Προς το περιεχόμενο

ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΦΜΥ ΕΤΟΥΣ 2013 .


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ti βάζουμε στον πινακα 2 "ΑΝΑΛΥΣΗ ΠΟΣΩΝ ΦΟΡΟΥ" όταν δεν έχουμε παρακράτηση φορου και όταν δεν έχουμε μισθοδοσία όλο το χρόνο? Ζητάει ποσά....έκανα όλουσ του πιθανούς συνδυασμούς με μηδενικά αλλά τίποτα...προφανώς κάτι άλλο πρέπει να κάνω , ξέρει κανείς???????????????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρες και καλή δύναμη σε όλους.

Ερώτηση κρίσεως - για μένα :) 

 

Επειδή βγάζω τη μισθοδοσία σε excell μόνη μου,

έχω κάποιες μικροδιαφορές - σε λίγα λεπτά- 

στο ποσό του φόρου που αναλογεί (συνολικά 0,99 σε όλους τους 7 εργαζόμενους)

Το θέμα μου είναι ότι η εφαρμογή δεν δέχεται το ποσό που έχω εγώ ως αναλογούν

και αν το διορθώσω δεν θα συμφωνεί με τη βεβαίωση που έχω ήδη δώσει στο προσωπικό

(ένας από αυτούς έχει ήδη αποχωρήσει και πολύ πιθανό να έχει κάνει και τη δήλωσή του)

 

Μήπως το έχει αντιμετωπίσει κανείς ?

Ευχαριστώ πολύ  :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΤΟΥ NAXOS ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟ TAXIS ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΟΡΙΣΤΙΚΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΦΟΡΟ.ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΟΙ ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΗΚΑΝ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΟΥΜΕ.ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΗΜΙΟΥΡΓΩ ΤΟ ΑΡΧΕΙ ΣΤΟΝ H/Y ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ ΤΗΝ ΦΟΡΜΑ ΜΕ ΑΦΟΡΟΛΟΓΗΤΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΜΝΜ

''ΟΙ ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΕΣ ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΣΤΗ ΦΟΡΜΑ.''

ΤΟ ΤΣΕΚΑΡΩ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΣΩΣΤΑ.

ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΗΜΙΟΥΡΓΩ ΤΟ ΑΡΧΕΙ ΣΤΟΝ H/Y ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ ΤΗΝ ΦΟΡΜΑ ΜΕ ΑΦΟΡΟΛΟΓΗΤΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΜΝΜ

''ΟΙ ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΕΣ ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΣΤΗ ΦΟΡΜΑ.''

ΤΟ ΤΣΕΚΑΡΩ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΣΩΣΤΑ.

ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ?

το ίδιο θέμα έχω και εγώ από χθές.μηδενικές δεν μου παίρνει.έχω κάνει εκατό πατέντες και τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις μίλησα με taxisnet (πέτυχα και συντοπίτισσα μου) και μου είπαν ότι το μεσημέρι θα βγεί νέα version του προγράμματος που θα λύνει όλα τα προβλήματα.πρέπει λέει να διαγράψουμε την χθεσινή version και να φτιάξουμε νέα αρχεία με το καινούργιο προγραμμα.

 

 

εγώ προσωπικά θα περιμένω μπας και έχει ακομα μια version από εβδομάδα για να μη τραβήξουν τα νεύρα μου τα χθεσινά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις μίλησα με taxisnet (πέτυχα και συντοπίτισσα μου) και μου είπαν ότι το μεσημέρι θα βγεί νέα version του προγράμματος που θα λύνει όλα τα προβλήματα.πρέπει λέει να διαγράψουμε την χθεσινή version και να φτιάξουμε νέα αρχεία με το καινούργιο προγραμμα.

 

 

εγώ προσωπικά θα περιμένω μπας και έχει ακομα μια version από εβδομάδα για να μη τραβήξουν τα νεύρα μου τα χθεσινά.

 

 

τού 'πες του πατριώτη να βάλουν import απο excel ; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να στείλω Οριστική με αρχείο. Υπάρχει το σημείο Εκδοση εντύπου το οποίο όμως δεν ανοίγει. Οταν ορίζω το αρχείο και πατάω υποβολή βγάζει μήνυμα ότι η έκδοση εντύπου πρέπει να συμπληρωθεί. Γνωρίζει κανείς τίποτα??

