Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΚΙΝΗΤΟΥ 4 ή 47 και ειδος δικαιωματος 13


LILY

Ερώτηση

εχω τις παρακατω δυο περιπτωσεις:

 

εχει τυχει σε καποιον το ειδος ακινητου 47 ( οικοπεδο εντος επαγγελματικου παρκου) ; ζητα αφμ επαγγελματικου παρκου.... Η ΓΓΠΣ δεν ξερει, η εφορια δεν ξερει.... ποιος ξερει;

 

 

ειδος δικαιωματος 13:  πλεον τα δικαιωματα δεν ειναι μονο η πληρη , η ψιλη και η επικαρπία..... υπαρχει και το 13 που ειναι για ακινητα που εκκρεμει η αποζημειωση απο το δημοσιο....( ομως πως ξεχωριζει την ψιλη και την επικαρπια;)Εχω στα χερια μου την αποφαση του δημου που λεει αναλυτικα οτι η μητερα θα παρει το χ ποσο  και τα παιδια το χ1 και χ2)

 

μητερα και δυο παιδια ειχαν ενα αγροτεματιο κατα 100 επικαρπια η μητερα και 50-50 ψιλη κυριοτητα τα παιδια

ολοκληρωνεται η πραξη εφαρμογης το 2011 και το αγροτεμαχιο ποια ειναι εντος επαγγελματικου παρκου εκκρεμει η αποζημειωση απο το δημοσιο για τα 111 τμ 

 

 

πως θα συμπληρωθει το ε9;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

εχω τις παρακατω δυο περιπτωσεις:

 

εχει τυχει σε καποιον το ειδος ακινητου 47 ( οικοπεδο εντος επαγγελματικου παρκου) ; ζητα αφμ επαγγελματικου παρκου.... Η ΓΓΠΣ δεν ξερει, η εφορια δεν ξερει.... ποιος ξερει;

 

 

ειδος δικαιωματος 13:  πλεον τα δικαιωματα δεν ειναι μονο η πληρη , η ψιλη και η επικαρπία..... υπαρχει και το 13 που ειναι για ακινητα που εκκρεμει η αποζημειωση απο το δημοσιο....( ομως πως ξεχωριζει την ψιλη και την επικαρπια ;)Εχω στα χερια μου την αποφαση του δημου που λεει αναλυτικα οτι η μητερα θα παρει το χ ποσο  και τα παιδια το χ1 και χ2)

 

μητερα και δυο παιδια ειχαν ενα αγροτεματιο κατα 100 επικαρπια η μητερα και 50-50 ψιλη κυριοτητα τα παιδια

ολοκληρωνεται η πραξη εφαρμογης το 2011 και το αγροτεμαχιο ποια ειναι εντος επαγγελματικου παρκου εκκρεμει η αποζημειωση απο το δημοσιο για τα 111 τμ 

 

 

πως θα συμπληρωθει το ε9;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

εχω τις παρακατω δυο περιπτωσεις:

 

εχει τυχει σε καποιον το ειδος ακινητου 47 ( οικοπεδο εντος επαγγελματικου παρκου) ; ζητα αφμ επαγγελματικου παρκου.... Η ΓΓΠΣ δεν ξερει, η εφορια δεν ξερει.... ποιος ξερει;

 

 

ειδος δικαιωματος 13:  πλεον τα δικαιωματα δεν ειναι μονο η πληρη , η ψιλη και η επικαρπία..... υπαρχει και το 13 που ειναι για ακινητα που εκκρεμει η αποζημειωση απο το δημοσιο....( ομως πως ξεχωριζει την ψιλη και την επικαρπια ;)Εχω στα χερια μου την αποφαση του δημου που λεει αναλυτικα οτι η μητερα θα παρει το χ ποσο  και τα παιδια το χ1 και χ2)

 

μητερα και δυο παιδια ειχαν ενα αγροτεματιο κατα 100 επικαρπια η μητερα και 50-50 ψιλη κυριοτητα τα παιδια

ολοκληρωνεται η πραξη εφαρμογης το 2011 και το αγροτεμαχιο ποια ειναι εντος επαγγελματικου παρκου εκκρεμει η αποζημειωση απο το δημοσιο για τα 111 τμ 

