Προς το περιεχόμενο

υποβολη αιτησης επιδοματος θερμανσης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πατήστε για να τροποποιήσετε την αίτησή σας. Μπορείτε να αλλάξετε όλα τα στοιχεία της υπάρχουσας αίτησης εκτός από τους κωδικούς παροχής ΔΕΗ της κατοικίας και της πολυκατοικίας σας. Εάν η νέα αίτηση εγκριθεί και έχετε ήδη λάβει μέρος του επιδόματος θέρμανσης, το υπόλοιπο θα μεταφερθεί στην τροποποιημένη κατοικία αφού επανυπολογιστεί με βάση το ποσοστό του επιδόματος που έχετε ήδη λάβει Σημειώνεται ότι σε περίπτωση απόρριψης της τροποποιητικής αίτησης (π.χ. λόγω μεταβολής της περιουσιακής σας κατάστασης) απορρίπτεται και η προηγούμενη αίτηση και δεν θα μπορείτε να λάβετε το υπόλοιπο της ποσότητας πετρελαίου που ήταν εγκεκριμένο. Εάν κάνετε κάποιο λάθος στην εισαγωγή των δεδομένων και απορριφθεί η αίτησή σας, μπορείτε να κάνετε νέα αίτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 96
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΝΑΣ ΠΕΛΑΤΗΣ ΕΚΑΝΕ ΔΩΡΕΑΝ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΤΟΥ.Ο ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΤΟΥ ΔΗΛΩΣΕ ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ 3 ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΚΑΤΟΙΚΙΑ ΔΠ ΚΑΙ ΕΒΑΛΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΤΟ ΑΦΜ ΚΑΙ ΟΤΙ ΦΙΛΟΞΕΝΕΙΤΑΙ!! ΓΤ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΕΦΕΥΓΕ Η ΔΗΛΩΣΗ ΑΛΛΙΩΣ.ΤΩΡΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΗΝΥΜΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΟΤΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΜΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΙΠΤΟΣΗ ΑΝ ΤΟ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΝΑΣ ΠΕΛΑΤΗΣ ΕΚΑΝΕ ΔΩΡΕΑΝ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΤΟΥ.Ο ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΤΟΥ ΔΗΛΩΣΕ ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ 3 ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΚΑΤΟΙΚΙΑ ΔΠ ΚΑΙ ΕΒΑΛΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΤΟ ΑΦΜ ΚΑΙ ΟΤΙ ΦΙΛΟΞΕΝΕΙΤΑΙ!! ΓΤ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΕΦΕΥΓΕ Η ΔΗΛΩΣΗ ΑΛΛΙΩΣ.  αυτό δεν θα το σχολιάσω!!

ΤΩΡΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΗΝΥΜΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΟΤΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΜΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΙΠΤΟΣΗ ΑΝ ΤΟ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ?

Δ33 5037619 ΕΞ 2013/18.10.2013

........

2. Το επίδομα χορηγείται στα ως άνω φυσικά πρόσωπα, για την κατανάλωση πετρελαίου εσωτερικής καύσης θέρμανσης, για τα ακίνητα που χρησιμοποιούν ως κύρια κατοικία κατά το χρόνο υποβολής της αίτησης, είτε αυτά μισθώνονται είτε είναι δωρεάν παραχωρούμενα ή ιδιοκατοικούνται.

και πιο κάτω

.........

3. Εξαιρούνται από τη χορήγηση του επιδόματος:

..........

β) Τα φυσικά πρόσωπα, τα οποία δηλώνουν στη Δήλωση Φορολογίας Εισοδήματος Φυσικών Προσώπων ότι φιλοξενούνται.

..........

