Προς το περιεχόμενο

ΕΞΟΔΑ ΚΗΔΕΙΑΣ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΩ ΣΤΗ ΔΗΛΩΣΗ


επισκέπτη Επισκέπτης-ΑΝΝΑ-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη Επισκέπτης-ΑΝΝΑ-

ΣΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΦΟΡΟΥ ΕΙΣΙΔΗΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΩ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΚΗΔΕΙΑΣ?

Η ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΕΙΝΙΑ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ. ΘΑ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ 'Η ΣΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΕΘΑΝΕ ΤΟΝ 09/2005?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-panoslog-

ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΧΩΡΕΙΣ. ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΚΠΤΩΣΗ ΚΑΜΜΙΑ. ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΩΔΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙΣ. (ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΚΜΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΑΦΟΥ...) ΜΑΥΡΟ ΧΙΟΥΜΟΡ, ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΜΠΛΕΞΕΣ...

ΟΥΤΕ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης να σου εκφράσω τα θερμά μου συλληπητήρια γιά την μητέρα σου. Και συγνώμη γιά το ύφος μου, αλλά δυστυχώς το κράτος δεν καταλαβαίνει από έξοδα κηδείας και θανάτους. Δεν είναι τυχαίο ότι φορολογούν τον θανόντα γιά το διάστημα που ήταν εν ζωή, και οι κληρονόμοι καταλήγουν να πληρώνουν τα δικά του χρέη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΣΑ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ!

ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΘΑ ΥΠΟΒΕΛΕΙ ΔΗΛΩΣΗ?

ΕΧΕΙ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΝΟΙΚΙΑ?

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΕΙ ΔΗΛΩΣΗ?

ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΟΒΑΛΕΙ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΟΙ ΚΛΗΡΟΝΟΜΟΙ?

Ή ΘΑ ΠΑΕΙ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΑ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΔΗΛΩΣΗ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΛΗΡΟΝΟΜΟΥΣ - ΘΑ ΤΣΕΚΑΡΕΤΕ "ΝΑΙ" ΣΤΟΝ ΚΩΔ. 331 ΠΙΝ.2, ΜΕ ΤΑ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΑΠΕΒΙΩΣΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 years later...

ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΕΡΩΤΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ?

ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΕΙΝΑΙ 5000 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΟΨΕ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ.

ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ, ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΠΕΙ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ Η ΑΠΟΔΕΙΞΗ?

ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΑ (ΤΑ ΑΔΕΛΦΙΑ... ΤΙΠΟΤΑ)

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με τη διάταξη της περίπτωσης δ΄ του άρθρου 22 του Ν. 2961/2001 (Κώδικας Φορολογίας Κληρονομιών- Δωρεών Γονικών Παροχών), από την αξία της κληρονομιαίας περιουσίας και από κάθε μερίδα κατ΄ αναλογία αφαιρούνται τα έξοδα κηδείας του κληρονομουμένου. Σε περίπτωση που δεν υπάρχουν δικαιολογητικά για έξοδα κηδείας, αφαιρείται ποσό 1.500 ευρώ. Το ποσό αυτό μπορεί να αυξάνεται με αποφάσεις του υπουργού Οικονομίας και Οικονομικών που δημοσιεύονται στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως. Είναι πολύ πιθανόν το ποσό αυτό να έχει αυξηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με τη διάταξη της περίπτωσης δ΄ του άρθρου 22 του Ν. 2961/2001 (Κώδικας Φορολογίας Κληρονομιών- Δωρεών Γονικών Παροχών), από την αξία της κληρονομιαίας περιουσίας και από κάθε μερίδα κατ΄ αναλογία αφαιρούνται τα έξοδα κηδείας του κληρονομουμένου. Σε περίπτωση που δεν υπάρχουν δικαιολογητικά για έξοδα κηδείας, αφαιρείται ποσό 1.500 ευρώ. Το ποσό αυτό μπορεί να αυξάνεται με αποφάσεις του υπουργού Οικονομίας και Οικονομικών που δημοσιεύονται στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως. Είναι πολύ πιθανόν το ποσό αυτό να έχει αυξηθεί.

