Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗΣ ΦΠΑ 2014


Aristidis

Ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΟΡΙΣΤΙΚΕΣ ΕΛ. ΕΠ. ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΟΛΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΕΠΙΔΟΜΑ 4 ΗΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΥΤΟ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΟΡΙΣΤΙΚΕΣ ΕΛ. ΕΠ. ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΟΛΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΕΠΙΔΟΜΑ 4 ΗΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΥΤΟ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ.

 Θεωρείτε ότι οι αιτήσεις αυτές για το επίδομα ειναι υποχρέωση του λογιστή να τις κανει και μάλιστα το συντομότερο ????

Εγώ προσωπικά δεν κανω σε κανένα. Λέω σε όλους να μπουν με τους κλειδαριθμους τους στο συστημα και να κάνουν ότι καταλαβαίνουν. Αμαν πιά αρκετα με όλες αυτές στις σαχλαμάρες που θέλουν να μας φορτώσουν να κανουμε με το ζόρι.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σας έχει τύχει περίπτωση να βγάζει μήνυμα, κατά την υποβολή της εκκαθαριστικής ΦΠΑ, ότι "ο κωδικός 701 της εκκαθαριστικής δεν συνφωνεί με το άθροισμα των πληρωμών των περιοδοκών και εκτάκτων δηλώσεων φπα";

Σε πελάτη μου, ενώ έχω στα χέρια μου τις υποβληθείσες περιοδικές και έκτακτες, όταν οριστικοποιώ μου βγάζει το παραπάνω μήνυμα.

Τι γίνεται; ΄Έχω στείλει μήνυμα στο taxisnet, έχω μιλήσει τηλεφωνικά και ακόμα περιμένω απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΓΓΠΣ 

 

Σας ενημερώνουμε ότι οι ηλεκτρονικές υπηρεσίες υποβολών δηλώσεων ΦΠΑ δε θα είναι διαθέσιμες τη Δευτέρα 28/4/2014 από ώρα 16:00μμ έως 19:00μμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΓΓΠΣ 

 

Σας ενημερώνουμε ότι οι ηλεκτρονικές υπηρεσίες υποβολών δηλώσεων ΦΠΑ δε θα είναι διαθέσιμες τη Δευτέρα 28/4/2014 από ώρα 16:00μμ έως 19:00μμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΓΓΠΣ 

 

Σας ενημερώνουμε ότι οι ηλεκτρονικές υπηρεσίες υποβολών δηλώσεων ΦΠΑ δε θα είναι διαθέσιμες τη Δευτέρα 28/4/2014 από ώρα 16:00μμ έως 19:00μμ

...αμέσως να τους κατακρίνετε!!! Είδατε τι άνθρωποι είστε!!

δεν καταλάβατε ότι προσπαθούν να κάνουν την υποβολή της δήλωσης ΦΠΑ ακόμα πιο γρήγορη? Γρηγορότερη και από αυτή του κοινωνικού μερίσματος, δλδ σε 1,5 λεπτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 Θεωρείτε ότι οι αιτήσεις αυτές για το επίδομα ειναι υποχρέωση του λογιστή να τις κανει και μάλιστα το συντομότερο ????

Εγώ προσωπικά δεν κανω σε κανένα. Λέω σε όλους να μπουν με τους κλειδαριθμους τους στο συστημα και να κάνουν ότι καταλαβαίνουν. Αμαν πιά αρκετα με όλες αυτές στις σαχλαμάρες που θέλουν να μας φορτώσουν να κανουμε με το ζόρι.  

σωστή η τοποθέτηση σας.

Για μια ακόμα φορά θεωρώ ότι το μαχαίρι το έχουμε εμείς. Από εμάς λοιπόν εξαρτάται αν θα το στρίψουμε στους εαυτούς μας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχω ένα τρόπο να πάρουμε 10 μερούλες παράταση.....

 

 

Το μόνο που χρειάζομαι είναι ένα συνάδελφο εθελοντή............

 

 

"Πεθαίνει" κανείς για παράταση.........???????

