Προς το περιεχόμενο
  • 0

E3 επαγγελματίας φορολόγηση παρ.1 αρθ.45


eyripidis

Ερώτηση

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΕΧΕΙ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ 2 ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ ΜΕ Ν.ΠΔ.Δ. ΕΣΤΩ ΟΤΙ ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΑ ΕΣΟΔΑ 10000 ΕΥΡΩ, ΟΑΕΕ 2000 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΞΟΔΑ 1000 ΕΥΡΩ ΣΤΟ Ε3 ΑΠΕΙΚΟΝΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ  10000-2000-1000= 7000 ΚΑΘΑΡΟ ΚΕΡΔΟΣ , ΣΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ 348 ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ Ζ ΠΟΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΜΕ?

ΕΣΟΔΑ - ΟΑΕΕ ?  ΓΙΑ ΤΑ 1000 ΕΥΡΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ ΚΑΙ ΕΑΝ ΝΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΤΗΣ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗΣ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΕΧΕΙ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ 2 ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ ΜΕ Ν.ΠΔ.Δ. ΕΣΤΩ ΟΤΙ ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΑ ΕΣΟΔΑ 10000 ΕΥΡΩ, ΟΑΕΕ 2000 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΞΟΔΑ 1000 ΕΥΡΩ ΣΤΟ Ε3 ΑΠΕΙΚΟΝΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ  10000-2000-1000= 7000 ΚΑΘΑΡΟ ΚΕΡΔΟΣ , ΣΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ 348 ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ Ζ ΠΟΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΜΕ?

ΕΣΟΔΑ - ΟΑΕΕ ?  ΓΙΑ ΤΑ 1000 ΕΥΡΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ ΚΑΙ ΕΑΝ ΝΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΤΗΣ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗΣ? 

ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΟ Ε3 ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ ΓΙΑ ΤΑ 1000 ΕΥΡΩ, ΑΠΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΤΟΥ ΤΑΧHEAVEN ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ  ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ Ζ ΜΟΝΟ Ο ΚΩΔΙΚΟΣ 348(ΕΣΟΔΑ-ΟΑΕΕ) ΣΕ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ Ο ΚΩΔΙΚΟΣ 346.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το παράδειγμα που βρήκες δεν θα "προχωρήσει" στο Ε3 όταν πας να κάνει υποβολή.

Δηλ.

Αν συμπληρώσεις στο Ε3 τον κωδικό 591 στην 1η σελίδα (ελ. επαγγ. που φορολ. ως μισθωτός) δεν μπορείς να έχεις συμπληρωμένο τον κωδικό 346. Μόνο τον 348.

Σου βγάζει μήνυμα λάθους οταν πας να κάνεις υποβολή (αν έχεις ποσό στον 346).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το παράδειγμα που βρήκες δεν θα "προχωρήσει" στο Ε3 όταν πας να κάνει υποβολή.

Δηλ.

Αν συμπληρώσεις στο Ε3 τον κωδικό 591 στην 1η σελίδα (ελ. επαγγ. που φορολ. ως μισθωτός) δεν μπορείς να έχεις συμπληρωμένο τον κωδικό 346. Μόνο τον 348.

Σου βγάζει μήνυμα λάθους οταν πας να κάνεις υποβολή (αν έχεις ποσό στον 346).

ΣΩΣΤΟΣ ΚΑΙ ΣΤΟ Ε1 ΤΣΕΚΑΡΟ ΤΟ 019 ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΤΟΥ 307 ΤΟΥ Ε1 ΜE TO KΩΔΙΚΟ ΤΟΥ 348 ΤΟΥ Ε3

ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟΝ 501 ΚΑΙ 517 ΤΟΥ Ε1?

ΑΝ ΕΧΕΙ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΣ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το παράδειγμα που βρήκες δεν θα "προχωρήσει" στο Ε3 όταν πας να κάνει υποβολή.

Δηλ.

Αν συμπληρώσεις στο Ε3 τον κωδικό 591 στην 1η σελίδα (ελ. επαγγ. που φορολ. ως μισθωτός) δεν μπορείς να έχεις συμπληρωμένο τον κωδικό 346. Μόνο τον 348.

Σου βγάζει μήνυμα λάθους οταν πας να κάνεις υποβολή (αν έχεις ποσό στον 346).

ΟΠΟΤΕ ΜΟΝΟ  ΤΟΝ 348 ΟΠΟΥ ΕΣΟΔΑ -ΟΑΕΕ ΣΩΣΤΑ?ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αν στείλεις Ε1.

Επιβεβαίωσε αυτά του dodos λιγο πιο πάνω.

ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΕΙΛΩ ΑΚΟΜΑ ΦΤΙΑΧΝΩ ΤΑ Ε3 ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΩ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ.ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΔΗΛΩΣΤΕ ΕΞΥΠΝΑ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΣΤΕΛΝΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΩΣΤΟΣ ΚΑΙ ΣΤΟ Ε1 ΤΣΕΚΑΡΟ ΤΟ 019 ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΤΟΥ 307 ΤΟΥ Ε1 ΜE TO KΩΔΙΚΟ ΤΟΥ 348 ΤΟΥ Ε3

ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟΝ 501 ΚΑΙ 517 ΤΟΥ Ε1?