http://www.taxheaven.gr/laws/circular/index/circular/3189

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο του καφενείου και της ταβερνας αν μετα είχατε φαγητό

τιποτε αλο δεν εκπίπτει

Σύμφωνα με τη διάταξη της περίπτωσης δ΄ του άρθρου 22 του Ν. 2961/2001 (Κώδικας Φορολογίας Κληρονομιών- Δωρεών Γονικών Παροχών), από την αξία της κληρονομιαίας περιουσίας και από κάθε μερίδα κατ΄ αναλογία αφαιρούνται τα έξοδα κηδείας του κληρονομουμένου. Σε περίπτωση που δεν υπάρχουν δικαιολογητικά για έξοδα κηδείας, αφαιρείται ποσό 1.500 ευρώ. Το ποσό αυτό μπορεί να αυξάνεται με αποφάσεις του υπουργού Οικονομίας και Οικονομικών που δημοσιεύονται στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως. Είναι πολύ πιθανόν το ποσό αυτό να έχει αυξηθεί.

τελικα μονο του καφενείου και της ταβερνας εκπιπτουν ή είναι 1500 ή περισσοτερα?

σας παρακαλω πολυ για μια απαντηση και καλο 3ημερο σε ολους σας με υγεια πανω απ' ολα και να χαιρεστε οσους αγαπατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν διαβαζατε προσεκτικα θα βλέπατε οτι τα δυο σημεια δεν εχουν σχεση μεταξύ τους

απο την φορολογική δήλωση που ζητάτε εσεις αφαιρουνται στον κωδικο 049 αυτα που σας γράφω

QUOTE(a.a. @ Feb 24 2009, 05:50 PM) *

μονο του καφενείου και της ταβερνας αν μετα είχατε φαγητό

τιποτε αλο δεν εκπίπτει

απο την δήλωση κληρονομιάς

QUOTE(ΒΑΓΓΕΛΗΣ Φ. @ Feb 25 2009, 09:33 AM) *

Σύμφωνα με τη διάταξη της περίπτωσης δ΄ του άρθρου 22 του Ν. 2961/2001 (Κώδικας Φορολογίας Κληρονομιών- Δωρεών Γονικών Παροχών), από την αξία της κληρονομιαίας περιουσίας και από κάθε μερίδα κατ΄ αναλογία αφαιρούνται τα έξοδα κηδείας του κληρονομουμένου. Σε περίπτωση που δεν υπάρχουν δικαιολογητικά για έξοδα κηδείας, αφαιρείται ποσό 1.500 ευρώ. Το ποσό αυτό μπορεί να αυξάνεται με αποφάσεις του υπουργού Οικονομίας και Οικονομικών που δημοσιεύονται στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως. Είναι πολύ πιθανόν το ποσό αυτό να έχει αυξηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 years later...

ΠΕΡΣΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΠΟΧΗ ΕΧΑΣΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΣΕ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ ΕΚΑΝΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ

ΕΞΟΔΑ ΚΗΔΕΙΑΣ ΣΧΕΔΟΝ ΔΕΚΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΥΡΩ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΟΥ ΚΑΦΕΣ ,ΤΡΑΠΕΖΙ ΕΙΣ ΔΙΠΛΟΥΝ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΜΝΗΜΟΣΥΝΟ

ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΜΟΥ

ΠΕΡΑΝ ΑΥΤΟΥ

ΕΠΕΙΔΗ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΜΙΑ ΚΑΡΤΑ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 2000 ΕΥΡΩ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΠΟΙΗΣΗ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑΣ

ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ ΤΟΥΣ ΘΑΝΑΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑΙ ΜΕΝ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΔΕΧΤΗΚΑΝ

ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟΠΟΙΗΣΗ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑΣ ..

ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΜΕΤΑ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΗΡΟΣ ΕΝ ΖΩΗ

ΟΦΕΙΛΕΙ ΑΠΟ ΤΟ 2009 ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΟΣΟ 100 ΕΥΡΩ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ

ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ 2010 ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΓΙΑ ΚΕΙΝΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΘΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΛΙΚΟΣ ΦΟΡΟΣ!

