Προς το περιεχόμενο

ΟΤΑΝ ΥΠΟΒΑΛΛΕΤΑΙ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗ ΦΠΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟΠΕΡΑΙΩΣΗ Η' ΟΧΙ;


επισκέπτη Επισκέπτης-ASA-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πελάτης μου δεν έχει υποβάλλει ΦΠΑ γ΄και δ΄τριμήνου 2011 λόγω έλλειψης "ρευστών". από ότι κατάλαβα θα τα υποβάλλει αυτές τις ημέρες. χάνει το δικαίωμα αυτοελέγχου λόγω εκπρόθεσμης υποβολής δηλώσεων ΦΠΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πελάτης μου δεν έχει υποβάλλει ΦΠΑ γ΄και δ΄τριμήνου 2011 λόγω έλλειψης "ρευστών". από ότι κατάλαβα θα τα υποβάλλει αυτές τις ημέρες. χάνει το δικαίωμα αυτοελέγχου λόγω εκπρόθεσμης υποβολής δηλώσεων ΦΠΑ?

οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πελάτης μου δεν έχει υποβάλλει ΦΠΑ γ΄και δ΄τριμήνου 2011 λόγω έλλειψης "ρευστών". από ότι κατάλαβα θα τα υποβάλλει αυτές τις ημέρες. χάνει το δικαίωμα αυτοελέγχου λόγω εκπρόθεσμης υποβολής δηλώσεων ΦΠΑ?

εκπρόθεσμες μπορεί να είναι οι περιοδικές δηλώσεις, η εκκαθαριστική όμως όχι. Επομένως αν θέλετε είστε στις διαδικασίες του αυτοελέγχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 months later...
επισκέπτη mikros1985

Εάν υποβληθεί τροποποιητική εκκαθαριστική ΦΠΑ μετά τις 08/06 (η αρχική εμπρόθεσμη), χάνεται το δικαίωμα υπαγωγής στον αυτοέλεγχο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

ΕΡΩΤΗΜΑ

Παραλαμβάνουν οι Δ.Ο.Υ με το περσινό έντυπο τον ΦΠΑ Αυτοελέγχου που προκύπτει για την χρήση του 2011;;;Ή είμαστε ακόμη στο περίμενε...να εκδθοθεί νέα ΠΟΛ και τα σχετικά;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΡΩΤΗΜΑ

Παραλαμβάνουν οι Δ.Ο.Υ με το περσινό έντυπο τον ΦΠΑ Αυτοελέγχου που προκύπτει για την χρήση του 2011;;;Ή είμαστε ακόμη στο περίμενε...να εκδθοθεί νέα ΠΟΛ και τα σχετικά;;;

Καλησπέρα

Ναι παραλαμβάνουν, εγώ έχω στείλει σε τουλάχιστον 4 ΔΟΥ.

Καλή συνέχεια

Μπάμπης Κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...