 

 

πως θα συμπληρωθει το ε9;

 

 

 

Ψάξε Δήμο ή Περιφέρεια που ανήκει το οικόπεδο!!! Μήπως σταθείς τυχερή. Πάντως για σιγουριά (όχι για το ΑΦΜ) πέρνα και από την αρμόδια τεχνική υπηρεσία του δήμου, αυτοί έχουν τοπογραφικά που δείχνουν ποια οικόπεδα εντάσσονται στο επαγγελματικό πάρκο. Σε ανάλογη περίπτωση (όχι ε9), τις βεβαιώσεις για το επιχειρηματικό πάρκο τις πήρα από τον αντίστοιχο δήμο, για αγροτεμάχιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

εχω τις παρακατω δυο περιπτωσεις:

 

εχει τυχει σε καποιον το ειδος ακινητου 47 ( οικοπεδο εντος επαγγελματικου παρκου) ; ζητα αφμ επαγγελματικου παρκου.... Η ΓΓΠΣ δεν ξερει, η εφορια δεν ξερει.... ποιος ξερει;

 

 

ειδος δικαιωματος 13:  πλεον τα δικαιωματα δεν ειναι μονο η πληρη , η ψιλη και η επικαρπία..... υπαρχει και το 13 που ειναι για ακινητα που εκκρεμει η αποζημειωση απο το δημοσιο....( ομως πως ξεχωριζει την ψιλη και την επικαρπια ;)Εχω στα χερια μου την αποφαση του δημου που λεει αναλυτικα οτι η μητερα θα παρει το χ ποσο  και τα παιδια το χ1 και χ2)

 

μητερα και δυο παιδια ειχαν ενα αγροτεματιο κατα 100 επικαρπια η μητερα και 50-50 ψιλη κυριοτητα τα παιδια

ολοκληρωνεται η πραξη εφαρμογης το 2011 και το αγροτεμαχιο ποια ειναι εντος επαγγελματικου παρκου εκκρεμει η αποζημειωση απο το δημοσιο για τα 111 τμ 

 

 

πως θα συμπληρωθει το ε9;

 

 

Ψάξε Δήμο ή Περιφέρεια που ανήκει το οικόπεδο!!! Μήπως σταθείς τυχερή. Πάντως για σιγουριά (όχι για το ΑΦΜ) πέρνα και από την αρμόδια τεχνική υπηρεσία του δήμου, αυτοί έχουν τοπογραφικά που δείχνουν ποια οικόπεδα εντάσσονται στο επαγγελματικό πάρκο. Σε ανάλογη περίπτωση (όχι ε9), τις βεβαιώσεις για το επιχειρηματικό πάρκο τις πήρα από τον αντίστοιχο δήμο, για αγροτεμάχιο. 

 ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! ΘΑ ΤΟ ΔΩ Ως ΠΡΟς ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΠΑΡΚΟ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΚΕΙ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΑΦΜ....

 

ΟΜΩΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙς ΔΕΣ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΗς ΕΡΩΤΗΣΗΣ .....

 

ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΕΙΧΑΜΕ  ΚΩΔ ΑΚΙΝΗΤΟΥ 4  ΕΙΔΟς ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΟς 1 ΠΛΗΡΗ   2 ΨΙΛΗ ΚΥΡ   3 ΕΠΙΚΑΡΠΙΑ

 

ΤΩΡΑ   ΕΧΟΥΜΕ        ΚΩΔ ΑΚΙΝΗΤΟΥ 4 Ή 47....   ΕΙΔΟΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΟς 13 ΕΚΚΡΕΜΕΙ Η ΑΠΟΖΗΜΕΙΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΗΜΟ  ( ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΜΠΕΙ; ΣΤΟΝ ΕΠΙΚΑΡΠΩΤΗ Ή ΣΤΟΥς ΨΙΛΟΥς ΚΥΡΙΟΥς;  ΚΑΙ ΠΩς ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟ Ε9 ΠΟΙΟς ΕΧΕΙ ΤΙ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...