 

 

Σίγουρος τρόπος μιλάμε..............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε υποβολή τροποποητικής δήλωσης φπα 3 τριμήνου 2013 οπου η αρχική δήλωση ήταν χρεωστική (συμπληρώνοντας κανονικά το χρεωστικό αρχικής δήλωσης στον 403) το τελικό αποτέλεσμα που προκύπτει  είναι  πάλι χρεωστικό ένα μικρό ποσό15€.Δέν μου εμφανίζει ταυτότητα πληρωμής και το αποτέλεσμα της δήλωσης είναι μηδενικό !η ταυτότητα πληρωμής δεν έπρεπε να εμφανιστεί ταυτόχρονα?Μήπως έτυχε σε κάποιον συνάδελφο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχω ένα τρόπο να πάρουμε 10 μερούλες παράταση.....

 

 

Το μόνο που χρειάζομαι είναι ένα συνάδελφο εθελοντή............

 

 

"Πεθαίνει" κανείς για παράταση.........???????

 

 

Σίγουρος τρόπος μιλάμε..............

Ειναι η πρωτη φορα που πραγματικα δεν προλαβαινω με τιποτα (προλαβαινω αλλα δεν θελω να τα οπως να ναι) οποτε δηλωνω εθελοντης!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ειναι η πρωτη φορα που πραγματικα δεν προλαβαινω με τιποτα (προλαβαινω αλλα δεν θελω να τα οπως να ναι) οποτε δηλωνω εθελοντης!!!!!!!!!!!

 

Ξέρεις ότι σε αυτό δεν επιδέχεται με τίποτα το "σύστημα", οποιαδήποτε "τροποποιητική" έτσι;

 

Μόνο αν είσαι ο ίδιος ο ΘΕΟΣ.... Και πάλι παίζει να φας πρόστιμο από την Θεοχάρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Bάσει της ΠΟΛ 1107 14.04.2014 (Υποβολή τροποποιητικών περιοδικών δηλώσεων ΦΠΑ)

ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΣΤΙΜΑ.....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ξέρεις ότι σε αυτό δεν επιδέχεται με τίποτα το "σύστημα", οποιαδήποτε "τροποποιητική" έτσι;

 

Μόνο αν είσαι ο ίδιος ο ΘΕΟΣ.... Και πάλι παίζει να φας πρόστιμο από την Θεοχάρα....

 

δεν νομιζω οτι εννουσε να χρειαστει να πεθανει κυριολεκτικα καποιος συναδελφος.ακομη και ετσι ομως με τετοια πιεση δεν νομιζω να απεχουμε πολυ απο την πραγματικοτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Για ποιό λόγο θα κλείσει έστω και για μερικές ώρες το σύστημα του ΦΠΑ τη Δευτέρα; Θα κάνουν πάλι αλλαγές ; Ξέρει κανείς κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε υποβολή τροποποητικής δήλωσης φπα 3 τριμήνου 2013 οπου η αρχική δήλωση ήταν χρεωστική (συμπληρώνοντας κανονικά το χρεωστικό αρχικής δήλωσης στον 403) το τελικό αποτέλεσμα που προκύπτει  είναι  πάλι χρεωστικό ένα μικρό ποσό15€.Δέν μου εμφανίζει ταυτότητα πληρωμής και το αποτέλεσμα της δήλωσης είναι μηδενικό !η ταυτότητα πληρωμής δεν έπρεπε να εμφανιστεί ταυτόχρονα?Μήπως έτυχε σε κάποιον συνάδελφο

καλησπέρα... έπαθα τα ίδια σήμερα.... πρέπει να κάνεις τροποποιητική και το 4 τρίμηνο και να μεταφέρεις το ποσό των 15 ευρώ στα αφαιρούμενα...... ποσά κάτω των 30 ευρώ μεταφέρονται πλέον στο επόμενο τρίμηνο..... δεν βγάζει ταυτότητα πληρωμής.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Eγώ πάω να στείλω τώρα μια οριστική εμπορικών επιχειρήσεων (κατασκευαστική) η οποία έχει 120000,00 αμοιβές σε μαστόρους με παρακράτηση 5000,00 και μου ζητάει να βάλω τις πληρωμές διπλοτυπα και ημερομηνίες πληρωμής, με ποσά 150-200 κάθε πλήρωμής. ΠΟΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΑ ΚΟΨΩ ΦΛΕΒΕΣ? Δεκτές μόνο σοβαρές προτάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...