπεράνθρωπες προσπάθειες μου αδυνατώ να προλάβω τις συγκεντρωτικές.και δεν παίρνω ούτε μια απάντηση για το αν ξέρει κάποιος κάτι για παράταση ή έστω αν έχει ζητηθεί από τους συλλόγους   <_<  <_<  <_<  <_< .αρχίζω και πέφτω ψυχολογικά και σωματικά και δεν με βλέπω να μπορώ για πολύ να βγάζω 15ωρα στη δουλειά.και ΠΑΝΑΘΕΜΑ ΜΕ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΑΝ ΣΚΛΑΒΟΣ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ.ναι ξέρω η οργάνωση είναι το παν και με αυτή δεν έχω ανάγκη κανένα αλλά φέτος που είπα να οργανωθώ πιο πολύ από ποτέ δεν με άφηνε το taxis με τα κολλήματά του.δεν με άφηναν οι δηλώσεις που άνοιξαν 4 μήνες μετά.δεν με αφησαν οι οριστικές φμυ που τις ξεχάσαν να τις ανοίξουν και δεν με άφησε ο αφόρητος καύσωνας εδώ στην επαρχία να δουλέυω όπως θέλω.το μοναδικό λάθος που έχω κάνει είναι να ασχοληθώ με αυτό το επάγγελμα που με κάνει να έχω χάσει τη χαρά από τη ζωή μου,να δουλεύω μεχρι αργά τη νύχτα απο το πρωί,να έχω χάσει φίλους-κοπέλες-οικογένεια,να μη με πληρώνει και να ανέχομαι την γκρίνια του καθενός και τον εμπαιγμό του κράτους.σπούδασε στο πανεπισ΄τημιο έλεγαν...να γίνεις σεβαστός στην κοινωνία έλεγαν...

 

Καλημέρα.

Επιτέλους λοιπόν και ένας που τα λέει έξω απ' τα δόντια.  Κι εγώ της ίδια γενιάς είμαι με σενα...και σε καταλαβαίνω πίστεψέ με..  ευτυχώς για μένα όταν ξεκινούσα επέλεξα να έχω βάση σε μια μεγάλη εταιρία στο λογιστήριό της και έκανα έναρξη (χωρίς ΤΕΒΕ φυσικά αφού είμαι στο ΙΚΑ) και παίρνω τόσους πελάτες όσους μπορώ να ικανοποιήσω ολόσωστα και να με "ικανοποιούν" κι αυτοί βέβαια.  Όχι τζαμπατζιλίκια όχι ασεβασία στον ίδιο μου τον "επαγγελματικό εαυτό"!!  Και τέτοιες εποχές κρυφοχαίρομαι για την απόφασή μου αυτή...  ;)   Ας ελπίσουμε ότι η δική μας γενιά θα βοηθήσει να αλλάξει το σύστημα... (είδα καλό όνειρο σήμερα φαίνεται και λέω τέτοια...) 

Και πάλι καλημέρα και καλό κουράγιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΑ. ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ , ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΠΟΣΟ ΠΑΙΡΝΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΛΗ ΔΗΛΩΣΗ.ΤΟΥ ΛΕΩ ΕΣΥ ΠΟΣΑ ΔΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΛΗ ΔΗΛΩΣΗ? ΜΟΥ ΛΕΕΙ 60 ΕΥΡΩ. ΤΟΥ ΛΕΩ ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΡΩ 30 . ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΗΡΘΕ Σ ΕΜΕΝΑ .ΠΗΓΕ ΣΤΟΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΠΑΛΙ ΜΕ 60 .ΕΙΝΑΙ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙΣ ΠΙΣΤΟΣ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι ασφάλειες περιλαμβάνονται στίς συγκεντρωτικές ,φέτος?δεν θυμάμαι.

 

Με τις διατάξεις της παραγράφου 5 ορίζονται ρητά οι συναλλαγές για τις οποίες δεν υπάρχει υποχρέωση υποβολής καταστάσεων του άρθρου αυτού. Διευκρινίζεται ότι απαλλάσσονται της υποχρέωσης υποβολής καταστάσεων τα πρόσωπα του άρθρου 1 και της παραγράφου 1 του άρθρου 3 του Κ.Φ.Α.Σ. για τα ασφάλιστρα, τις επιστροφές ασφαλίστρων και τις εκπτώσεις επί των ασφαλίστρων που αναγράφονται στα ασφαλιστήρια συμβόλαια ή στις πρόσθετες πράξεις.

 

Ισχύς από 01/01/2013 (Κ.Φ.Α.Σ.)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις διατάξεις της παραγράφου 5 ορίζονται ρητά οι συναλλαγές για τις οποίες δεν υπάρχει υποχρέωση υποβολής καταστάσεων του άρθρου αυτού. Διευκρινίζεται ότι απαλλάσσονται της υποχρέωσης υποβολής καταστάσεων τα πρόσωπα του άρθρου 1 και της παραγράφου 1 του άρθρου 3 του Κ.Φ.Α.Σ. για τα ασφάλιστρα, τις επιστροφές ασφαλίστρων και τις εκπτώσεις επί των ασφαλίστρων που αναγράφονται στα ασφαλιστήρια συμβόλαια ή στις πρόσθετες πράξεις.

 

Ισχύς από 01/01/2013 (Κ.Φ.Α.Σ.)

 

Ευχαριστώ πατριώτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα οι εκκαθαρισεις που παιρνουν οι αγροτες του ειδικου καθεστως,οταν εκδιδουν προς αυτους δελτιο αποστολης μπαινουν στην συγκεντρωτικη πελατων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα.

ισοζύγια ΚΕΠΥΟ στέλνουμε για χρήση 2012 ? ώστε να μπορέσουν να αξιοποιήσουν τις άδειες κούτες!

Ναι, για τελευταία φορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις συναλλαγές του 2012 ναι, για τις συναλλαγές του 2013 όχι

δηλαδη βαζουμε σαν αξια την αξια του ανανεωτηριου στην κατηγορια των προμηθευτων και αριθμο στοιχειων για παραδειγμα 1?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπόχρεοι σε υποβολή συγκεντρωτικών καταστάσεων και οι αγρότες του ειδικού καθεστώτος??

Τι εννοεί ο ποιητής? και για αυτούς που δίνουν την παραγωγή τους και τους εκδίδουν τιμολόγιο αγοράς πρέπει να υποβάλλουν τις καταστάσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...