Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ???ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ-ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΕΠΙΔΟΤΟΥΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΟΑΕΔ


sofiab

Ερώτηση

Δουλεύω σε μια επιχείρηση σαν υπάλληλος γραφείου, πενθήμερος.

Με έχει όμως προσλάβει με κάρτα ανεργίας και τον επιδοτεί για μένα ο

ΟΑΕΔ. (επιδότηση επιχειρήσεων για ανέργους)

Η πρόσληψη έγινε 5 Ιουνίου 2005. Δικαιούμαι ταμείο μόλις τελειώσει η επιδότηση του εργοδότη από τον ΟΑΕΔ? Η επιδότηση είναι για ένα χρόνο.

(Σημειωτέον είχα μπει στο ταμείο ανεργίας από Μάιο 2004 έως Δεκέμβριο 2004.

Από το 2004 έχω ένσημα μόνο 10 ημερών).

Πόσα ένσημα χρειάζομαι για να μπω στο ταμείο? Και πως τα μετράω?

(22 ή 25 για κάθε μήνα?)

Μπορεί κάποιος να μου το αναλύσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 385
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
επισκέπτη ΑΝΤΩΝΗΣ

Καλησπερα.Θελω να μαθω αν τα ενσημα ημιαπασχολησης μετρανε κανονικα για να παρεις ταμειο ανεργειας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη μιχάλης

έχω μια επιχείρηση μίνι μάρκετ εδώ και δεκαπέντε χρόνια καιετοιμάζομαι να την κλείσω γιατί δεν πάει καθόλου καλά. τα τελευταία επτά χρόνια δουλεύω παράλληλα τα βράδια ένα τετράωρο σαν σερβιτόρος καιμου βάζουν κανονικά ένσημα ημιαπασχόλησης. τώρα που ετοιμάζομαι να κλείσω την επιχείρησή μου το αφεντικό από την ταβέρνα μου ανακοίνωσε οτι τους επόμενες μήνες θα κλείσει κι αυτός την επιχείρηση. θα βρεθώ άνεργος. θα έχω δικαίωμα για ταμείο ανεργείας αφού μέχρι τώρα ήμουν ασφαλισμένος και τον οαεε. πόσους μήνες πρέπει να έχω κλείσει την επιχείρησή μου και να έχω μόνο ικα για να δικαιούμαι ταμείο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

έχω μια επιχείρηση μίνι μάρκετ εδώ και δεκαπέντε χρόνια καιετοιμάζομαι να την κλείσω γιατί δεν πάει καθόλου καλά. τα τελευταία επτά χρόνια δουλεύω παράλληλα τα βράδια ένα τετράωρο σαν σερβιτόρος καιμου βάζουν κανονικά ένσημα ημιαπασχόλησης. τώρα που ετοιμάζομαι να κλείσω την επιχείρησή μου το αφεντικό από την ταβέρνα μου ανακοίνωσε οτι τους επόμενες μήνες θα κλείσει κι αυτός την επιχείρηση. θα βρεθώ άνεργος. θα έχω δικαίωμα για ταμείο ανεργείας αφού μέχρι τώρα ήμουν ασφαλισμένος και τον οαεε. πόσους μήνες πρέπει να έχω κλείσει την επιχείρησή μου και να έχω μόνο ικα για να δικαιούμαι ταμείο;

Δικαιουσαι μονο , εφοσον κατα την απολυση εχεις κλεισει την επιχειρηση ,κατ επεκταση και τον ΟΑΕΕ για αυτο καντο πριν απολυθεις.

δες τι δικαιουσαι στην ημιαπασχοληση.

....Στους ανέργους, οι οποίοι δεν είχαν πλήρη απασχόληση και των οποίων οι μηνιαίες αποδοχές ήταν ίσες ή μικρότερες από το εξαπλάσιο του ημερομισθίου του ανειδίκευτου εργάτη, καταβάλλεται το 50% του βασικού επιδόματος ανεργίας. Στους ανέργους, οι οποίοι δεν είχαν πλήρη απασχόληση και των οποίων οι μηνιαίες αποδοχές ήταν μεγαλύτερες από το εξαπλάσιο και μικρότερες ή ίσες με το δωδεκαπλάσιο του ημερομισθίου του ανειδίκευτου εργάτη, καταβάλλεται το 75% του βασικού επιδόματος ανεργίας.