Για τον προσδιορισμό των εξαιρέσεων της ανωτέρω β) περίπτωσης, χρησιμοποιούνται τα δεδομένα της Δήλωσης Φορολογίας Εισοδήματος Φυσικών Προσώπων, του οικονομικού έτους που ταυτίζεται με το έτος λήξης της περιόδου χορήγησης του πετρελαίου θέρμανσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα!μια απορια-τα εισοδηματικα κριτηρια για το επιδομα θερμανσης αφορουν το φορολογητεο εισοδημα ή το συνολο των εισοδηματων(φορολογητεο+αφορολογητο)?ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρθρο 2 
Κριτήρια χορήγησης του επιδόματος θέρμανσης.

Τα φυσικά πρόσωπα του άρθρου 1 της παρούσας δικαιούνται επιδόματος θέρμανσης, εφόσον πληρούν τα ακόλουθα κριτήρια:

α. Εισοδηματικά:

Το ετήσιο συνολικό οικογενειακό εισόδημά τους, που λαμβάνεται υπόψη για την επιβολή της έκτακτης εισφοράς του άρθρου 29 του Ν. 3986/2011, ανεξάρτητα από την πηγή προέλευσής του, να ανέρχεται έως 30.000 ευρώ για άγαμο υπόχρεο, 40.000 ευρώ για έγγαμο υπόχρεο χωρίς τέκνα, το οποίο προσαυξάνεται κατά 3.000 ευρώ για κάθε τέκνο. Ομοίως, για τη μονογονεϊκή οικογένεια το ως άνω εισόδημα ανέρχεται σε 43.000 ευρώ, το οποίο προσαυξάνεται κατά 3.000 ευρώ ανά τέκνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

σε περίπτωση θανάτου του συζύγου εντός του 2013 (πέρυσι δηλ κάνανε ακόμη μαζί ΔΦΕ και ο θάνατος και η διακοπή του ΑΦΜ του θανόντα δεν έχει δηλωθεί ακόμη στη ΔΟΥ )

έβαλε πετρέλαιο η σύζυγος μετά τον θάνατο και έκοψε την απόδειξη στο όνομά της...

 

την αίτηση θα την κάνω στο όνομα της συζύγου με τον αριθμό ειδοποίησης του εκκαθαριστικού ή θα πρέπει να βγάλει δικό της κλειδάριθμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το taxis μου είπαν ότι εφόσον τα χιλιοστά είναι ίδια, δεν υπάρχει πρόβλημα κι ας είναι λάθος τα ονόματα των ενοίκων - το σύστημα κοιτάει μόνο τα χιλιοστα. Απλά πρέπει ο ένοικος να ξέρει ότι θα δει άσχετο όνομα όταν διαλέξει διαμέρισμα.

 

Έτσι ακριβώς (για του λόγου το αληθές, απάντηση από taxis)

 

Αξιότιμε κύριε,

Σας ενημερώνουμε ότι επειδή από την περσινή περίοδο ισχύει ήδη η «Ενεργοποίηση δυνατότητας πληρωμής» δεν υπάρχει η δυνατότητα αλλαγής των ενοίκων. Τα ονοματεπώνυμα των ενοίκων στο προφίλ της πολυκατοικίας είναι ενδεικτικά. Η επιλογή από τους δικαιούχους θα γίνεται βάση χιλιοστών και ορόφου. Οι νέοι ένοικοι-δικαιούχοι του επιδόματος θέρμανσης μπορούν να υποβάλουν κανονικά τις αιτήσεις τους και στο ήδη υπάρχον προφίλ θα υπάρξει ένδειξη για την αίτηση της περιόδου 2013-2014 με το όνομα του νέου δικαιούχου του επιδόματος.