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρες και καλή δύναμη σε όλους.

Ερώτηση κρίσεως - για μένα :)

 

Επειδή βγάζω τη μισθοδοσία σε excell μόνη μου,

έχω κάποιες μικροδιαφορές - σε λίγα λεπτά- 

στο ποσό του φόρου που αναλογεί (συνολικά 0,99 σε όλους τους 7 εργαζόμενους)

Το θέμα μου είναι ότι η εφαρμογή δεν δέχεται το ποσό που έχω εγώ ως αναλογούν

και αν το διορθώσω δεν θα συμφωνεί με τη βεβαίωση που έχω ήδη δώσει στο προσωπικό

(ένας από αυτούς έχει ήδη αποχωρήσει και πολύ πιθανό να έχει κάνει και τη δήλωσή του)

 

Μήπως το έχει αντιμετωπίσει κανείς ?

Ευχαριστώ πολύ  :) 

 

Θα βαλεις στη φόρμα της εφαρμογής τα σωστα ποσά φόρου που αναλογούν αφού τα υπολογίσεις για να τα πάρει η εφαρμογή. Στο αρχείο που θα αποθηκεύεις και πριν την υποβολή θα πας με το σημειωματάριο με edit και θα βάλεις αυτά που έχουν οι βεβαιώσεις που έχεις δώσει. Μετά θα το ανεβάσεις στη δήλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βαλεις στη φόρμα της εφαρμογής τα σωστα ποσά φόρου που αναλογούν αφού τα υπολογίσεις για να τα πάρει η εφαρμογή. Στο αρχείο που θα αποθηκεύεις και πριν την υποβολή θα πας με το σημειωματάριο με edit και θα βάλεις αυτά που έχουν οι βεβαιώσεις που έχεις δώσει. Μετά θα το ανεβάσεις στη δήλωση.

Σ'ευχαριστώ πολύ...θα το δοκιμάσω και σου πω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εταιρια στην οποια δεν εχει φμυ κατα το πρωτο διμηνο.. και εχει στα υπολοιπα 5 .. οταν την εστειλα και εκανα προβολη την πρωτη σελιδα.. αντι να μην μου εμφανισει ποσα στο πρωτο διμηνο δεν μου εμφανιζε καθολου στο τελευταιο.

 

Οταν την εστειλα την ειδα και ειχα κανονικα ποσα στο τελευταιο διμηνο. Ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΑΙ Η΄ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ?

 

Δεν χρειάζεται κάτι διαφορετικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι ολα καλα γιατι δεν αποστελονται, το αρχειο δημιουργιας το κατεβασα το πρωι, μηπως πρεπει να κατεβασω νεα εκδοση οπως γραφουν καποιοι συναδελφοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι ολα καλα γιατι δεν αποστελονται, το αρχειο δημιουργιας το κατεβασα το πρωι, μηπως πρεπει να κατεβασω νεα εκδοση οπως γραφουν καποιοι συναδελφοι?

KAI EMENA ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης ουτε πιστωτικη δεχεται που εχω πληρωσει παραπανω φορο ενα διμηνο κατα λαθος και δεν γινεται ουτε τροποποιητικη απο οτι ειδα , εν ολιγοις μονο προβληματα, εχει κανεις καμμια ιδεα η να τους χαρισω τα 25 ευρω να τελειωνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, μόλις έστειλα μια οριστική ΦΜΥ και στο αποδεικτικό σημείωμα γράφει: ''Επιτυχής Συναλλαγή!Η Εμπρόθεσμη δήλωση είδους Προσωρινή Δήλωση Απόδοσης φόρου και τελών χαρτ/μου για τον φορολογούμενο με ΑΦΜ......για την περίοδο 01/01/2012- 31/12/2012 έλαβε μοναδικό Αριθμό Καταχώρησης Taxisnet.........και Υποβλήθηκε Οριστικά''.Φανταστείτε πόσο πρόχειρα το έχουν φτιάξει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το βάλω και εδώ .


 


σε αυτή την οριστική βγάλανε τις ημέρες εργασίας ? ήταν ένα επίσημο στοιχείο για τις μονάδες εργασίας για προγράμματα ΕΣΠΑ κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πως μπόρεσα να στείλω μηδενικές χωρίς πρόβλημα δεν έχω καταλάβει ... <_<

ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ? ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ(ΥΠΟΒΟΛΗ ΜΕ ΦΟΡΜΑ), ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...