Στους ανέργους, οι οποίοι δεν είχαν πλήρη απασχόληση και των οποίων οι μηνιαίες αποδοχές ήταν μεγαλύτερες από το δωδεκαπλάσιο του ημερομισθίου του ανειδίκευτου εργάτη, καταβάλλεται το 100% του βασικού επιδόματος ανεργίας.

Στους ανέργους, οι οποίοι είχαν πλήρη απασχόληση, καταβάλλεται το 100% του βασικού επιδόματος ανεργίας

υποψιν οτι το ολοκληρο επιδομα χωρις προστατευομενα μελη, ειναι 454,25 το μηνα. υπολογισε αναλογως βασει αυτου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη eleftheriachr

ΓΕΙΑ ΣΟΥ. ΕΧΩ ΕΝΣΥΜΑ ΑΠΟ ΤΟ 2005 ΕΩΣ ΤΟ 2007 ΤΟΤΕ ΜΠΗΚΑ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΕΙΑΣ ΓΙΑ 8 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΔΟΥΛΕΥΑ ΜΕ ΣΤΑΙΤΣ ΕΩΣ ΤΟ 10-2010 ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΗ. ΠΟΣΑ ΕΝΣΥΜΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΤΑΜΜΕΙΟ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΓΕΙΑ ΣΟΥ. ΕΧΩ ΕΝΣΥΜΑ ΑΠΟ ΤΟ 2005 ΕΩΣ ΤΟ 2007 ΤΟΤΕ ΜΠΗΚΑ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΕΙΑΣ ΓΙΑ 8 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΔΟΥΛΕΥΑ ΜΕ ΣΤΑΙΤΣ ΕΩΣ ΤΟ 10-2010 ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΗ. ΠΟΣΑ ΕΝΣΥΜΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΤΑΜΜΕΙΟ?

http://www.oaed.gr/Pages/SN_84.pg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

kalispera thelw na rwtiso doulepsa to 2009 2010 peripou 250 ensima pira anergia fetos 2011 tha mazepso peripou 70 ensima prepei logo stratou pou tha paw ton augousto tou xronou pou tha doulepso prwta o theos kala na eimaste tha parw epidoma anergias nai i oxi ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

kalispera thelw na rwtiso doulepsa to 2009 2010 peripou 250 ensima pira anergia fetos 2011 tha mazepso peripou 70 ensima prepei logo stratou pou tha paw ton augousto tou xronou pou tha doulepso prwta o theos kala na eimaste tha parw epidoma anergias nai i oxi ????

1)παρακληση. Ελλαδα ειμαστε, γραψε Ελληνικα. τωρα που μας απαξιωνουν οι παντες,ας μην απαξιωνουμε και εμεις τουλαχιστον ...την γλωσσα μας.ειναι το μονο δικαιωμα ..που μας απεμεινε, προς το παρον....,διοτι ολα ταλλλα μας τα εχουν αφαιρεσει.

2)πληροφοριακα,αν δουλευεις πανω απο 6 μηνες στον ιδιο εργοδοτη, και φυγεις απο την δουλεια για το στρατο(ετσι σε συμφερει να κανης) ωφειλουν, μετα την απολυση σου,αν εσυ θελεις να επιστρεψης,(το ποτε και πως θεμα του τοτε..).να σε ξαναπαρουν πισω.και να σε κρατησουν 1 χρονο.

3)αν... απολυθεις του χρονου ......( σαν πολυυ .... νωρις δεν ρωτας?)μετρας απο εκεινη την ημερα και πισω 125 ενσημα χωρις να βαλης τους δυο τελευταιους μηνες .αν τα εχεις...(χλωμο...το βλεπω) τοτε παιρνεις, αλλιως οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

1)παρακληση. Ελλαδα ειμαστε, γραψε Ελληνικα. τωρα που μας απαξιωνουν οι παντες,ας μην απαξιωνουμε και εμεις τουλαχιστον ...την γλωσσα μας.ειναι το μονο δικαιωμα ..που μας απεμεινε, προς το παρον....,διοτι ολα ταλλλα μας τα εχουν αφαιρεσει.