Πάντα στη διάθεσή σας   

Κέντρο Εξυπηρέτησης Ηλεκτρονικά Συναλλασσομένων

Γ.Γ.Δ.Ε. Υπ. Οικονομικών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εμένα ακόμα να μου βάλουν την προκαταβολή. Στην αρχή έκανα αίτηση σαν ένοικος πολυκατοικίας ( λάθος μου) και μετά έκανα ανάκληση της αίτησης και εκ νέου νέα με αυτή την φορά σαν ιδιοκτήτης διότι έβαλα ατομικά λέβητα . Προχθές αναγκάστηκα με τα κρύα να βάλω πετρέλαιο αλλά προκαταβολή δεν πήρα ακόμα και έχουν περάσει 20 μέρες σίγουρα . Μέσα στο taxis μου λέει έχει ενεργοποιηθειί η πληρωμή , καμία ιδέα κάποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας, θελω να κανω μια ερωτηση, αν ο γιος ο οποιος δηλωσε στο Ε1 οτι φιλοξενιται απο την μανα, ενω το σπιτι ειναι της μανας και δηλωνη οτι μενει εκει, θα μπορουσα να κανω αιτηση στη μανα αλλα με IBAN του γιου η οχι? τι αλλο θα μπορουσα να κανω σε αυτην τη περιπτωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας, θελω να κανω μια ερωτηση, αν ο γιος ο οποιος δηλωσε στο Ε1 οτι φιλοξενιται απο την μανα, ενω το σπιτι ειναι της μανας και δηλωνη οτι μενει εκει, θα μπορουσα να κανω αιτηση στη μανα αλλα με IBAN του γιου η οχι? τι αλλο θα μπορουσα να κανω σε αυτην τη περιπτωση?

Έχω την εντύπωση πως δεν υπάρχει πρόβλημα εφόσον ζητάνε τον αριθμό ΙΒΑΝ και το όνομα του 1ου δικαιούχου, αλλά όχι απαραίτητα και του δικαιούχου της επιδότησης... 

 

Υ.Γ.:Την διατύπωση δεν την πολύ κατάλαβα, κρατάω μόνο το μπλε ερώτημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση πως δεν υπάρχει πρόβλημα εφόσον ζητάνε τον αριθμό ΙΒΑΝ και το όνομα του 1ου δικαιούχου, αλλά όχι απαραίτητα και του δικαιούχου της επιδότησης... 

 

Υ.Γ.:Την διατύπωση δεν την πολύ κατάλαβα, κρατάω μόνο το μπλε ερώτημα!

Κόρη με Ψ/Κ και το λογαριασμό ΔΕΗ στο όνομά της αγόρασε ήδη πετρέλαιο με το ΑΦΜ της.

Επικαρπία και ιδιοκατοίκηση η μάνα.

Να κάνω την αίτηση στο όνομα της κόρης αγνοώντας τα κόκκινα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κόρη με Ψ/Κ και το λογαριασμό ΔΕΗ στο όνομά της αγόρασε ήδη πετρέλαιο με το ΑΦΜ της.

Επικαρπία και ιδιοκατοίκηση η μάνα.

Να κάνω την αίτηση στο όνομα της κόρης αγνοώντας τα κόκκινα?

2. Το επίδομα χορηγείται στα ως άνω φυσικά πρόσωπα, για την κατανάλωση πετρελαίου εσωτερικής καύσης θέρμανσης, για τα ακίνητα που χρησιμοποιούν ως κύρια κατοικία κατά το χρόνο υποβολής της αίτησης, είτε αυτά μισθώνονται είτε είναι δωρεάν παραχωρούμενα ή ιδιοκατοικούνται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια άλλη ερώτηση που πιθανό να έχει απαντηθεί ....

Άλλαξε ο διαχειριστής και έβαλε πετρέλαιο με την απόδειξη κομμένη στα νέα στοιχεία (νέος διαχειριστής, ίδιος αριθμός παροχής) , θα πρέπει να κάνω καινούργια πολυκατοικία ?

Υγ Πως φαίνεται ότι με απασχολεί προσωπικά μιας και είμαι και καινούργιος ένοικος εκεί !!!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια άλλη ερώτηση που πιθανό να έχει απαντηθεί ....

Άλλαξε ο διαχειριστής και έβαλε πετρέλαιο με την απόδειξη κομμένη στα νέα στοιχεία (νέος διαχειριστής, ίδιος αριθμός παροχής) , θα πρέπει να κάνω καινούργια πολυκατοικία ?