ΤΙ ΤΑ ΘΕΣ... ΖΩΝΤΑΝΟΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΖΩΝΤΑΝΟΥΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΘΑΜΕΝΟΙ ΖΩΝΤΑΝΟΙ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ,,,

ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΟΙ ΠΕΘΑΜΕΝΟΙ ΤΗΣ ΕΦΟΡΙΑΣ ΕΝ ΖΩΗ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Η απόδειξη των εξόδων κηδείας, που είναι και πολλά τα λεφτά, δεν μπορεί να μπει μαζί με τις άλλες αποδείξεις στον κωδικό 049 για το χτίσιμο του αφορολόγητου από τον κληρονόμο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 months later...
επισκέπτη Χριστίνα

Γνωρίζει κανείς πόσο είναι ακριβώς το επίδομα κηδείας που δίνει το Ι.Κ.Α. αυτή τη στιγμή? Δεν μπορώ να το βρω πουθενά στο Νετ, το μόνο που βρήκα είναι τα απαιτούμενα δικαιολογητικά αλλά δεν αναφέρεται πουθενά το ακριβές ποσό. Είναι συγκεκριμένο, ή καθορίζεται απ το ποσό τής σύνταξης τού θανόντος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς πόσο είναι ακριβώς το επίδομα κηδείας που δίνει το Ι.Κ.Α. αυτή τη στιγμή? Δεν μπορώ να το βρω πουθενά στο Νετ, το μόνο που βρήκα είναι τα απαιτούμενα δικαιολογητικά αλλά δεν αναφέρεται πουθενά το ακριβές ποσό. Είναι συγκεκριμένο, ή καθορίζεται απ το ποσό τής σύνταξης τού θανόντος?

Αφήστε τα αυτά περι πρόωρων θανάτων, συντάξεων κλπ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΔΙΑ ΡΟΠΑΛΟΥ Υ.Ο.

Αν ήταν έτσι δεν θα φορολογούσαν κανένα.....:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς πόσο είναι ακριβώς το επίδομα κηδείας που δίνει το Ι.Κ.Α. αυτή τη στιγμή? Δεν μπορώ να το βρω πουθενά στο Νετ, το μόνο που βρήκα είναι τα απαιτούμενα δικαιολογητικά αλλά δεν αναφέρεται πουθενά το ακριβές ποσό. Είναι συγκεκριμένο, ή καθορίζεται απ το ποσό τής σύνταξης τού θανόντος?

Οχι και επιδομα :PΑυτο το παιρνουν οσοι ξυνονται 08:00-13:00 σε μια θεση απο ρουσφετι. 759,52 € για εξοδα κηδειας δινει το ικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Χριστίνα

Οχι και επιδομα :PΑυτο το παιρνουν οσοι ξυνονται 08:00-13:00 σε μια θεση απο ρουσφετι. 759,52 € για εξοδα κηδειας δινει το ικα.

Σωστά, εφ άπαξ βοήθημα :) Σ ευχαριστώ antouan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΚΗΔΕΙΑΣ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΙΣ ΔΑΠΑΝΕΣ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΑΠΕΒΙΩΣΕΙ ΤΕΚΝΟ (ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ) ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΟΝΕΑΣ.

ΤΟ ΕΙΧΕ ΒΓΑΛΕΙ ΣΕ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Ο ΥΦΥΠΟΥΡΓΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΠΡΟ ΜΗΝΟΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 months later...
επισκέπτη επισκεπτρια

Να ρωτησω ρε παιδια κατι: Χασαμε τη μητερα μου, η οποια δεν ειχε δικη της ασφαλιση, ηταν περασμενη σα προστατευομενο μελος στο βιβλιαριο του πατερα μου δηλαδη. Αυτα τα εξοδα κηδειας, μπορει να τα καταχωρησει στις γενικες δαπανες του ή οχι; Εχω πελαγωσει, και δε βρισκω κι ακρη (οχι που χω μυαλο να σκεφτω κι ολας).

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...

Καλησπερα. 