2)πληροφοριακα,αν δουλευεις πανω απο 6 μηνες στον ιδιο εργοδοτη, και φυγεις απο την δουλεια για το στρατο(ετσι σε συμφερει να κανης) ωφειλουν, μετα την απολυση σου,αν εσυ θελεις να επιστρεψης,(το ποτε και πως θεμα του τοτε..).να σε ξαναπαρουν πισω.και να σε κρατησουν 1 χρονο.

3)αν... απολυθεις του χρονου ......( σαν πολυυ .... νωρις δεν ρωτας?)μετρας απο εκεινη την ημερα και πισω 125 ενσημα χωρις να βαλης τους δυο τελευταιους μηνες .αν τα εχεις...(χλωμο...το βλεπω) τοτε παιρνεις, αλλιως οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

γεια σας μια ερωτηση.παραιτηθηκα απο την δουλεια μου στις 30 μαιου.δεν δουλεψα απλα παρουσιαστηκα και παραιτηθηκα.μεχρι 29 Μαιου ημουν σε εξαμηνο οαεδ.στις 30 μαιου που δηλωσα παραιτηση δικαιουμαι ενσημο.μου το ζητανε απο τον οαεδ γιατι κατεθεσα τα χαρτια μου για ταμειο ανεργειας.Αφου βεβαια πηγα μετα αλλου για δουλεια κ πηρα απολυση.Αλλα προβληματιζομαι.το δικαιουμαι αυτο το ενσημο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

γεια σας μια ερωτηση.παραιτηθηκα απο την δουλεια μου στις 30 μαιου.δεν δουλεψα απλα παρουσιαστηκα και παραιτηθηκα.μεχρι 29 Μαιου ημουν σε εξαμηνο οαεδ.στις 30 μαιου που δηλωσα παραιτηση δικαιουμαι ενσημο.μου το ζητανε απο τον οαεδ γιατι κατεθεσα τα χαρτια μου για ταμειο ανεργειας.Αφου βεβαια πηγα μετα αλλου για δουλεια κ πηρα απολυση.Αλλα προβληματιζομαι.το δικαιουμαι αυτο το ενσημο???ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη μαρια

Καλησπέρα ειχα προσληψη στησ 3/2/2010 και δεν ειχα αλλα ενσημα πιο πριν.δουλευα σε μια εταιρια ως υπαλληλοσ γραφειου ως μισθωτη δλδ 25 ενσημα τον μηνα.στησ 30/6/2011 απολυθηκα λογω περικοπων πηγα στον οαεδ για ταμειο ανεγιασ αλλα δεν μου λενε αν βγαινω η οχι!μπορειται να μου πειτε σσ παρακαλω?βγαινω για πρωτη φορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα ειχα προσληψη στησ 3/2/2010 και δεν ειχα αλλα ενσημα πιο πριν.δουλευα σε μια εταιρια ως υπαλληλοσ γραφειου ως μισθωτη δλδ 25 ενσημα τον μηνα.στησ 30/6/2011 απολυθηκα λογω περικοπων πηγα στον οαεδ για ταμειο ανεγιασ αλλα δεν μου λενε αν βγαινω η οχι!μπορειται να μου πειτε σσ παρακαλω?βγαινω για πρωτη φορα

Βγαινεις σιγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Γιάννης

Καλησπέρα,απολύθηκα από φροντιστήριο στις 21/5/2011 στις 27/5/2011 έκανα αίτηση για επίδομα ανεργίας. Η επιδότηση θα ξεκινούσε στις 27/5/2011 αλλά η αίτηση απορρίφθηκε επειδή από 27/5/2009 έως 26/5/2010 είχα 78 αντί για 80 ένσημα. Όλες οι υπόλοιπες προυποθέσεις πληρούνται. Μου είπαν να κάνω ένσταση την οποία είναι πολύ πιθανό να κερδίσω. Αλλά δεν ξέρω τι αιτιολογία να γράψω στην ένσταση. Παρακαλώ όποιος μπορεί να με συμβουλέψει πάνω σε αυτό ή να μου προτείνει κάτι άλλο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Σημειώνω ότι θα έπαιρνα επιδότηση για πρώτη φορά και ότι για το επόμενο έτος είχα τα 80 ένσημα που χρειαζόμουν καθώς και ότι ο συνολικός αριθμός ενσήμων που είναι απαραίτητος υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

kalispera ergazomoyn apo 20/10/09 mexri 19/6/11 8a h8ela na ma8o an dikaioyme tameio?????