Υγ Πως φαίνεται ότι με απασχολεί προσωπικά μιας και είμαι και καινούργιος ένοικος εκεί !!!!! :D

Συνάδελφε το μόνο που μπορώ να βρω είναι από πέρσι, αυτό:

 

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/11352

 

11. Είμαι ο Νέος Διαχειριστής και η δήλωση των χιλιοστών θέρμανσης από (τον προηγούμενο διαχειριστή) είναι σε εκκρεμότητα (έχει κενά που χρειάζονται συμπλήρωση). Τι ενέργειες πρέπει να κάνω για την εκκρεμότητα μας αυτή;

Πρέπει άμεσα ο προηγούμενος διαχειριστής να κάνει τροποποίηση των Στοιχείων Διαχειριστή, ορίζοντας ΕΣΑΣ ως ΕΠΟΜΕΝΟ (ΑΦΜ και Ονοματεπώνυμο Διαχειριστή). Η λειτουργία αυτή θα είναι διαθέσιμη στην αμέσως επόμενη έκδοση της εφαρμογής Διαχειριστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους!

Επειδή πέρυσι είχα υποβάλλει μια μονο αίτηση πετρελαίου σε συγγενή, οπότε και δεν πληρώθηκα όπως καταλαβαίνεται, θα μπορούσατε να μου πείτε πόσο χρεώνεται τον κάθε πελάτη για μια αίτηση πετρελαίου θέρμανσης? 

Σήμερα μου παρουσιάστηκαν 4-5 και μου ζητούν να τους κάνω αίτηση. Ειναι όλοι πελάτες μου και τους κάνω το Ε1.

 

Σας ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2. Το επίδομα χορηγείται στα ως άνω φυσικά πρόσωπα, για την κατανάλωση πετρελαίου εσωτερικής καύσης θέρμανσης, για τα ακίνητα που χρησιμοποιούν ως κύρια κατοικία κατά το χρόνο υποβολής της αίτησης, είτε αυτά μισθώνονται είτε είναι δωρεάν παραχωρούμενα ή ιδιοκατοικούνται.

Ναι αλλά ο Ψ/Κ φιλοξενείται από τον επικαρπωτή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά ο Ψ/Κ φιλοξενείται από τον επικαρπωτή. 

Δεν σου είπα εγώ να κάνεις αίτηση στον Ψ/Κ, απλά σου τόνισα πως δικαιούται επίδομα μόνο αυτός που χρησιμοποιεί το ακίνητο σαν κύρια κατοικία κατά το χρόνο υποβολής της αίτησης. 

Δηλαδή η μάνα το δικαιούται κι όχι η κόρη!!

 

Καλό μεσημέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά ο Ψ/Κ φιλοξενείται από τον επικαρπωτή. 

Δεν εχει σχεση με ιδιοκτησιες το επιδομα θερμανσης.

Ποιος ειναι ο ιδιοκτητης, ειτε ειναι Ψ/Κ ειτε επικαρπωτης,δεν επηρεαζει , γιατι το αναφερετε συνεχεια ?

 

Επισης δεν εχει σχεση σε ποιανου το ονομα ειναι η ΔΕΗ ( ενοικιαστη, ιδιοκτητη , προηγουμενου ενοικιαστη κλπ)

 

Επιδοτειται αυτος που κανει χρηση κυριας κατοικιας ενος ακινητου, εφ οσον πληρει ΚΑΙ τα υπολοιπα κριτιρια και ΔΕΝ φιλοξενειται εκει .

( φιλοξενια σημαινει οτι  ΑΛΛΟΣ κανει χρηση κυριας κατοικιας εκει-αυτος που εχει το δικαιωμα να με φιλοξενησει)

(δωρεαν παραχωρηση σημαινει οτι το εδωσαν σε μενα να μενω ΕΓΩ εκει και ΔΕΝ πληρωνω κατι γι αυτο)

Η ΔΕΗ αρκει να οδηγει στη διευθυνση του συγκεκριμενου ακινητου,

και φυσικα κατα τη διασταυρωση να δηλωσει ο πρατηριουχος, το ΑΦΜ και το ρολοι που εχει βαλει ο αιτων στην αιτηση.(αυτα μπαινουν και στο παραστατικο αγορας)