Η βεβαιωση απο το ΙΚΑ που αφορα σε πληρωμη εξοδων κηδειας( γραφει επανω " τμημα παροχων ασθενειας"  θα περαστει στον κωδ. 049 'η στις ιατρικες αποδειξεις??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σύμφωνα με  την πολ.1046/18-3-2011 ...

 

5. Έπειτα από όλα όσα αναφέρθηκαν πιο πάνω, γίνονται δεκτά τα ακόλουθα:

 

Το ακάλυπτο ποσό των δαπανών που αναφέρονται ενδεικτικά στην ανωτέρω παράγραφο, δύναται να χρησιμοποιηθεί από τους φορολογουμένους, μαζί με τις λοιπές δαπάνες για την αγορά αγαθών ή τη λήψη υπηρεσιών που πραγματοποίησαν, για την διαμόρφωση του αφορολόγητου ποσού των δώδεκα (12.000) ευρώ, υπό την προϋπόθεση ότι δεν αποτελούν δαπάνες που εκπίπτουν με βάση άλλη φορολογική διάταξη.

Ειδικά για τα έξοδα κηδείας, διευκρινίζεται ότι, μπορούν να συμπεριληφθούν στις δαπάνες που πραγματοποιεί ο φορολογούμενος για την κάλυψη του αφορολόγητου ποσού των δώδεκα χιλιάδων (12.000) ευρώ, μόνο σε περίπτωση που, τυχόν, αφορούν αποβιώσαντα τέκνα του φορολογούμενου, με την προϋπόθεση ότι συνοικούσαν με αυτόν και τον βάρυναν κατά την οικεία διαχειριστική περίοδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σύμφωνα με  την πολ.1046/18-3-2011 ...

 

5. Έπειτα από όλα όσα αναφέρθηκαν πιο πάνω, γίνονται δεκτά τα ακόλουθα:

 

Το ακάλυπτο ποσό των δαπανών που αναφέρονται ενδεικτικά στην ανωτέρω παράγραφο, δύναται να χρησιμοποιηθεί από τους φορολογουμένους, μαζί με τις λοιπές δαπάνες για την αγορά αγαθών ή τη λήψη υπηρεσιών που πραγματοποίησαν, για την διαμόρφωση του αφορολόγητου ποσού των δώδεκα (12.000) ευρώ, υπό την προϋπόθεση ότι δεν αποτελούν δαπάνες που εκπίπτουν με βάση άλλη φορολογική διάταξη.

Ειδικά για τα έξοδα κηδείας, διευκρινίζεται ότι, μπορούν να συμπεριληφθούν στις δαπάνες που πραγματοποιεί ο φορολογούμενος για την κάλυψη του αφορολόγητου ποσού των δώδεκα χιλιάδων (12.000) ευρώ, μόνο σε περίπτωση που, τυχόν, αφορούν αποβιώσαντα τέκνα του φορολογούμενου, με την προϋπόθεση ότι συνοικούσαν με αυτόν και τον βάρυναν κατά την οικεία διαχειριστική περίοδο.

ευχαριστω πολυ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 years later...

Έχασα και εγώ την μητέρα μου προχθές και ήθελα να μάθω το εξής(αφού έψαξα στο διαδίκτυο για το θέμα) : η μητέρα μου ήταν έμμεσα ασφαλισμένη στο βιβλιάριο του πατέρα μου-συνταξιούχου ΟΑΕΕ με βιβλιάριο ασθενείας ΙΚΑ λόγω του ότι οι ασφαλισμένοι του ΟΑΕΕ καλύπτονται για ασθένεια από το ΙΚΑ. Για τα έξοδα κηδείας της μητέρας μου μπορεί να πάρει ο πατέρας μου κάποιο ποσό ή οχι? και αν όχι πότε καταργήθηκε και με ποιά εγκύκλιο? επίσης από ότι καταλαβαίνω θα πρέπει να απευθυνθώ στο Υποκατάστημα του ΙΚΑ της περιοχής κατοικίας της,σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχήν συλληπητήρια για την απώλεια της μητέρας σου.

Κατά δεύτερον, εξ' όσων γνωρίζω, έξοδα κηδείας δικαιούνται μόνο οι άμεσα ασφαλισμένοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...