ΝΑΙ για ενα ετος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Χριστίνα

Καλημέρα!

Έπαιρνα το επίδομα ανεργίας τους τελευταίους 2 μήνες. Η τελευταία επιδότηση ήταν από 17/06 μέχρι 16/07. Τώρα προσελήφθην σε φροντιστήριο αλλα μόνο για 3 ώρες εβδομαδιαίως. Το επίδομα θα διακοπεί; Κι αν ναι, θα πάρω κάποιο μέρος του επιδόματος για το μισό μήνα( δηλαδή απο 16/07 μέχρι 1/08 που ειναι η πρόσληψή μου) που ήμουν άνεργη;

Σας ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα και από μένα...

Δουλεύω από 1/3/2010 έως 31/8/2011 με μερική απασχόληση(22 ένσημα) και σύμβαση ορισμένου χρόνου.

Είμαι έγκυος με ΠΗΤ 14/9.Βγήκα σε άδεια 20/7.

Είμαι 90% σίγουρη ότι θα το πάρω το επίδομα ανεργίας.Το θέμα είναι πως πρίν λίγο διάβασα τα δικαιολογητικά και θέλει φωτοτυπία τη κάρτα ανεργίας.

Ούτε καν θυμάμαι που την έχω..

Θα ήθελα να μάθω τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση.

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα και από μένα...

Δουλεύω από 1/3/2010 έως 31/8/2011 με μερική απασχόληση(22 ένσημα) και σύμβαση ορισμένου χρόνου.

Είμαι έγκυος με ΠΗΤ 14/9.Βγήκα σε άδεια 20/7.

Είμαι 90% σίγουρη ότι θα το πάρω το επίδομα ανεργίας.Το θέμα είναι πως πρίν λίγο διάβασα τα δικαιολογητικά και θέλει φωτοτυπία τη κάρτα ανεργίας.

Ούτε καν θυμάμαι που την έχω..

Θα ήθελα να μάθω τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση.

Ευχαριστώ!

Βοηθήστε με σας παρακαλώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα και από μένα...

Δουλεύω από 1/3/2010 έως 31/8/2011 με μερική απασχόληση(22 ένσημα) και σύμβαση ορισμένου χρόνου.

Είμαι έγκυος με ΠΗΤ 14/9.Βγήκα σε άδεια 20/7.

Είμαι 90% σίγουρη ότι θα το πάρω το επίδομα ανεργίας.Το θέμα είναι πως πρίν λίγο διάβασα τα δικαιολογητικά και θέλει φωτοτυπία τη κάρτα ανεργίας.

Ούτε καν θυμάμαι που την έχω..

Θα ήθελα να μάθω τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση.

Ευχαριστώ!

Βοηθήστε με σας παρακαλώ..

Τι επιδομα ανεργιας.... ;)? εσυ εισαι σε λοχεια< επιδομα> απο ΙΚΑ θα παρης .η ανεργια που κολλαει στη δικη σου περιπτωση? εκτος και αν θες να πης κατι αλλο... και δεν το λες σωστα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τι επιδομα ανεργιας.... ;)? εσυ εισαι σε λοχεια< επιδομα> απο ΙΚΑ θα παρης .η ανεργια που κολλαει στη δικη σου περιπτωση? εκτος και αν θες να πης κατι αλλο... και δεν το λες σωστα. :)

Μετά απ'όλα αυτά όμως αναφέρω ότι η σύμβασή μου λήγει....

Ξέχνα το γεγονός ότι είμαι έγκυος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΩΣ ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 13/04/2011 Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΞΑΝΑΜΠΕΙ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μετά απ'όλα αυτά όμως αναφέρω ότι η σύμβασή μου λήγει....