( οσον αφορα μετρα ακινητου, διαφορες απο δεη σε ε9 κλπ δεν γνωριζω αν παιζουν ρολο και ποιον, διοτι π.χ. ενας ενοικιαστης ΔΕΝ κανει ε9 για το ακινητο, ΔΕΝ γνωριζει μετρα δηλωμενα βασει συμβολαιου αγορας ( παρα μονο βασει μισθωτηριου ισως) και δεν ειναι υπευθυνος για τα μετρα που εχουν δηλωθει στη ΔΕΗ απο τον ιδιοκτητη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

σε περίπτωση θανάτου του συζύγου εντός του 2013 (πέρυσι δηλ κάνανε ακόμη μαζί ΔΦΕ και ο θάνατος και η διακοπή του ΑΦΜ του θανόντα δεν έχει δηλωθεί ακόμη στη ΔΟΥ )

έβαλε πετρέλαιο η σύζυγος μετά τον θάνατο και έκοψε την απόδειξη στο όνομά της...

 

την αίτηση θα την κάνω στο όνομα της συζύγου με τον αριθμό ειδοποίησης του εκκαθαριστικού ή θα πρέπει να βγάλει δικό της κλειδάριθμο?

Μίλησα με το Υπουργείο .η αιτηση θα γινει στο ονομα της συζυγου με τον αριθμο ειδοποιησης.υπεβληθη η αιτηση ονοματεπωνυμο αιτουντος το ονομα της συζυγου ονοματεπωνυμο δικαιουχου το ονομα του θανοντος. θα δουμε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχει παρει καποιος προκαταβολη απο οσους εχετε κανει αιτηση?

 

εχω κανει λγες εδω και καιρο αλλα τιποτα ακομα?

 

εχουμε καποιο δειγμα αν εχουν πιστωθει χρηματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχει παρει καποιος προκαταβολη απο οσους εχετε κανει αιτηση?

 

εχω κανει λγες εδω και καιρο αλλα τιποτα ακομα?

 

εχουμε καποιο δειγμα αν εχουν πιστωθει χρηματα?

Ναι έχουν πάρει το 35% στις 21/11/2013

Θα πας κάτω κάτω στη σελίδα της εφαρμογής που γράφει:

Προβολή Διασταυρωμένων Αγορών Πετρελαίου για την Περίοδο 2013 - 2014 με βάση τον ΑΦΜ του δικαιούχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...

Ο πρατηριούχος δικαιούται να υποβάλει αίτηση επιδότησης για το πετρέλαιο που θα καταναλώσει για σπίτι του;

Εννοείται ότι θα εκδόσει ΑΛΠ στο όνομά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί η απορία μου αλλά θα την πω: κυρία έκανε αίτηση για πετρέλαιο με προκαταβολή, στην πορεία της προέκυψε και έκανε εγκατάσταση φυσικού αερίου, η προκαταβολή μπήκε του πετρελαίου και η γυναίκα θέλει να την επιστρέψει, που θα τα δώσει τα λεφτά??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί η απορία μου αλλά θα την πω: κυρία έκανε αίτηση για πετρέλαιο με προκαταβολή, στην πορεία της προέκυψε και έκανε εγκατάσταση φυσικού αερίου, η προκαταβολή μπήκε του πετρελαίου και η γυναίκα θέλει να την επιστρέψει, που θα τα δώσει τα λεφτά??

Καλή ερώτηση..

 

Υπάρχει πάντως αυτό το τηλ : 210-480.3131 , όπου είναι αποκλειστικά για το επίδομα θέρμανσης.

 

Λογικά θα σε βοηθήσουν. Νομίζω ότι και σε περίπτωση που λάβει κάποιος προκαταβολή και δεν βάλει τελικά πετρέλαιο με κάποιο τρόπο (τον οποίο δε γνωρίζω) πρέπει να επιστρέψει τα χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...