ΑΝ ΕΧΕΙ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΣ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ

ΔΕΝ ΒΑΖΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ 501-517 ΣΤΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΕΙΠΑΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ  Ο ΚΩΔΙΚΟΣ 307.ΥΠΟΨΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΔΕΝ ΒΑΖΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ 501-517 ΣΤΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΕΙΠΑΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ  Ο ΚΩΔΙΚΟΣ 307.ΥΠΟΨΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΕ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙΑ ΛΟΓΙΚΑ  501-517 ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ 307...

ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΟΥΤΕ ΕΓΩ Ε1.....ΚΑΛΗΜΕΡΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

... τρέχτε το ΒΙΒΛΙΑΡΑΚΙ της εφορίας για τις δηλώσεις ....

γρήγορα μελέτη ....

 

http://www.gsis.gr/gsis/export/sites/default/gsis_site/important_news/osfd2014.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

το αθροισμα των κωδικων 602,604,606,612 φοροι που παρακρατηθηκαν ειναι μεγαλυτερο απο αυτο που αναλογει στουσ κωδικουσ 426,518,406,504,508,308 που αφορουν εισοδηματα απο ατομικη επιχειρηση ελευθερια επαγγελματα και εισοδημα του αρθρου 45ΚΦΕ. Τι αυτο ρε παιδια εχω συμβασεις εργου με 3 οργανισμους και εχει γινει η παρακρατηση φορου 20% που επρεπε να γινει στα τιμολογια γιατι δεν με αφηνει να στειλω την δηλωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

το αθροισμα των κωδικων 602,604,606,612 φοροι που παρακρατηθηκαν ειναι μεγαλυτερο απο αυτο που αναλογει στουσ κωδικουσ 426,518,406,504,508,308 που αφορουν εισοδηματα απο ατομικη επιχειρηση ελευθερια επαγγελματα και εισοδημα του αρθρου 45ΚΦΕ. Τι αυτο ρε παιδια εχω συμβασεις εργου με 3 οργανισμους και εχει γινει η παρακρατηση φορου 20% που επρεπε να γινει στα τιμολογια γιατι δεν με αφηνει να στειλω την δηλωση?

ρε φιλε αφου ειναι μπλοκακι συμπληρωνεις στο ε1 μονο το 019 και τον 307 ,τον 426,518 κτλ τι τα θελεις ?

εννοειται οτι εχεις τσεκαρει και τα υπολοιπα που πρεπει στο ε3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ρε φιλε αφου ειναι μπλοκακι συμπληρωνεις στο ε1 μονο το 019 και τον 307 ,τον 426,518 κτλ τι τα θελεις ?

εννοειται οτι εχεις τσεκαρει και τα υπολοιπα που πρεπει στο ε3

AYTO AKΡΙΒΩΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΧΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ 019 ΚΑΙ 307 ΕΧΩ ΤΣΕΚΑΡΕΙ ΚΑΙΣΤΟ Ε3 ΤΟΝ 591 ΚΑΙ ΣΤΟΝ 348 ΤΟ ΚΕΡΔΗ(ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΑ- ΟΑΕΕ) ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ 20% ΣΤΟΝ 605.

ΩΣΤΟΣΟ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ  ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΘΗΚΕ(1115 ΕΥΡΩ) ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΤΟΥ 307(2932 ΕΥΡΩ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

σηκωνω τα χερια ψηλα αν και τα νουμερα που λες δεν βγαινουν'ποσο ηταν ο οαεε?

5575  ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ,ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ 20% 1175, ΟΑΕΕ 2643.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

5575  ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ,ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ 20% 1175, ΟΑΕΕ 2643.

σωστα τα λες τοτε ,δεν ξερω τι να σου ,παντως σε παρακαλω να μας ενημερωσεις για το εγινε τελικα γιατι μας ενδιαφερει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.

 

ΠΑΩ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΩ Ε3 ΜΙΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΟΕ ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ. 

ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ Ε ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ  ΤΑ ΕΝΟΙΚΙΑ ΚΑΙ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ, ΟΤΑΝ ΒΑΖΩ ΤΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΩΣ ΚΕΝΤΙΚΟ ΚΑΙ ΠΟΣΟ 0,00 ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΠΟΣΟ , ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΤΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΤΙ ΠΟΣΟ ΝΑ ΒΑΛΩ? 

ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

σωστα τα λες τοτε ,δεν ξερω τι να σου ,παντως σε παρακαλω να μας ενημερωσεις για το εγινε τελικα γιατι μας ενδιαφερει ...

YΠΕΒΑΛΑ ΕΡΩΤΗΜΑ ΣΤΗΝ ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ  ΑΝΑΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

δυο περιπτωσεις μλοκακαια

με ακαθαριστα εσοδα 14042,11-3866,28 οαεε= 10175,83 και παρακρατηση 2805 το δεχτηκε κανονικα ..

ενω περιπτωση με μπλοκακια ακαθαριστα εσοδα 7637,95 -2863,32 οαεε=4774,63 παρακρατηση 1527 δεν το δεχετε μου λεει οτι τα ποσα της παρακρατησεις

ειναι μεγαλα  μας δουλευουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...