Ξέχνα το γεγονός ότι είμαι έγκυος...

Αν....ξεχασουμε οτι εισαι εγκυος τοτε ναι παιρνεις.

διοτι για τις εγκυες ισχυει το πιο κατω

Επίσης, προκειμένου για γυναίκα που είναι επίτοκος ή σε λοχεία, για το διάστημα των 52 ημερών πριν από τον τοκετό και των 53 μετά τον τοκετό, κατά το οποίο δικαιούται να απέχει από την εργασία της, αναστέλλεται το επίδομα ανεργίας, γιατί δεν είναι διαθέσιμη προς εργασία.

τα δικαιολογητικαγια ταμειο ειναι τα κατωθι

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ

1. Έγγραφο Καταγγελίας Σύμβασης Εργασίας ή βεβαίωση Λήξης Σύμβασης Ορισμένου χρόνου.

2. Βιβλιάρια ενσήμων του (της) ενδιαφερομένου (-ης) της τελευταίας διετίας.

3. Οικογενειακό βιβλιάριο Ασθενείας, εφόσον υπάρχουν συντηρούμενα μέλη.

4. Πρόσφατο Εκκαθαριστικό Σημείωμα Εφορίας ή εφόσον δεν υπάρχει, επικυρωμένο αντίγραφο της τελευταίας δήλωσης εισοδήματος.

5. Αστυνομική Ταυτότητα του ασφαλισμένου.

6. Υπεύθυνη Δήλωση Ν. 1599/86, την οποία θα συμπληρώσει ο ενδιαφερόμενος σύμφωνα με τις υποδείξεις της Υπηρεσίας.

7. Λογαριασμό Εθνικής Τραπέζης (ΙΒΑΝ) στον οποίο είναι πρώτος δικαιούχος.

που λεει οτι θες φωτοτυπια καρτας ανεργιας???

η καρτα ανεργιας βγαινει την ημερα που πας να ζητησης ταμειο, και οπου αυτη χρειαζεται , δεν θελουν φωτοτυπια θελουν την πρωτοτυπη.ιακομη λοιπον , και αν......ειχες καρτα ανεργιας, πρω αμνημονευτων ...χρονων οταν επιασες δουλεια ως ηταν φυσικο ,δεν την ανανεωσες σε αυτη την περιπτωση,μεσα 6 μερες μετα την ληξη της αυτοματως διαγραφεται.επομενως τι την θελεις την παλια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΩΣ ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 13/04/2011 Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΞΑΝΑΜΠΕΙ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ?

Για να λάβει ο μισθωτός επίδομα ανεργίας πρέπει να έχει πραγματοποιήσει εκατόν είκοσι πέντε (125) ημέρες εργασίας τουλάχιστον, σε απασχόληση που υπάγεται σε ασφάλιση ανεργίας ΟΑΕΔ, μέσα στους τελευταίους δεκατέσσερις (14) μήνες που προηγούνται από τη λύση της σχέσης εργασίας, χωρίς να υπολογίζονται οι ημέρες εργασίας που πραγματοποιήθηκαν μέσα στο τελευταίο δίμηνο. Τόσο το 14μηνο όσο και το τελευταίο δίμηνο, υπολογίζονται από ημερομηνία σε ημερομηνία (αναδρομικά), με αφετηρία την προηγούμενη της ημέρας που λύθηκε η σχέση εργασίας.

αρα μετα τις 13/11/2011 για να επιδοτηθης για 5 μηνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γεια σας.Περυσι βγηκα σε ταμειο απο τουριστικα επαγγελματα.Τον Μαιο ξεκινησα να δουλευω σε εταιρια Α.Ε που ειναι ανοιχτη ολο το χρονο εως τωρα εχω 60 ενσημα .Σκεφτομαι να σταματησω λογω προβληματων.Απο εδω και περα ποσα ενσημα πρεπει να κολλησω ωστε να μην εχω προβλημα με το ταμειο ανεργειας?Πρεπει να ειναι εποχικα η απο εργασια ανοιχτη ολο το χρονο?Τα ημιαπασχολησης αρκουν?Σας παρακαλω βοηθηστε με .Σας ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...